Šta je novo?

"Zelena avenija" stambeno-poslovni kompleks u Zemunu, Petra Kočića.

Da li neko iz ZA4 ima problema sa onim elektricnim roletnama i da li su resavali naknadne reklamacije?
 
Samo ih pritegni, resice. Imaju dosta reklamacija, ali resavaju. Moguce da cekaju da se nakupi određeni broj sličnih reklamacija pa da ih reše sve odjednom.
 
Zna li se koji će lokali biti otvoreni u najnovijem delu kompleksa? Naselje vapi za apotekom, frizerom, kaficem…
 
Po kolovozu u uličiici (do perionice) koja spaja T. bunar i P. Kočiica VAN gradj.ograde , izllili su betonski ivičnjak sa zabodenom metarskom vertikalnom armaturom. I na taj način uski kolovoz suziili još više.
Pazite ako tuda idete kolima ima te samo po prst levo i desno ,,lufta"
 
Uredno prate Beobuild....
Isekli metarsku armaturu iz divljeg
betonskog ivičnjaka tako da vire od po cm gvozdeni zubi iz njega.

Pazite sada da ne izbušiite gume ako slučajno nagazite vozeći tom uliicom.
 
Kad već čitaju bilo bi lepo da malo povedu računa i o postojećim objektima, iako to nije više pod njihovom jurisdikcijom, ipak bi bilo lepo da se u kecu ne zaobilaze oborene svetiljke, da na stepenicama spoljnim se ne sapliće od komade odvaljene keramike i da se ne zaobilaze kontejneri na trojci koji stoje onako na trotoaru, neverovatno da bar nisu stavili ram kao na dvojci, užasno izgleda ta zona sa onom palom zemljom, stvarno nema smisla.

Mada mogli bi i stanari keca i trojke doduše da se malo ugledaju na za2 koja jedina izgleda i bolje nego što je Montex predao.

Na 4. samo beton, nema metra kvadratnog zelenila ili jednog jedinog drveta sa zadnje strane, krajnje nehumano, nadam se da će sa za5 bar malo da oplemene tu zonu ka ostatku kompleksa. Imaju priliku da naprave lepo naselje, šteta da se još malo ne potrude.
 
Placate dosta visoko održavanje, mogli bi i da opravdaju gore navedene opravke pa i molbe za te sadnice.
Nesto da i urade , osim redovnog pranja garažnih mesta i sadnje sezonskog cveca...
 
U ZA3 ne rade sistemi za zalivanje trave, pa se ceka da se to popravi i da se posadi trava. Trenutno se rucno zaliva.
Al da je to jedini problem, lako bismo mi..
 
Da li moze neko ko zivi u smart zgradi moze odgovoriti na sledaca pitanja, radim master radu na temu istih:

Koja osoba upravlja sistemom pametne zgrade?
Ko je u poziciji kontrole nad sistemom AI koja upravlja zgradom?
Kada bi neka grada trebala da donese odluku i implementira neka AI resenja kako bi postala zgrada, ko bi morao da donese odluku?
Je l imate upravnika zgrade?
 
Da li ste uspeli da prenesete brojilo na sebe?
Tj. da predjete sa građevinsku na jeftinu struju?
 
Zdravo svima!

Razmisljamo o kupovini stana u Zelenoj aveniji 5; do sada nam se projekat veoma sviđa ali bila bih vam jako zahvalna ako biste nas iz vase perpektive uputili na neke nedostatke za koje bismo obavezno trebali da znamo pre kupovine.

Hvala mnogo!

Pozdrav svima :)
Natasa
 
Zdravo svima!

Razmisljamo o kupovini stana u Zelenoj aveniji 5; do sada nam se projekat veoma sviđa ali bila bih vam jako zahvalna ako biste nas iz vase perpektive uputili na neke nedostatke za koje bismo obavezno trebali da znamo pre kupovine.

Hvala mnogo!

Pozdrav svima :)
Natasa
Najbolji nacin - dodjite u Zelenu aveniju 3 i zamolite nekog od komsija da Vam prenese utiske. Bice Vam jasnije
 
Najbolji nacin - dodjite u Zelenu aveniju 3 i zamolite nekog od komsija da Vam prenese utiske. Bice Vam jasnije
Ja isto razmišljam o kupovini stana, između ostalog i u Zelenoj aveniji, pa bi mi značila neka povratna informacija ovde na forumu. Ne bih baš upadao i ispitivao ljude koje ne poznajem. :)

Hvala unapred.
Pozdrav.
 
Ja isto razmišljam o kupovini stana, između ostalog i u Zelenoj aveniji, pa bi mi značila neka povratna informacija ovde na forumu. Ne bih baš upadao i ispitivao ljude koje ne poznajem. :)

Hvala unapred.
Pozdrav.
Ne mogu da vam pričam kao stanovnik istog, to će vam reći neko ko živi u jednoj od ovih zgrada. Mogu kao neko ko živi tik uz Zelenu aveniju. Jedeno zeleno je logo. Zaista smatram ovo naselje jednim od najnehumanijih. Ulice preuske, kontejneri otvoreni i posred ulice. U Petici vas ispred čeka "dražesna" autoperionica koja će tu stajati sve dok se ne proširi Tošin bunar. Proširenje se očekuje za milion godina. Trotoari su misaona imenica. Vidim da roditelji sa decom pešače do Zemunskog parka kako bi deca videla zelenilo. Ulaz u garažu prethodne zgrade su stanari čekali jako dugo. I najbizarnije od svega je (a može da potvrdi svako ko ovde živi, valjda, jer ima oči) je nenormalna količina smoga koja se stvara zimi na potezu od Avenija pa sve do paviljona. Uzrok su čvrsta goriva svih okolnih kuća + tri kuće koje se nalaze između Avenija i Lidla. Ukoliko ste u prilici mislim da za te pare možete nešto mnogo humanije.
 
Ne mogu da vam pričam kao stanovnik istog, to će vam reći neko ko živi u jednoj od ovih zgrada. Mogu kao neko ko živi tik uz Zelenu aveniju. Jedeno zeleno je logo. Zaista smatram ovo naselje jednim od najnehumanijih. Ulice preuske, kontejneri otvoreni i posred ulice. U Petici vas ispred čeka "dražesna" autoperionica koja će tu stajati sve dok se ne proširi Tošin bunar. Proširenje se očekuje za milion godina. Trotoari su misaona imenica. Vidim da roditelji sa decom pešače do Zemunskog parka kako bi deca videla zelenilo. Ulaz u garažu prethodne zgrade su stanari čekali jako dugo. I najbizarnije od svega je (a može da potvrdi svako ko ovde živi, valjda, jer ima oči) je nenormalna količina smoga koja se stvara zimi na potezu od Avenija pa sve do paviljona. Uzrok su čvrsta goriva svih okolnih kuća + tri kuće koje se nalaze između Avenija i Lidla. Ukoliko ste u prilici mislim da za te pare možete nešto mnogo humanije.
Plan je bio da se deo preko puta salona (trougao ogradjen mimo zakona) preuredi u parkic i napokon oduzme od komsija koji su ga uzurpirali, ali nista od toga.
Kontejneri jesu haos i to ce se morati srediti.
Generalno investitor ne zeli da se bakce previse i izbegavaju reklamacije kad god mogu. Ali, svi stanovi su prodati i izgleda da nemaju razloga da menjaju politiku. Samo jako, ko sisa stanare.
 
Ne mogu da vam pričam kao stanovnik istog, to će vam reći neko ko živi u jednoj od ovih zgrada. Mogu kao neko ko živi tik uz Zelenu aveniju. Jedeno zeleno je logo. Zaista smatram ovo naselje jednim od najnehumanijih. Ulice preuske, kontejneri otvoreni i posred ulice. U Petici vas ispred čeka "dražesna" autoperionica koja će tu stajati sve dok se ne proširi Tošin bunar. Proširenje se očekuje za milion godina. Trotoari su misaona imenica. Vidim da roditelji sa decom pešače do Zemunskog parka kako bi deca videla zelenilo. Ulaz u garažu prethodne zgrade su stanari čekali jako dugo. I najbizarnije od svega je (a može da potvrdi svako ko ovde živi, valjda, jer ima oči) je nenormalna količina smoga koja se stvara zimi na potezu od Avenija pa sve do paviljona. Uzrok su čvrsta goriva svih okolnih kuća + tri kuće koje se nalaze između Avenija i Lidla. Ukoliko ste u prilici mislim da za te pare možete nešto mnogo humanije.
Hvala na lepo na odgovoru.

Juče smo supruga i ja bili u obilasku i baš to komentarišemo... Šta ovde ima zeleno osim onih maski na fasadi. Sve ste u pravu, zaista jeste neuslovno, usko, loša infrastruktura. To za zagađenje zimi po meni jeste najveći problem.

Ono što mene najviše čudi je da se na kraju sve to rasproda. I zboga toga mogu da razumem zašto investitor nema interes da se bavi stvarima koje su ljudima bitne, nisu zakonski u obavezi, a svakako sve rasprodaju.

Meni ovo nije prva nekretnina i ne kupujem sebi za stanovanje, tako da mi većina stvari ne bi smetala. Zapravo jedino što mi smeta je cena. Da je cena niža i pored ovih nedostataka razmislio bih o kupovini, jer računam da će se jednog dana srediti. Ovako mislim da je previše.
 
Meni ovo nije prva nekretnina i ne kupujem sebi za stanovanje, tako da mi većina stvari ne bi smetala. Zapravo jedino što mi smeta je cena. Da je cena niža i pored ovih nedostataka razmislio bih o kupovini, jer računam da će se jednog dana srediti. Ovako mislim da je previše.

Cena je nažalost realna za taj deo Zemuna, jako je poskupeo Zemun zadnje 2-3 godine, a posebno taj potez koji se graniči sa NBG. Investitor je sve uspeo da rasproda istina, ali većinu stanova ipak nije prodao po ovoj ceni koju traži sad.
 
Meni ovo nije prva nekretnina i ne kupujem sebi za stanovanje, tako da mi većina stvari ne bi smetala. Zapravo jedino što mi smeta je cena. Da je cena niža i pored ovih nedostataka razmislio bih o kupovini, jer računam da će se jednog dana srediti. Ovako mislim da je previše.
Koja je cena, ako nije tajna ?
 
Vrh