Šta je novo?

"Zelena avenija" stambeno-poslovni kompleks u Zemunu, Petra Kočića.

Forumaši i stanovnici Avenije, da li neko ima informaciju kada će radovi u Trogirskoj da se privedu kraju?
Mi smo se uselili pre 2 nedelje i deluje da ne mrdaju sa radovima.
Prilaz zgradi kao u Kusturičinim filmovima, a o nedostupnosti plaćenog parking mesta da ne govorim. Uostalom slike sve govore.
IMG_7970.jpegIMG_7969.jpeg
 
Pitajte Gangulu, njemu je prioritet da proširi sebi 16 traka do kuće, a to što ovde ne može da se priđe ga nije briga. Grad Beograd treba to da uradi.
 
Da je iko od vas imao priliku da vidi obucu ispred stana?
Ljudi udju u stan i pre toga se izuju. Jedno 5 pari obuce stoji ispred jednog stana u Aveniji.
Sta je sledece, bas me zanima...
 
Nažalost rok za izvođenje radova im je do kraja godine, ali da je prevršilo svaku razumnu granicu stvarno jeste..pritom neobezbeđeno gradilište, divljaštvo, sramota za Direkcije za građevinsko zemljište, ali i Investitora, mogao bi bar o svom trošku traku da zategne i pobode par kočića.. trebalo bi prijaviti inspekciji i eventualno neku reportažu uraditi, ne bi li se trgnuli..
 
Kad god pogledam sa terase, divim se kakvo dvoriste i imanje imaju Jehovini svedoci. Trava pod konac, teren za basket i krivudave staze, alal vera.
Da je bar neki deo grada tako sredjen, gde bi nam bio kraj.
 
Da je iko od vas imao priliku da vidi obucu ispred stana?
Ljudi udju u stan i pre toga se izuju. Jedno 5 pari obuce stoji ispred jednog stana u Aveniji.
Sta je sledece, bas me zanima...
Imao sam ja. To se resava lagano, sipa se sok od pomorandze svaki put kad je obuca u hodniku. U mom slucaju samo fino obavestenje o soku je bilo dovoljno.

A sledece sto dolazi su verovatno kese za djubre, potom vozni park i stari namestaj i bela tehnika. Ima i za to konstruktivnih i zanimljivih resenja.
 
Imao sam ja. To se resava lagano, sipa se sok od pomorandze svaki put kad je obuca u hodniku. U mom slucaju samo fino obavestenje o soku je bilo dovoljno.

A sledece sto dolazi su verovatno kese za djubre, potom vozni park i stari namestaj i bela tehnika. Ima i za to konstruktivnih i zanimljivih resenja.
Dajte neko rešenje i za to?
 
Ulica izmedju ZA1 i Z3.

Ljudi se ,,ubise" od posla, a nikako da se zameni par cevi i srede parking mesta.
Skadar na Bojani se brze sagradio, uprkos vilama.
Ovde radove izvodi investitor, pa bih da imam parking mesto ovde, trazio fino odstetu, pa ne bi vile nocu rusile sto vredni neimare izgrade.

viber_image_2023-09-27_21-42-20-947.jpg
 
Da li neko zna zbog čega još početa fasada na ZA4 sa strane Tošinog Bunara?
 
Dajte neko rešenje i za to?
Stari posao mi je bio u stanu u stambenoj zgradi i bio jedan takav slučaj. Ja samo to rešila ovako: premestim kese (da niko ne vidi) na susedna vrata (ne moja, već trećeg komšije).
Ovaj što ih zatekne na svom pragu naravno zna čije su, jer ih je viđao kod ovog prvog već. I tako pustim da to oni reše među sobom :D (Naravno da je prestao kad su se dobrano načestitali majke jedan drugom).

A jednom kod mene u zgradi se uselio neki podstanar i odmah počeo da stavlja kese pored svojih vrata. Jedna moja komšinica nije čekala dugo. Prvi put kad je videla to, uzela je kesu u ruke, pozvonila na vrata i čim je ovaj podstanar otvorio, zavalila onu kesu na volej, duboko u gajbu. Nije više nikad to uradio.
 
Fun fact: parcela 2078/1 na uglu Dzordza Vasingtona i Petra Kocica je gradsko zemljiste, a trenutno je uzurpirana i ogradjena ogradom.
Prosto ne mogu da verujem da neko moze da ogradi gradsko zemljiste i jos stavi znakove da je zabranjeno parkiranje. Divljina.
Kome se obratiti za ovo?

Screenshot 2023-10-08 at 23.31.13.pngScreenshot 2023-10-08 at 23.29.43.png
 

Prilozi

  • Screenshot 2023-10-08 at 23.34.20.png
    Screenshot 2023-10-08 at 23.34.20.png
    304,8 KB · Pregleda: 236
Poslednja izmena:
Da, u planskom dokumentu je predviđeno za park, Montex se hvalio da će se to napraviti, čak su početkom godine podneli zahtev za izdavanje Lokacijskih uslova za tu parcelu...
 
Sram bilo grad za ovakvo ponasanje i bahatost. Dokle ce da ,,traju" radovi?
Od maja "rade".
Treba kupovati stanove tamo gde vladajuci politicari zive, tu nema kasnjenja, sve ide kao podmazano...
viber_image_2023-10-19_19-29-30-930.jpg
viber_image_2023-10-19_19-29-31-139.jpg
 
Vrh