Šta je novo?

"Zelena avenija" stambeno-poslovni kompleks u Zemunu, Petra Kočića.

Samo da ponovim da Trogirska ulica nije jos zavrsena, i da se zavrsetak ne nazire.
Mukotrpni radovi traju mesecima, daju se neka usmena obecanja, ali ,,obecanje, ludom radovanje" uvek bilo i ostace.
 
Prosto je prejadno da se jedna tako kratka ulica radi više meseci. Govori mnogo o nesposobnosti i nemaru nadležnih.
 
Da li neko zna kakvi su planovi razvijanja projekta, koliko se još zgrada planira, gde će biti sledeća zgrada, pretpostavljam uz Tošin?
 
Ulicu treba preimenovati u Beogradsku, jer tako slikovito dočarava naš grad.
Trogirska.jpg
 
Pozdrav svima na forumu,
Vec duze vreme gledamo i pratimo izgradnju ZA u svim fazama a sada se rezmisljamo o kupovini stana u 5.fazi.

Citala sam komentare pa vidim da ima raznih misljenja :) Kakvi su vam utisci o samoj gradnji,da li je kvalitet opravdao cenu?

Takodje me zanima da li postoji gradjevinska dozvola za sve faze posto vidim da to na sajtu nema istaknuto?

Hvala unapred svima.
 
Da li postoje informacije kada će ZA4 dobiti struju?
Izvrsena je primopredaja kljuceva no bez struje (bez garaze i uz brojne druge nedostatke), te su stanovi potpuno neupotrebljivi dok ista ne bude pustena. Istovremeno, Montex ne zna kada ce struje biti i zaista pravo pitanje je kako je uopste moglo doci do primopredaje dok se struja nije obezbedila?!

Da li se mi kao kupci mozemo organizovati i popricati sta nam je ciniti ukoliko se situacija prolongira?
 
Zato što su rekli da će struje stići u toku dana.
Postoje penali u ugovoru, nije stvar u penalima :)
 
Sve jasno i vi ste kao podstanar najveca "kolateralna steta". Od toga u Srbiji retko ima spasa ali tako je kako je. A bas zbog toga stvari i tehnika se nikako ne kupuju ako ne postoji mogucnost skladistenja, ma koliki popust bio. Ko veruje investitoru, a pogotovo odgovorima "bice" ili "bice sutra" ne znam sta bih rekao.

@Miki123
Jasno, neretko nije ni do novca ali opet preuzimati stan kada jos ni intefona nema, a radovi jos traju po meni nije opcija.
Iskustva iz Kapija su generalno ovakva, dok ne das novac sve moze, kad das onda vise nista ili retko sta moze.
Ljudi su neretko i pored iskustva lakoverni, a marketing jecudo kako hvata na euforiju kupovine novog stana, kako podstice hormon srece i ume i nedostatke da predstavi kao vrline.
 
Nemojte da potpisete zapisnik na primopredaji. Ako ne potpise pola zgrade, bice u problemu
 
Plaćamo danak neiskustvu. Mislim da je većina potpisala verujući da će sve biti ok za ta dva dana koja su obećali, a kako nikog iz buduće zgrade ne znamo verujem da je neki vid kolektivnog pristupa ne moguć. Svakako bi savet za sve buduće kupce bio da unapred naprave neki vid stambene zajednice i kolektivno pristupe svim koracima. Jer investitor radi u svom interesu a mi kao kupci manjkamo sa informacijama i znanjem o pravnoj regulativi.
 
Poslednja izmena od urednika:
Za prvu recenicu ste apsolutno u pravu.
Za drugi deo vaseg posta, jedno je teorija, drugo praksa. Entuzijazam vecine stanara jako brzo opadne, pogotovo ako treba licno angazovanje. SZ cete morati da imate po Zakonu i bice vam kao u 99% slucajeva dodeljen prof. upravnik.
 
Da li iko ima neku novu informaciju o struji, liftu, grejanju...? Kada ce stanari moci konacno normalno da seuseljavaju?
 
Teško da će biti ove nedelje, tako sam načuo...Zvaničnih informacija nema.
 
Koja je zgrada koja tek počinje da se gradi pored Lidl, jel to ZA5?
 
Kome mozemo da se zalimo ako se ne resavaju reklamacije za stanove koji su u garanciji?
Da li postoji rok za resavanje reklamacija?
 
Vrh