Šta je novo?

"Zelena avenija" stambeno-poslovni kompleks u Zemunu, Petra Kočića.

ZA3 razbijaju sa tempom i stižu i pre roka rekao bih, 4 mislim da oktobar nije realan. Trojka poprima finalni izgled i dosta dobro izgleda, najbolja zgrada do sada. Generalno, zagađenje veliki problem, bukvalno dimna zavesa u jednoj zoni oko ZA, verovatno zbog par kuća tipa ove iznad, ne znam kako to rešiti, postoje li neke ustanove i kaznene mere, mislim da su njemu čak nudili da mu kupe drva iz jedne lamele, on ne prekida na navlači koješta i loži.
 
ZA3 razbijaju sa tempom i stižu i pre roka rekao bih, 4 mislim da oktobar nije realan. Trojka poprima finalni izgled i dosta dobro izgleda, najbolja zgrada do sada. Generalno, zagađenje veliki problem, bukvalno dimna zavesa u jednoj zoni oko ZA, verovatno zbog par kuća tipa ove iznad, ne znam kako to rešiti, postoje li neke ustanove i kaznene mere, mislim da su njemu čak nudili da mu kupe drva iz jedne lamele, on ne prekida na navlači koješta i loži.
Da je ovo iole ozbiljna drzava, izasla bi inspekcija, pa bi on dobio kaznu toliko visoku, da mu ne bi palo na pamet da lozi plastiku, gume, smece i ko zna sta jos.
Naredni put kad vidim ovakav dim, zvacu sve inspekcije, pa cu da napisem izvestaj ovde. Da vidimo reakcije nadleznih.
 
Da je ovo iole ozbiljna drzava, izasla bi inspekcija, pa bi on dobio kaznu toliko visoku, da mu ne bi palo na pamet da lozi plastiku, gume, smece i ko zna sta jos.
Naredni put kad vidim ovakav dim, zvacu sve inspekcije, pa cu da napisem izvestaj ovde. Da vidimo reakcije nadleznih.
Ma ne zavaravajte se. Ja sam o ovome pisao u Residence 7 temi. Celo staro jezgro zemuna lozi svasta. Svi van beograda loze svasta. To je nas ogroman problem koji treba resiti na drzavnom nivou. Kazne nisu nikakav pomoc za resavanje uzroka i sirotinju. Evo pisao sam ja razne primedbe, zvao komunalce, i kao pojedinac, i kao stambena zajednica. NE VREDI. Ni veze nam nisu pomogle :D Dodju pojave se, kosntatutuju da komsije loze "nesto" i odu. "Pa ne mozemo mi tu nista". Da je ozbiljna drzava ne bi lozili nista, a kamo li plastiku.
 
Malo sam zbunjen ili možda samo meni ništa ovde nije logično. Dakle, ako sam dobro pohvatao oni od čitavog ovog kompleksa ka Tošinom bunaru grade prvo ovo što je obleleženo. Pa će tek onda naknadno da grade levo i desnO. To je potpuno apsurdno. Useliš se i onda levo i desno sve jovo nanovo, temeljna jama, garaže, kamioni,masjtori,ludnica u narednih par godina. Ispravite me ako grešim, ali živim pored i nekako imam utisak da grade upravo ovo obeleženo.
+ ne znam kako im prolazi ovo nesakrivanje klima uređaja, gledam ovu zgradu koja se privodi kraju. Na njoj će takođe sve klima jedinice biti ka spoljnim stranama, jasno vidljive.
Screenshot 2023-02-28 at 13.18.10.png
 
Tako je, prvo se gradi sredisnji deo. evo slike sa druge strane zgrade koja ce gledati na unutrasnjost kompleksa. nama su u prodajnom birou rekli da se ocekuje u naredne oko 3 godine da se zavrsi ta cela zgrada, tj i ta leva i desna strana koje ce se kasnije graditi
20230228_132640.jpg
 
Mislim da idu maske od ZA3, ima ih i na renderu. Istina da im je prošlo na prve dve faze..
 
Meni iskreno ne smetaju klime. Citava pompa oko toga u poslednjih par godina u maltene svim novogradnjama.
 
jel zna neko od forumasa kako napreduje ZA 4? do kog sprata su stigli?
 
Ja mislim da je u pitanju 4. sprat sada. Brzo to dosta ide u ovoj fazi. Potrajalo je solidno dok nisu izasli iz zemlje, ali sada samo stancaju spratove.
Ali da bude gotovo do oktobra, to stvarno ne verujem.
 
u ugovoru je rok 31.12, receno mi je da do sad ni sa jednom nisu kasnili, nadam se da ce tako biti i sa ovom
 
Zgrade Avenije nisu neka prelepota, ali ova bela zgrada desno od Lidla je odvratna.
 
Kako mudro i plemenito od Lidla, zatvaraju prolaz do Petra Kocica.
Iskreno, nikad ih nisam voleo, a sada obecavam da im necu uci u prodavnicu nijednom. Makar kupovao u Trivuku.

smradovi.jpg
 
Jako bedno od strane Lidl-a. Međutim, treba gledati da realno većina ljudi i jeste koristila taj put u svrhu lakšeg prolaza do Tošinog bunara. Verovatno je neko analizirao i procenio da bezveze stvaraju gužvu i bacaju kartice stanari Zelene Avenije i komšiluk iz tog kraja, a koje su trajale manje od 5 minuta u jednom ili drugom pravcu.
Svakako je ovo prilika da se pritisne investitor od strane postojećih i budućih stanara, da se proširi ta Trogirska po završetku već treće lamele, koja će biti uskoro završena.

Najveći problem ovde je u stvari grad ili država, kako god gledamo, zato što je moguće da neko zida koliko hoće zgrada i objekata i da na mestu gde je bilo npr. 9 kuća i 13 ljudi, sada imamo 1000+ ljudi a da infrastruktura okoline ne prati to povećanje. Ovo je i mene iznerviralo, iako vlasnik parcele ima pravo da radi s njom šta želi, jer su sigurno postojeći stanari maksimalno koristili ovaj lokal i on je u direktnom okruženju postojećih lamela, gde je svakako ovo izgrađeno dogovorom investitora ZA i investitora Lidl-a da se gradi na toj lokaciji.
Takođe je celo okruženje u vlasništvu investitora Zelene Avenije jer je plan da se zidaju bar još dve zgrade, što je možda i odloženo u ovom trenutku.

Grad je trebalo da ima planove gde su moguća proširenja i da ona automatski obuhvataju i rušenje nekih kuća iz tog kraja, a ne da uopšte postoji mogućnost da i dalje imamo 3 kuće levo, 3 kuće desno i jednosmerne ulice gde nema potrebe za njima. Ja verujem da bi bilo dobro da se postojeći stanari angažuju na neki način po pitanju tog proširenja i uopšte plana za dalje od strane investitora, a mi budući stanari ćemo se svakako priključiti. Semafor takođe ne bi bio loša opcija, koji bi ujedno važio i za Lidl i za izlaz iz Trogirske, jer ipak će završetkom ove dve lamele (3,4) biti baš veliki broj ljudi u ovom kraju.
 
Vrh