Šta je novo?

"Zelena avenija" stambeno-poslovni kompleks u Zemunu, Petra Kočića.

Da li neko zna kada se povezuje zgrada ZA3 na kanalizaciju i vodu?
image_2023-05-29_150747577.png
 
hvala puno. pratim da vidim da li ce biti kasnjenja u ZA4 na osnovu iskustva sa ZA 3
Mislio sam da nije oktobar realan, ali građevinski paralelizovano perfektno, u odnosu na progres radova (zidanje čini mi se završeno, razvodi instalacija, malterisanje i gletovanje čak rade - da li se vraćaju da obrade špaletne ili šta jer stolarija je na 2. spratu završena itd., tako da fasada kreće verovatno kroz mesec dana) i ono što sam video na ZA3 (prolazim svaki dan) mislim da stižu građevinski, ne znam odakle ulaz u garažu tj pristupi i priključci infrastrukture, ali očigledno se još ne radi Nova 1 i 2 (iako imaju dozvolu na CEOP-u)
 
Mislio sam da nije oktobar realan, ali građevinski paralelizovano perfektno, u odnosu na progres radova (zidanje čini mi se završeno, razvodi instalacija, malterisanje i gletovanje čak rade - da li se vraćaju da obrade špaletne ili šta jer stolarija je na 2. spratu završena itd., tako da fasada kreće verovatno kroz mesec dana) i ono što sam video na ZA3 (prolazim svaki dan) mislim da stižu građevinski, ne znam odakle ulaz u garažu tj pristupi i priključci infrastrukture, ali očigledno se još ne radi Nova 1 i 2 (iako imaju dozvolu na CEOP-u)
Ha, upravo se na CEOP-u pojavila prijava radova, pretpostavljam da ce uskoro krenuti sa izvodjenjem ulica i prilaza.

image_2023-06-06_122705464.png


Sto se tice ZA4, koliko znam prvobitno je rok bio avgust pa onda pomeren na oktobar, a sada je zvanicno kraj godine sudeci po predugovorima.
 
Tako je, prvo se gradi sredisnji deo. evo slike sa druge strane zgrade koja ce gledati na unutrasnjost kompleksa. nama su u prodajnom birou rekli da se ocekuje u naredne oko 3 godine da se zavrsi ta cela zgrada, tj i ta leva i desna strana koje ce se kasnije graditi
Pogledajte prilog 155145

Znači ko je kupio stan u ZA4 živeće neko vreme na gradilištu. Ne znam šta ih sprečava da završe sve odjednom. Divila sam se a i čudila ljudima koji žive preko puta ZA3, trebalo je izdržati buku i majstore koja krece već od 7h
 
Znači ko je kupio stan u ZA4 živeće neko vreme na gradilištu. Ne znam šta ih sprečava da završe sve odjednom. Divila sam se a i čudila ljudima koji žive preko puta ZA3, trebalo je izdržati buku i majstore koja krece već od 7h
Nadamo se dobroj izolaciji 🤣
 
Evo malo romanticnih slika Zelenih avenija u izgradnji. U trojci se sredjuju prilazi objektu dok cetvorka polako dobija prozore.
Sto se tice prikljucka na kanalizaciju, do juce su virile 3-4 cevi koje su isle iz ZA3 do voda u Petra Kocica, gde prolazi glavna cev. Juce je to zatrpano, sto znaci da je zgrada prikljucena na kanalizaciju.

viber_image_2023-06-25_14-16-19-166.jpg
viber_image_2023-06-25_14-16-19-360.jpg
viber_image_2023-06-25_14-16-19-742.jpg
viber_image_2023-06-25_14-16-18-604.jpg


viber_image_2023-06-25_14-16-18-793.jpg
 
Poslednja izmena:
Novi sam na forumu pa ne znam odakle poceti i sta reci..Prosetao sam tu ovih dana da bacim pogled. Ukratko sve na forumu je objasnjeno kako izgleda koncept Zelene Avenije ali i jedna stvar me zanima nigde nisam video da li ce biti jos koji kafic u novim Lamelama i naravno okrenuto ka ulici a ne u dvoristu gde sam mogao da primetim da definitivno nije mesto tu! A i nacuo sam da je nelegalno bespravno izdignuta basta. Zar to nije bilo u konceptu Avenije ili naknadno uradjena? Jer planiram kupovinu stana u tom kraju. Pitam se i uopste kako vlasnici tu na prvome spratu obe i 1 i 2 lamele mogu i da zive..Verujem da tu ima mnogo vise buke, dima 🙄 kao i svuda u svakim kaficima nego cak sam i procitao o za Quadra firmu koja okrenuta ka 4 i 5 lameli! Hvala
 
Poslednja izmena:
Evo i trotoara, ali sece ga boks za kontejnere. Kako proci ovuda sa kolicima za bebu, a ne silaziti na kolovoz?

viber_image_2023-06-29_10-10-15-227.jpg
 
Ja sam uneo stvari u lamelu 2, stanovi su sredjeni. Ali nema struje, i ne znam kad ce doci
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: Mzj
Vrh