Šta je novo?

"Zelena avenija" stambeno-poslovni kompleks u Zemunu, Petra Kočića.

vec neko vreme nešto slabo se vide radnici na gradilištu ....
 
Pozdrav forumaši!
Iako je malo zamrla ova tema, ako bi neko ko još posećuje ovu temu mogao da mi kaže da li zna visinu plafona, da li je standardnih 2.6m ili je više?
 
Kada sam bio u fazi kupovine jedna od lokacija koja je uzeta u razmatranje i Avenija. Razlozi za su bili sto je malo blize Bezanojskoj Kosi, stolarija je mnogo bolja, sanitarije, vrata, uopste ceo stan bar po slikama deluje kvalitetnije. Ali cena je bila veca, garaza skuplja, a ono sto mi je takodje smetalo jeste mikrolokacija sa preuskim ulicica za naselje tog tipa.
 
Bice prosirenje Trogirske ulice do Tosinog bunara sto ce uraditi investitor, a grad je nedavno doneo odluku da se prosiruje Skadarska, tako da ce biti dosta bolje.
 
Nadam se da, kad se uradi trojka i saobraćajnice okolo nje, neće više da parkiraju pored gradilišta, ne može da se prođe od kola, naročito ujutru i popodne jer ljude mrzi da odu na parking vrtića nego ostavljaju kola gde stignu, pa je u PK i oko 9h i 17h kolaps.
 
Bice prosirenje Trogirske ulice do Tosinog bunara sto ce uraditi investitor, a grad je nedavno doneo odluku da se prosiruje Skadarska, tako da ce biti dosta bolje.
Pokusao sam da nadjem vise informacija o prosirenju Skadarske ulice i sve sto sam nasao je ovo https://zemunskevesti.rs/prosirenje-ulica-u-zemunu/
Pitam se na koji nacin ce se prosiriti; da li na levu ili desnu stranu, posto su tu sve kuce?
I sta tacno znaci "prosiriti"? Imace 2 kolovozne trake ili jednu traku + trotoare?
 
Trenutno stanje tog dela, na jednoj slici se vidi i Skadarska, ne deluje mi da previse prostora za prosirenje tu ima:
8635B373-37BE-4358-9B26-8152DAD513F0.jpeg
2CC3823A-116B-45DB-B34B-2C74921BB5E8.jpeg
62317AD2-B9B3-4E26-BE49-D35E71ADC12F.jpeg
 
Za Skadarsku sam i ja saznao iz medija, preneli su svi mediji tu informaciju sa sednice.
Sto se tice Trogirske, tih nekoliko objekata sto se vide na slikama do Tosinog bunara i s leve strane od Trogirske uz prostor radova su u vlasnistvu investitora i bice srusene.
 
Ja zivim u Aveniji vec 4 godine i mogu reci sledece, najiskrenije:
- Lokacija je dobra, sve je blizu. Peske se moze do centra Zemuna, keja, Prvomajske, park je blizu, osnovne i srednje skole
- Kada dodje zima, vazduh je jako los zbog kuca koje loze svasta (cuo sam da neki loze i plastiku u kraju, sto je neverovatno ali eto)
- Stalno se gradi, ima buke i prasine dosta. Od redovnog ciscenja terase sam odustao, jer se mora cistiti svaki dan. Nocni stocici posle 1-2 dana izgledaju prasnjavo kao da nisu cisceni mesec dana (ali ovo ce proci nekad...)
- Okolne ulice su KATASTROFA. Radoja Dakica nema trotoar vise, Petra Kocica takodje. Ne razumem zasto se gradske sluzbe ne ukljuce u resavanje ovog problema. Ko se parkira na trotoar - odnese ga pauk. Ko postavi stolice, flase i balone vode, daske, granje i slicno i sebi "bukira" mesto - kazna 50 000 dinara.
Preko puta ulazne rampe covek stavlja ogromno kamenje i kocice da mu ne gazimo 30cm kvadratnih trave. Svaki put pazim da ne izgrebem branik. Cim se izadje iz kompleksa, tu su 3-4 auta koja su parkirana uz prodajni salon i jako je tesko skrenuti desno (zahvaljujuci i komsi koji postavlja "zamke"). Dodje mi da kupim 3-4 stubica, izadjem u ponoc i sam ih ubusim u asfalt.
- Tosin bunar je katastrofa - guzva i sve su automobili po trotoarima. Da "pohvalim" ekipu iz firme koja pruza pomoc na putu. Ljudi su toliki majstori za parkiranje da primaknu kamion na 10cm od kuce, blokiraju trotoar i onda se bukvalno mora ici sredinom puta. Par puta sam im skrenuo paznju, al' sta njih briga. Izgleda samo radikalnije metode pomazu.

Ono sto je dobro i sto moze poboljsati zivot u bloku:
- Prosirice se Trogirska (deo jednosmerna u kombinaciji sa novim ulicama izmedju zgrada, deo dvosmerna kako sam cuo),
- Prosirice se Skadarska (ovo sam prvi put cuo ovde)
- Tosin bunar treba da postane bulevar (verovatno ne uskoro). Cuo sam od ljudi koji drze lokale u Prvomajskoj da ce da se ruse kuce sa desne strane i da se prosiruje od 2025, pa ce se siriti i ostale ulice koje "feed"-uju Prvomajsku.
- Petra Kocica treba da se spoji sa Vrtlarskom

Eto ukratko :)
 
Znaci sve u svemu zacin C.
Dok krenu svi ti navedeni radovi, izgradice se jos sto sta, a onda ce svakako i to prosirivanje biti nedovoljno.
Lokacija kao lokacije je ok ali mikrolokacija horor prica.
 
Ту је, реално, осим загађења због грејања - колико знам, чак и солитери у Вртларској имају котларнице - најгоре што је Тошин бунар за ширење вероватно био предвиђен већ негде за грађевинску сезону 1975, па сад, ако кажу да ће бити 2025...
 
Da li neko zna kako su ove garaze postavljene u ulici Petra Kocica? Pretpostavljam da je divlja gradnja jos davnih dana.
Danas gledam lik izlio temelj za garazno mesto, sa unutrasnje desne strane, kad se ide ka Vrtlarskoj.
Neverovatno, ali kod nas sve moze.

Pisao sam par puta opstini Zemun da bar osvetle taj prolaz i izbetoniraju, jer nocu prolaziti tuda nije bas najprijatnije. Naravno da niko nije odgovorio.
ss.jpg

sss2.jpg
 
Dragi forumasi, dokle se stiglo sa ZA 4, koja je planirana za kraj 2023.god? i da li moze neko od stanara da mi kaze da li su u prethodnim zgradama kasnili sa rokovima?
 
Jel, ono napuštena stara crno bela Doga što mesecima luta zelenom avenijom ili samo povremeno ,,utekne,, vlasniku ?
Inace je vrlo mirna, ne dira nikoga a ima vidljiv problem sa očima
 
Mislim na ove koji su u izgradnji, mada i neko ako posecuje od postojecih stanara u prethodnim lamelama nije na odmet.
 
Ne fotkam više jer od lepog (humanog) naselja napraviše ( ne humanu ) sardina koloniju sa sokacima od pristupnica
 
Ne fotkam više jer od lepog (humanog) naselja napraviše ( ne humanu ) sardina koloniju sa sokacima od pristupnica
Od pocetka su ulice bile sokaci, tako da smo i dalje u iscekivanju; kad ce Trogirska da se prosiri i spoje Petra Kocica i Vrtlarska (ovo nece skoro, siguran sam).
 
Ulice se pretrpavaju zgradama, sto je vec uobicajna slika i nikoga ne iznenadjuje, ali zanimljivo je videti kakva je okolina kompleksa.

Na prvoj slici vidimo prolaz ka Vrtlarskoj. Izgleda kao bojno polje u Ukrajini. Sramota za grad. Mracno, prljavo, blatnjavo. Horor.

Na drugoj slici vidimo objekat pored Lidla, iz cijeg odzaka kulja crni dim koji se siri skroz do Avenije 1 i smrdi toliko, da je nemoguce disati. Ko zna sta se lozi.
Da li postoji neka instanca kojoj se moze prijaviti ovakav slucaj? Zalosno je koliko smo mi daleko od uredjene i ekoloske zemlje.


viber_image_2023-02-25_18-17-38-678.jpg
viber_image_2023-02-25_18-17-51-130.jpg
 
Da li neko ima skorije fotografije jednog ili drugog objekta?

Bio sam do gradilista pre par dana, sto se tice ZA4 - radi se, ali u odnosu na ZA3 kasne, za oktobarski rok, koliko ja laicki mogu da primetim. Trenutno su dobacili do prvog sprata sa betonskom konstrukcijom.

Slede fotke ZA3.

Od 01.02.2023.

20230201_134045.jpg


Od 01.02.2023.
20230201_134214.jpg


Od 14.02.2023. - Iz nekog razloga fasadu sa juzne strane rade najsporije.

20230214_104942.jpg
 
Poslednja izmena:
Vrh