Šta je novo?

Zastoji i poremećaji na linijama i planirane izmene

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=875450#p875450:2ehun9sq je napisao(la):
stalker314 » 28 Avg 2021 13:45[/url]":2ehun9sq]Poštovanje,
da pitam ispred OSM zajednice (radili smo uvoz i sređivanje svih GSP linija o čemu možete čitati ovde, pa ih sad još održavamo, sve kao hobi) dva pitanja vezana za skorije izmene linija, možda će ovde neko bolje znati:

1. Pošto 47 i 94 trenutno ne mogu da idu ispod Resnika zbog obilaznice, izmenjali smo 47 i 94 linije i one sad izgledaju ovako nekako:
94: Resnik -> Blok 45
94: Blok 45->Resnik
47: Resnik -> Slavija
47: Slavija -> Resnik
pa bi bilo dobro ako neko može da potvrdi da li ove rute odgovaraju realnosti

2. Linije 406L i 409 ne odgovaraju sad zvaničnim informacijama. Naime, ako pogledajte zvanične GTFS podatke grada Beograda, ispada da ove linije skreću levo iz Vojvode Stepe kod pumpe, pa na poslednju stanicu (stanice 26 i 27 na sajtu). Ranije su skretali levo iz Save Maškovića, ali sada to ne može. Da li neko zna šta je ovde realnost - da li zvanični podaci nisu u redu (i ako nisu, kako se ove linije okrenu, jel idu do kružnog toka) ili ova ulica kod pumpe više nije jednosmerna.

Hvala unapred, možda bude još pitanja ovde. Takođe, uvek važii - ako vidite neke probleme na OSM-u - javite mi na PP (ili probajte i sami da izmenite, nije teško:D) !
Evo ti info u vezi okretnice Voždovac.

fotografije: https://beobuild.rs/forum/viewtopic.php ... 48#p874348
fotografije izmenjenog stajališta u Crnotravskoj / Paunovoj: https://beobuild.rs/forum/viewtopic.php ... 25#p875257

informacije: https://beobuild.rs/forum/viewtopic.php ... 75#p874343
 
https://www.beograd.rs/g/beoinfo/1786096-izmena-rezima-saobracaja-zbog-radova-u-malom-mokrom-lugu/

Može da se provuče ali pitanje je kako se provlačio kod pijace MML i u produžetku Narodnog fronta koja baš i nije dovoljno široka za bus...
Nešto slično treba da se organizuje i kad se bude radila Stepe Stepanovića u Kaludjerici...

308-rebeke-vest.jpg
 
Večeras sam se vraćao sa Bulevara i spustih se na stanicu Miloša Jankovića. Maltene odmah kako sam došao, prođoše 28 i 77. A onda jedno pola sata, ništa. Videh da dolazi 28. Ukucam USDD kod i pošto dobih informaciju da je najbliži 40 udaljen 14 stanica, uletim u 28. Po prelasku raskrsnice sa 27. marta, videh da iza nas dolazi 23. Silazim i prelazim u 23. Po prelasku raskrsnice sa Takovskom, videh 41 koji dolazi u susret, te sam sišao kod pošte i nakon pola minuta ušao u 41.

Ova situacija je postala baš česta (mislim na čekanje 40 i 41 po 20 - 30 min.), od kako su vraćene linije nakon rekonstrukcije rerekostruisanog Trga republike. A sve učestalije je postalo od kako su krenuli da rekonstruišu Crnotravsku. Od kako su vratili i 28, četri puta sam je koristio kao alternativu, pa presedao za dalje (sa ili bez dodatnog pešačenja), jer nije bilo 40.
 
Danas, oko 16h, na stanici kod Muzeja Jugoslavije, smer ka centru, ukucam da vidim kada će 40, pošto mi je on bio potreban, a ono 14 i 25 stanica najbliži. Na kraju sam ušao u 41 i išao do Glavne pošte pa odatle peške. Na sve to kolona vozila sve od Kanadske ambasade do raskrsnice Bulevara i Takovske. U povratku sam čekao 40 kod Gradske bolnice. Najbliži je bio udaljen 9 stanica. Kako je 28 već bila prošla, a blizu nije bilo druge, popeo sam se Batutovom do Bulevara i tamo ušao u 7 koji mi je nailazio. Sa njim do Resavske, pa pored Glavne pošte na stanicu u smeru ka Banjici i na 41.
 
Danas sam opet imao situaciju sa 40. Trebalo je da idem poslom na Dorćol. Pošto mi je pobegla trola kada sam izlazio napolje, ukucam da vidim, i imam šta i da vidim. 41 je bio udaljen 3 stanice, a 40 je bio udaljen 10 stanica. Sa 41 sam otišao do Makedonske, i dalje pešaka. U povratku sam imao sreće, na prvi pogled. Vraćao sam se sa "25. maja". Čekao sam svega par minuta, kada su u razmaku od minut, naišli 24 i 79. Ušao sam u 79 i sišao kod raskrsnice sa Takovskom. Dolazim na stanicu 28, 40 i 23 u Takovskoj (smer ka Mostaru). A na stanici jedno dvadesetak ljudi. Ukucam da vidim koliko su udaljena najbliža vozila, jer sam pretpostavio da je neki haos u pitanju. I bio sam u pravu. Najbliža 23 udaljena 12 stanica, a 40 je bila 9 stanica. Kako je najbliži 28 nailazio, sačekam minut da vidim šta mi je činiti. Svega jedna osoba je ušla, a nekoliko njih je izašlo. Od tih što su izašli iz trole, nekoliko njih je ostalo na stanici. Krenem ti nakon toga peške jednu stanicu. Dok sam prelazio raskrsnicu sa Svetogorskom, 41 je upravo izlazio iz raskrsnice i uputio se ka Glavnoj pošti. Kada sam stigao na pomunutu stanicu, imao sam i tamo šta da vidim. Na stanici haos. Na svu sreću, novi 41 je upravo bio krenuo sa početne, tako da ga nisam dugo čekao. Kad je došao 41, daleko veći broj ljudi je ostao da čeka 23.
 
Ne znam šta je bilo uzrok za 40, ali znam za 23 - neka pčelica je rešila da (nakon celog leta s manjim intenzitetom saobraćaja) baš juče počne da menja asfalt na stanici kod Pančevačkog mosta (smer ka Tri bika), zbog čega su bile zatvorene dve krajnje desne trake. Kolona se u jednom delu dana protezala još od Kneza Miloša i Banije, a čuo sam da je vozač pomenuo da se odatle do okretnice na Karaburmi putovalo otprilike sat vremena. I sa 16, 95 itd. je bilo slično. I u suprotnom smeru je bio haos, jer su se čepovi stvarali na raskrsnicama kod Partizanskog puta i Cvijićeve. Niko od putnika nije imao pojma ni da je stanica kod mosta ukinuta zbog radova, a automobili su se iz levih traka posle ograde vraćali unazad zatvorenim trakama da bi se popeli na most.

Naravno, iste ove pčelice nisu bile u stanju da obezbede da se do prvog septembra završe radovi između Balkanske i Odeona, pa je na ovaj haos u smeru ka Čukarici dodato to što autobusi iz Gepratove kreću bez reda vožnje, jer je tu sada naprasno zabranjeno zadržavanje, moliću lepo.
 
Ovo sa 40 je postalo baš učestalo nakon produžetka do Banjice II.
 
Информација о режиму јавног превоза током извођења радова у улици Катићева

Током извођења радова на редовном одржавању у улици Катићева, на делу од улице Тиршове до улице Бирчанинова у Београду у периоду од 11.09.2021. до 10.10.2021. године, доћи ће до промена у раду линија јавног превоза.

Током извођења радова доћи ће до потпуног затварања улице Катићева за саобраћај, због чега терминус „Бирчанинова“ неће бити у функцији, па самим тим доћи ће до промена у раду линија ЈЛП-а:

- Возила са линија бр. 30, 39, 42, 47 и 59 ће промену смера вршити на кружном току Трг Славија и користиће као полазно стајалиште „Трг Славија /Булевар ослобођења/ (шифра ст.#146 које у редовном режиму користе линије 9, 10, 14, 33, 36, 48, 78 и Е9) у улици Булевар Ослобођења гледано у смеру ка Аутокоманди;

- Возила са линијe бр. 401 и 402 ће саобраћати скраћено до терминуса „Вождовац“ (шифра ст. #1598 за линије са потеза 400).

izvor: bgprevoz.rs
 
Информација о промени режима рада трамвајских линија током извођења радова на поправци трамвајских шина у окретници „Блок 45“

Током извођења радова на поправци трамвајских шина у улици Др Ивана Рибара, у зони трамвајске окретнице „Блок 45“ у периоду од 09.09.2021.године од 00:30 до 16.09.2021.године до 03:30 часова доћи ће до промена у раду трамвајских линија .

Током извођења радова мења се режим рада трамвајских линија бр. 7, 9, 11 и 13, које ће саобраћати на следећи начин:

трамваји са линије бр. 7 ће саобраћати као 7Л на релацији: Устаничка – Булевар Милутина Миланковића /"Депо Сава"/;
трамваји са линије бр. 9 ће саобраћати као 9Л на релацији: Бањица – Булевар Милутина Миланковића /"Депо Сава"/
трамваји са линије бр. 11 ће саобраћати као 11Л на релацији: Дорћол /Доњи град/ – Булевар Милутина Миланковића /"Депо Сава"/
линија бр. 13 ће се укида;
појачава се трамвајска линија бр. 12.

Трамвајске линије 7Л, 9Л и 11Л ће промену смера кретања (без путника) на територији Новог Београда вршити кроз депо "Сава" и даље улицама др Агостина Нета, Булевар Црвене армије, Јурија Гагарина и даље редовно према Устаничкој, Бањици и Дорћолу.

На делу трасе од окретнице у Блоку 45 до Булевара Милутина Миланковића се успоставља аутобуска линија са ознаком 7А (Нови Београд /Блок 45/ – Булевар Милутина Миланковића). Траса линије бр. 7А је: Нови Београд /Блок 45/ - др Ивана Рибара - Јурија Гагарина – Антифашистичке борбе – Милутина Миланковића – Ђорђа Станојевића – Марка Христића – Јурија Гагарина – др Ивана Рибара - Нови Београд /Блок 45/.

Успоставља се привремено долазно стајалиште за трамвајске линије у улици Булевар Милутина Миланковића, преко пута продајног објекта „СУПЕРВЕРО“.

izvor: bgprevoz.rs
 
Застој на Славији тренутно, плус судар код Карађорђевог парка..

_20210910_164615.JPG

_20210910_164737.JPG

_20210910_164711.JPG

_20210910_164820.JPG


Застој на Аутокоманди..

_20210910_170538.JPG


_20210910_170615.JPG

_20210910_170646.JPG
 
Šta uradiše nesreće na raskrsnici Vojislav Ilić/Ustanička kod Šumica... :bash:

Zamenili semafore i kao sredili sve i evo danima već ne može da se prolazi kao nekad, lagano, bez zadržavanja i agonije, nego se 50. od Ustaničke do Šumica putuje 15 min.
Stavili su da se semafor za skretanje u V. I. pali u različito vreme od onog koji usmerava pravo ka Hotelu Srbija.

Tako da dok se to ne rekalibriše ili ih neko pametan ne olupa, ne vredi.
Išao sam danas taj potez (Ustanička, Konjarnik, Petrinjska 15 min).

Kad to naši srede baš ga u*ebu :laugh:
 
Slažem se, nikad veći haos nije bio tu.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=879309#p879309:1mucmqa1 je napisao(la):
KizaNoSleep » 10 Sep 2021 21:27[/url]":1mucmqa1]Šta uradiše nesreće na raskrsnici Vojislav Ilić/Ustanička kod Šumica... :bash:

Zamenili semafore i kao sredili sve i evo danima već ne može da se prolazi kao nekad, lagano, bez zadržavanja i agonije, nego se 50. od Ustaničke do Šumica putuje 15 min.
Stavili su da se semafor za skretanje u V. I. pali u različito vreme od onog koji usmerava pravo ka Hotelu Srbija.

Tako da dok se to ne rekalibriše ili ih neko pametan ne olupa, ne vredi.
Išao sam danas taj potez (Ustanička, Konjarnik, Petrinjska 15 min).

Kad to naši srede baš ga u*ebu :laugh:
Piši skretarijatu za gradski saobraćaj.
 
Blokiran Brankov most zbog ekološkog protesta.



Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Samo danas i za Soleta: vozila sa linije 94: u smeru ka Resniku će saobraćati: Jurija Gagarina - Vladimira Popovića - Most Gazela - Bulevar vojvode Mišića - isključenje kod Sajma ka Topčideru - Bulevar vojvode Mišića i dalje redovnom trasom; u suprotnom smeru vozila neće menjati trasu
 
Jel se to neka od silnih za******* koje su najavljene održava u Bulevaru Milutina Milankovića?
 
Eno je apoteka u pozadini

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Информација о промени режима рада трамвајских линија преко Моста на Ади

Током извођења радова на прегледу дилатационе справе на Мосту на Ади дана 02.10.2021.године у периоду од 10.00 до 17.00 часова доћи ће до промена у раду трамвајских линија бр. 12 и 13.

Током извођења радова мења се режим рада трамвајских линија бр. 12 и 13, које ће саобраћати на следећи начин:

трамваји са линије бр. 12 ће саобраћати на релацији: Омладински стадион – Ташмајдан – Блок 45;
трамваји са линије бр. 13 ће саобраћати на релацији: Баново брдо – Господарска механа.

izvor: bgprevoz.rs
 
Информација о промени траса линија бр. 25П и 74

Због хитне интервенције коју изводе ЈКП "Београдске електране" на углу улица Витезова Карађорђеве звезде и Миријевски венац, линије бр. 25П и 74 су промениле своје трасе.

Линије саобраћају у оба смера улицама Витезове Карађорђеве звезде, Матице српске, Семјуела Бекета и даље редовно.

izvor: bgprevoz.rs
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=885422#p885422:3trle2wm je napisao(la):
Žika » Пет Окт 01, 2021 3:18 pm[/url]":3trle2wm]Samo minutić

Pogledajte prilog 1

Било би добро да се у Пожешкој постави неколико камера за жуту траку. Једна од локацији би могла да буде баш испред ове станице, преко пута дома здравља. У шпицу аутомобили масовно користе жуту траку. Доста их се пење преко ивичњака на тротоар па додатно успоравају градски превоз и сужавају тротоар на којем је прилична гужва.
 
Stale trole u Kralja Milana.

tKECNo8.jpg

papepkO.jpg
 
И Н Ф О Р М А Ц И Ј А О ИЗМЕНИ РЕЖИМА РАДА ЛИНИЈА ЈГП-а ЗБОГ РАДОВА У ПОЖЕШКОЈ УЛИЦИ

Због хитних радова на поправци дефекта уличне водоводне мреже у Пожешкој улици, код кућног броја 37, које ће изводити ЈКП “Београдски водовод и канализација“, у недељу 17.10.2021. године, у периоду од 09:00 до 18:00 часова, оперативно се мења режим рада линија ЈГП-а,
на следећи начин:

трамваји са линије 12Л2 и 13, саобраћаће на скраћеној траси:
12Л /Омладински стадион – Стари савски мост – Мост на Ади - Господарска
механа/ и
13Л /Господарска механа - Блок 45/.


Стајалишта:
Привремено се укидају стајалишта за линије 12Л2 и 13:
у оба смера: ''Хиподром'', ''Кнеза Вишеслава'', „Школа Јосиф Панчић“, „Дом здравља“,
„Кијевска“, „Требевићка“, и
излазно и полазно стајалиште „Баново брдо“.

На измењеној траси, возила ће користити постојећа стајалишта линија ЈГП-а.

izvor: gsp.rs
 
Zbog sudara u Jurija Gagarina taksiste i skode stoje tramvaji ka Bloku 45 kod Nehruove.

izvor: gspbeograd.net
 
Vrh