Šta je novo?

Zagađenje urbane sredine i kako ga se rešiti - izduvni gasovi, buka

A gde ti je to crveno, ne vidim ovde na mapi...? Osim ako misliš na ovu jednu stanicu uz ciganska naselja?
 
na mapiimas 2 X crveno i jednom ljubicasto.
I narandzasto na NBGD i Autokomandi.
 
Što je babi milo, to joj se i snilo.

Na mapi je samo jedna stanica u Beogradu u crvenom, i to ona pored Surčina uz cigansko naselje.
Oladi malo sa histerijom, ne drami više.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=884390#p884390:hgi64mxi je napisao(la):
Bender Rodriguez » Uto Sep 28, 2021 11:12 am[/url]":hgi64mxi]Što je babi milo, to joj se i snilo.

Na mapi je samo jedna stanica u Beogradu u crvenom, i to ona pored Surčina uz cigansko naselje.
Oladi malo sa histerijom, ne drami više.

sacekaj 20 dana pa ces videti.
 
Nije istina da se ne loži. Evo dva primera u poslednjih par dana - predveče i noću smrdi na loženje u ciganmalama ispod Mosta na Adi i Brankovog mosta (NBG strana)

Plus svakodnevno paljenje kablova čiji se dim vidi na horizontu.

zalazak i dim.jpg


A naravno i nepovoljni klimatski uslovi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=884407#p884407:21f1a9qg je napisao(la):
astrodule » Uto Sep 28, 2021 12:02 pm[/url]":21f1a9qg]Nije istina da se ne loži. Evo dva primera u poslednjih par dana - predveče i noću smrdi na loženje u ciganmalama ispod Mosta na Adi i Brankovog mosta (NBG strana)

Plus svakodnevno paljenje kablova čiji se dim vidi na horizontu.



A naravno i nepovoljni klimatski uslovi.
file.php

U redu, pogresio sam. Ja sam pitao kod mene u ulici.

Ali kako par ciganmala moze da nacini ovakvo zagadjenje?
Ako je tako, problem je lako resiv.
 
Pa tako lepo što majmuni pale stvari koje nisu predviđene za paljenje, bar ne na takav način. Pale sve čega se dočepaju.
 
Ja sam uveren da jedna ciganmala, kao i jedna pečenjara mogu da zadime i zagade prostor u prečniku od nekoliko kilometara uz povoljne meteo uslove.

Plus što kaže Bender, pale bukvalno sve što im padne pod ruku.

Koliko znam, ne postoji način da se kazni neko što pali loš ogrev, pa makar to bila i plastika i guma, ako to rade u svojoj kući.
 
Postoji čini mi se u vidu intervencije ekološke inspekcije i terenskih merenja čestica i zagađenja.

Ali se to nikad neće desiti, kao što se nije desilo ni na Čukaričkoj padini, gde majmuni godinama ubijaju i razboljevaju okolne stanovnike. Zašto? Pa zato što bi se odmah javile dežurne NVO i Evropa da njakeju kako je to kršenje manjinskih prava i ''ne daju im da rade/žive''.
 
Ja nekad mislim da je problem mnogo lakše objasniti. Bukvalno sam mišljenja da lokalni otkupljivač bakra / vlasnik deponije, daje glavnom opštinskom inspektoru 100e mesečno da se ignorišu prijave.

Kako rešiti problem da NVO ne mogu da prismrde problemu (haha, baš volim kad sam sebe nasmejem ovakvim igrama rečima) ?

Sa kamerama i patrolom Komunalne uletiš na mestu gde gori (dim se vidi kilometrima daleko). Poneseš mobilne merače čestica, ako se nabavi i neki bolji merač koji meri dioksine i furane, tim bolje. Snimiš tu lomaču / peć i gotovo. Nađeš član zakona koji zabranjuje to što oni rade i to je to.

U startu znamo dve takve lokacije - Čukarica i iza Blokova.
 
Ma kakva NVO i sl . pišete ovde kao da postoje zavere i da one rade protiv svih :shok:
Tako pravite ,,zlu krv,, i ako niste svesni toga jer ih stavljate ne opravdano u negativan kotekst :twisted:

Jednostavno radi se o upravnom-procesnom pravu-zakonu
koj je jednak za sve gradjana pa i za te koj pale kradene el.kablove ili se greju na stare auto gume.

Imate merače... Divno :kk:
al evo o čemu se radi vezano za vaše merače

Dobijeni podaci da bi bili validni moraju da poticu od zvanicno i prihvacenog i atestiranog uredjaja sa pratecom dokumentacijom tog uredjaja.
Takodje nije sve jedno ko je očitao podatke sa uredjaja.
Da li je to obuceno i ovlašceno lice,
ili neki slabovidi kvazi dušebrižnik
(Setite se alkometra )
U protivnom lako se dovode u pitanje podaci da li su tehnički ispravni kako u smislu tačnost kalibracije uredjaja tako i u smislu sposobnosti očitavanja lica koje to čini.
Uslikan dim može biti vrlo blagodetan i zdrav po okolinu :lol: :lool: :lol:
Smešno jeste ali je tako je dok se ne dokaže da jeste štetan i to koliko.
te lepo je što imate uredjaje-merače ali samo za ličnu upotrebu kako bi znali (ako mu verujete) da izadjete iz zone za koju uredjaj kaže da je zagadjena.

Iz toga proizilazi da treba da se postavi što više javnih merača po različitim delovima grada da bi moglo da se i reaguje po donešenoj proceduri koja u sebi ima i uputstva kaznenih odredbi koj otprilike ovako izgledaju :
Ko svojim činjenjem dovede do.... kaznice se od ,do , a ako je to činio .... kao teži oblik kaznice se od ,do.....
:sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=885488#p885488:3c4gor9k je napisao(la):
SaulGoodman » Pet Okt 01, 2021 8:54 pm[/url]":3c4gor9k]O ne, ekoloska katastrofa, sta cemo sad?
Okrenućemo glavu na drugu stranu, znamo kako se pliva u smeću.
 
Da li je ovo konacno budjenje tzv naucne i akademske javnosti?


https://rs.n1info.com/vesti/djurdjevic- ... -godisnje/
N1
U Srbiji zbog zagađenja vazduha prevremeno umre oko 10.000 osoba godišnje, rekao je Vladimir Đurđević iz Meteorološkog instituta, pozivajući se na dokument Program zaštitite kvaliteta vazduha.

On je rekao da prema WEM scenariju, koji predviđa samo poštovanje domaćih pravila o zagađenju vazduha, među kojima i Nacionalni plan o smanjenju emisija, koji se odnosi samo na odsumporavanje u termolelektranama i na velika ložišta (ne i individualna ložišta i automobile), broj smrnih slučajeva bi bio manji za 2.400.

Đurđević je istakao da bi, u slučaju da se primeni scenario WEM C, što je scenario bez prekoračenja dozvoljenih granica za određene čestice, umrlo još 1.972 osobe manje u odnosu na WEM scenario, a broj umrlih od zagađenja vazduha bi pao na 5.041.

Za četvrtinu smrti zbog zagađenja vazduha odgovorna je isključivo država, jer je ona nadležna da donese mere za termoelektrane i velika ložišta.

Predstavnik Nacionalne ekološke asocijacije (NEA) Milenko Jovanović rekao je da se od oktobra do marta uvek javlja povišeno zagađenje PM česticama.

Izveštaj o kvalitetu vazduha, kako je naveo Jovanović, pokazuje da se stanje nije promenilo i da to pokazuje da institucije zadužene da smanje zagađenje vazduha ne rade svoj posao.

Jovanović je istakao da je sumpor-dioksid, kao supstanca u koncentracijama štetnim po zdravlje, eliminisan u Evropi, ali da je u Boru zabeležena i 25 puta veća koncentracije od predviđenog maksimuma, kao i da su prekoračenja PM 10 čestice izmerena na 25 od 46 mernih mesta, a da je u Smederevu na mernom mestu prekoračenja bilo 148 dana za godinu dana.
 
"Rio Tinto ne dolazi bez razloga u Srbiju. Dolaze u zemlju gde se zastita prirode i ljudskih prava ne sprovodi ni na minimalnom nivou."

Волим што цитираш њихово цитирање човека из Србије како би испало да су Холанђани закључили да се у Србији не спроводи заштита природе и људских права "ни на минималном нивоу" а то је изјавио учитељ из оближњег села који се противи пројекту. Сам чланак је потпуно неутралан поводом пројекта само извештава ставове обе стране

Да се разумемо, против сам Рио Тинта само имам компулзивну потребу да укажем на свако манипулисање јавним мњењем које приметим

Иначе, дођох на ову тему да окачим овај видео

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=KC7YD98HixM[/youtube]
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=886929#p886929:1oxm1dar je napisao(la):
Kailan » Sre Okt 06, 2021 12:11 pm[/url]":1oxm1dar]
"Rio Tinto ne dolazi bez razloga u Srbiju. Dolaze u zemlju gde se zastita prirode i ljudskih prava ne sprovodi ni na minimalnom nivou."

Волим што цитираш њихово цитирање човека из Србије како би испало да су Холанђани закључили да се у Србији не спроводи заштита природе и људских права "ни на минималном нивоу" а то је изјавио учитељ из оближњег села који се противи пројекту. Сам чланак је потпуно неутралан поводом пројекта само извештава ставове обе стране

Да се разумемо, против сам Рио Тинта само имам компулзивну потребу да укажем на свако манипулисање јавним мњењем које приметим

Иначе, дођох на ову тему да окачим овај видео

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=KC7YD98HixM[/youtube]

CItirao sam holandski tekst i ono sto je za mene u njemu bilo najvaznije.
Oni su preneli kao zakljucak, na kraju, ono sto kaze nas aktivista.

A sta se misli u Holandiji... Holandska drzava bestodno podrzava naseg tiranina zbog svojih interesa.
A sta kazu organizaciej za ljudska prava?

https://www.amnesty.nl/actueel/servie-j ... ntimidatie

"Servië: journalisten en ngo’s doelwit van schaamteloze intimidatie"
Srbija: novinari i ngo su ciljevi besramne itimidacije.

PS
nastavi da branis Vodju, dobro to radis
 
Нису пренели ништа као закључак, цитирали су и њега и ову из Рио Тинта

Невероватно је да се служиш овако глупим обмањивачким методама за пропаганду којој није ни потребна икаква обмана већ је сама истина довољна да би се ширила

Не треба да се против Рио Тинта боре људи који ће се служити Вучићевим тактикама јер су против истог управо људи који су на њих отпорни и презиру их. Буквално исти ниво пропаганде само што он убеђује свакога ко га иоле критикује да је "за Ђиласа" а ти свакога ко те критикује да је "за Вучића"
 
Meni je bio cilj da postavim bilo kakav clanak iz Holandije u kome se govori o tome da se u Srbiji ne postuju ljudsk aprava i ekologija.
Zasto. Jer zemlje EU podrzavaju vladu Srbije u nepostovanju ljudskih prava i ekologije. Takav im je interes.
Taj citat je za mene zakljucak clanka jer je postavljen na kraju,kao neka vrsta zakljucka koji se sam namece.

Ali. Zar ti smatras da se u Srbiji ne postuju ljudska prava i ekologija?
 
Vidim najave iz toplana da imaju gas ali da imaju i alternativno gorivo. Vidim da će netko i nešto ukrast pa tu i tamo naložiti mazut jer je gas skup :)
 
Visoke cene gasa ce svakako biti iskoriscene za pljacku i novo zagadjivanje okoline.
 
На друштвеним мрежама појавио се снимак топлане у Земуну из чијег димњака куља густи црни дим. Из Еко страже тврде да топлана сагорева мазут, а сумња се да се спаљује резидуал, који је једино дозвољен на прекоокеанским танкерима.

toplana.jpg


To je Srbija koju narod hoce. Sve moze! Nema ogranicenja!
 
Vrh