Šta je novo?

Zagađenje urbane sredine i kako ga se rešiti - izduvni gasovi, buka

Je ли ове године лошије него иначе, неколико дана ми није добро од дима када се враћам са посла, прво сам мислио да сам само уморан, али преко викенда се нисам уморио на послу.
 
Šta se dešava u Gornjem gradu, ovo je nenormalno
Screenshot_20231120-221523.png
Screenshot_20231120-221544.png
Screenshot_20231120-221552.png
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: zzz
Šta se dešava u Gornjem gradu, ovo je nenormalno
Moja pretpostavka da je sve teze nabaviti vlazni lignit je ocito pogresna.
Narod je nabavio dovoljno otrova i sada ga lozi.

Upravo sada sam posmatrao zagadjenje na sledecoj poziciji. Ovaj dimnjak zagadio je ceo ovaj trg i 50 m u dubinu okolnih ulica.
Intenzivno lozenje pocelo je u 21:30h.

1700515364292.png
 
Dobrodošlo. Kasni 45 dana ali bolje ikad nego nikad.

Oko 19:30 je počelo, još je moglo da se šeta. Sad prolazi kroz stare duple prozore smrad
2133ef1d7ee29558a5d12167076b7dda.jpg


Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: zzz
Je ли ове године лошије него иначе, неколико дана ми није добро од дима када се враћам са посла, прво сам мислио да сам само уморан, али преко викенда се нисам уморио на послу.
Meni jedno dana unazad ili zapušen nos ili toliko curi da potrošim dva paketića maramica u cugu. I tako na smenu. A ponekad mi se desi i da me grlo zairitira iz čista mira.​
 
Mnogi ljudi kad ih pitam za zagadjenje kazu da nista ne primecuju.
Lazu sebe.
Zasluzili smo ovo. Lagano umiranje.
Nismo sposobni da se pobunimo.
Cak ni da nateramo tzv opoziciju da u politicke programe uvrsti konkretnu i jednostavnu meru zabrane prodaje vlaznog lignita i malo kompleksniju zabranu lozenja uglja u gradu.
Drzava ima apsolutnu kontrolu nad vlaznim lignitom. Samo drzava ga proizvodi. Nemamo privatne rudnike.

Ali neka. Nek preostane koja para. Nekom za rakiju, nekom za Grcku.
Ko ne dobije rak dozivece mozda i Expo 27. I Svetsko prvenstvo.
Da razbijemo Svabe i Hrvate.
 
Mnogi ljudi kad ih pitam za zagadjenje kazu da nista ne primecuju.
Lazu sebe.
Zasluzili smo ovo. Lagano umiranje.
Nismo sposobni da se pobunimo.
Cak ni da nateramo tzv opoziciju da u politicke programe uvrsti konkretnu i jednostavnu meru zabrane prodaje vlaznog lignita i malo kompleksniju zabranu lozenja uglja u gradu.
Drzava ima apsolutnu kontrolu nad vlaznim lignitom. Samo drzava ga proizvodi. Nemamo privatne rudnike.

Ali neka. Nek preostane koja para. Nekom za rakiju, nekom za Grcku.
Ko ne dobije rak dozivece mozda i Expo 27. I Svetsko prvenstvo.
Da razbijemo Svabe i Hrvate.
Lepo receno, tuzna istina...
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reagovanja: zzz
Zbog žica..gume su pune materijala

Pitam ja sina jutros od 6 godina jel ti smrdi nešto. On kaže ne, miriše na roštilj.

Jbg, tako je i sa ovima šta ne osjećaju ništa. Ne znaju od čega je.


Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Zbog žica..gume su pune materijala

Pitam ja sina jutros od 6 godina jel ti smrdi nešto. On kaže ne, miriše na roštilj.

Jbg, tako je i sa ovima šta ne osjećaju ništa. Ne znaju od čega je.


Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
Tako je. Zbog žica. Pale se gume i kablovi. Lakše je istopiti nego strugati izolaciju sa kablova.

Svi stručnjaci kažu da je taj dim izuzetno kancerogen.
 
Inače gledam sad tražnju za prečišćivaćima u onlajn prodaji u jednom sistemu sa kojim radim.

7x manja nego u u Novembru prošle godine.

Al vidi se trend rasta u zadnjih par dana.

Ako uskoro ne naraste na prethodne godine, znali da nema ko da kupuje više i nema koga da se edikuje da udišemo smrt.

Ili da je jednostavno košava :D

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: zzz
prećišćavanju. I ja sam već otvorio sezonu, juče radio celo popodne,
 
Inače gledam sad tražnju za prečišćivaćima u onlajn prodaji u jednom sistemu sa kojim radim.

7x manja nego u u Novembru prošle godine.

Al vidi se trend rasta u zadnjih par dana.

Ako uskoro ne naraste na prethodne godine, znali da nema ko da kupuje više i nema koga da se edikuje da udišemo smrt.

Ili da je jednostavno košava :D

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
Trenutni novembar je najbolji novembar koji ja pamtim što se tiče kvaliteta vazduha. Zbog vremenskih uslova.
 
Pitam ja sina jutros od 6 godina jel ti smrdi nešto. On kaže ne, miriše na roštilj.
На Авали је 90 посто деце је у зони где се роштиља и удише дим, Њих то асоцира на добро зезање и мирис дима је мирис срећног детињства.
 
Zar ne postoji neka druga, cistija tehnologija za vadjenje zice iz starih guma?
 
znaci da si mlad.
ali jeste da je najbolji u zadnjih 7-8 godina.
Dlazem se. Samo zbog vremena.
Znači da smo od 21 dana imali 19 zelenih dana što se tiče koncentracije PM čestica.

Teško da može bolje od toga. Makar ložio najkvalitetnije drvo.
 
Evo pozabavila se i Nova tematikom.
Ne znam šta zagađuje u Omladinskih brigada. Ranije, 90tih je tu bio FOB (fabrika odlivaka) i IMT, to kad zasmrdi ne možeš prozore otvoriti u blokovima.
 
Vrh