Šta je novo?

Zagađenje urbane sredine i kako ga se rešiti - izduvni gasovi, buka

У Шапцу на вашаришту постоји пробна бушотина за геотермалне воде, чини ми се температуре 70 степени.
У Богатићу су грејање на геотермалну воду увели само у јавне установе и даље се није ишло са пројектом, за домаћинства нуде гас што је сулудо. Мени су људи из Бћ што раде у општини причали да држе прозоре увек отворене колико је топло.
Стручњаци за воде из Шапца су још пре више од 15 година предлагали да се уради пројекат код ЕУ за град Шабац и општину Богатић да се сва домаћинства греју на геотермалне изворе. Али је тадашња власт из Шапца била арогантно у фазону шта ми има да радимо са њима из Богатића, немају они појма. И оде толика топлотна енергија безвезе само у Богатићу.
 
У Шапцу на вашаришту постоји пробна бушотина за геотермалне воде, чини ми се температуре 70 степени.
У Богатићу су грејање на геотермалну воду увели само у јавне установе и даље се није ишло са пројектом, за домаћинства нуде гас што је сулудо. Мени су људи из Бћ што раде у општини причали да држе прозоре увек отворене колико је топло.
Стручњаци за воде из Шапца су још пре више од 15 година предлагали да се уради пројекат код ЕУ за град Шабац и општину Богатић да се сва домаћинства греју на геотермалне изворе. Али је тадашња власт из Шапца била арогантно у фазону шта ми има да радимо са њима из Богатића, немају они појма. И оде толика топлотна енергија безвезе само у Богатићу.
mi smo ipak maloumni
 
Screenshot_2023-10-31-12-45-18-483-edit_com.android.chrome.jpg


 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: zzz
Veceras, visoko zagadjenje na Ceraku.
Dim dolazi iz Zeleznika, Belih Voda, Rakovice.
JAsno se oseca poznati miris vlaznog lignita.

Cak i sada kad nije mnogo hladno Predgradja intenzivno loze da bi postigli zivotni standard onih koji su vezani na toplane.
 
Baš se vratih iz Beča. Domaćini imaju 21 stepen naštiman. Grejanje gas naravno.

Propali su i Habsburgovci :(

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Odmah pored Fakulteta Dramskih Umetnosti, u Bloku 39 ima jedno 9 porodica, svaki dan se spaljuje nesto i siri se uzasan smrad plastike, guma itd. Meni je nestvarno da je na ovoj lokaciji ovako nesto dozvoljeno...
PXL_20231107_085755954.jpg
 

Prilozi

  • Naselje.JPG
    Naselje.JPG
    211 KB · Pregleda: 106
Prijavi Belima ili Ekoloskoj inspekciji.

Ja ću ovih dana da prijavim smrad u blizini Brankovog mosta. Dolazi ili od naselja ispod mosta, ili od onih što žive u temeljima nikad izrađenog muzeja revolucije (između SIV-a i CK-a)
 
Обе поменуте локације (блок 39 и никад изграђени музеј револуције) имају пожаре често.
Срамота што град није те темеље очистио и замандарио.
 
ruzna slika jedne ruzne i propale zemlje.
vidimo da sada kako je jesen veliko zagadjenje pocinje prvo u visim predelima gde zbog statusa intenzivno lozi i nocu. Vec smo apsolvirali da se kotao nocu nece ohladiti ako pumpe ne rade.
Seljak hoce da ima i ono sto onaj u Centru Bgd-a nema, da mu rade radijatori i nocu i danju.

1699566015272.png
 

Могу сателитски снимци да се искористе и против оних који пале стрњику. Вероватно би избила револуција...
 
Ove sezone Beograd za sad odličan

Toplo vreme nas spasalo u Oktobru. Novembar nikad nije problematičan toliko jer počne da duva i pada kiša.

Izgleda da će ova sezona ići u prilog vlasti da ne radi ništa :D

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Ove sezone Beograd za sad odličan

Toplo vreme nas spasalo u Oktobru. Novembar nikad nije problematičan toliko jer počne da duva i pada kiša.

Izgleda da će ova sezona ići u prilog vlasti da ne radi ništa :D

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
Za godinu dana kad izađe godišnjak zavoda za zaštitu životne sredine će da se hvale kako su smanjili zagađenje vazduha.
 
Ima vise faktora:
1. vetar
2. nestalo je mokrog lignita, sve ide u elektrane, cuo sam slocince koji to loze kako se zale

ovo ce spasiti samo velike gradove jer ljudi nemaju mogucnosti da dovlace trulo drvo i ivericu kao u provinciji Inace bi.

Vlast nije uradila nista za nase zdravlje.
 
Ove sezone Beograd za sad odličan

Toplo vreme nas spasalo u Oktobru. Novembar nikad nije problematičan toliko jer počne da duva i pada kiša.

Izgleda da će ova sezona ići u prilog vlasti da ne radi ništa :D

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
Kad se setim prosle godine, nit vetra nit toplog vremena a Oktobar nikad gori (zagadjenje) kao i Novembar. Ja se nadam da ce vetar da se zadrzi tokom cele zime... One can only hope
 
Sinoc malo prozujah po NBG'u i Zemunu. Rezultati:

Raskrsnica Z.Djindjica i Omladinskih
PXL_20231119_210343376.jpg

Gramsijeva
PXL_20231119_211006717.jpg

Kennedy
PXL_20231119_211156317.PORTRAIT.ORIGINAL.jpg

Lukoil pumpa - pocetak zemuna
PXL_20231119_211432995.PORTRAIT.ORIGINAL.jpg

Kraj tosinog ka zemunu
PXL_20231119_211700448.PORTRAIT.ORIGINAL.jpg

Lidl Tosin Bunar
PXL_20231119_211857116.PORTRAIT.ORIGINAL.jpg

Raskrsnica kod studenjaka
PXL_20231119_212134519.PORTRAIT.ORIGINAL.jpg

M.Milankovica blok 24
PXL_20231119_213109635.jpg

B.Kosa
PXL_20231119_215020776.jpg
 
Zato sto je tu najvise privatnih kuća sa individualnim ložištima.
Možda ima nešto i do geo-meteo uslova.

Na Ledinama bi trebalo da je još gore stanje.
Da li je to iskljucivo nehigijensko naselje ili ima normalnih kuca?
Odnosno, sta je u vecini?
 
Nema tu uopšte nehigijenskog naselja.

U stvari, ima u blizini (u tzv Laudonovom šancu), ali miris koji se oseća kad si u tom kraju je 99% od legalnih kuća.
To je ono najstrasnije cega sam se i bojao, sto potvrdjuje i moje zakljucke.
To nije sirotinja, to su ljudi bez svesti o bilo cemu, koji stede na gorivu da bi im ostalo za statusna pokazivanja.
(Onaj ko ima porodicnu kucu u Zemunu ne moze da bude sirotinja)

Ja poznajem ljude koji loze djubre i jesu sirotinja, ali oni stede za rakiju.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: zzz
Vrh