Šta je novo?

Za sve ljubitelje shoping centara, molova itd

Evo slika dela puta i dela površine koja pripada Kineskom tržnom centru.

Prokopan je deo zemlje mada ne znam čemu će da služi.
Pogledajte prilog 141860Pogledajte prilog 141861
Јуче-четвртак, 18.08.2022. је објављена "јавна презентација Урбанистичког Пројекта за изградњу комерцијалног комплекса формираног од објекта 1, објекта 2 и саобраћајнице - КО Нови Београд" https://www.beograd.rs/cir/gradski-...-objekta-2-i-saobracajnice---ko-novi-beograd/

Цео текст јавне набавке и цртежи ће бити објављени следеће недеље у понедељак или уторак. Извукао сам на ортофото снимцима Катастра само катастарске парцеле за саобраћајнице (САОБРАЋАЈНИЦЕ НА Г.П. 2 КОЈА СЕ ФОРМИРА ОД К.П. 5568/12, 5564/18, 5568/4, 5564/17, 5568/10, 5564/16, 5569/22), означене су плавом бојом.
5564_16 саобраћајница.JPG
5564_17 саобраћајница.JPG
5564_18 саобраћајница.JPG
5568_4 саобраћајница.JPG
5568_10 саобраћајница.JPG
5568_12 саобраћајница.JPG
5569_22 саобраћајница.JPG
 
Hohštapleri iz Deleza i dalje tvrdoglavo odbijaju da uključe jbne frižidere za pića iako su dobili lavine kritika od kupaca. Na sve to, sada su počeli da bombarduju svoje kupce, ali i svoje osoblje, distopijskim glasovnim reklamama za kupovinu ovog i onog sr**nja koje se psihotično ponavljaju svakih 20 sekundi. Čudi me da neki zaposleni do sad nije dobio nervni slom i bacio krompir na njih.


Inače, do dana današnjeg nisu saopštili u šta su otišli dodatni prihodi koje su ostvarili naplaćivanjem feleričnih plastičnih kesa.

Prototip multinaci korporativnih hohštaplera i licemera.
 
I što je interesantno, oni i IDEA, čim vide nekoga ko nosi masku ili ima jaknu koja izgleda punije, ili uđe sa kesom iz druge radnje, ustreme se na njega, i prate ga kao da je jedini cilj te osobe koja je ušla, da ukrade nešto iz radnje.

O tome da su u Maxi vrlo često, ili topla pića u frižiderima, ili su im frižideri maltene prazni (po nekom nepisanom pravilu, gotovo uvek natrčim na gomilu hladnih Coca - cola zero) ili se desi da nakrcaju gomilu flašica od 0.5l, a 1l gotovo da i ne meću na hladjene, dok 1.5l nekad ima, nekad nema..., da i ne govorim. I ovo za maltene sve piće, i alkoholno (pivo) i kisele vode i gazirano...

Plus što sve češće dobijaju čitavu seriju feleričnih kesa kojima pukne drška još dok mećeš proizvode u nju.​
 
Pozdrav svima.
U zapadnoj beogradskoj opštini Surčin se punom parom radi na izgradnji Retail Parka i pristupne
saobraćajnice, čija je izgradnja više puta odlagana. Ovog puta izgleda da će se ipak sve završiti negde odprilike po mojoj slobodnoj proceni do marta-aprila sledeće godine. Evo aktuelnih fotografija sa gradilišta:

thumbnail_image3.jpg


thumbnail_image2.jpg


thumbnail_image1.jpg


thumbnail_image0 (1).jpg
 
U Barajevu, oko 150m od Lastine stanice i slične udaljenosti od železničke stanice, otvoren je manji tržni centar "Barajevo centar". Danas je u njemu otvoren novi Maxi i lokalna prodavnica tehničke robe Tehno Boom, a prethodno su otvoreni Lilly (16. decembra) i Pepco (2. februara). Time su zauzeti lokali u prizemlju i jedan na spratu, dok su dva veća lokala na spratu još uvek prazna.

Inače, Lilly i Pepco su ujedno i prvi objekti većih lanaca iz oblasti neprehrane u Barajevu, pa je ovo svakako pomak za ovaj kraj. Ispred tržnog centra ima solidan broj mesta za parkiranje, Maxi je nešto veći od drugog u centru Barajeva i nudi širi izbor, a pored dve standardne kase, ima i jednu samouslužnu.

IMG_20230211_090006.jpg
IMG_20230211_093208.jpg
IMG_20230211_093215.jpg
IMG_20230211_093227.jpg
IMG_20230211_093317.jpg
IMG_20230211_093337.jpg
IMG_20230211_093337.jpg
IMG_20230211_094727.jpg
IMG_20230211_094729.jpg
IMG_20230211_102146.jpg
IMG_20230211_103055.jpg
IMG_20230211_103200.jpg
 
1678452898941.png



Na FB grupi Savski nasip tvrde da je Toma Mona postao vlasnik Piramida TC.
Pitanje je sada hoce li ga rusiti ili renovirati.
Komentari su u glavnom u fazonu novi soliteri i nova zagusenja saobracaja.
 
Sudeci po adresama na google maps da, 151 i 153 su cela Piramida trzni centar.
 
Prvo, Toma Mona je Tomislav. Drugo, u zagradi se piše ime oca :D

Ali Tome Mone ćale se valjda zaista zove Đorđe, a ako mu se deda zvao Toma, onda to jeste on. No, gore imate upisane iznad njega GP "Napred", pa iznad njih "Vlasnici posebnih delova upisani u V2-list", a njih je goooomiiiilaaaa. Ja ih u katastru vidim 167.

Sumnjam da se nešto promenilo, verovatno je reč o Moninom lokalu (slika s Googla):

AF1QipMIx_o9wwkhUAbRg3tIiIZjvYWqo4v7KntUgq4D=s1360-w1360-h1020
 
Zasto onda ne pise 151 ulaz xy ili 153 ulaz abc, ja u svom stanu sam uknjizen po odredjenim brojem, ne vodi se cela adresa zgrade kao moja.
 
Ко уме да чита податке с катастра, лако ће запазити о чему се ради. Право коришћења, па чак и власништво на парцели, понекад имају и власници локала у које се улази споља. Осим тога, парцеле имају делове, а сви делови се воде на исту "адресу", а често та адреса није заиста адреса свих посебних делова у објектима, већ "адреса парцеле".
 
Izvinjavam se ako sam pogrešio temu, admin će već znati gde ovo treba da ide. Dakle, da li neko zna nešto o onoj mega strukturi na ulazu u Surčin iz pravca Ledina, iza Amana kod NISove pumpe? Po dimenzijama reklo bi se nešto kao Aviv park, ali nigde nikakve table, samo zelena isfronclana mreža koja kao krije od pogleda milion kvadrata. Nešto divlje svakako, al da je onoliko i da je divlje - deluje nestvarno.
 
Kruzi prica da vlasnik jednog lanca marketa gradi taj trzni centar, ali bez table ne znamo nista. Samo da mu trzni centar ne bude kao marketi, onda pisi propalo
 
Cuo sam da ce biti ahilej teretana i neki salon namestaja ili nesto slicno, sada koliko je to provereno nisam siguran.
 


To je valjda ovo. Iskren da budem ne znam na sta mi lici
 
Нова трговачка франшиза компаније Метро Србија ће се звати "Јутро" https://www.metro.rs/inspiracija/Trgovacka-fransiza-Jutro
Кажу да ће бити добра прилика за власнике мањих и независних трговинских објеката да унапреде пословање .......
јутро.JPG
 
Ritejl park je u pored lidla u centru surcina, u to se uskoro otvara. Ovo je nesto drugo mnogo vece i par km pre surcina negde na pola puta od aerodroma
 
I još jednom da dodam da je potpuno divlje, nigde table, nigde vesti, najave. Uz to je i ogromno, negde 400X150 metara. Kao dva Delta sitija.
 
Vrh