Šta je novo?

Za sve ljubitelje shoping centara, molova itd

Pocelo je rusenje pocetkom prosle nedelje.
 
Dal se dize nivo zemljista?
Rekord je ne mali broj puta plavljen, a to bi za TC bilo katarstrofalno...

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Vest koja će obradovati klince, a razočarati novčanike njihovih roditelja :p

Grčki JUMBO uskoro ulazi na srpsko tržište

jumbo-grcka.jpg


Grčki trgovac JUMBO koji ove godine slavi 30. godina postojanja, otvoriće prvu prodavnicu u sklopu Super Vera na Novom Beogradu.
U poslednjih nekoliko godina asortiman u Jumbo prodavnicama se znatno proširio, pa se pored dečijih stvari i igračaka mogu naći i ukrasi, stvari za dom baštu i kancelarijski materijal.

I pored velike krize koja pogađa maloprodajni sektor u Grčkoj, ovaj lanac se nalazi u ekspanziji na matičnom tržištu i u zemljama jugoistočne Evrope.

Kompanija Jumbo S.A. osnovana je 1986.godine kada je otvorena prva robna kuća u mestu Glifada, nadomak Atine. Danas lanac posluje sa 75 robnih kuća u Grčkoj, Rumuniji, Makedoniji, Bugarskoj, Kipru i *Kosovu.

Pripremio: Žarko Grozdanić

Izvor: Retail Serbia
 
Inače, Beteks na Banovom brdu i neće tako skoro, trebalo je da se otvori sredinom maja 2016, ali nema šanse da bude završen pre sredine jula, i to je optimistički scenario.

Trebalo bi da bude 15 lokala za izdavanje, s tim što mi se čini da će u lokale sa strane Kirovljeve moći da se ulazi spolja, a ne iz same unutrašnjosti zgrade kao ranije. Ovo je moj utisak samo, ništa više.
 
Merkur na BK se zatvara, ako sam dobro čuo od 01.07.2016.
 
Pa pukli su na svim trzistima u regionu.
I ovde su u dubiozi, a objekat na karaburmi nisu 'zatvorili' vec im je 'zaplenjen' od strane poverilaca (banke).
Sa cenovnom politikom +20% za istu robu u odnosu na konkurenciju i nisu imali sanse na duzi rok.

Mene su definitivno odbili kada sam 'gorenje keremika' plocice placao gotovo duplo jeftinije u Sibeniku (HR) nego u Beogradu (SR)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Posle tacno 9 godina sa trzista Srbije odlazi lanac Costa coffee.Ovaj lanac kafeterija 2007 godine dovela je Delta sport i prvi kafic je otvoren u Njegosevoj ulici.Pre par godina Delta sport je prodala fransizu kompaniji Fawaz Alhokair iz Saudijske Arabije (Retail group Balkans).
Krajem ovog meseca se fransiza gasi ,lokale nezvanicno preuzima domaci lanac pekara kafica Coffeecake http://www.coffeecake.rs.
Ovim Srbija ostaje bez ijednog internacionalnog lanca kafeterija,Starbucks mislim da je preskup za nase trziste,Austrijski Coffeeshop Company je dosao ali brzo i zatvorio jedini kafic u Cika Ljubinoj, italijanski Caffè Pascucci takodje.
 
Otisao je tajm maut takodje to samo govori o losem stanju u drzavi
 
Живимо ми и без много битнијих ствари, па нам ништа не фали. У другу руку, још један јак домаћи бренд није лоше имати.
 
Costa coffe je ionako imao losu kafu.

Lokalne kafedzije lepo rastu i kafa je sve bolja. Moji prijatelji iz inostranstva vec imaju omiljena mesta za kafu u bg koja jako postuju, dok u Costa coffe i ne svracaju.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 
Čija kafa je bolja je subjektivno,nekome se mozda baš njihova dopada.Uostalom ne bi postojali u toliko zemalja da to nije slučaj.Meni se ne dopada sto su se prilagodjavali domacem trzistu i uvodili konobare i pušenje u lokalima što nigde drugde nema.
Srbiji pre svega nedostaju turisti koji ce pokrivati ono što domaće stanovništvo standardom ne moze da priušti.
 
Гринет и Кофи дрим су много бољи од Косте (барем када је топла чоколада у питању, кафу не пијем :))
 
Samo je kofi drim zesce poskupio bar u bg i bas se sire
Inace pokusali su da ih kopiraju sa kofi krim tij jedno slovo razlike grinet je smanjio broj lokala
 
Grinet je postao odvratan sa onim prastarim lokalima, a i kafa im nije nesto. Isao sam cesto u Kostu, mada me je nerviralo sto su u poslednjih godinu i po dva puta podizali cene. Imali su kafe one od pola litre, pa nije bilo lose sa dve kafe ubijes par sati rada na kompu kada imam posla. Kofi drim je malo jaci sa cenama ali i tamo cesto sedim posebno u Zmaj Jovinoj. Ima u Bgdu mnogo dobrih specijalizovanih kafica za kafu, tako da ne ostajemo skroz bez ponude.
Starbaks ima isto jace cene ali kada bi dosli ovde pocepali bi sa poslom jer su popularni. Mislim da oni imaju cene prilagodjene trzistima, tako da sam bio u 10 razlicitih zemalja u Starbaksu, mislim da mi je Rumunija bila najjeftinija.
 
Pojavio se i novi lanac kofein vec ih ima par
 
Koffein nije on koliko znam ima samo jedan na uglu Francuske i Cara Dusana i onaj kamioncic na promenadi, verovatno mislis na Kafeteriju koja ima nekoliko cak i u novom A bloku, ince odlicna kafa sve pohvale.
 
Ima Kofein i u Uskočkoj, blizu ugla sa ulicom Cara Lazara. Što se kafe tiče meni nema neke razlike između Kofeina i Kafeterije. Meni je najbolja kafa ubedljivo u Fresh Cup-u. Coffee dream > Greenet > Costa
 
Nisam iznenađen što Costa odlazi iz Srbije. I to kažem kao ljubitelj ogromnih kafa sa mlekom, šlagom, čokoladom i ostalim nezdravim dodacima koje svaki istinski ljubitelj "prave kafe" prosto prezire :D Nekoliko stvari Costi nije išlo na ruku - bili su najskuplji, imali su prevelike porcije (mala kafa kod njih je kao srednja, pa čak i velika u nekim drugim kafeterijama), prebrzo su se raširili po celom gradu zbog čega su posle jako kratkog vremena počeli da zatvaraju lokale, naročito na periferiji.

No, ono što mislim da ih je posebno dotuklo jeste domaća konkurencija. Taj biznis se ovde pokazao i više nego spreman za dolazak strane konkurencije - nekako su znali da pokupe dobra iskustva globalnih lanaca, i dodaju taj prstohvat nekih lokalnih potreba koje su dale dobar rezultat.
 
Тачно, морам да признам да су мени наше кафе и најбоље - у једном тренутку сам био и нека врста овисника од Кофидримовог дабл дача и моке.
 
Мени је у Coffeedream-у добра кафа а у Гринету најбољи мирис кафе у самом локалу што је део доживљаја али пошто је тамо тешко наћи место онда бирам ове прве.

Рeцимо на Кипру једни поред других егзистирају Starback и Cafee Island, ови други имају вишеструко ниже цене као локалци али увек ће се наћи они спреми да плате кафу 4-5 евра тако да стране кафеџије код нас убија локални стандард.
 
5-6 evra je najveca kafa u Starbaksu i to ne obicna kafa nego neki ukusi, slag i ostalo. U Valensiji na aerodromu je kratki espreso 1,1 evro u Starbaksu.
 
Vrh