Šta je novo?

Za sve ljubitelje shoping centara, molova itd

Ovde, pored svih mogućih problema koje ste naveli imamo i problem što je DC na dve stanice 85-icom odatle, iliti bukvalno 5 minuta daleko. Autom za 3 minuta. I ovaj novi Plaza u Kneza Miloša (ako se izgradi) će biti na 3-4 minuta autom/busom.

Ti ex-Minelovi objekti tu stoje zapušteni i svakako bi parcela trebalo da se očisti, ali da li je baš za tržni centar...
 
Taj na obodu je baš daleko od centra, a nema ni metro, a koliko vidim, tu je i IKEA i još gomila drugih prodavnica, pa ne upada u kategoriju na koju sam mislio kada sam se malo nespretno izrazio "na obodu". Više sam mislio na centralnu gradsku zonu.

Kod ostalih je ključna stvar da je besplatno samo prvih par sati, upravo zato da ljudi ne koriste njihove parkinge kao celodnevne parkinge, ili P&R kao što se Ušče koristi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=380944#p380944:1q5ibjxd je napisao(la):
astrodule » 13 Apr 2016 02:20 pm[/url]":1q5ibjxd]Nigde u Evropi nisam naišao na besplatan parking u tržnim centrima, pa čak ni na obodima grada.

Da je besplatno, koristili bi ga ljudi kao P&R.

Pa ne znam, gde si bio?
Ovde u Parizu su parkinzi besplatni u trznim centrima.
 
Pa to je sjajno. Eto meni besplatnog parkinga i dobre uštede. Još ako je tako u užem centru...

U Španiji, Italiji i Minhenu sam plaćao parking u tržnim centrima.

Poslato sa telefona
 
@astrodule

Наравно да ти париски шопинг-центри са бесплатним паркингом нису у центру града, већ на далекој периферији. У онима који се налазе близу града, паркинг се плаћа астрономски за наша поимања, а често се место резервише преко интернета, као у најновијем молу (отприлике величине Делта ситија), у 15. арондисману где иначе живи моја тетка.

Уопште ми није јасно зашто људи имају потребу да пишу у тој мери нетачне постове, као у овом случају Спасиотект - иначе Парижанин, или као Лаки, који је навео пример "бечког" шопинг-центра који се не налази чак ни у истој федералној јединици као Беч (!)

Једини шопинг-мол у иностранству из којег може да се изведе бесплатан а смислен парк-енд-рајд, а да сам ја био у њему, налази се у Сегедину. Из тога закључујем да је то привилегија мањих градова и - за сада - Београда.
 
Zaista mi nije jasno zasto tako bezobrazno nastupas?
I to nije prvi put.
Kakve veze ima "federalna jedinica" u Austriji sa time da je SCS na obodu Beca?
Znaci najbitnija je administrativna podela...
Udaljen je 14km od 'centra'?
Nije obod grada?
Ok.

Pretpostavljam da ni Galeria nema 3 sata besplatno i slicno...

A krenulo je od ovog astroduletovog posta:

Nigde u Evropi nisam naišao na besplatan parking u tržnim centrima, pa čak ni na obodima grada. <br /><br />Da je besplatno, koristili bi ga ljudi kao P&amp;R.


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Па не знам ко би уопште увео наплату паркирања у гигантском шопинг центру негде у Сурчину, а још мање ко би тамо дошао под тим условима.


Кад је о новом молу код Аде реч, биће то занимљив парк енд рајд за читав југ Београда. Наплату неће смети да уведу барем док то не учини Делта сити - у супротном, купци па локали одоше преко моста.
Ограничења у паркирању по београдским моловима биће највероватније уведена картелским договором - сви одједном. Једино можда Ушће има простора да спусти рампе пре осталих центара.
 
2h besplatnog parkiranja je meni sasvim prihvatljivo. Može i duže ako se priloži račun iz nekog lokala iz tržnog centra. Novi Merkator je prodisao kada su spustili rampe.
 
Кад је о новом молу код Аде реч, биће то занимљив парк енд рајд за читав југ Београда. Наплату неће смети да уведу барем док то не учини Делта сити - у супротном, купци па локали одоше преко моста.

Naplatu mogu da uvedu za svakog ko nema overen parking iz radnje iz TC. Sasvim jednostavno.
 
Рода мегамаркет у Ђорђа Станојевића исто има ограничење од два часа бесплатног паркинга.
 
Ako kupuješ u rodi mesečno za određen iznos dobijaš besplatno parking preko celog dana. Zgodno je za ove što rade u AC

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
ImmoCentar u Bloku 64 je pre par godina uveo sistem rampi i ograničenog parkiranja na karticu do 3 , i meni se čini dobar. Manje gužve u podzemnoj garaži, a isti broj kupaca. Drugim rečima, sada parkiraju kupci, a ne stanari okolnih lamela, i uvek ima slobodnog mesta.
 
Do kraja godine ima svi tržni centri sa iole pristojnom posećenošću da spuste rampe, a nema razloga da to ni ne učine. Ni sada mi nije jasno zašto Učće i Delta to ne rade već sada, posao je problem parkirati i radnim danima.

Merkator pak ima super sistem, radnim danom rampe da se ne bi popunili, vikendom podignu rampe da ne smaraju kupce kada ima slobodnog mesta.

Immo je u sred veoma naseljenog bloka, tako da oni jednostavno moraju da imaju rampe konstantno.
 
A ja znam jednog stanara obližnjeg bloka koji Immo centar može da koristi kao privatan parking... dao mu Pera.
 
e pa ne znaju svi Peru :)
Generalno tamo je deo parkinga i odvojen, mislim da moze da se iznajmi bilo mesecno bilo za koriscenje preko noci.
 
predstoji velika borba izmedju Tempa kod Ade i ovog novog centra.Nisam siguran da mogu da egzisteiraju dva trzna centra na ovom potezu.
 
Tempo je market i radice zajedno kakva industruja je bila na placu ada mola
 
inace, iskustvo iz prve ruke iz Zagreba - TC u centru naplacuju parking, oni van centra ne.
Razmisljao sam da korisim neki blize AP kao p&r ali mi je bilo lakse da se dovezem kolima u centar pa platim parking nego da se cimam prevozom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=383593#p383593:3mcxkgyv je napisao(la):
direktor » 28 Apr 2016 03:26 pm[/url]":3mcxkgyv]Tempo je market i radice zajedno kakva industruja je bila na placu ada mola

Tako je, nemaju veze jean s drugim.

Ako je lokacija za Ada Mall ugao Radnicke i Pastroviceve, onda su to bili Minelovi objekti.
 
Steta sto ce ovu zgradu koja mi je onako monumentalnijeg izgleda rusiti umesto da se Prenameni i uklopi uz ovaj "trzni centar"

https://www.google.rs/maps/@44.7398...4!1sGwTXQFLLpjYbAN_khtHgpQ!2e0!7i13312!8i6656

Ritejl-park-Rakovica-plan-1024x533.jpg


Izvor: Opstina Rakovica
 
Kad su poceli da ruse kad krecu na glavnu zgradu i jel to ostavljaju energanu
 
Vrh