Šta je novo?

Zašto je saobraćaj u Srbiji takav kakav je?

JA ne znam da li je ovo ovako svaki dan, ali mogu reći svaka čast ljudima koji se vraćaju sa nbg na stari deo grada u popodnevnom špicu, kako i dalje nisu prolupali?
Kada idem kolima na nbg, uglavnom se vraćam posle 6 pa i ne bude gužve, juče sam se vraćao oko 5 i najblaže rečeno je haos.
Živeo sam u Kijevu koji je u top gradovima sa najvećim gužvama, ali tamo su ulice dugačke i samo ideš pravo. Prosto stojiš u koloni i ideš mic po mic.
Ovde u Beogradu gde je raskrsnica na svakih 200 metara, sa semaforom, je blago rečeno užas... Išao sam Milentija Popovića pa dcesno na Brankov most.
I tako, zbog gužve, semafor propusti tipa 3-4 automobila. A zbog ovih pametnih koji idu skroz levo, preskoče celu kolonu, pa se na kraju ubacuju, gužve su još veće. Naravno da smo već sažvakali temu da je saobraćajna kultura 0, ali odakle ljudima toliko hrabrosti da oni misle da su pametniji od ostalih?
 
Nema policije da piše kazne, kamere se ne koriste ni za šta. Jednostavno nema volje, a verovatno ni znanja da se stvari poprave.

Evo, svako jutro idem kroz od Zelenjaka kroz Narodnog fronta do Masarikove. Oko porodilište je uvek haos sa vozilima, dovoljno je da neko stane malo lošije i autobus ne može da prođe i tako bude zastoj par minuta.

A u Kneza Miloša uvek ljudi kolima ulaze u raskrsnicu i ako vide da ne mogu da prođu i time blokiraju i pešake veoma prometnom pešačkom prelazu, kao i vozila iz poprečnih ulica (Masarikova i Narodnig fronta).

Policija ne radi ništa. Čak i kada postoji saobraćajac raskrsnica bude blokirana jer ne ume / neće da sprečava gore naveden scenario.

Svi koji svakodnevno koristimo gradske ulice znamo koji su problemi, ali šta nam to vredi.

Ja malo po malo pa pišem Saobraćajnoj policiji i oni zaista pošalju nekoga da nešto popravi, ali to traje samo dok je pandur na terenu, a nama je potrebno da pandur bude non stop na kritičnim lokacijama.
 
Nema potrebe da bude non stop ako kazne postoje. Dovoljno je par dana regulisanja i kazni i onda će se narod naučiti ali pošto toga nema onda traje samo dok su policajci na kritičnim mestima, čim ih nema vraća se stanje na staro.
 
Slažem se, ali neko NEĆE da sredi stvari.

A neke stvari i ne možeš da središ bez malo većih ulaganja. Tipa, ne možeš da kritikuješ ljude koji nepropisno parkiraju kod porodilišta jer realno ne postoji parking za njih. Ne možeš očekivati od trudnica u 9. mesecu da parkiraju daleko ili ako je neki hitan slučaj.
 
Има потребе, само репресија 00-24 по новчанику и бубрезима, овај народ другачије или није научен или не уме.
Код породилишта ће на пример, тај један који чека бебу да се паркира непрописно и то је ок, али ће и десет крими џими ликова да се паркирају тако и да кажу хитно је и нама. Хлади им се еспрессо
Ево пример од пре месец дана који смо сви овде помињали код вера на нбгд. да се не понављамо само паук и високе казне су дале резултата, ево опет мало по мало улазе колима у блокове, по принципу неће нас, још пишу и шаљу новинама неке будалаштине од изговора типа жена не може да вуче цегер из продавнице далеко јој . Па нека купи колица госпођа
 
U bzđ između a.borbe i arene ce uskoro nekog da zgaze na trotoaru, znaci svaki dan tuda voze trotoarom bez pardona - naravno policije nigde
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: ink
Jedna stvar koja mi nikada nije bila jasna kod naših vozača (nisam to primetio u inostranstvu, ali opet, mnogo više vozim po Srbiji).
Elem, ideš desnom trakom i vidiš 100m ispred sebe neko vozilo, prepreku, znak da je ta traka zauzeta. I ne prestrojiš se na vreme nego dođeš do te prepreka,staneš, i onda se prestrojiš levo.

OK, očigledno je da vozač nije video tu prepreku, ali onda se zapitam kako se uopšte ta osoba snalazi u saobraćaju kada ne vidi nešto ispred sebe.

Zašto ovo pišem sada - pa evo situacije sa Brankovog mosta od danas.

videoframe_181454.png
 
To jeste opravdano (teorija je pokazala) kada je leva traka skroz zagušena, ali pričam o situaciji kada imaš vremena da se prestrojiš ;)

Što više vremena provodim u saobraćaju što kao pešak, što kao biciklista, što kao vozač automobila, što kao putnik u autobusu, sve više vidim propast čovečanstva i film Idiocracy
 
Pa imaš vremena da se prestrojiš ali si navikao da juriš tamo gde je traka praznija i onda mu dodje na isto. Imaš vremena da se prestrojiš i kada je traka zagušena. Imaš vremena da se prestrojiš i na semaforu ali staneš u traku za pravo jer je prazna, a ti ideš desno i td...
 
To su ovi tipovi sto od semafora do semafora nagaze gascinu a sve jedno će opet da stanu na sledeći semafor jer će do njega doći brzo. I onda ja koji polako ubrzavam i ne cimam i vozim lepo , imam nekoga na braniku koji će mi na kraju i Blicati da vozim brze a sve jedno ćemo se susresti na sledećem semaforu.
 
Vrh