Šta je novo?

Yu Kapital - Shopping City - Izgleda da je po

Prica se da su radnici metroa na prinudnom placenom odmoru posto je izgleda zapelo oko neke dozvole tako da otvaranje nece biti pre maja :notok:
 
pa, jes...kada sam pocetkom meseca prolazio i video tablu. Na njemu pise da je dozvola izdata negde sredinom marta ove godine, a zavrsetak se predvidja krajem marta, isto ove godine!!!!!!....ccccc....
kako god bilo, zelim da se sve to lepo zavrsi i da mi ovde napokon imamo svoj "market" :)
 
cekaj, opet ja...
sada videh ono gore napomenu o nekoj oprimizaciji gradskog prevoza i setih se kako sam nedavno razmisljao kako bi bilo dobro da se kod Metroa nabaci jos jedna bus stanica, ili da se ona postojeca bar malo pomeri unazad na to mesto, nekih 200-300m. Mislim da bi svima koristilo. Naravno ako je to moguce, obzirom da je u blizini neko skretanje udesno...Ili bar da se to prosirenje jos vise malo "produzi" unazad. onda bi svi lepo sisli ispred Metro-a....a i govorili bi "bla, bla....pa sidjes kod Metro-a"... :)
 
sasha70":zywajxoh je napisao(la):
Prica se da su radnici metroa na prinudnom placenom odmoru posto je izgleda zapelo oko neke dozvole tako da otvaranje nece biti pre maja :notok:
Ја видех јуче да метро на новом новосадском путу ради пуном паром.
 
Wile E. Coyote":10a4sa83 je napisao(la):
sasha70":10a4sa83 je napisao(la):
Prica se da su radnici metroa na prinudnom placenom odmoru posto je izgleda zapelo oko neke dozvole tako da otvaranje nece biti pre maja :notok:
Ја видех јуче да метро на новом новосадском путу ради пуном паром.
Mislim na novi metro 3 vidikovac koji je trebao da bude otvoren jos krajem marta pocetkom aprila.
 
Prošao jutros, radi se, bez naznaka kad će da bude gotovo..
 
Pozdrav svima, pratim ovu temu od pocetka ali se dosad nisam javljao, nadajuci se da ce se novi metro uskoro otvoriti.
Posto se to jos nije desilo resio sam da odem na lice mesta i informisem se.....

Niko od radnika koji uredjuju prilaz metrou nije znao da mi odgovori za datum otvaranja, niti stoji bilo kakva tabla sa obavestenjem.

Jedino sto sam saznao od jednog gospodina koji se tu zadesio (verovatno neki sef ) je da otvaranje nece biti skoro. :(

eto toliko od mene...
 
a ono tabla ispred, kao sto rekoh, odmah do puta? ...ili su ga skinuli? :/
eh, nasa posla. :dil:
 
Da poslali su radnike na prinudni do daljnjeg tako da i oni sami neznaju kad pocinju.
 
nesto sam nacuo od ljudi iz zgrada preko puta da neki lik trazi pare za svoju parcelu koju su mu "zakacili" svojim projektom... ne znam kako je to uopste moslo da se desi... kazu da je tu gde je problem vec odavno parkirano neko security vozilo kao osiguranje...

mora da je taj znao za sve unapred i samo cekao da se sve zavrsi, jer sad moraju da mu daju koliko god trazi, oni su u gubitku svaki dan a njega bas briga...

sve ove info su neproverene i nezvanicne, dobio sam ih u razgovoru sa ljudima koji su svakodnevno u kontaktu sa obicnim radnicima.
 
Security vozilo je tu od pocetka gradnje, od prvih zemljanih radova, mislim da oni obezbedjuju gradiliste. Tesko da je to tacno, sigurno su izvodjeni geometri i sve je metro proverio, nisu radilli odokativnom metodom...
 
Pozdrav ja sam nova na forumu.Kartograf je ja mislim upravu i ja sam cula da je otvaranje zbog toga odlozeno.I ne mogu da verujem da taj neko sada toliko odugovlaci, samo zeli da izvuce sto vise para.Pa svi koji su tu imali parcele dobili su neki novac,ali ne ovaj verovatno hoce vise.Ipak je svima nama ovo u interesu da se Metro otvori sto pre,da najzad i mi kupujemo u kraju,a ne da idemo na N.BG.Strasno.Pozdrav svima!
 
A kako svi imate karticu? Ja cu morati opet na NBG, dzabe metro, ne treba mi uopste...
 
Pa preko firme dobijes karticu.Vidi sa sindikatom napravi se lista ljudi koji zele karticu i to se valjda preda dalje direktoru,pa on dalje prosledi Metrou.Svako ima pravo na 4 kartice.
 
Sa sindikatom :D gde jos to postoji. Elem cuo sam da su mnogim firmama oduzete kartice, bas zbog toga sto radnici kupuju za domacinstva stvari, npr. kod moje keve u firmi su dolazili i trazili da vide lcd tv i frizider koji je kupljen na karticu, a posto su to radnici odneli svojoj kuci, tj. kupili za sebe, oduzeli su im kartice, jer navodno moze da se kupuje samo za firmu...
 
a ko je dolazio da vidi gde su stvari? finansijska inspekcija ili neko treći?
 
To je bila Miškovićeva "buva", jer je u to vreme Metro bio mnogo povoljniji od Tempa (sad ta razlika i dalje postoji, ali nije više toliko drastična), pa da uplaše kupce, da ne kupuju kod njih.
U Metrou se plaća u kešu, PDV je plaćen i državu više ništa ne interesuje.
Jedino šta ima logike je da je neko kupio na primer 15 plazma televizora na akciji, nije ih zaveo, a posle ih prodao na crno...
 
prostorni planer!!!!!!!!!! Stvarno kakva je to konstatacija"gde postoji sindikat".U mojoj firmi postoje 2 sindikata.Mozda se kod tebe to nenako drugacije zove.To sam rekla zato sto ti sam ne mozes da dobijes karticu,potrebno je vise ljudi u firmi ili cela firma,kako vec, da dostavite direktoru spisak i molbu,pa ako on odobri onda se ide u Metro.Tako izdaju kartice.Inace moja mama je dobila u svojoj firmi karticu i tamo smo kupovali,kad ono ugasi se firma.Mi opet kupujemo tamo u metrou,kad posle nekog vremena mama ode u penziju,i znas sta,mi i dalje tamo kupujemo.
 
Pa ja nisam miskovic da bi bila njegova buva. Ne znam ko je tacno dolazio, raspitacu se. Nemam firmu, pa tako da nemam ni sindikat, upravo pisem diplomski, mada ne verujem da cu u bilo kojoj privatnoj firmi, ako se u njima zaposlim imati sindikat...
 
radax":98bi0pmq je napisao(la):
To je bila Miškovićeva "buva", jer je u to vreme Metro bio mnogo povoljniji od Tempa (sad ta razlika i dalje postoji, ali nije više toliko drastična), pa da uplaše kupce, da ne kupuju kod njih.
U Metrou se plaća u kešu, PDV je plaćen i državu više ništa ne interesuje.
Jedino šta ima logike je da je neko kupio na primer 15 plazma televizora na akciji, nije ih zaveo, a posle ih prodao na crno...
Nije baš tačno da je samo PDV bitan. Metro funkcioniše kao veleprodaja (i zbog toga su kartice bitne), i firme koje tamo kupuju imaju pravo da odbiju PDV (ukoliko se radi o daljoj prodaji ili nabavci osnovnih sredstava), ili da sitne stvari za domaćinstva vode kao trošak firme (na šta na kraju godine plaćaju manji porez na dobit), tako da je državu jako briga ko tamo kupuje. To znači da svaka firma (ili preduzetnik) koji tamo kupuje mora da pravda svaki dinar i da ima dokaz gde je roba koju je kupio. U suprotnom kazne su ogromne.
 
pitao sam kevu, bila je neka vrsta inspekcije, ne zna ni ona tacno koja jer ne radi u ekonomskom odeljenju, ali su svim poslovodjama koji su imali kartice, iste oduzete imaju zabranu od metroa da vise dobiju druge, a da li su platili kaznu, zaista ne znam. U svakom slucaju Goje je upravu
 
Prostorni planer!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mene uopste ne zanima da li ti radis ili studiras,kao i tebe sto ne zanima sta ja radim,koji sam fax zavrsila.Pa posto nigde ne radis kako mislis da dobijes karticu.Verovatno preko nekog drugog.E onda taj drugi treba da vidi kod sebe u firmi koja je procedura.Ne mora da postoji npr. u "privatnoj firmi" pravi sindikat,koji jos postoji u drzavnoj ustanovi,ali ima sigurno neko ko je zaduzen za zaposlene,neka kadrovska,pravna sluzba,sef,direktor,neko ko ce napraviti SPISAK.To je poenta..Ali posto ne razumes sustinu tj. kojim se putem dolazi do kartice onda sa tobom ne vredi diskutovati.
Mene interesuje, ako se vec placaju te kazne kako onda moja mama i dalje koristi normalno svoju karticu i ko ce plati tu kaznu kada je firma ugasena,a ona je penzioner.Nadam se da je neko procitao moj prethodni post.
 
Vrh