Šta je novo?

WoodStar Residence [ Stambeni kompleks | 16 000 m²]

Minel na Novom Beogradu je zavrsna faza, treba da se usele ljudi .I tu kasne dozvole.
Kad to prodje onda ce akcenat biti Zvezdara..
Nije dobro ni kada se zgrada brzo zavrsi zatvori fasadom , al. stolariom .svaki zid treba da se osusi zbog vlage koja mora da izadje .Iskreno ja vise mislim sta cemo dobiti od papira upotrebne dozvole i da je uknjizeno sve 1/1 do 02.2023...
A sto se tice gradnje u to ne sumnjam stize se
 
Posle godine sam kupila stan u ovom kompleksu. Tada je receno da su dozvolu i za pr+5+ps dobili, samo cekaju papir…zovem ih pre neki dan, pitam zasto ne dizu do kraja, pa eto 9 meseci kasnije cekaju papir. Moja pretpostavka, posle izbora kad se mozda promeni ubranista ili sta vec, mozda ce i dobiti…Takodje bilo je price da ce vec pred kraj godine biti gotovo, da je 02.2023.samo formalno stavljeno, ali ipak nee, ipak nece biti krajem godine. U svakom slucaju, dici ta dva sprata i unutrasnji radovi mogu biti gotovi za 3 meseca tako da ima fore jos..
P. S. Sto se tice komentara “kaludjerica u srcu zvezdare” pa sta, mozda mi neki iz unutrasnjosti bas volimo taj provincijalski vajb, zato ne kakite mnogo.
Dozvolu su dobili
Posle godine sam kupila stan u ovom kompleksu. Tada je receno da su dozvolu i za pr+5+ps dobili, samo cekaju papir…zovem ih pre neki dan, pitam zasto ne dizu do kraja, pa eto 9 meseci kasnije cekaju papir. Moja pretpostavka, posle izbora kad se mozda promeni ubranista ili sta vec, mozda ce i dobiti…Takodje bilo je price da ce vec pred kraj godine biti gotovo, da je 02.2023.samo formalno stavljeno, ali ipak nee, ipak nece biti krajem godine. U svakom slucaju, dici ta dva sprata i unutrasnji radovi mogu biti gotovi za 3 meseca tako da ima fore jos..
P. S. Sto se tice komentara “kaludjerica u srcu zvezdare” pa sta, mozda mi neki iz unutrasnjosti bas volimo taj provincijalski vajb, zato ne kakite mnogo.
izmenu gradjevinske dobile su i zvanicno dobili tako da tu vise nema nikakvih problema.
 
B lamelu izlise u betonu, ne zidaju. Mozda nema blokova dovoljno ili im jeftinije, mada koliko se secam da je cak i skuplje. Ima i prednosti i mane. Mozda nece ni fasada da bude ista jer mora bolja termoizlolacija za beton. Neko misljenje?
Nije me bas odusevila izmena spratnosti jer se oduzilo, a nema dozvole. Sa druge strane ne verujem da ce da odugovlace puno, nije im ni u interesu. Valjda je bolje da uzmu to sto moze i da predju na novi projekat.
Sve se radi u skladu sa projektom danas sam obisao to su noseca ab platna bas kako je i predvidjeno. Vidi se i na A lameli da su prisutna. preostali deLovi idu sa blokovima. Izolacija cini mi se potvrdjeno kamena vuna.
 
Dozvolu su dobili

izmenu gradjevinske dobile su i zvanicno dobili tako da tu vise nema nikakvih problema.
Ja sam skoro proveravao (pre 20-tak dana) i rečeno mi je da nisu dobili izmenu građevinske dozvole još uvek... Da li znate jesu li dobili izmenu za još jedan ili dva sprata, iznad ovih već sazidanih?
 
B76AA632-5C64-4E59-8C94-8DE4BADAFAAB.jpeg
C79F4F1D-6A30-4221-A027-C29BFD87376B.jpeg
AD60B5B3-4680-4456-A75E-6D39C6DF2631.jpeg
 
Sve se radi u skladu sa projektom danas sam obisao to su noseca ab platna bas kako je i predvidjeno. Vidi se i na A lameli da su prisutna. preostali deLovi idu sa blokovima. Izolacija cini mi se potvrdjeno kamena vuna.
Nisam skoro obilazio, na slikama mi deluje da su prednju stranu B lamele skroz izlili u betonu, a ovo sa strane onda bice pregradjeno blokovima. U svakom slucaju je ok, samo me je zanimalo zbog cega li su to tako odradili. Ako sve ostalo ispostuju bice odlicno, a rekao bih i bolje od nekih zgrada gde je kvadrat znatno skuplji.

Meni je bitno i da se ne oduzi, da bude u roku zbog nekih planova, ali i za svaki slucaj. Ne panicim niti bih da sirim paniku, ali je cudan period. Istorijski gledano, posle ovakvog ludila na svim trzistima obicno to dodje na naplatu. Zato se nadam da ova dozvola za dodatni sprat nece puno da utice na rok useljenja.
 
Dozvolu su dobili

izmenu gradjevinske dobile su i zvanicno dobili tako da tu vise nema nikakvih problema.
Pa ne, i dalje je sve nezvanočno dok ne stigne papir, razumete? Šta meni znači zvanično dobijanje kad vec 9 meseci čekamo papir, i moj sprat je i dalje u magli, a kako sam načula papir se čeka u proseku 12-15 meseci. Evo upravo sam zvala Galens, rekoše mi da se očekuje posle izbora jer državne institucije su stopirale izdavanje svih dozvola, tek posle izbora će se dobiti…kada ne zna se..
 
Na
CEOP-u u zadnjoj promeni gradjevinske dozvole, za koju je podnet zahtev za stavljanje pravnosnažnosti 21.03.2022.god... i dalje stoji Po+SU+P+4+Ps...

Izmena se odnosila na strukturu i broj parking mesta...

Vidi li se na CEOP-u, kad se podnese zahtev?
 

Prilozi

  • Грађевинска дозвола - Верзија за објављивање _20220323151517.pdf
    69,4 KB · Pregleda: 105
Očigledno je da nije ni tražena izmena građevinske dozvole u smislu da se dozvoli gradnja petog sprata.

Da je to traženo, onda bi bilo navedeno i u obrazloženju rješenja. Ne pominje se ni da se prihvata ni da se odbija takav zahtev, što znači da ga nije ni bilo.

Pominju se izmene u podrumu i slično ali spratnost nije ni bila predmet odlučivanja.

U svakom slučaju, za sada je sigurno da petog sprata nema (ni na terenu ni u dozvolama), suprotno besmislenim uveravanjima da će ga biti.

Po+SU+P+4+Ps definitivno ostaje.

Ispravite me ako grešim.

Pozdrav
 
Slažem se delimično. Sa jedne strane, logičan zaključak je da nešto čekaju. Međutim, sa druge strane, zbog sadržine dokumenta koji je napred objavljen, kao i situacije na terenu, zaključuje se da nema naznaka da su tražili dozvolu za izgradnju još jednog sprata, kao što tvrde da su učinili.
 
Ne verujem da nisu poslali još tada zahtev, to što se u REŠENJU ne pominje zahtev, ne znaci da ga nema. Svakako mora u rešenju da stoje sve ostale informacije o gradnji. Mi i ne vidimo ovde zahtev da bismo znali šta je tačno pisano u njemu, vidimo samo rešenje, a to je da se odobrava 208 garaznih, u odnosu na prethodnih 193. A izmena celog projekta svakako ide teže nego izmena parking mesta…
 
Znam da je malo dalje teren🤔 ali mislo sam da je stara Karaburma i taj deo Z.sume mirni?
 
Ledinačka je vazdušno blizu, vise je stara Karaburme nego Zvezdara, moze da se gradi samo ne previše xD ima mnogo divlje gradnje na Karaburmi baš zbog toga..
 
Ako neko ima neku informaciju da li je zahtev za dodatni sprat podnet neka podeli... Do tada, sve je nagađanje. U ovom predmetu zahteva nema a da li ima u nekom drugom... Javite ako znate. Da li ima klizišta, sada nije relevantno.
 
Ako neko ima neku informaciju da li je zahtev za dodatni sprat podnet neka podeli... Do tada, sve je nagađanje. U ovom predmetu zahteva nema a da li ima u nekom drugom... Javite ako znate. Da li ima klizišta, sada nije relevantno.
Pa oni kazu da su podneli
 
Bilo bi preglupo da nisu jer se ne dobija danas za sutra i to svi znaju, nego se ceka mesecima, zato im verujem na reč 😁
Bice terase i na povučenom natkrivene, to su mi potvrdili..ne mogu da se setim sta su spomenuli kao materijal
 
Ja sam rezervisao peti (za sada nepostojeći) sprat. Jedino mi terase iznad četvrtog sprata daju neku malu nadu. :) Ako ne bude petog, bar onima na četvrtom neće kisnuti terasa, kao što neko iznad reče🙂
 
Očigledno je da nije ni tražena izmena građevinske dozvole u smislu da se dozvoli gradnja petog sprata.
Ima i ovaj zahtev od 16.11, koji je odbijen i za koji ne znamo šta je traženo...

Da ga neće biti ne bi se stalo sa gradnjom A lamele nego bi išao krov.

Istina...

Mozda zbog potraznje hoce da dodaju dva sprata?

Sve je moguće...

Ne verujem da nisu poslali još tada zahtev, to što se u REŠENJU ne pominje zahtev, ne znaci da ga nema. Svakako mora u rešenju da stoje sve ostale informacije o gradnji. Mi i ne vidimo ovde zahtev da bismo znali šta je tačno pisano u njemu, vidimo samo rešenje, a to je da se odobrava 208 garaznih, u odnosu na prethodnih 193. A izmena celog projekta svakako ide teže nego izmena parking mesta…

To i ja pretpostavljam, mi ne vidimo zahteve u CEOP-u, vec samo javne odluke... I broj parking mesta su smanjili, jer su izbacili 15 klackalica, pa je novo stanje 193 mesta...
 

Prilozi

  • Untitled1.jpg
    Untitled1.jpg
    246 KB · Pregleda: 125
Jel moze da se desi da ne dobije tu dozvolu za gradnju?
Znali ko kako ce biti uradjeno oko zgrade , ispred ,iza .hoce li imati slobodnih parking mesta nekog sadrzaja za decu ....
Kad se zavrsi zgrada ulica ce biti pretrpana od auta
 
Vrh