Šta je novo?

WoodStar Residence [ Stambeni kompleks | 16 000 m²]

Hvala Vam ljudi puno.Ni ja ne napadam Galens ili bilo kog drugog, a pogotovu ne Vas koji ste kupili. Sad ionako prodavac je prodo ili povuko prodaju.Ja sam za manje para naso Zemun gde je sve 1/1 cisto,novo i useljivo. Drzim fige da sve zavrsim u par dana.
Galens nema nameru da se nikad odrekne podruma , suturena i krova a to rade svi investitori iako se zakonski moze oboriti na sudu. Nametnut trosak odrzavanja , parkinga, struje, upravljanja i jos cega je sigurno 40 evra a moze i vise. Vidite East side pricu ili Dorcol. Naravno sve moze da bude ok ali na papiru to ne pise. A sto se reputacije tice setite se Stankom gradnje.
Jos jednom hvala Vam na komentarima i srecan i lep zivot u Sumskoj zvezdi.
 
Pozdrav za stanare..
Zna li neko koliko ce biti spratova na zgradi ?I zasto se stalo sa gradnjom lamele A.pozdrav
 
Najverovatnije 5+povučeni a dozvolu imaju za 4+povučeni.
Stalo se zbog izmene gradjevinske dozvole,prešli su na B lamelu.
Slikano danas sa četvrtog sprata.
20220203_151723.jpg
20220203_151719.jpg
 
Najverovatnije 5+povučeni a dozvolu imaju za 4+povučeni.
Stalo se zbog izmene gradjevinske dozvole,prešli su na B lamelu.
Slikano danas sa četvrtog sprata.
Havala ...
Sta li imaju u planu u ovom dvoristu iza zgrade , sve je u betonu ?
A i ovi autobusi ....u 4 , 5 ujutru budjenje cele zgrade..
 
Neće se to čuti ništa,izolacija je kamena vuna a i nije tako blizu kao što deluje na slici.
 
Ja sam planirao da sam kupio stan napravim tobogan do busa da ne jurim posle za njim. Salim se. Daleko je citava 20 metara i ako nije buka onda je mozda problem udisanje dizela dok se greje motor ujutro.
 
Ja sam planirao da sam kupio stan napravim tobogan do busa da ne jurim posle za njim. Salim se. Daleko je citava 20 metara i ako nije buka onda je mozda problem udisanje dizela dok se greje motor ujutro.
Dizel se udiše po celom Beogradu.
Najzagadjeniji vazduh na svetu.
Ovde je bar Zvezdarska šuma pa mozda nešto i prečisti.
 
Hvala Vam ljudi puno.Ni ja ne napadam Galens ili bilo kog drugog, a pogotovu ne Vas koji ste kupili. Sad ionako prodavac je prodo ili povuko prodaju.Ja sam za manje para naso Zemun gde je sve 1/1 cisto,novo i useljivo. Drzim fige da sve zavrsim u par dana.
Galens nema nameru da se nikad odrekne podruma , suturena i krova a to rade svi investitori iako se zakonski moze oboriti na sudu. Nametnut trosak odrzavanja , parkinga, struje, upravljanja i jos cega je sigurno 40 evra a moze i vise. Vidite East side pricu ili Dorcol. Naravno sve moze da bude ok ali na papiru to ne pise. A sto se reputacije tice setite se Stankom gradnje.
Jos jednom hvala Vam na komentarima i srecan i lep zivot u Sumskoj zvezdi.
Stankom i partneri su bas muljali pa cak i duplo prodavali iste stanove. To je valjda reseno sada, nisam cuo da se ljudi zale na duple prodaje.
Jeste se Galens upustio u vise projekata istovremeno, ali ne bi trebalo da bude problema ako rade sve po propisima kako izgleda. Jedino ako puknu velike svetske banke pa povuku i ove male ekspoziture koje finansiraju ovakve projekte, ali se za sada fed i ecb trude da do toga ne dodje. Zato im i sipaju nenormalne kolicine novca jos od 2008.

Nece ni Tamnava zauvek tu da ostane, a i vazduh u Beogradu je uzasan pa nece ni da se primeti, kao da sipas kasikom u more. Nije idealno, ali kada se sve uzme u obzir, ko je uzeo na pocetku super je prosao. Mislim da je bolje dati ovde oko 1600+pdv nego vece pare za nesto bas zabaceno na periferiji. Da nisam ovo nasao verovatno bih uzeo neku starogradnju za slicne pare jer mi je suludo da za 70k ne dobijem stan sa spavacom.
 
Stankom i partneri su bas muljali pa cak i duplo prodavali iste stanove. To je valjda reseno sada, nisam cuo da se ljudi zale na duple prodaje.
Jeste se Galens upustio u vise projekata istovremeno, ali ne bi trebalo da bude problema ako rade sve po propisima kako izgleda. Jedino ako puknu velike svetske banke pa povuku i ove male ekspoziture koje finansiraju ovakve projekte, ali se za sada fed i ecb trude da do toga ne dodje. Zato im i sipaju nenormalne kolicine novca jos od 2008.

Nece ni Tamnava zauvek tu da ostane, a i vazduh u Beogradu je uzasan pa nece ni da se primeti, kao da sipas kasikom u more. Nije idealno, ali kada se sve uzme u obzir, ko je uzeo na pocetku super je prosao. Mislim da je bolje dati ovde oko 1600+pdv nego vece pare za nesto bas zabaceno na periferiji. Da nisam ovo nasao verovatno bih uzeo neku starogradnju za slicne pare jer mi je suludo da za 70k ne dobijem stan sa spavacom.
Nije idealno ni u Cvijićevoj palati ispod koje prodje 2947472843828 autobusa i 394848822884482 automobila.
 
Sto se buke i zagadjenja tice jos je gore da zivis pored prometne ulice, nikad i da ne otvaras prozor. Pogled na Zvezdarsku sumu je lep, jos se hvata i Dunav sa strane sto nisam ocekivao.
 
Ne razumem što ljudi beže od zgrada gde ima održavanje iste....ja sam iskreno baš nešto tako i tražio...a ne da jurim svake nedelje da očiste ulaz ili da poprave poštanske sandučiće.

I nije istina da ovaj investitor ili bilo koji drugi nešto nameće..jer skupština stanara sve može da promeni i dogovri sa bilo kojom drugom firmom održavanje.
 
I nije istina da ovaj investitor ili bilo koji drugi nešto nameće..jer skupština stanara sve može da promeni i dogovri sa bilo kojom drugom firmom održavanje.
Molim uverite me u ovo jer ne smatram da sam dobro protumacio ni njihov predugovor ni informacije u drugim projektima. U predugovoru lepo pise da investitor imenuje upravnika, da on bira odrzavanje i firmu za isto, da zadrzava sva prava na zajednickim prostorijama ( i garazu) , da zadrzava pravo na parceli, da moze iskljucivo on da radi prepravke i izmene na objektu i td. To sto neko misli da moze sve to da izmeni preko skupstine stanara znaci da ce to pravo dokazivati na sudu ako investitor ne pristane. Predugovor bukvalno znaci da ste kupili sobu u hotelu i da se odricete svih prava koja proisticu iz zakona o stanovanju. Ako Vam treba svez primer pogledajte sta se trenutno desava u East side ili Dorcolu. I molim da ne mislite da sam sujetan i nesto Vam lose mislim nego zelim da naucim sta ja i moj advokat ne vidimo na papiru i u praksi investitora. I da li je popravka sanducica, rasvete, rampe i drugo nakon garantnog roka tekuce ili investicijsko odrzavanje? Da li ce nakon pet godina ako procuri krov jer je neki majstor probusio izolaciju kad ugradjivo reklamu ili sta vec platiti stanari ili vlasnik krova koji je po predugovoru ustvari isljucivi korisnik i pravno ne odgovara za stetu. Da li skupstina stanara moze da donese odluku da svi , recimo tipski, zastakle terase ili postave tendu?
 
Molim uverite me u ovo jer ne smatram da sam dobro protumacio ni njihov predugovor ni informacije u drugim projektima. U predugovoru lepo pise da investitor imenuje upravnika, da on bira odrzavanje i firmu za isto, da zadrzava sva prava na zajednickim prostorijama ( i garazu) , da zadrzava pravo na parceli, da moze iskljucivo on da radi prepravke i izmene na objektu i td. To sto neko misli da moze sve to da izmeni preko skupstine stanara znaci da ce to pravo dokazivati na sudu ako investitor ne pristane. Predugovor bukvalno znaci da ste kupili sobu u hotelu i da se odricete svih prava koja proisticu iz zakona o stanovanju. Ako Vam treba svez primer pogledajte sta se trenutno desava u East side ili Dorcolu. I molim da ne mislite da sam sujetan i nesto Vam lose mislim nego zelim da naucim sta ja i moj advokat ne vidimo na papiru i u praksi investitora. I da li je popravka sanducica, rasvete, rampe i drugo nakon garantnog roka tekuce ili investicijsko odrzavanje? Da li ce nakon pet godina ako procuri krov jer je neki majstor probusio izolaciju kad ugradjivo reklamu ili sta vec platiti stanari ili vlasnik krova koji je po predugovoru ustvari isljucivi korisnik i pravno ne odgovara za stetu. Da li skupstina stanara moze da donese odluku da svi , recimo tipski, zastakle terase ili postave tendu?
U pravu ste. I sto je najzalosnije dosta investitora primenjuje istu takvu taktiku. Oduzmu vam skoro sva prava kao vlasnika nekretnine, a oni mogu da rade sta hoce sa svim zajednickim prostorijama. Ali kupci su krivi sto sve to prihvataju i ne citaju pazljivo sta potpisuju. Isto je i sa cenom. Dok ima ovaca bice i vune.
 
U pravu ste. I sto je najzalosnije dosta investitora primenjuje istu takvu taktiku. Oduzmu vam skoro sva prava kao vlasnika nekretnine, a oni mogu da rade sta hoce sa svim zajednickim prostorijama. Ali kupci su krivi sto sve to prihvataju i ne citaju pazljivo sta potpisuju. Isto je i sa cenom. Dok ima ovaca bice i vune.
Svaki investitor pravi predugovore kako mu pase.
Ma da oni nama daju sve na primopredaji papire , tehnicki prijem , uknjizenost da smo cisti 1/1...A i tu su ogradjeni predugovorom , a mi novac moramo isplatiti do 02.23god u celosti ..
Vreme ce pokazati i sreca ...
 
Ima li neko novih informacija o izmeni građevinske dozvole?

Koliko je to uopšte izvesno?
 
Pozdrav.
Imali neko informacija dokle se stiglo sa gradnjom ?radnom dozvolom ?
 
Posle godine sam kupila stan u ovom kompleksu. Tada je receno da su dozvolu i za pr+5+ps dobili, samo cekaju papir…zovem ih pre neki dan, pitam zasto ne dizu do kraja, pa eto 9 meseci kasnije cekaju papir. Moja pretpostavka, posle izbora kad se mozda promeni ubranista ili sta vec, mozda ce i dobiti…Takodje bilo je price da ce vec pred kraj godine biti gotovo, da je 02.2023.samo formalno stavljeno, ali ipak nee, ipak nece biti krajem godine. U svakom slucaju, dici ta dva sprata i unutrasnji radovi mogu biti gotovi za 3 meseca tako da ima fore jos..
P. S. Sto se tice komentara “kaludjerica u srcu zvezdare” pa sta, mozda mi neki iz unutrasnjosti bas volimo taj provincijalski vajb, zato ne kakite mnogo.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: Msr
Pocelo je malterisanje prizemlja A lamele...
Struja i voda se radi vec uveliko ...Sto se tice lokacije pa sve je blizu , Kaludjerica ...
 
B lamelu izlise u betonu, ne zidaju. Mozda nema blokova dovoljno ili im jeftinije, mada koliko se secam da je cak i skuplje. Ima i prednosti i mane. Mozda nece ni fasada da bude ista jer mora bolja termoizlolacija za beton. Neko misljenje?
Nije me bas odusevila izmena spratnosti jer se oduzilo, a nema dozvole. Sa druge strane ne verujem da ce da odugovlace puno, nije im ni u interesu. Valjda je bolje da uzmu to sto moze i da predju na novi projekat.
 
Mene se jeste bila dopala ta izmena, zbog pogleda, ja sam iznad petog. Mislim da je vise u interesu da malo i produze nego da ga ne urade jer je svaki naredni sprat veca zarada, cak i da bude penala, opet se isplati.
 
Vrh