Šta je novo?

WoodStar Residence [ Stambeni kompleks | 16 000 m²]

IMG_20231228_124937.jpg


Opklade za šta će sad da ga odbace ?
 
Dobio sam informaciju da su sada sve usaglasili i da će zahtev biti usvojen.

Međutim, kladim se da će biti odbijen.🙃
 
…i jos jedan test, da vidimo koliko je ne talentovani pripravnik do sada naučio…
 
Dođe mu k'o sigurica. Kvota 1.05 .
Možda Deda Mraz iznenadi? :)
 
Dobio sam informaciju da su sada sve usaglasili i da će zahtev biti usvojen.

Međutim, kladim se da će biti odbijen.🙃
Prosli put kad su rekli za lokacijske da ce dobiti posle izmene dobili su pa kao ajde da se vodimo prethodnim iskustvom.
A i realno to su 2 papira koja su im falila 😂
 
Ako nekim čudom dobiju izmenu gradjevinske, koji su sledeći koraci? Dele kljuceve ili pribavljaju ostatak dozvola pa onda?
Ma jok, ima do kljuceva jos. Sad ide zvanicno 80 posto da ljudi mogu da ulaze u proces za kredit, mozes da udjes da uzimas mere itd. Kljuceve ne ocekujem pre proleca
 
Pre svega hteo bih da se zahvalim svima koji dele fotografije, snimke i uopšte vesti vezane za projekat. Nisam u zemlji i nemam priliku sam da obiđem gradilište tako da mi ovaj forum predstavlja jedini izvor informacija. Kada sam uzimao stan znao sam da će da kasni, čudio bih se da su na vreme završili, ali ovo već prelazi u domen fantastičnog. S Galensom sam pokušao da stupim u kontakt putem mejla, i naravno nikada nisam dobio odgovor. Ako postoji Viber/Whatsapp grupa budućih stanara rado bih se priključio. Hvala još jednom svima koji dele novosti!
 
Pre svega hteo bih da se zahvalim svima koji dele fotografije, snimke i uopšte vesti vezane za projekat. Nisam u zemlji i nemam priliku sam da obiđem gradilište tako da mi ovaj forum predstavlja jedini izvor informacija. Kada sam uzimao stan znao sam da će da kasni, čudio bih se da su na vreme završili, ali ovo već prelazi u domen fantastičnog. S Galensom sam pokušao da stupim u kontakt putem mejla, i naravno nikada nisam dobio odgovor. Ako postoji Viber/Whatsapp grupa budućih stanara rado bih se priključio. Hvala još jednom svima koji dele novosti!
Od novosti, ništa novo. Domen fantastičnog će tek doći jer useljenje neće biti ni do leta 2024. Dosta je ažuran forum i ovde ima svih informacija. Načuo sam da postoji grupa. Svakako situacija je alarmantna, Galens totalno nije ažuran i nikakvih informacija nema od zadnjeg mejla da će produžiti rok.
 
To za sta sad pisu mailove bice gotovo za 2-3 godine tako da nije isto, cinjenica je da je promet opao, ali dosta je i bilo kupovine dok jos nije ni gradiliste ogradjeno. Ovo sto je pri kraju je 99% odavno rasprodato osim ako je suludo visoka cena ili je krs raspored itd itd. Kome je investicija manje vise svejedno mu je da li kupuje stan koji ce biti gotov za 6 meseci ili za 36, ali kome je stambeno pitanje nije svejedno. Sto se ove zgrade tice, poslednja inf koju sam dobio je kraj marta pocetak aprila kljucevi, a da se cujemo pocetkom februara da eventualno dodjemo sa majstorima zbog mera za namestaj itd. Videcemo koliko je to tacno, ali dobar deo stanova je zavrsen. Npr bio sam u stanu na cetvrtom spratu koji je potpuno gotov unutra, dok naravno stanovi na petom i sestom nisu. Npr na petom spratu sa tada bile zavrsene plocice ali jos nisu krenuli sa parketom, a to je bilo pre 10ak dana. Receno mi je da ce se ulaz, hodnici, prilaz i garaza zavrsavati uporedo sa stanovima na 5. i 6. spratu. Sto se samih radova, materijala itd tice ono sto mi je interesantno su jako visoki radijatori u dnevnoj sobi, ne znam da li sam igde video to, rekao bih bar 1.3m visina, nije da mi smeta ali eto moram da prokomentarisem.


Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Ti visoki radijatori su, meni lično, preružni... Nadam se da su bar "efikasniji".

Stanje koje si opisao (nedovršeni stanovi na poslednjim spratovima, hodnici, ulaz itd.) mi nije optimistično. Ne bih rekao da se to može završiti tako brzo tj. do aprila.

Šta god da se radi u zgradi ne mozemo se useliti, koliko mi je poznato.

Priča o padu prometa nije na ovom mestu foruma a na onom na kojem jeste se ne prihvata kao ozbiljna.
 
Kako izgledaju parketi? Ovo na snimcima... onako, jeftino... Ako imate nekih fotografija podelite.
 
Pa ja verujem da će stanovi biti završeni i za mesec dana, za ovo ostalo je pitanje i slažem se da je realnije npr maj, ali ajde da vidimo. Meni parket deluje ok, ali nije da se nesto razumem, ugl svidja mi se boja.
IMG-20231222-WA0006.jpg


Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Srećan svima 5 Januar. I naravno nikakve informacije od Galensa u vezi Woodstar-a za firmu tog kalibra velika sramota. Jos dvadesetak dana i probijaju rok za godinu dana dok se kraj ne vidi. Jako mi je žao što sam jako rano video da će biti ovako a ništa nije moglo da se preduzme povodom ovog pitanja. Nikakve realne, iskrene ili jasne informacije nismo dobili godinu dana skoro. Šta da kažem osim da se samo svi kolektivno pomolimo da bude do Maja.
 
Kada si znao šta će biti zašto nisi raskinuo predugovor i kupio na drugom mestu?
 
Vrh