Šta je novo?

WoodStar Residence [ Stambeni kompleks | 16 000 m²]

Moguće su sledeće varijante:

1) Da ste kupili stan u nekom drugom kompleksu koji će biti završen do kraja ove godine,

2) Da su mislili na kraj naredne a ne ove godine,

3) Da se malo sprdaju sa Vama (nama),

4) Da ne znaju da je već kraj godine jer im to još niko nije javio...

Jer ovi ne mogu do kraja ove godine dobiti ni lokacijske uslove.
 
Da ne pomisli neko da se sprdam, jer mnogima nije do zezanja, sto je i normalno, ali ako su stvarno prvo rekli april 2024., pa onda jun, a sad kazu kraj godine, meni je logicno da misle na kraj sl godine. Sto ce biti laganih 20+ meseci kasnjenja. Strasno
 
Da ne pomisli neko da se sprdam, jer mnogima nije do zezanja, sto je i normalno, ali ako su stvarno prvo rekli april 2024., pa onda jun, a sad kazu kraj godine, meni je logicno da misle na kraj sl godine. Sto ce biti laganih 20+ meseci kasnjenja. Strasno
Koliko sam razumeo mailovi za kašnjenje su bili za ovu godinu, informacija koju sada usmeno govore je krajem godine. Realno, ako je po onima koji su posećivali gradiliste, neki cak i uzimali mere, mislim da ce to biti krajem ove početkom sledece godine.
 
Meni deluje skroz realno da se to završi najdalje do februara, ali ajde ja nisam stručnjak pa bi mi značilo da vi koji jeste i verujete da neće da se završi do tada objasnite zbog čega to mislite. Meni je takodje rečeno kraj OVE godine. Kad nekom kažete da nešto što mu je neko drugi rekao nije tačno, trebalo bi da mu date i argumente

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Meni deluje skroz realno da se to završi najdalje do februara, ali ajde ja nisam stručnjak pa bi mi značilo da vi koji jeste i verujete da neće da se završi do tada objasnite zbog čega to mislite. Meni je takodje rečeno kraj OVE godine. Kad nekom kažete da nešto što mu je neko drugi rekao nije tačno, trebalo bi da mu date i argumente

Sent from my MI 9 using Tapatalk
Evo potrudiću se da argumentujem to što si upravo napisao/la . Nema trika da bude do kraja godine ne znam čak ni do leta da li će da bude. Dvorište mora da se sredi pomere materijali, dozvole za useljenje, struja, voda, vatrogasci,lokacijski uslovi nista od toga nema, klime nisu postavljene, fasada nije gotova jos uvek, 5 sprat nisam siguran ali mislim da plocice jos uvek nisu krenuli da lepe, sa garazama nisu zavrsili, prilazi, ulazi, interfoni i ko zna jos koliko stvari koje nisu ni na vidiku. Nema naznake da će uskoro da se završi. Moja procena je da kompletna zgrada neće biti minimum do Jula a useljenja teško pre Marta/Aprila. To što je Vama rečeno mačku o rep slobodno, toliko toga je rečeno da ne znam kako je moguće da verujete i dalje.
 
Pa dobro to je nešto što sam i sam zaključio i rekao sam najdalje februar na osnovu toga. Naravno ja i mislim samo na mogućnost useljenja u stanove. Vi kažete mart/april, dakle ne razlikuje nam se procena previše, jer dva meseca gore dole je nešto što zavisi od izvodjenja paralelnih radova, kako u većini poslova tako i u ovom. To da li će kompletna zgrada biti u julu ili u novembru je druga stvar jer ima zgrada u kojima ljudi žive po dve godine, a propratni radovi još nisu završeni i to je neka potpuno druga priča.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Pa dobro to je nešto što sam i sam zaključio i rekao sam najdalje februar na osnovu toga. Naravno ja i mislim samo na mogućnost useljenja u stanove. Vi kažete mart/april, dakle ne razlikuje nam se procena previše, jer dva meseca gore dole je nešto što zavisi od izvodjenja paralelnih radova, kako u većini poslova tako i u ovom. To da li će kompletna zgrada biti u julu ili u novembru je druga stvar jer ima zgrada u kojima ljudi žive po dve godine, a propratni radovi još nisu završeni i to je neka potpuno druga priča.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
Blago vama na optimizmu. Mesec dva gore dole i te kako jeste puno kada se vec ceka recimo 14 meseci pa jos dva meseca prave veliku razliku. Ljudi placaju kredite, stanarine, troskove, racune ko zna sta sve nekome “mesec, dva “ su po par hiljada evra ali boze moj nije neka razlika. Super je dve godine da im treba jos za propratne radove pa kao Cvijiceva palata da budemo bez interfona godinu ipo dana.
 
Pa dobro to je nešto što sam i sam zaključio i rekao sam najdalje februar na osnovu toga. Naravno ja i mislim samo na mogućnost useljenja u stanove. Vi kažete mart/april, dakle ne razlikuje nam se procena previše, jer dva meseca gore dole je nešto što zavisi od izvodjenja paralelnih radova, kako u većini poslova tako i u ovom. To da li će kompletna zgrada biti u julu ili u novembru je druga stvar jer ima zgrada u kojima ljudi žive po dve godine, a propratni radovi još nisu završeni i to je neka potpuno druga priča.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
Slazem se.
Jos jedna stvar koja mi nije jasna sa njihove strane, kada su prodavali novi 5 sprat gde je u predugovorima stavljen mart 24 kao rok, zasto nisu obavestili ostale kupce?
Ispali su jako nekorektni i kasnice oko godinu dana.
S druge strane mislim da ni oni nisu ocekivali da ce doci do problema da dozvolom itd
 
Nisam uopšte rekao da je to u redu ili da je mesec dva ništa ili beznačajno, samo kažem da sam ja laik pa sam procenio februar, a Vi se razumete pa kažete mart/april, a tu smo došli nakon mog pitanja da se obrazloži stav da će biti krajem sledeće godine. Vrlo lako smo izbacili 8 meseci iz te priče i uhvatili se za preostala 2 meseca. Nerviram se i ja i ljut sam zbog mnogih stvari, posebno zbog te komunikacije koja je katastrofalna, ali nije mi plan da izgubim živce zbog čekanja stana

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Evo potrudiću se da argumentujem to što si upravo napisao/la . Nema trika da bude do kraja godine ne znam čak ni do leta da li će da bude. Dvorište mora da se sredi pomere materijali, dozvole za useljenje, struja, voda, vatrogasci,lokacijski uslovi nista od toga nema, klime nisu postavljene, fasada nije gotova jos uvek, 5 sprat nisam siguran ali mislim da plocice jos uvek nisu krenuli da lepe, sa garazama nisu zavrsili, prilazi, ulazi, interfoni i ko zna jos koliko stvari koje nisu ni na vidiku. Nema naznake da će uskoro da se završi. Moja procena je da kompletna zgrada neće biti minimum do Jula a useljenja teško pre Marta/Aprila. To što je Vama rečeno mačku o rep slobodno, toliko toga je rečeno da ne znam kako je moguće da verujete i dalje.
a recimo priključenje na toplanu, bez odgovarajućih dozvola… a one ko zna kad ce…
 
S obzirom da mi je prijatelj kupio ovde stan, s vremena na vreme imam priliku da obiđem objekat.
Radovi na redovnim etažama mogu biti gotovi do kraja godine, sigurno. Povučena etaža i dodatni , peti sprat, će sigurno ući u proleće.
Što se tiče upotrebne i tih stvari, to stvarno ne znam. Ali još dosta posla ima u parteru itd.
 
S obzirom da mi je prijatelj kupio ovde stan, s vremena na vreme imam priliku da obiđem objekat.
Radovi na redovnim etažama mogu biti gotovi do kraja godine, sigurno. Povučena etaža i dodatni , peti sprat, će sigurno ući u proleće.
Što se tiče upotrebne i tih stvari, to stvarno ne znam. Ali još dosta posla ima u parteru itd.
Da li je moguce useljenje u redovnim etazama uzeci u obzir da povuceni sprat i peti nisu gotovi?
 
Da li je moguce useljenje u redovnim etazama uzeci u obzir da povuceni sprat i peti nisu gotovi?
Ne verujem da bi galens to dozvolio, inace he moguce.
Mislim poznajem ljude koji su se useljivali u nezavrsene zgrade sa industrijskom strujom tako da je sve moguce 😂
 
ima ovde minimum 6-8 meseci posla

IMG_6404.jpeg
IMG_6403.jpeg
IMG_6405.jpeg
 
Juče sam imao priliku da svratim do objekta .
Fasadu će , dobrim delom, da završe tokom meseca.
Unutra je postavljen parket na dva sprata, na obe lamele, kao i dobar deo sobnih vrata na tim etažama ( prvi i drugi sprat).
Još dosta posla ima u dvorištu, garaža (-1) im služi za magacin, što je i razumljivo.
Hodnici se spremaju za finiš.
Po mojoj proceni do kraja godine mogu redovne etaže da završe. Povučena i V sprat verovatno proleće.
Biće nategnuto za dvorište da bude do kraja godine .
 
Vrh