Šta je novo?

WoodStar Residence [ Stambeni kompleks | 16 000 m²]

Da li ima nekih novih informacija kada ce biti struja pustena?
Primjetio sam da ima useljenih stanova ljudi zive u svojim stanovima.Da li je neko kontaktirao Galens kada ce biti useljenje.
 
Da li ima nekih novih informacija kada ce biti struja pustena?
Primjetio sam da ima useljenih stanova ljudi zive u svojim stanovima.Da li je neko kontaktirao Galens kada ce biti useljenje.
Ko se uselio dobio je tehnicku.
Juce su rekli sledece nedelje mada isto su rekli da to svake nedelje kazu pa ti sad vidi
 
Pozdrav,

Da li još neko ima problema sa stolarijom ?
Npr. izgrebana stakla sa spoljne strane.
 
Ista priča i kod mene. Ja samo ne mogu da verujem da je gotovo svako staklo izgrebano.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Da li se zna uopšte ko je proizvodio i ugrađivao prozore? Koja serija profila?
 
Pa negde je baš vidno, a negde su sitnije ogrebotine, ali kad je prozor čist i zagleda se vidi se i to. Isto je i na okviru. Čak su neke ogrebotine onako polukružne kao da su čistili prozore šmirglom

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Imamo mi, ali nismo to primetili i uneli u zapisnik prilikom primoredaje kljuceva, vec naknadno.
Isto sam naknadno primetio, kad sam oprao prozore baš je postalo vidljivo.
Jedan prozor je povukao vlagu između stakala, što znači da stakla nisu zaptivena kako treba.

Poslao sam reklamaciju već. Jeste prošlo neopaženo, ali je jasno da šteta nije naneta od strane majstora ili drugih radova u stanu, pogotovu što jos ništa u stanu nije rađeno, i još više što je spoljašnje oštećenje :D
 
Jeste li dobili neki odgovor za to što ste naknadno prijavili ili neku informaciju kad će stakla biti zamenjena? Ja sam na granici da tražim da mi zamene sve prozore u stanu jer nisam platio polovan prozor. Najveći problem mi je što ne mogu da fotografišem te ogrebotine

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Jeste li dobili neki odgovor za to što ste naknadno prijavili ili neku informaciju kad će stakla biti zamenjena? Ja sam na granici da tražim da mi zamene sve prozore u stanu jer nisam platio polovan prozor. Najveći problem mi je što ne mogu da fotografišem te ogrebotine

Sent from my MI 9 using Tapatalk
Rečeno je da je reklamacija prosleđena i da će firma koja je radila stolariju doći da pogleda.

Da, ne može da se slika nikako, pokušavao sam.
 
Ista priča i kod mene. Ja samo ne mogu da verujem da je gotovo svako staklo izgrebano.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
Stolarija bi trebalo da je Profilati, italijanska. I kod nas su vidne ogrebotine skoro na svim prozorima, negde manje, a negde su se videle i dok nisu bili ocisceni prozori.
 
Jel zna ko sta vezano za struju i Tehnicki prijem?Sta se desava jel ko kontaktirao Galens?
 
Untitled.jpg


kad li ce ovaj pripravnik naučiti nešto....
 
Zna li neko od kada se može tražiti povrat pdv-a?
Mislim da moramo cekati konacni fiskalni racun mada i ovi avansni imaju izrazen pdv.
Po informacijama koje sam dobio od knjigovodja ceka se konacni fiskalni racun koji se dobija posle tehnickog. Mozda neko ima drugu informaciju
 
Mislim da moramo cekati konacni fiskalni racun mada i ovi avansni imaju izrazen pdv.
Po informacijama koje sam dobio od knjigovodja ceka se konacni fiskalni racun koji se dobija posle tehnickog. Mozda neko ima drugu informaciju
1716971261213.png


Ovo je sa cityexpert sajta: sta je sve potrebno za povrat PDV-a. Savetnik iz banke mi je rekao da je najbolje da se ode u poresku upravu i da se uzme spisak potrebne dokumentacije jer moze da se razlikuje od opstine do opstine. Takodje mi je rekao da je potrebno otici u PU opstine gde je sediste investitora, a na vise sajtova sam video da se zahtev podnosi u opstini gde je nekretnina. Aj ga ti znadni sad.

Mozda moze neko ko ima iskustva ovde, da pomogne.
 
Pogledajte prilog 199849

Ovo je sa cityexpert sajta: sta je sve potrebno za povrat PDV-a. Savetnik iz banke mi je rekao da je najbolje da se ode u poresku upravu i da se uzme spisak potrebne dokumentacije jer moze da se razlikuje od opstine do opstine. Takodje mi je rekao da je potrebno otici u PU opstine gde je sediste investitora, a na vise sajtova sam video da se zahtev podnosi u opstini gde je nekretnina. Aj ga ti znadni sad.

Mozda moze neko ko ima iskustva ovde, da pomogne.
Video i ja taj deo za konacni racun na svim sajtovima. Medjutim na sajtu poreske pise sledece:
5) račun ili drugi dokument koji služi kao račun o kupoprodaji stana u kojem je iskazan PDV;

Ne znam da li se i avansni racunaju u taj dokaz/dokument

6) dokaz da je ugovorena cena stana sa PDV u potpunosti isplaćena uplatom na tekući račun prodavca, odnosno dokaz da je na ime ugovorene cene stana sa PDV isplaćen iznos koji nije manji od iznosa PDV obračunatog za prvi prenos prava raspolaganja na stanu uplatom na tekući račun prodavca u slučaju kupovine stana pod neprofitnim uslovima iz člana 56a stav 3. Zakona;

Siguran sam da se zahtev podnosi u opstini nekretnine a ne sedista investitora.
 
Meni je prošle nedelje rečeno da će struja biti do kraja ove nedelje. Teško mi je da poverujem u to, ali ajde videćemo.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
IMG_0844.jpg


Evo sta sve streba od dokumentacije za povrat PDV. Ovo sam dobio u poreskoj pre nekih 2 meseca kad sam prvi put otisao da vidim sta mi treba od papira.
Takodje su mi trazili potvrde iz moje banke da su sredstva isplacena (u mom slucaju, imao sam dve uplate za depozit i ostatak ucesca, dovoljna je potvrda iz mobilne aplikacije i za trecu uplatu sto je banka pustila kredit, dali su mi potvrdu sa pecatom da je isplacen kredit).
Ono sto je jako bitno ukoliko planirate da podnesete zahtev i za clana domacinstva (+15kvm) je da ste imali isto prebivaliste u trenutku overe kupoprodajnog ugovora. Ukoliko tog dana niste imali istu adresu, zahtev za clana domacinstva ce biti odbijen. Ne prihvataju npr overene izjave svedoka da ste ziveli na istoj adresi, striktno gledaju kretanje prebivalista iz MUP-a.
 
Vrh