Šta je novo?

Wellport [Stambeni kompleks | 50.000m2]

To po zakonu valjda moracda postoji. U praksi, nisam siguran koliko to postuju.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Rezervisao sam dvosoban stan, gleda na west65. Deluje da je pristoijna razdaljina di westa i da nije nabijeno. Sve mi deluje ok. Jedino mi je malo bezveze sto ima samo jedan ulaz u zgradu po lameli. To znaci da na spratu ima 10-11 stanova. Mozda gresim, nisam se susretao sa ivakvim konceptom ranije, pa ako neko ima iskustva neka pise.
 
@Nisko - Ja sam takodje rezervisao dvosoban stan sa pogledom na West 65. Razdaljina je ok. Gde si video da ce biti samo jedan ulaz? Meni su samo poslali preliminarni urbanisticki plan na kojem tesko mogu da razaznam gde je ulaz u objekat. Uspeo sam da zakljucim samo da ce biti 3 lifta u lameli A.
 
Zdravo svima! :sesir:
Od nedavno sam na forumu i pomno pratim vaše postove :)
Rezervisala sam dvosoban stan u WP sa pogledom na unutrašnji park komleksa.
Sve deluje super.
Posetila sam prodajnu kancelariju krajem prošle nedelje i primetila da su počeli pripremni radovi na parceli :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=553644#p553644:2lx0b77p je napisao(la):
vladimir15 » Pon Jul 23, 2018 11:21 am[/url]":2lx0b77p]@Nisko - Ja sam takodje rezervisao dvosoban stan sa pogledom na West 65. Razdaljina je ok. Gde si video da ce biti samo jedan ulaz? Meni su samo poslali preliminarni urbanisticki plan na kojem tesko mogu da razaznam gde je ulaz u objekat. Uspeo sam da zakljucim samo da ce biti 3 lifta u lameli A.
Zdravo komsija :) Tako su mi rekli telefonom kada sam ih pitao. Ponudili su mi da mi organizuju odlazak u Cenral Garden da vidim kako to izgleda, kazu da ce biti isto kao tamo
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=553408#p553408:3e5bhit9 je napisao(la):
Nisko » Sun Jul 22, 2018 8:43 am[/url]":3e5bhit9]Hteo sam da piram da li ce postojati odredjen broj slobodnih parking mest.

Nisam siguran da mora da postoje "slobodna" parking mesta, mora samo da postoji određeni broj parking mesta na broj izgrađenih kvadrata/stanova. Tako da tu ostavljam mogućnost da neće biti nijednog parking mesta sa slobodnim pristupom sa ulice (osim već postojećih ka placu Zeptera).
 
Nešto mi je čudan bilbord na gradilištu nisam video broj dozvole...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=553767#p553767:2fn5hyqd je napisao(la):
SerbPacker » Pon Jul 23, 2018 3:48 pm[/url]":2fn5hyqd]Nešto mi je čudan bilbord na gradilištu nisam video broj dozvole...

Jos nije zvanicno dobijena gradjevinska dozvola, ocekuje se u avgustu, mozda i septembar.. Mene zanima nesto dodatno bas u vezi trenutnih radova i ograde oko gradilista, ali detaljnije cu pitati uskoro..
 
Nisu jos zavrsili ni projektno finansiranje. U pregovoru su sa jednom bankom. Ovo je bitno za kreditne kupce, jer bez toga tesko da ce banke finansirati kupovinu bez da se stavi hipoteka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=553662#p553662:3liea1fj je napisao(la):
Nisko » Pon Jul 23, 2018 11:56 am[/url]":3liea1fj]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=553644#p553644:3liea1fj je napisao(la):
vladimir15 » Pon Jul 23, 2018 11:21 am[/url]":3liea1fj]@Nisko - Ja sam takodje rezervisao dvosoban stan sa pogledom na West 65. Razdaljina je ok. Gde si video da ce biti samo jedan ulaz? Meni su samo poslali preliminarni urbanisticki plan na kojem tesko mogu da razaznam gde je ulaz u objekat. Uspeo sam da zakljucim samo da ce biti 3 lifta u lameli A.
Zdravo komsija :) Tako su mi rekli telefonom kada sam ih pitao. Ponudili su mi da mi organizuju odlazak u Cenral Garden da vidim kako to izgleda, kazu da ce biti isto kao tamo

Zdravo komsija i tebi :) Ne znam kako je odredjeno sto se tice ulaznih vrata u Central Garden-u, mozda ne bi bilo lose ako neko bude isao da pogleda, da postavi sliku, dve.. U West-u 65 ulazna vrata od zgrade izgledaju prilicno dobro i kvalitetno na prvi pogled..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=553634#p553634:3jn41tii je napisao(la):
Nisko » Pon Jul 23, 2018 10:53 am[/url]":3jn41tii]Sve mi deluje ok. Jedino mi je malo bezveze sto ima samo jedan ulaz u zgradu po lameli. To znaci da na spratu ima 10-11 stanova. Mozda gresim, nisam se susretao sa ivakvim konceptom ranije, pa ako neko ima iskustva neka pise.

Šta biste vi hteli, to je masovna gradnja. Kao Novi Beograd sedamdesetih, samo sa mnogo zavodljivijim marketingom. Ako biste 2-3 stana po spratu, odrešite novčanik i pravac Dedinje.

Ne zamerite, malo sam karikirala. Ali da je to "masovna gradnja" sigurno ćete čuti od agenata prodaje i menadžmenta kad prođe medeni mesec između vas i njih, tj. kad potpišete ugovor, i kad/ukoliko naiđete na neki suštinski problem uoči useljenja/primopredaje. Do tad je sve ekskluzivno, haj, naj, prva klasa, savremeno...

Neko je pre nekoliko meseci na temi Panorama Voždovac napisao da ga hodnici podsećaju na studentski dom. To je baš to, samo malo svetlucaviji materijali. Isto ima čuvara i portirnicu.
 
Mozes da mu ostavis kljuc da ti puste cistacicu/majstora/prijatelja u stan, moze da primi posiljku, odecu sa hemijskog, donekle kontrolise ko ulazi u zgradu, itd. U svakom slucaju, najveca korist za ljude koji nisu tu tokom dana
 
Čuo sam za slučaj da je portir tipovao neke stanare. Mada je to bilo pre par godina.
 
Ovo 10-11 stanova po spratu ako je istina je stvarno loša opcija. Većina starijih zgrada ima po 4-6 i to je nekako maks, zgrozim se kada uđem u zgradu i vidim po 15 stanova na istom spratu (na Konjarniku se prenerazih pre par godina).
 
ne znam tacno sta kome smeta kod puno stanova po spratu, cinjenica je da vise stanova zahteva duze i sire hodnike i od toga se ne moze pobeci pa kome je to presudno onda nista.. ako vam je to ok ima nesto na sta svakako treba obratiti paznju, prirodno osvetljenje i broj liftova. zivim u starijoj zgradi sa deset stanova po spratu i ukupno preko 120 stanova, postoje tri lifta i sve je dok sva tri rade, cim jedan privremeno ne radi oseti se u spicu posto u takvoj zgradi zaista postoji spic cak i u liftnom saobracaju, verujte. moj savet je da ako postoje tri lifta po vertikali ne brinete, sve ispod zaista moze ponekad da bude frustrirajuce. prirodno osvetljenje sam shvatio koliko je vazno posto je zgrada projektovano tako da ima prirodno osvetljenje u hodnicima i kod liftova ali je kasnije zbog dogradnje to izgubila.. razlika je drasticna, prirodno svetlo u hodnicima zaista doprinosi takvom ambijentu i cin ga mnogo prijatnijim

mimo gore navedenog zaista nema sustinske razlike da li imate po ulazu 5 stanova na 10 etaza ili deset etaza sa po 5 stanova ili 50 etaza sa po jednim ili 50 stanova na jednoj.. sve je to jedno mini selo u kome je pitanje puke srece kakav ce vam biti komsija pored ili iznad... problem kod starih zgrada sa puno stanova je organizacija, sto vise ljudi teze se dogovoriti. u novim naseljima ili blokovima kao sto je ovo pitanje odrzavanja je reseno drugacije, podrazumeva se neko dodatno placanje i tu ce verovatno biti drugacije, sto vise stanova vise para da se prostor kvalitetno odrzava.

u svakom slucaju sa srecom vam u novim stanovima, gde god na kraju izaberete
 
Verujte mi molim Vas sve, sa 90+ stanova u zgradi svaki dogovor ili formiranje zajednice stanara je nemoguće. Preko 20tak stanova po ulazu i tu više nije moguće dogoviriti i isplanirati ništa.
 
ne bih se ja baš kladila da će hodnici ići u širinu. Pogotovo ako se budu vodili primerom iz Voždovih kapija, ovo je hodnik u zgradi 7 iz tek završene prve faze...
 
Bez prirodnog osvjetljenja hotelski ali to je in stedi se na broju stepenista ulaza
Stavice se pp vrata na regularne stepenice pa ce one da budu ujedno i pp stepenice
Ps mozete okaciti crno bjele slike nbg po hodniku da razbijete monotoniju ako vam dozvole
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=554054#p554054:39t1d3f1 je napisao(la):
džagi » Uto Jul 24, 2018 3:48 pm[/url]":39t1d3f1]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=553634#p553634:39t1d3f1 je napisao(la):
Nisko » Pon Jul 23, 2018 10:53 am[/url]":39t1d3f1]Sve mi deluje ok. Jedino mi je malo bezveze sto ima samo jedan ulaz u zgradu po lameli. To znaci da na spratu ima 10-11 stanova. Mozda gresim, nisam se susretao sa ivakvim konceptom ranije, pa ako neko ima iskustva neka pise.

Šta biste vi hteli, to je masovna gradnja. Kao Novi Beograd sedamdesetih, samo sa mnogo zavodljivijim marketingom. Ako biste 2-3 stana po spratu, odrešite novčanik i pravac Dedinje.

Ne zamerite, malo sam karikirala. Ali da je to "masovna gradnja" sigurno ćete čuti od agenata prodaje i menadžmenta kad prođe medeni mesec između vas i njih, tj. kad potpišete ugovor, i kad/ukoliko naiđete na neki suštinski problem uoči useljenja/primopredaje. Do tad je sve ekskluzivno, haj, naj, prva klasa, savremeno...

Neko je pre nekoliko meseci na temi Panorama Voždovac napisao da ga hodnici podsećaju na studentski dom. To je baš to, samo malo svetlucaviji materijali. Isto ima čuvara i portirnicu.
Na zalost, verovatno si u pravu. Nasminkace ispred zelenu travu, masivna ulazna vrata, lepa fasada... Hodnici i sam koncept unutrasnjeg prostora zgrade ne verujem da ce se mnogo razlikovati od NBG zgrada pravljenih pre 10-15 godina. U Westu su manje lameli i unutrasnjost je dosta lepo uradjena. Slike koje sam video na netu, unutrasnjost Central Gardena deluje onako... ne izgleda kao da je kvadrat 2000+ eur. I to po meni jeste problem. Ljudi se poprilicno razocaraju kada primere veliki nesklad spoljasnjeg izgleda u odnosu na unutrasnji izgled zgrade. Nikada, ili retko naprave rendere unutrasnjeg dela zgrade
 
Iskreno, razmisljam da odustanem od kupovine. 90 stanova jedan ulaz. Pa to je gore od nbg solitera koji imaju po 70 stanova. Ocekivao sam malio humanije i intimnije resenje. Bar da postoje dva odvojena ulaza po lameli. Jel zna neko kakva su resenja u Savadi2 ona zgrada do Omladinskih brigada? Otprilike su iste velicine
 
Mi smo se zbog toga odlucili za prvu fazu Zemunskih kapija, zgrade CDE gde je u lameli 4 stana po spratu. Vec u zgradi G ce biti 10 ili i vise po spratu.
 
Lepo se vidi na sajtu, donji spratovi 11 stanova po spratu, od trećeg po 10. Pohvale za sajt, informativniji je od onog za Voždove Kapije. Vidi se da mnogo više drže do Wellporta, ipak je to mnogo konkurentnija lokacija.
 
Vrh