Šta je novo?

Vrtovi Ceraka [stambeni kompleks]

Ja u Vinogradima nisam nasla stan u staroj gradnji da nije imao kosine, a da je cena kvadrata bila ispod 1200e.
Ako nesto znam, znam da preuredim prostor maksimalno, posto sam zavrsila gradjevinu, a snaja mi je arhitekta 😁

Ali moram recimo da naglasim ovaj raspored u Vrtovima Ceraka. Ovo je nesto najbolje sto sam ja uspela da vidim u skorije vreme, a da je u 80 kvadrata. I da, ja nisam fan terasa 😁

Screenshot_20220124-152331_Chrome.jpg
 
Meni je ovo stan sa najboljim rasporedim na Ceraku. 96m2 135000. Pritom racunaj da uvek mozes da se cenkas i da ga dobijes za 130000. Meni je ovo mnogo prakticniji raspored nego onaj iz Vrtova skojevskog. Mozda sam ja staromodan, ali i u mom stanu dnevno trpezarijski deo ima 40 m2, ne znam kako bih stali da ima 22 kao u ovim vrtovima. To je jednostavno malo.
medium-117007289_1_20210720130824.jpg
 
Niste Vi staromodni, a nisam ni ja preterano mlada svakako 😁

Volela bih i ja 40 kvadrata dnevne sobe, ali nama i 22 odgovara bez sumnje, ne bih se bunila.

Sve je ovo u fazi razmisljanja sada, ne nadam se iskreno nekom padu cena nekretnina, samo se nadam stanu sa dobrim rasporedom.

Evo juce bas zovem Investitora jednog u Zemunu, on mi rece da oni ni nemaju u ponudi stanove sa 3 spavace sobe. Svesna sam da takvih stanova i nema previse u ponudi u staroj gradnji, a ni mi svakako nismo u mogucnosti da uzimamo 100 kvadrata u novoj gradnji, gde uglavnom stavljaju 3 spavace sobe.
 
Meni su juce rekli cenu 2150 sa pdv-om, doduse za stan od 60m2.
To je cena za prvu fazu, a uskoro krece prodaja druge faze po slicnim cenama.
Jeste dosta para, ali s obzirom na trenutno stanje u gradjevini i cenama nekretnina...
 
Da, razlikuje im se cena u zavisnosti od kvadrature. Inace su krenuli sa 1700 + PDV, kako je meni prenela drugarica.

Inace, da mi drugarica nije ni rekla za njih, ja ih ne bih ni nasla, obzirom da se nigde ne reklamiraju.

Imaju gradjevinsku dozvolu za I fazu, sad cekaju za II.
 
Da, razlikuje im se cena u zavisnosti od kvadrature. Inace su krenuli sa 1700 + PDV, kako je meni prenela drugarica.

Inace, da mi drugarica nije ni rekla za njih, ja ih ne bih ni nasla, obzirom da se nigde ne reklamiraju.

Imaju gradjevinsku dozvolu za I fazu, sad cekaju za II.
Srazmerno velicini stana cena je varirala ( veci stan/manja cena, manji stan/veca cena. Poslednju informaciju koju sam i ja cuo je 2100 sa pdv-om za stanove do 60m2.
 
Srazmerno velicini stana cena je varirala ( veci stan/manja cena, manji stan/veca cena. Poslednju informaciju koju sam i ja cuo je 2100 sa pdv-om za stanove do 60m2.
Jeste, takođe zavisi i od spratnosti. Mislim da su donji spratovi i poslednji imali nešto nižu cenu po m2.
 
Pocetkom godine smo hteli da kupimo stan u Cerak vinogradima 65m2 104.000e. To je bila oglasena cena stana medjutim i pored toga sto smo postigli dogovor vlasnica nas je ispalila i digla cenu stana na 114.000 sto je previse za staru gradnju i grejnu povrsinu 58m2. Trazimo u Vinogradima bas dugo stan ali stanova nema.
 
Ovo je stan od 80m2 na ceraku. Pa uporedi. Problem u ovoj osnovi je sto se ne vide pozicije plakara i definisanih hodnika, podelu na dnevnu i nocnu zonu, ali kao sto se da videti ima 2 terase od kojih je jedna ogromna, 3x2m i ima odvojenu kuhinju. Samo dnevna soba je 4.5x 3m nezavisno od trpezarije i kuhinje. Ja ne znam koji su tebi kriterijumi ali ova 2 stana su neuporediva meni. I jos jedna stvar, dnevna soba moze da se zatvori pa da u odredjenim okolnostima sluzi da neko prespava a da ne ugrozava druge u koriscenju ostatka stana prevashodno kuhinje.


285_skica_75498_0T1486125722_540c.jpg


Ovo je veci troiposoban od 96m2, u jednom od njih sam proziveo detinjstvo. Fleksibilnost ovih stanova u pogledu funkcije neuporediva. Al samo da uzmem u obzir terasu onog stana iz vrtova koju deli sa spavacom sobom pa je dosta. Druga stvar koja mi para oci je ulazna particija koja je objedinjena sa hodnikom soba. Treca stvar, pa trpezarija u sred kuhinje, kuhinja se svela na ugao od 2+1.5m sto na ceraku nije ni u jednosobnim stanovima.

sgsdv.png


@Igor

Stanovi u vojnim zgradama na starom ceraku - petefijeva - ove dole na slici koju sam postavio (bar trosobni za koje znam od 105m2) su fantasticni, kuhinjski blok duzine 4m sa sve sankom ka trpezariji, obe izlaze na veliku poduznu terasu, a terasa dnevne sobe takodje ogromna kao i dnevna soba. Odlican raspored, nesto slicno je i na petlovom brdu samo dosta manje i losija dispozicija prozora uokviru soba. I naravno ima ulazni hodnik i ima hodnik ispred spavacih soba koji je pregradjen u odnosu na dnevni blok, mozda je neko to rasformirao .


I moram jos da spomenem u kolicini izbora koja je u ponudi nemerljivo bolja za mnogo manje pare - stanovi od ~110m2 u susedgradskoj, i na lab.brdu iste zgrade - dupleksi na sprat. Apsolutno neuporedivo, ne znam kako funkcionalno niti bilo kako moze da se meri jedno takvo naselje sa ovim cudom uz ulicu @BojanaCZV izvini ali imam pravo da pokusam da te odgovorim od te sulude ideje i da kupis nesto mnogo bolje (moje misljenje a na kraju tvoj izbor).

Radi se o ovom tipu stana:

 
Poslednja izmena:
Evo malo sam istrazio.
Cene starogradnje na poziciji Cerak vinogradi nije za potceniti + trosak renoviranja.
Vecina stanova je III/III al uspeo sam da nadjem 2 stana, jedan I sprat a drugi II sprat:


 
Ovo je stan od 80m2 na ceraku. Pa uporedi. Problem u ovoj osnovi je sto se ne vide pozicije plakara i definisanih hodnika, podelu na dnevnu i nocnu zonu, ali kao sto se da videti ima 2 terase od kojih je jedna ogromna, 3x2m i ima odvojenu kuhinju. Samo dnevna soba je 4.5x 3m nezavisno od trpezarije i kuhinje. Ja ne znam koji su tebi kriterijumi ali ova 2 stana su neuporediva meni. I jos jedna stvar, dnevna soba moze da se zatvori pa da u odredjenim okolnostima sluzi da neko prespava a da ne ugrozava druge u koriscenju ostatka stana prevashodno kuhinje.


Pogledajte prilog 125588

Ovo je veci troiposoban od 96m2, u jednom od njih sam proziveo detinjstvo. Fleksibilnost ovih stanova u pogledu funkcije neuporediva. Al samo da uzmem u obzir terasu onog stana iz vrtova koju deli sa spavacom sobom pa je dosta. Druga stvar koja mi para oci je ulazna particija koja je objedinjena sa hodnikom soba. Treca stvar, pa trpezarija u sred kuhinje, kuhinja se svela na ugao od 2+1.5m sto na ceraku nije ni u jednosobnim stanovima.

Pogledajte prilog 125589

@Igor

Stanovi u vojnim zgradama na starom ceraku - petefijeva - ove dole na slici koju sam postavio (bar trosobni za koje znam od 105m2) su fantasticni, kuhinjski blok duzine 4m sa sve sankom ka trpezariji, obe izlaze na veliku poduznu terasu, a terasa dnevne sobe takodje ogromna kao i dnevna soba. Odlican raspored, nesto slicno je i na petlovom brdu samo dosta manje i losija dispozicija prozora uokviru soba. I naravno ima ulazni hodnik i ima hodnik ispred spavacih soba koji je pregradjen u odnosu na dnevni blok, mozda je neko to rasformirao .


I moram jos da spomenem u kolicini izbora koja je u ponudi nemerljivo bolja za mnogo manje pare - stanovi od ~110m2 u susedgradskoj, i na lab.brdu iste zgrade - dupleksi na sprat. Apsolutno neuporedivo, ne znam kako funkcionalno niti bilo kako moze da se meri jedno takvo naselje sa ovim cudom uz ulicu @BojanaCZV izvini ali imam pravo da pokusam da te odgovorim od te sulude ideje i da kupis nesto mnogo bolje (moje misljenje a na kraju tvoj izbor).

Radi se o ovom tipu stana:

Npr. dupleksi u Jablanickoj, TOP!!!
 
Šta ste navalili na Vinograde, žena neće da plaća toliki infostan.

Ima još novogradnji pored Vrtova, a mislim da su i cene manje.
 
Šta ste navalili na Vinograde, žena neće da plaća toliki infostan.

Ima još novogradnji pored Vrtova, a mislim da su i cene manje.
Zato sto je cena infostana smesna, ako ti je stan 50000 evra vise. I na drugim mestima se placa infostan samo bez grejanja, a i svakako mora covek da se greje na neki nacin i na drugom mestu. To je mala razlika na kraju, a ljudi se ubiju traziti stan bez centralnog grejanja.
 
Zaista sve ovo cenim i zaista nam puno znaci, posebno sto sada nemam vremena da picim po tim krajevima da ih vidim, davno sam se kretala po Petefijovoj dok sam bila student i redovno isla na spanac kod mame moje najbolje drugarice sa faxa 😁 tamo sam ga jela sa jogurtom, a inace ga jedem sa kiselim mlekom.

Elem, mi imamo jedan drugi ogroman problem, treba da prodamo stan na brdu, a ne mozemo da iselimo podstanara. Covek nam ne placa kiriju, a nece da izadje.
Stan smo oglasili u nedelju zvalo nas je bukvalno 30 ljudi, a mi ne mozemo sada prodaju da realizujemo.

Jedna nocna mora i ne dao Bog nikome.
 
Zaista sve ovo cenim i zaista nam puno znaci, posebno sto sada nemam vremena da picim po tim krajevima da ih vidim, davno sam se kretala po Petefijovoj dok sam bila student i redovno isla na spanac kod mame moje najbolje drugarice sa faxa 😁 tamo sam ga jela sa jogurtom, a inace ga jedem sa kiselim mlekom.

Elem, mi imamo jedan drugi ogroman problem, treba da prodamo stan na brdu, a ne mozemo da iselimo podstanara. Covek nam ne placa kiriju, a nece da izadje.
Stan smo oglasili u nedelju zvalo nas je bukvalno 30 ljudi, a mi ne mozemo sada prodaju da realizujemo.

Jedna nocna mora i ne dao Bog nikome.
Ako to ides sudskim putem nadrljaces, par godina pravne borbe. Ja mislim da ispratis, kada nije tu, obijanje stana, izbacivanje njegovih stvari. Svakako verujem da nemas ugovor sa njim, pa on i nema dokaz da zivi tu
 
Zaista sve ovo cenim i zaista nam puno znaci, posebno sto sada nemam vremena da picim po tim krajevima da ih vidim, davno sam se kretala po Petefijovoj dok sam bila student i redovno isla na spanac kod mame moje najbolje drugarice sa faxa 😁 tamo sam ga jela sa jogurtom, a inace ga jedem sa kiselim mlekom.

Elem, mi imamo jedan drugi ogroman problem, treba da prodamo stan na brdu, a ne mozemo da iselimo podstanara. Covek nam ne placa kiriju, a nece da izadje.
Stan smo oglasili u nedelju zvalo nas je bukvalno 30 ljudi, a mi ne mozemo sada prodaju da realizujemo.

Jedna nocna mora i ne dao Bog nikome.
Ma, leteo bi naglavacke...
 

Prvo, hvala puno na predlogu.

Bas ga gledam i evo kako ga ja vidim.

Okolina njegova je lepa, raspored nije los, sa tim sto bih ja odmah skidala ove zidove oko kuhinje.

I sad, terasa oko 15 kvadrata, ovako odokativno. Pa ko ce normalan da plati 20k eura za terasu.
Plus, sto su terase najgore mesto za ciscenje stana i uvek su najprljavije 😁

Na sve to, moze samo za kes kupce.
Za 200.000e mozes da nadjes zaista dobar stan na brdu. Pa bolje podici mali kredit, ako vec imas toliko novca u kesu, nego uzimati ovakav stan u Filmskom gradu.

Koliko mislite da gresim u ovakvom razmisljanju?
 
Naravno da je bolje ziveti na Banovom brdu. Plus ova zgrada ima tog investitora tajkuna koji je nadogradjuje, menja gabarite, postavlja odzake za svoje restorane i kafice u prizemlju i niko mu nista ne moze.
 
Sad koliko vi imate keša ili nemate ne znam, isto o investitoru nemam pojma, znam samo da je kafić ispod (meni bi to bilo dovoljno da ne kupim). Stavila sam samo stan koji po rasporedu, grejanju, godini gradnje itd odgovara onome što tražiš, čisto da se vidi cena tj uporedi sa starogradnjom i novogradnjom u okolini čak ni opis nisam čitala. Sad je jasno da je jeftiniji zbog investitora kabadahije i neuknjiženosti (i ko zna čega još), svakako nije još uvek prodat sa dobrim razlogom.
 
Sad koliko vi imate keša ili nemate ne znam, isto o investitoru nemam pojma, znam samo da je kafić ispod (meni bi to bilo dovoljno da ne kupim). Stavila sam samo stan koji po rasporedu, grejanju, godini gradnje itd odgovara onome što tražiš, čisto da se vidi cena tj uporedi sa starogradnjom i novogradnjom u okolini čak ni opis nisam čitala. Sad je jasno da je jeftiniji zbog investitora kabadahije i neuknjiženosti (i ko zna čega još), svakako nije još uvek prodat sa dobrim razlogom.
I pronalazak parkinga oko te zgrade je doslovno rečeno nemoguća misija.
 
Sad koliko vi imate keša ili nemate ne znam, isto o investitoru nemam pojma, znam samo da je kafić ispod (meni bi to bilo dovoljno da ne kupim). Stavila sam samo stan koji po rasporedu, grejanju, godini gradnje itd odgovara onome što tražiš, čisto da se vidi cena tj uporedi sa starogradnjom i novogradnjom u okolini čak ni opis nisam čitala. Sad je jasno da je jeftiniji zbog investitora kabadahije i neuknjiženosti (i ko zna čega još), svakako nije još uvek prodat sa dobrim razlogom.

Ma ne ne, ja sam samo dala primer kako bih ja razmisljala da imamo toliki novac u kesu.

Ovo je totalno out finansijski za nas, a vama puno hvala na predlogu jos jednom 🤗
 
Vrh