Šta je novo?

Vrtovi Ceraka [stambeni kompleks]

Definitivno se mora poraditi na saobracajnoj regulaciji...
Tri velika kompleksa su trenutno u izgradnji na tom potezu...
 
Tu onda stanari mogu da se pozdrave za dvoristem "zatvorenog tipa".
Tako da to nije nikakav plus.
 
Screenshot_20220123-212053_Instagram.jpg
 
Postovanje svima 😁

Gledamo Vrtove Ceraka par dana, a nekih mesec dana se kanim da pozovem i pitam za cenu kvadrata

Elem, prva faza, gde ce useljenje biti krajem 2023, dakle citaj 2024, celokupno rasprodata, ostalo bukvalno dva ili tri stana, cena kvadrata 2050e sa PDVom.

Sada krecu sa prodajom druge faze, ali jos uvek ne znaju cenu kvadrata 😄, kazu mozda bude 2050 mozda malo manje, mozda malo vise, a useljenje predvidjeno krajem 2024.

Posto mi trazimo stan sa 3 spavace sobe, zaista imaju jedan stan sa odlicnim rasporedom u 80 kvadrata, to me u ovom trenutku najvise i vezuje za celu pricu. Pored zatvorenog koncepta.

Bas se razmisljamo sta da radimo. A imam osecaj da necemo imati puno vremena za razmisljanje..
 
Bojana CZV - po meni je previse. Imate stan takve strukture u naselju Cerak Vinogradi, ja bih pre to potrazio.
 
Imamo, ali tamo je uglavnom centralno grejanje, a za ta kvadraturu mislim da je infostan oko 15000. To nam je onda preveliko opterecenje za budzet.

Slazem se sa vama u potpunosti da je cena prejaka.
 
Kakva god cena da je jeftinije biti neće, to je jedino sigurno. Jel se zna što su izabrali grejanje na gas umesto centralnog?
 
Imamo, ali tamo je uglavnom centralno grejanje, a za ta kvadraturu mislim da je infostan oko 15000. To nam je onda preveliko opterecenje za budzet.

Slazem se sa vama u potpunosti da je cena prejaka.
Mislim da jeste toliko, ali u toj ceni imate i toplu vodu. Cime god da se grejete zamislite za koliko godina ce vam se tek isplatiti ta veca pocetna investicija od 50000 evra vise. Ako vam je grejanje u vrtovima Ceraka 50 evra manje tek za 1000 meseci ste na nuli. Ko ziv ko mrtav za 1000 meseci?
Polazim od pretpostavke da je stan oko 100 kvadrata i ako je u Cerak Vinogradi 1500 evra kvadrat, a u vrtovima skojevskog 2000 evra kvadrat.
 
Kakva god cena da je jeftinije biti neće, to je jedino sigurno. Jel se zna što su izabrali grejanje na gas umesto centralnog?
Ko kaze da jeftinije biti nece? Tako se pricalo i 2008, a posle bio bum. Meni Zarkovo, Cerak, Vidikovac nije realno nikada da bude preko 1500, nikada.
 
Bum je bio za starogradnju, novogradnje u današnjem smislu reči tada praktično nije ni bilo, osim Belvila. Ako i bude pojeftinjenja biće nešto marginalno, mada i u to sumnjam. Ako su Cerak vinogradi 1500, dok sredi stan od 100 m2, dok ovo dok ono izađe manje više isto a dobije stan u zgradi staroj 40 godina (ili koliko već), neodržavano naselje, komšiju iznad koji curi itd itd. Dal je mnogo dal je malo je očigledno individualno jer koliko vidim sve što se gradi rasproda se. Meni je realnije 2000 e novogradnja nego 1500e raspala soliterčina ili stan za kompletno renoviranje.
 
Pogledao sam cene, stan od 90 kvadrata je oko 125000. Za 25000 moze da bude u istom stanju kao i taj u novogradnji. Plus na Ceraku vec imate brdo parking mesta, vec otvorene prodavnice, skolu, vrtic bez prelaska ulice. Pritom zgrade su iz 1984 i 1986, znaci jos nemaju ni 40 godina. Za 50000 evra razlike moze da se kupi jos jedna garsonjera u kraju i da se izdaje za 200 evra, pa da vam infostan i struja budu prakticno besplatni. A sta ovamo kupite, investitora koji fusari, faznu gradnju, znaci jos 10 godina na gradilistu, upitno sta ce biti sa sleganjem jer su zgrade na kosi, kada ce stan uknjiziti i sl. Pritom vrtic i skolu ne mozete upisati na Ceraku jer pripadate opstini Rakovica i Cerak imate samo u laznom imenu.
 
Prvo, hvala vam puno na sugestijama, to mi iskreno puno znaci. Jer bas smo i zbunjeni, a i cene nekretnina nam svakako jos i doprinose tome.

Mi smo uzeli mali stan na brdu, 50 kvadrata i celo renoviranje nas je stalo oko 10k eura, a nismo menjali stolariju i jos nismo placali majstora bukvalno ni za sta.

Moj brat je renovirao 100 kvadrata, okruglo za 60k eura, ali on jeste uzimao vrhunske materijale i stolare, sto mi sigurno nismo u mogucnosti.

Ne verujem iskreno da mozemo da renoviramo za 25000 eura, ako bismo isli na to da sve menjamo, podove, kupatilo, cevi i kuhinju.
Uglavnom prozori budu u korentnom stanju.

Nama nije toliko problem lokacija, koliko to da uopste ne mozemo da nadjemo ni u staroj gradnji 3 spavace sobe. Nama je funkcionalnost samog stana mnogo bitnija od pozicije, posto od svih obaveza, zaista vecinu vremena provodimo ili u stanu ili ispred zgrade.
 
Prvo, hvala vam puno na sugestijama, to mi iskreno puno znaci. Jer bas smo i zbunjeni, a i cene nekretnina nam svakako jos i doprinose tome.

Mi smo uzeli mali stan na brdu, 50 kvadrata i celo renoviranje nas je stalo oko 10k eura, a nismo menjali stolariju i jos nismo placali majstora bukvalno ni za sta.

Moj brat je renovirao 100 kvadrata, okruglo za 60k eura, ali on jeste uzimao vrhunske materijale i stolare, sto mi sigurno nismo u mogucnosti.

Ne verujem iskreno da mozemo da renoviramo za 25000 eura, ako bismo isli na to da sve menjamo, podove, kupatilo, cevi i kuhinju.
Uglavnom prozori budu u korentnom stanju.

Nama nije toliko problem lokacija, koliko to da uopste ne mozemo da nadjemo ni u staroj gradnji 3 spavace sobe. Nama je funkcionalnost samog stana mnogo bitnija od pozicije, posto od svih obaveza, zaista vecinu vremena provodimo ili u stanu ili ispred zgrade.
A na marakani? :cool:
 
Prvo, hvala vam puno na sugestijama, to mi iskreno puno znaci. Jer bas smo i zbunjeni, a i cene nekretnina nam svakako jos i doprinose tome.

Mi smo uzeli mali stan na brdu, 50 kvadrata i celo renoviranje nas je stalo oko 10k eura, a nismo menjali stolariju i jos nismo placali majstora bukvalno ni za sta.

Moj brat je renovirao 100 kvadrata, okruglo za 60k eura, ali on jeste uzimao vrhunske materijale i stolare, sto mi sigurno nismo u mogucnosti.

Ne verujem iskreno da mozemo da renoviramo za 25000 eura, ako bismo isli na to da sve menjamo, podove, kupatilo, cevi i kuhinju.
Uglavnom prozori budu u korentnom stanju.

Nama nije toliko problem lokacija, koliko to da uopste ne mozemo da nadjemo ni u staroj gradnji 3 spavace sobe. Nama je funkcionalnost samog stana mnogo bitnija od pozicije, posto od svih obaveza, zaista vecinu vremena provodimo ili u stanu ili ispred zgrade.
Svako bira prema svojim potrebama. Mozda stan nije u skroz raspad sistemu i mozda parket moze vrlo lepo da se sredi hoblovanjem i lakiranjem. Moj kum je renovirao stan od 70 m2 za 20000. Slicno sam i ja stan od 88 grejne povrsine. Ja sam rekao da uzmete materijale kakvi ce biti u vrtovima Ceraka (verovatno neka srednja klasa materijala) ne verujem da moze da vas izadje vise od 25000. Plus ugradnu kuhinju, plakare i sl. svakako nemate ni u novom stanu. Taj gornji Cerak Vinogradi se pokazao kvalitetan (radio sam u agenciji za nekretnine) a donji deo Cerski i Vinivradski venac imaju cesto problema sa prokisnjavanjem.
 
Postovanje svima 😁

Gledamo Vrtove Ceraka par dana, a nekih mesec dana se kanim da pozovem i pitam za cenu kvadrata

Elem, prva faza, gde ce useljenje biti krajem 2023, dakle citaj 2024, celokupno rasprodata, ostalo bukvalno dva ili tri stana, cena kvadrata 2050e sa PDVom.

Sada krecu sa prodajom druge faze, ali jos uvek ne znaju cenu kvadrata 😄, kazu mozda bude 2050 mozda malo manje, mozda malo vise, a useljenje predvidjeno krajem 2024.

Posto mi trazimo stan sa 3 spavace sobe, zaista imaju jedan stan sa odlicnim rasporedom u 80 kvadrata, to me u ovom trenutku najvise i vezuje za celu pricu. Pored zatvorenog koncepta.

Bas se razmisljamo sta da radimo. A imam osecaj da necemo imati puno vremena za razmisljanje..
Iskreno, sta god da uradite neko ce smatrati da je to ok a neko da nije. Znaci po svom osecaju.
Primera radi, pre nekih 1 god. - 2 god sam krenuo intezivno da gledam stanove. Cene su tada bile oko 1250+pdv i manje i to bas Zarkovo, Cerak, Vidikovac. A sada su gde su i ne verujem tendenciju nekog pada. Ja se nadam da je trenutno stanje cena max za ovaj kraj. Mi mozemo da pricamo koliko hocemo koja je cena realna ali sve dok je potraznja na ovom nivou tu nema nekog velikog opadanja.
Sto se tice ponude stanova starogradnje nagledao sam se svakakvih, vise losis nego dobrih. Najveca ponuda je prizemlja i potkrovlja.
Vecina su za full renoviranje.
Ono malo dobrih se proda bukvalno za 1 dan.
Moj glas ide novogradnji.
Sto se tice ovog kompleksa, vecina stanova ima raspored po mom ukusu. Lepo je zamisljeno a videcemo kakva ce biti i realizacija.
Od prethodnih objekata koje su gradili realno lepo izgledaju.
 
Alo 2050e za vidikovac?? Novogradnja je uvek diskutabilna aj mozda nece biti smrdljivosti zgrada mada neki kazu da je u jednom periodu vecina obejkata koji su izgradjeni bilo smrdljivo neki cak sa namerom da budu luksuzni. O kvalitetu betona koji se koristi necu ni da govorim. Procena kvaliteta novogradnje danas se svodi na alubravariju i zavrsnu obradu - kvalitet parketa i plocica koje nekad i sam biras. Pritom porediti centralno grejanje i gas, komfor zgrade koja ima 5% povrsine parcele u javnom tj. privatnom otvorenom prostoru za razliku od ceraka kome je procenat izgradjenosti 30% koji je sustinski jedan veliki park i to pod zastitom drzave, koji je odaljen od glavne magistrale i do njega se ne nalazi veliki repetitor za koji pritom kazu i ima i 5g antene.

Imamo iskustvo kako izgleda novogradnja posle 10 godina, gomila pametnih kupaca koji su dogradili po jos koji sprat poput one zgrade malo povise ka kosutnjaku gde je lik doslovno na njoj podigao kos krov ne cak ni ravan i dogradio jos 2 sprata! Evo jedne slicne zgrade iz 2005 evo 17 godina kasnije: https://goo.gl/maps/N95agivnTuXLnfGMA kao sto vidimo ultra lux, bolje od ceraka.

Cerak su pritom poceli da obnavljaju mozda budemo mogli jednog dana da ocekujemo i vracanje zgrada u izvorno stanje. Sto se mene tice, uvek bi se pre opredelio u zemlji srbiji za starogradnju, prvo zbog standarda u projektovanju enterijera, odnosa 60% prema 40% dnevna-nocna zona naspram danasnjih gde je obrnuto pa cak i gore, ide 30% dnevna 70% nocna gde nabiju kuhinju trp. ds u cumez da bi izgubili na kupatilski blok jer jelte master bedrum. Ili sobe od 20+m2 ne znam samo za sta to sluzi da svako od svoje sobe napravi svoj stan?

Drugo zbog linijskih terasa ili uvucenih lodja, 2 uzasne varijante, terasa od 5m duzine 1m sirine, beskorisno dodje ti da stavis orman celom duzinom, prosto te tera na to.

Drugo za te pare mogla je da se nadje vertikalica na ceraku - 100m2 stana - 2050e za nekih 200000e ovde dobijes minimum 120m2 + mogucnost adaptacije potrkovlja ako vec nije nadogradjena ako nije onda mogucnost nadogradnje i prostrano dvoriste, parking, perionicu itd. i sve to za oko 120000 (jeste, cena kuce je devalvirana kod nas)
 
Sto se mene tice, uvek bi se pre opredelio u zemlji srbiji za starogradnju, prvo zbog standarda u projektovanju enterijera, odnosa 60% prema 40% dnevna-nocna zona naspram danasnjih gde je obrnuto pa cak i gore, ide 30% dnevna 70% nocna gde nabiju kuhinju trp. ds u cumez da bi izgubili na kupatilski blok jer jelte master bedrum. Ili sobe od 20+m2 ne znam samo za sta to sluzi da svako od svoje sobe napravi svoj stan?
Ko voli da iz hodnika uđe u kuhinju onda mu je Cerak vinogradi odličan izbor pošto je tu na delo stupila amerikanizacija. Prijatelj je skoro renovirao staru gradnju u Petefijevoj veeelika dnevna soba a spavaća četvrtasta ali nema mesta da stane bračni krevet.
 
Zavisi Igore koji stan je u pitanju, u Cerak Vinogradima ima uglavnom 4 tipa stana, sa ponekim izuzetcima. Ti veci stanovi su jako lepo planirani, a u obe varijante dnevna soba, trpezarija i kuhinja su odvojene od spavaceg dela, koji ima zasebni hodnik i kupatilo, dok dnevni deo ima WC. Oba tipa stana imaju veliku lodju i malu lodjicu uz kuhinju koja je najcesce zastakljena i koristi se kao ostava...
 
Znam, živim na starom Ceraku koji takođe ima svoje specifičnosti sa prepravljanjem projekata uoči izvođenja ali makar dobar deo stanova ima predsoblje što je misaona imenica u Vinogradima i većini novogradnji.
 
Vrh