Šta je novo?

Vrtovi Ceraka [stambeni kompleks]

Moze li neko od stanara prve faze da okaci sliku sa krovne terase? Da li su uopste zavrsene?
I da li je neko uzimao kredit u nlb banci preko njihovog kontakta, koliko traje odobrenje ako je sve ok, kakva su iskustva?
Hvalaaa
Javite mi se ako Vam treba kontakt za kredit u NLB-u... ja sam tamo uzeo, sve ok, što kaže prethodni komentar, imaju najbolju ponudu od svih koji su u ponudi...
 
Ja sam bio u nlb i banca intesa. Na kraju je Intesa presudila samo zato sto nude fiksnu kamatnu stopu tokom celog trajanja kredita. Sto se tice brzine odobravanja isto je kao sto pisu komentari za nlb sada je samo stvar preference da li zelis stalno fiksnu ili zelis posle 3-5 godina da imas varijabilnu.
 
Ja sam bio u nlb i banca intesa. Na kraju je Intesa presudila samo zato sto nude fiksnu kamatnu stopu tokom celog trajanja kredita. Sto se tice brzine odobravanja isto je kao sto pisu komentari za nlb sada je samo stvar preference da li zelis stalno fiksnu ili zelis posle 3-5 godina da imas varijabilnu.
Kolike su kamate sada?
 
Koliko se secam nlb je 4.95% i sada to mozes da biras da ti bude fixno na 3 ili 5 godina a posle ti ide 2.75% plus 6m euribor. Kod intese je 5.03% tokom cele otplate kredita.
 
Kakva je zvučna izolacija, da li ste zadovoljni? verujem da su se do sada gotovo svi uselili..
 
Hvala za odgovore, najverovatnije cu uzeti u nlb.
Fiksna za ceo period otplate je na 20 godina cini mi se, sto meni ne odgovara.
 
13.07.24.
IMG_0626.jpeg
 
Kako su zadovoljni kupci iz prve faze? Jel sve okej za sad?
Ja zadovoljan, nisam imao reklamacije vidim da neki ovde jesu, dal je do osobe ili kako se gde zadesi ne znam. Jedan komšija sa kojim sam dobar takođe nije imao ništa da prijavi. Lamela dva smo mi.

Neko je pitao za zvučnu izolaciju, ne znam sto se mene tice komšije i levo i desno od mene i dalje opremanju stan, iznad/ispod ne znam ali nemam zamerki za sad

Vidim da se pominje NLB banka ovde, evo upravo završavaju lokal svoj u zgradi kod ulaza 49 tako da imate i to
 
Ja sam gledao neke stanove iz druge faze koji su neprodati, površine 100m2. Projekat tih stanova je katastrofalan, idu dužinom cele zgrade, sve prostorije su uske i podsećaju na tunel, što drastično smanjuje upotrebnu vrednost stana. Druga stvar koja je očajna je broj slobodnih parking mesta predviđenih za posetioce kompleksa, kao da očekuju da ljudi slete u goste/kafić/prodavnice
Mesta bi trebalo da je 60. To je javna površina, kako mi je rekao jedan od investitora, toliko bi čekali da se to uradi od strane opštine da ne bi mogli da usele ljude lepo pa su sami uradili, možete uporediti sa zgradom od Ilieva pored, tamo je bas lose.

Takodje, gledam na tu stranu, ono što primećujem je da 60% ako ne i vise parkiranih su stolari, elektricari i slični, pred kraj dana se isprazni
 
Mesta bi trebalo da je 60. To je javna površina, kako mi je rekao jedan od investitora, toliko bi čekali da se to uradi od strane opštine da ne bi mogli da usele ljude lepo pa su sami uradili, možete uporediti sa zgradom od Ilieva pored, tamo je bas lose.

Takodje, gledam na tu stranu, ono što primećujem je da 60% ako ne i vise parkiranih su stolari, elektricari i slični, pred kraj dana se isprazni

To će sve popuniti onog momenta kad se završi opremanje i rentijeri koji su kupovali bez parking mesta počnu da izdaju stanove.
 
Tako je, samo kada neko busi hiltijem onda prenosi sto je i normalno… Inace ja sam za sada zadovoljan sto se tice i zvucne a i toplotne izolacije ( iako sam na suncanoj strani u popodnevnim satuma).
 
To će sve popuniti onog momenta kad se završi opremanje i rentijeri koji su kupovali bez parking mesta počnu da izdaju stanove.
Moguće 🤷‍♂️

Iskreno, kad bi bio pešački tu, parking mesta ispred za posetioce ne bi bila za mene neki problem jer ima velik parking uz Kedrovu i vamo ka Filmskom, al nema.. msm ima al 50 metara nize kod Gigatrona. Mozda sam ja lenj al bi mi bilo zgodno da ima odma kod VMC-a, potegao je neko to pitanje ne znam sta ce tu biti i da li Finvest tu nešto može
 
Lepe vesti za sve teretandzije :) rece mi buduci komsija da su mu rekli da su sklopili ugovor sa nekom poznatom teretanom za lokal od 1000 kvadrata u fazi 2.

Zna li neko mozda sa kojom teretanom je sklopljen ugovor? Ahilej sigurno nije, ja se nesto nadam da ce biti Megagym.

Takodje NLB banka, kafic i decija igraonica ce biti vrlo brzo otvoreni u fazi 1
 
Lepe vesti za sve teretandzije :) rece mi buduci komsija da su mu rekli da su sklopili ugovor sa nekom poznatom teretanom za lokal od 1000 kvadrata u fazi 2.

Zna li neko mozda sa kojom teretanom je sklopljen ugovor? Ahilej sigurno nije, ja se nesto nadam da ce biti Megagym.

Takodje NLB banka, kafic i decija igraonica ce biti vrlo brzo otvoreni u fazi 1
Mislim da ce biti biti Athletic’s gym…
 
Banka se otvara u ponedeljak, a na moju veliku žalost se zatvara ekspozitura u Kneza Višeslava kod crkve. I još jedna, na Labudovom brdu.
 
Najgora banka ikad, posle Intese. Spremite se za redove penzionera ispred.
 
Moguće 🤷‍♂️

Iskreno, kad bi bio pešački tu, parking mesta ispred za posetioce ne bi bila za mene neki problem jer ima velik parking uz Kedrovu i vamo ka Filmskom, al nema.. msm ima al 50 metara nize kod Gigatrona. Mozda sam ja lenj al bi mi bilo zgodno da ima odma kod VMC-a, potegao je neko to pitanje ne znam sta ce tu biti i da li Finvest tu nešto može

tako to ide, nakacis se na infrastrukturu sa maksimalnim kapacitetom a onda eksploatises susedne parcele jer tvoje ne zadovoljavaju potrebe. Dace bog pa ce cerak da se organizuje i da se zatvori za ove pantljicare prekoputa, da postave rampu i aut nema niko ni do vrtica. Salji decu u vrtic u podrumu vrtova "ceraka" (betona vidikovca), u nlb banku ili athletic gym. Moze i u deciju igraonicu. Nek sad oni naprave haos. Ja cu da gledam da za svoje naselje sad obezbedim rampu i kad se vratim sa odmora da konacno organzujem skup stanara i da ne moze da pristupi niko ko nije iz naselja.
 
Poslednja izmena:
tako to ide, nakacis se na infrastrukturu sa maksimalnim kapacitetom a onda eksploatises susedne parcele jer tvoje ne zadovoljavaju potrebe. Dace bog pa ce cerak da se organizuje i da se zatvori za ove pantljicare prekoputa, da postave rampu i aut nema niko ni do vrtica. Salji decu u vrtic u podrumu vrtova "ceraka" (betona vidikovca), u nlb banku ili athletic gym. Moze i u deciju igraonicu. Nek sad oni naprave haos. Ja cu da gledam da za svoje naselje sad obezbedim rampu i kad se vratim sa odmora da konacno organzujem skup stanara i da ne moze da pristupi niko ko nije iz naselja.
Pa isti ti druze stanari Cerak Vinograda dolaze na parking Vrtova Ceraka i parkiraju svoja vozila, cisto da znas.
 
tako to ide, nakacis se na infrastrukturu sa maksimalnim kapacitetom a onda eksploatises susedne parcele jer tvoje ne zadovoljavaju potrebe. Dace bog pa ce cerak da se organizuje i da se zatvori za ove pantljicare prekoputa, da postave rampu i aut nema niko ni do vrtica. Salji decu u vrtic u podrumu vrtova "ceraka" (betona vidikovca), u nlb banku ili athletic gym. Moze i u deciju igraonicu. Nek sad oni naprave haos. Ja cu da gledam da za svoje naselje sad obezbedim rampu i kad se vratim sa odmora da konacno organzujem skup stanara i da ne moze da pristupi niko ko nije iz naselja.
Nece da moze to tako :)
 
Vrh