Šta je novo?

Vrtovi Ceraka [stambeni kompleks]

Pozdrav svima, da li je neko iz druge faze kupio stan koji gleda na Buena Vistu? Da li mislite da ce biti previse mracno u stanovima kad se zavrsi zgrada?
Nazalost hoce , Buena vista je isto ogromna zgrada iz dve faze koja se prožima dužinom skoro koliko i Vrtovi ,nazalost i stanari trece faze koji su jugoistočno orjenisani će gledati direktno u nju i u Silvu,a u planu je da se gradi još jedna zgrada pored Top hila .
Sve u svemu taj potez će biti preopterecen sa saobraćajem,i ako je u planu proširenje Kneza Viseslava i još dodatne ulice nova 2 i nova 4 ,ekspanzija naselja će dovesti do kolapsa u mnogim sferama.
Ne preostaje nam ništa drugo nego da se prilagođavamo onome čime nas ubeđuju da je to normalno i da to tako mora da bude.
Pozdrav za sadasnje i buduce komšije Vrtova.
 
A sta je ovde jezivo neka mi neko pojasni?
Jezivo je sto je potrebno odobrenje svih stanara za ovakve radove, a neka me neko ispravi i gradjevinska dozvola. Problem je što ti ode garancija za bilo šta da se desi. Kao i sa klimama onog momenta kad se postavi na mesto koje nije predvidjeno bez odgovarajucih procedura ode i garancija na spoljne radove. Opet ako je proslo stambenu zajednicu i sve procedure ok ali ako nije ja sam uvek za to da zajednica tuzi jer drugačije neće naučiti
 
Ovo je klasična Srbija, izmajmunisao garažu mimo propisa i plana i posle aj ti to skloni.

Treba stanari da provere sa investitorom da li im je ovde načinjena neka šteta indirektno, ako jeste odmah tužba.
 
Nazalost hoce , Buena vista je isto ogromna zgrada iz dve faze koja se prožima dužinom skoro koliko i Vrtovi ,nazalost i stanari trece faze koji su jugoistočno orjenisani će gledati direktno u nju i u Silvu,a u planu je da se gradi još jedna zgrada pored Top hila .
Sve u svemu taj potez će biti preopterecen sa saobraćajem,i ako je u planu proširenje Kneza Viseslava i još dodatne ulice nova 2 i nova 4 ,ekspanzija naselja će dovesti do kolapsa u mnogim sferama.
Ne preostaje nam ništa drugo nego da se prilagođavamo onome čime nas ubeđuju da je to normalno i da to tako mora da bude.
Pozdrav za sadasnje i buduce komšije Vrtova.
Gde moze da stane zgrada pore top hill?
 
Razmisljam se da uzmem stan na poslednjem spratu (9.) u fazi 3

Jel mi pametno to uopste? Jel treba da se brinem oko prokisnjavanja i slicno, ili to nije problem u novogradnji?
 
Ovo je klasična Srbija, izmajmunisao garažu mimo propisa i plana i posle aj ti to skloni.

Treba stanari da provere sa investitorom da li im je ovde načinjena neka šteta indirektno, ako jeste odmah tužba.

Upoznat sam sa detaljima. Urađeno je mimo investitora, stambene zajednice i naravno bez građevinske dozvole koja je obavezna u ovom slučaju. Moraće da se vrati u pređašnje stanje ili da se nadoknadi bar vlasnicima susednih garažnih mesta. Horor šta je čoveku palo na pamet. Još se hvali okolo kako je mnogo ponosan na svoje “rešenje”.
 
Upoznat sam sa detaljima. Urađeno je mimo investitora, stambene zajednice i naravno bez građevinske dozvole koja je obavezna u ovom slučaju. Moraće da se vrati u pređašnje stanje ili da se nadoknadi bar vlasnicima susednih garažnih mesta. Horor šta je čoveku palo na pamet. Još se hvali okolo kako je mnogo ponosan na svoje “rešenje”.

ja sam ovo vidjao na par mesta u nekim manjim zgradama... samo stanari kao nisu hteli da se bune, pa tako i ostalo
 
U vrtovima su cene parking mesta bile šarene, baš u zavisnosti od toga gde je zid, stub i sl.

Kod Arene ima parkinga gde ima zasebnih garaža i zasebnih parking mesta na jednom nivou, tako je projektu bilo. Cene im nisu ni slične.
 
Razmisljam se da uzmem stan na poslednjem spratu (9.) u fazi 3

Jel mi pametno to uopste? Jel treba da se brinem oko prokisnjavanja i slicno, ili to nije problem u novogradnji?
Koliko ja znam na krovovima imas klupe, i mocice nesmetano da se izlazina njih, pa eto ti buke. Pre ili kasnije prokisnjavanje svuda se desavs i problem je prvo tebia pa ostalim stanarima. Ja bi poslednji sprat izbegavao prvenstveno zbog toplote.
 
Koliko ja znam na krovovima imas klupe, i mocice nesmetano da se izlazina njih, pa eto ti buke. Pre ili kasnije prokisnjavanje svuda se desavs i problem je prvo tebia pa ostalim stanarima. Ja bi poslednji sprat izbegavao prvenstveno zbog toplote.
Takodje iz iskustva "novije zgrade" (mladja od 15 god) - otisao je krov komsijama na poslednjem spratu. Vecina drugih komsija nije htela da plati sanaciju uz parolu - "Boli nas uvo, ne prokisanjva nama". Tako da bih ja uvek izbegavao "krovne" stanove u Srbiji.
 
Zavisi od tebe sta ti odgovara vise od lokacije i cene. Po meni Victori ti je bolja cena, bliza centru ali losija lokacija nemas nista unaokolo. Kvalitet gradnje opet victoria za nijansu bolja al opet zavisi ko gradi moze da ispadne krs, ko u vrtovima da prokisljava plafon pa ti posle se nerviraj.... Sve u svemu macka u dzaku
Nazalost, kad se pojave greske tesko da posledice toga resavaju, do danasnjeg dana nisu sanirane recimo unustrasnost zidova, plafona od vlage i vode u garazama . Jednostavno tako ostave. I dalje se vidi tacno gde je bilo poplave, curenja. Za viktoria gardens ne mozemo da pricamo jer ne znamo kako ce se ophoditi prema kupcima
 
Poslednji put su pridodali novi racun infostana za garazu i to Sakupljanje transport kom. otpada, tretman kab.otpada i odlaganje kom. otpada ?? i pri tome nemamo niti otpad niti bilo kakve kante za smece :)
Postavlja se pitanje ko sta treba da radi, mi placamo firmu za odrzavanje koja bi trebalo da to radi a infostan nam isporucuje racune za odlaganje smeceta takodje ??
 
Nazalost, kad se pojave greske tesko da posledice toga resavaju, do danasnjeg dana nisu sanirane recimo unustrasnost zidova, plafona od vlage i vode u garazama . Jednostavno tako ostave. I dalje se vidi tacno gde je bilo poplave, curenja. Za viktoria gardens ne mozemo da pricamo jer ne znamo kako ce se ophoditi prema kupcima
Već je bilo poplave u garaži u prvoj fazi?
Ili se ovo odnosi na probleme koji su imali stanari Plato Bežanija?
 
Već je bilo poplave u garaži u prvoj fazi?
Ili se ovo odnosi na probleme koji su imali stanari Plato Bežanija?
Da bilo je curenja vode iz instalacija pre mesec dana, isto tako pre nedelju dana novo curenje na drugom mestu od lokala na -1, pa mislim da je neko prijavio i na -2 takodjer .

Najbitnije je da INVESTITOR otkloni nedostatke u razumnom garantnom roku !
 
Hoce li se resiti ovaj facility point.Mafija,salju racune svako malo.Placam 3500 a ne zivim u stanu.Pa sve racune kad spojim(struja,gas,infostan)ne izadju me ko ovaj lopovski.
 
Hoce li se resiti ovaj facility point.Mafija,salju racune svako malo.Placam 3500 a ne zivim u stanu.Pa sve racune kad spojim(struja,gas,infostan)ne izadju me ko ovaj lopovski.
Pa šta ako ne živite? Hoćete Vi da održavate lift, čistite zgradu, održavate sisteme, zelenilo, popravljate sve šta treba?

Ako želite dajte ponudu pa da počnemo Vama da pišemo svaki dan...
 
Vrh