Šta je novo?

Vrtovi Ceraka [stambeni kompleks]

Inače, koga zanima, cene za 3.0 stanove trenutno 2.500-2.700 EUR/m2 (sa PDV-om)
 
Pratim ovaj projekat, i mogu vam reci da su od maja 2023 do sada u 2fazi prodali ukupno 12 stanova, sada po ovim bas jakim cenama ne ocekujem da prodaju mnogo stanova. Inace po javnim ugovorima, stanovi su bili prodavani izmedju 1700 i 2000 evra u drugoj fazi. Mozete to videti na sajtu cenenekretnina
 
Pratim ovaj projekat, i mogu vam reci da su od maja 2023 do sada u 2fazi prodali ukupno 12 stanova, sada po ovim bas jakim cenama ne ocekujem da prodaju mnogo stanova. Inace po javnim ugovorima, stanovi su bili prodavani izmedju 1700 i 2000 evra u drugoj fazi. Mozete to videti na sajtu cenenekretnina
Stanovi koji su bili prodavani između 1700 i 2000 eura, a koji se trenutno nalaze na sajtu cenenekretnina su stanovi iz prve faze. Za stanove kupljene u drugoj fazi trenutno je potpisan samo predugovor. Za upis u katastar neophodan je ugovor o kupoprodaji.
U drugoj fazi cene stanova su bile oko 2.200 - 2.400eur/m2.
 
Moj savet vam je da gledate njihov sajt direktno, tj. interaktivnu mapu stanova, i tu se vidi šta je još dostupno za kupovinu, što daje donekle ideju koliko se stanova prodalo. I drugi veći kompleksi dele ove informacije na svojim sajtovima putem interaktivnih mapa ili lista dostupnih stanova.

U 2. fazi kompleksa Vrtovi Ceraka ostalo je još 20-30 dostupnih stanova. U 3. fazi ima još dosta neprodatih stanova, ali i tu prodaja ide pristojnom dinamikom uzevši u obzir trenutno izuzetno jake cene.
 
Pratim ovaj projekat, i mogu vam reci da su od maja 2023 do sada u 2fazi prodali ukupno 12 stanova, sada po ovim bas jakim cenama ne ocekujem da prodaju mnogo stanova. Inace po javnim ugovorima, stanovi su bili prodavani izmedju 1700 i 2000 evra u drugoj fazi. Mozete to videti na sajtu cenenekretnina
Kolilo sam prebrojao u III fazi je prodato preko 50 stanova, cija je prodaja relativno skoro krenula... U II fazi su vecinom ostali veci stanovi...
 
U 3fazi nije prodat niti jedan stan, to je samo rezervisano, pitanje je kome ili dali je uopste, mozda je to investitor stavio radi fore tipa navali narode ide ko podmazano jos malo i nestalo. Ujedno uopste nije bio prodajni dan za 3 fazu
 
Videcemo isto kada se budu uselili ljudi u 1fazi sta kazu da li stanovi opravdavaju cenu, da li ce prokisljavati u garazi i sl, videcemo utiske. Videcemo isto u toku noci koliko svetla gore po stanovima i da li tu neko zivi ili je kupio stan investiciono.
 
U 3fazi nije prodat niti jedan stan, to je samo rezervisano, pitanje je kome ili dali je uopste, mozda je to investitor stavio radi fore tipa navali narode ide ko podmazano jos malo i nestalo. Ujedno uopste nije bio prodajni dan za 3 fazu
Verovatno radi fore 😁 "Tako smo i mi u I fazi..." Ta radi fore rezervacija nas je kostala 3.000 eur, sada mislim da je 5.000 eur...
I da, investitoru je "verovatno" u cilju da stavi stanove kao prodate kako ih ne bi potencijalni kupci kupili, bolje da ih ostavi za sebe.
 
Verovatno i jer se nije prodalo ništa u 2. fazi, njihovi prodavci su mi rekli da u trećoj fazi dižu cene na 2500-2700... :) Ne znam otkud skepsa prema projektu kad očigledno ide prodaja. Ja ne bih nikad kupio po toj ceni, ali očito ima dosta ljudi koji bi.
 
Videcemo isto kada se budu uselili ljudi u 1fazi sta kazu da li stanovi opravdavaju cenu, da li ce prokisljavati u garazi i sl, videcemo utiske. Videcemo isto u toku noci koliko svetla gore po stanovima i da li tu neko zivi ili je kupio stan investiciono.

Videcemo isto kada se budu uselili ljudi u 1fazi sta kazu da li stanovi opravdavaju cenu, da li ce prokisljavati u garazi i sl, videcemo utiske. Videcemo isto u toku noci koliko svetla gore po stanovima i da li tu neko zivi ili je kupio stan investiciono.
Mogu da ti kazem, a ima u prethodnim komentarima da sam prilikom primopredaje imao sam par molerskih korekcija sto se tice stana... Nisam ni na cijoj strani, kao obican kupac, ulazna Vrata Bosal, Grohe sanitarija, zvucna izolacija za sada super, ne cuje se buka uopste sa ulicne strane, "Tara concept" parket....
 
Ja sam kupac iz prve faze.

Sto se tice cena mogu da potvrdim da sve cene mogu vrlo lako da se provere kod investitora i jesu visoke kao sto se pise ali im prodaja ide veoma dobro i sve sto je rezervisano ili prodato jeste vidljivo na sajtu. Bio sam u stanu vise puta i mogu da potvrdim da je kvalitet rado na prilicno visokom nivou. Jendom reci zadovoljan sam odnosom cene i kvaliteta koji je isporucen. Naravno da ima sitnih zamerki u stanu ali su svi zabelezeni u zapisnik i bice reseni.
Barem prema meni ispostovane su APSOLUTNO SVE stvari iz ugovora.
Za buduce kupce jos jedan savet, gledajte CEOP i ispratite nacin i dinamiku kojom Finvest predaje zahteve za gradjevinske dozvole u odnosu na neke druge investitore. Cini mi se da se trude da rade sto je ispravnije moguce.
Jos jednom stan, hodnici, garaza sve je tehnicki na jako visokom nivo. Jasno da je sve to "standard" i nikakav luks ali u mnogim zgradama sam video garaze bez tako ozbiljne protiv-pozarne zastite recimo.
 
Pratim ovaj projekat, i mogu vam reci da su od maja 2023 do sada u 2fazi prodali ukupno 12 stanova, sada po ovim bas jakim cenama ne ocekujem da prodaju mnogo stanova. Inace po javnim ugovorima, stanovi su bili prodavani izmedju 1700 i 2000 evra u drugoj fazi. Mozete to videti na sajtu cenenekretnina
1700 pre 3 godine. Ja ih pratim od 2020. Neko ko je kupio Sep 2021 i platio m2 1750, on ne moze da ide kod notara i samim tim cenenekretnina ili bilo koji drugi sajt pojma nema sta je on kupio i za koliko. Kad zgrada dodje na 80%, ide se kod notara, i gle cuda Novace Dec 2023 taj kupac je platio 1750m2.
Cenenekretnina je cisto neka okvirna slika za STAROGRADNJU ali i tu mora da se pazi, ima nebuloza tipa stan na Vracaru se prodao za 2000 m2, znaci radile se neke trange frange. To CN ne moze da zna. itd
 
Za te pare i treba da bude kvalitet, al za ovo sto trenutno traze, pa to treba da bude luksuz. Inace dugo su se u 1fazi vrtela 4stana(2500m2) i pred novu ih prodali sva 4 odjedanput, zsnimljivo. Sumljam da im je neko dao toliko za kvadrat, bilo je tu nekog ozbiljnog spustanja cena.
 
Zdravo, zanima me da li su se stanari prve faze uselili? Da li se kasnilo sa rokom za useljenje?
 
Pozdrav, vidim da je počela prodaja stanova iz treće faze, a da li neko zna da li je počela gradnja?
 
Mogu da ti kazem, a ima u prethodnim komentarima da sam prilikom primopredaje imao sam par molerskih korekcija sto se tice stana... Nisam ni na cijoj strani, kao obican kupac, ulazna Vrata Bosal, Grohe sanitarija, zvucna izolacija za sada super, ne cuje se buka uopste sa ulicne strane, "Tara concept" parket....
ako ti je zvucna izolacija super onda se zahvali svevisnjem i svim svecima. posto je u plato bezanija tesko s*anje babe janje. ne mislim pri tom na buku sa ulice vec izmedju stanova. stalno imam koncerte komsijine izabranice. a mladjani lozana nema ni 30godina i jede viagru/kamagru/belo na kutlacu. pa udri bato...
 
I
ako ti je zvucna izolacija super onda se zahvali svevisnjem i svim svecima. posto je u plato bezanija tesko s*anje babe janje. ne mislim pri tom na buku sa ulice vec izmedju stanova. stalno imam koncerte komsijine izabranice. a mladjani lozana nema ni 30godina i jede viagru/kamagru/belo na kutlacu. pa udri bato...
Izolaciju izmedju stanova cemo tek videti, ili se moliti svevisnjem da budu neki penzosi 😁😁😁
 
ako ti je zvucna izolacija super onda se zahvali svevisnjem i svim svecima. posto je u plato bezanija tesko s*anje babe janje. ne mislim pri tom na buku sa ulice vec izmedju stanova. stalno imam koncerte komsijine izabranice. a mladjani lozana nema ni 30godina i jede viagru/kamagru/belo na kutlacu. pa udri bato...
Pricao sam sa njima na tu temu, kazu da je promenjen nacin izolacije između stanova. Valjda je koriscen ytong fono blok, e sad videćemo kako ce se to pokazati u praksi.
 
Poslednja izmena:
Saobraćajni kolaps kroz Kneza Višeslava svakim danom je sve veći i gori. Znači da se neki kupci u ovom i obližnjim projektima useljavaju i počinju da dele krljavu infrastrukturu sa ostalima. Dobro došli komšije :)
 
Vrtovi (530 stanova - prva faza se useljava) gledaju na Buena Vistu (179 stanova - u izgradnji), koji gledaju na Silvu Vidikovac (250 stanova- u izgradnji), koji gledaju na Top Hill (156 stanova - biće useljenja), koji gledaju na Vidik 2 (47 stanova - valjda useljeno).
Za jedno 3-4 godine, izlazićemo na Kneza Višeslava po principu parni i neparni dani. :)
 
Vrh