Šta je novo?

Vrtovi Ceraka [stambeni kompleks]

20231227_114937.jpg


20231227_114953.jpg
 
Pozdrav, žena i ja razmišljamo o kupovini stana u vrtovima ali vidimo da ima i još par drugih u ponudi tu. Kakva su mišljenja Vaša za projekte uopšteno.... vrtovi, silva, top hil, buena vista, od ilieva ovo i valjda je to to?
Slucajno videh vas post i spominjete Buena Vista projekat za koji do sad nisam znao. Deluje mi kao dobar projekat i dopada mi se. Da li znate nesto vise? O izvodjacu i ostalo?
 
Ja sam pre par dana potpisao zapisnik o prijemu stana, sve uradjeno jako korektno. Imao sam par molerskih korekcija i to je to, nista specijlno sto se tice zamerki, ako mogu tako da ih nazovem.
Stan se nalazi do ulicnog dela i sto se tice buke, bukvalno nista se ne cuje.
 
Ja sam pre par dana potpisao zapisnik o prijemu stana, sve uradjeno jako korektno. Imao sam par molerskih korekcija i to je to, nista specijlno sto se tice zamerki, ako mogu tako da ih nazovem.
Stan se nalazi do ulicnog dela i sto se tice buke, bukvalno nista se ne cuje.
A da li znate kada zvanicno mozete da se uselite da li su spominjali neki rok nakon ovog koji je “probijen”?Pretpostavljam kada srede prilaz i sve potrebne priključke (izmedju ostalog kanalizacija).
 
Sigurno priključuju, jer Cerak i Skojevsko naselje nemaju ni grejanje i toplu vodu do sutra, a 31.12. nije bilo ni struje. Od kada su sazidane silne zgrade, grejanje je slabo, a topla voda mlaka.
 
A kako vi to sve znate kada niste stanar zgrade, niste nikada ušli u zgradu, i apsolutno ni jedan dokaz nemate da su Vrtovi Ceraka govance kako kažete, videli zgradu spolja i napljuvali najstrašnije iz nekog ličnog besa i revolta jer se vama ne dopada?
Koliko smo mi ogranični kao narod, kada svoje lične komplekse i frustracije lečimo po forumima, izvinjavam se ako zvučim uvredjivo ali samo konstatujem.
Ukusi su različiti i ako vi volite starogradnju neko ne voli i obrnuto i to je sasvim u redu, ali ovako ružno pisati pritom nemati apsolutno ni jedan dokaz jer u zgradi još uvek ne živi niko, dakle nema ko ni da prenese utiske je zaista poražavajuće.

Urbanizam je egzaktna disciplina ona nije proizvoljna na nivou ukusa to je poenta ako si citala post. Moj bes je usmeren ka guzvi koju pravi dalji urbanisticki nemar usled nedostatka kapaciteta lokacije za dalje sirenje bez novih interencija, kao i na smanjenje urbanistickih standarda u odosu na ranije.
 
Sigurno priključuju, jer Cerak i Skojevsko naselje nemaju ni grejanje i toplu vodu do sutra, a 31.12. nije bilo ni struje. Od kada su sazidane silne zgrade, grejanje je slabo, a topla voda mlaka.
Vrtovi Ceraka nemaju priključak na toplovod. Grejanje i topla voda idu iz gasnih kotlova u svakoj od lamela koliko znam. Za kanalizaciju sam čuo da je pravila problem jer im nisu dali da seku Kneza Višeslava pre izbora.
 
Slucajno videh vas post i spominjete Buena Vista projekat za koji do sad nisam znao. Deluje mi kao dobar projekat i dopada mi se. Da li znate nesto vise? O izvodjacu i ostalo?
Ovo rade dve firme iz BiH jedna od njih je Legend d.o.o radila je apartmane na Jahorini na dnu novog šestoseda. Jedna od te dve firme se dovodi u vezu sa onim ministrom iz BiH sto je glasao u Bg ili NS na lokalnim. Inače imaju koliko sam video 4 parcele. Jednu ispod i dve ka Lidlu. Ispod Lidla odmah oravi Milija Babović
 
Slucajno videh vas post i spominjete Buena Vista projekat za koji do sad nisam znao. Deluje mi kao dobar projekat i dopada mi se. Da li znate nesto vise? O izvodjacu i ostalo?
Kontaktirao sam njihov prodajni tim pa idem u narednom periodu na sastanak pa cu sigurno tada znati vise, iskreno bar po sajtu i prici obecava projekat.
 
@Milan79 Ja sam u medjuvremenu otisao kolima da se provozam do Vidikovca da vidim gde ce biti kompleks taman i da vidim ove druge koji se grade tu pored. Prosao sam Kneza Viseslava i skrenuo levo u P.Mihaila Petrovica. Ljudi moji koja je tamo guzva...neverovatno. Ne smem ni da pomislim sta ce biti kada se sva tri kompleksa zavrse i usele stanari.
Inace i ja sam ih kontaktirao. Cena je 2200-2600 bez PDV-a.
 
Ja sam odustao od kupovine u ovom kompleksu jer svaki dan moram da vozim do centra, a što kaže @gavra, kad se sve te nove zgrade završe, već trenutna jeziva situacija postaće nepodnošljiva. Da su cene kao pre dve-tri godine pa da razmotrim žrtvu, ali trenutno mi nije vredno tih para.
 
Mozda ce nesto menjati sto se tice ulica i prosirenja..nisam upoznat, ali ako ostane ovako bas me zanima na sta ce to da lici.
Mada svuda u Beogradu je guzva. Ne znam da li ima neka opstina da kazes da je po tom pitanju sjajna investicija za zivot.
U procesu sam kupovine stana i osim cena koje nam zadaju muke tu je i ta situacija sa saobracajem.
 
Zdravo dobri ljudi. Da li neko ima informaciju kada možemo da krenemo sa ubacivanjem nameštaja? Supruga i ja smo kupili stan u prvoj fazi, ali nam niko ništa još uvek nije javio.
 
Pozdrav, mi smo poceli u ponedeljak sa unosenjem stvari. Kontaktirajte ih.
Jedno pitanje - da li je pušten lift?
Mi smo uzeli stan na devetom spratu u drugoj fazi, pa čisto da znamo šta da očekujemo kada sledeće godine mi dođemo na red za unošenje nameštaja :)
 
Tako je, lift je u upotrebi. Unosenje stvari se odvija kroz garazu pa u lift...
 
Pozdrav, mi smo poceli u ponedeljak sa unosenjem stvari. Kontaktirajte ih.
Hvala Tamara.
Rekli su mi da možemo početi sa ubacivanjem nameštaja. Takodje su rekli da još uvek nije sve gotovo sa kanalizacijom.
Da li je neko dobio proverenu informaciju kada ćemo moći da se zvanično uselimo?
 
@Straxa Svaka cast. Meni samo nije jasno gde ce se nalaziti projekti Silva i BuenaVista jer je ovde bas pretrpano, a oni nisu ni poceli sa gradnjom?
 
Vrh