Šta je novo?

Vrtovi Ceraka [stambeni kompleks]

Može bar još 10ak zgrada po mojoj slobodnoj proceni 🙂 Biće pakao... A tek kad urade isto takvo naselje na prostoru Avala filma 😁

Čeka rušenje 😂
Za Avala Film sam cuo da ce ici zgrade pored crkve i sve do sume. To stvarno mora da se zabrani, narod mora da se udruzi iz celog kraja inace ce mafija da nas unisti.
 
Odavno ne spominju avala film, ja sam mislila da se od toga odustalo... Ako nije, mi mozemo samo da sednemo i placemo, bukvalno cemo ziveti pakao.
A ta porodicna kuca iza one nedovrsene grdosije je tu ko zna od kad, ali se bukvalno nije videla dok nisu poceli da zidaju nove zgrade, je l moguce da je neko tu ziveo?
 
A ta porodicna kuca iza one nedovrsene grdosije je tu ko zna od kad, ali se bukvalno nije videla dok nisu poceli da zidaju nove zgrade, je l moguce da je neko tu ziveo?
Ukoliko mislite na auto servis pored Lidla u pitanju je nekadašnja železnička stanica pionirske pruge.

pionirska-pruga-01.jpg
pionirska-pruga--stanica-jastrebac01.jpg
 
Ne, ovo je bas prizemna porodicna kuca iza one nedovrsene zgrade. Pored vrtova Ceraka. Vidi se lepo na snimcima iz drona, cini mi se da je neko postavljao i ovde te snimke. A vidi se sad i sa ulice kada se prodje tuda.
 


Ne znam da li smem da ostavim link ovako. Vidi se kuća na 10:03.
Nisam znala ovo za prugu, hvala:)
 
Koliko vidim na ovom planu, kuca tu ostaje ali novi kompleks ce biti odmah pored Vrtova.
Evo je slika.
Screenshot_20230616_144154_Gallery.jpg
 
Ukoliko mislite na auto servis pored Lidla u pitanju je nekadašnja železnička stanica pionirske pruge.

Pogledajte prilog 164806
E super je karta, i lepa ova slika, al zbunjuje ovaj ulica na karti oznacena kao Jankovic Stojana. Ne znam gde je bila ta stanica Jastrebac, ali nije bila kod Lidla :)

Stanje od pre 50 godina na karti i danas se naravno razlikuje, veca je sansa da su promenili ime ulice (Jankovic Stojana), a da je danas na mestu Jankovic Stojana ili Stara Skojevska/Godominska, ili Vodice.

Pogledaj kartu i zanemari Jankovic Stojana, a pogledaj Dr Milivoja Petrovica (gde je skola), Vrbnicku, Kakanjsku, Milice Srpkinje, Z.Stanicu Rakovica itd Ove ulice i objekti su danas iste kao i na karti i bice da je ova stanica Jastrebac bila negde ispod restorana Rubin.
 
Nisam imala pojma, 30 god zivim tu u kraju:) Nije se videla dok nisu poceli da zidaju, je l moguce da je na celom tom prostoru bila samo jedna kuca?
 
Šta se uopšte planira sa tom nedovršenom zgradom pored? Znam da je godinama već priča da će se srušiti, ali vidimo da od toga nema ništa kako vreme odmiče.
 
Pat pozicija ☹️ Taj što je bespravno izgradio je dobio nalog da mora to da sruši, što mu naravno ne pada na pamet. Mogao bi neki drugi investitor to da sruši u okviru pripremnih radnji, ali ovaj što je to izgradio je vlasnik placa, tako da ni od toga nema ništa jer mu ne pada na pamet da proda plac. Jedino neka eksproprijacija, ali i to teško...
 
Pat pozicija ☹️ Taj što je bespravno izgradio je dobio nalog da mora to da sruši, što mu naravno ne pada na pamet. Mogao bi neki drugi investitor to da sruši u okviru pripremnih radnji, ali ovaj što je to izgradio je vlasnik placa, tako da ni od toga nema ništa jer mu ne pada na pamet da proda plac. Jedino neka eksproprijacija, ali i to teško...
Stajace to dovoljno dugo tu, kao i obliznje zgrade ka kosutnjaku sto su, pa ce nakon zastarevanja slucaja da se zgrada legalizuje posle 10 godina i radovi zavrse...
 
Ne može da zastari, ako je “investitor” dobio rešenje o rušenju, jedino što može da uradi je da se žali što je verovatno i uradio da bi dobio na vremenu. Ali zakon je tu jasan, ta zgrada mora da se ruši. Iskreno me ne bi čudilo da ta karakondžula tj. njeno rušenje bude iskorišćeno u jednom momentu za politički marketing. Svakako svi stanovnici kraja treba da protestvuju ako ta zgrada ikad nastavi da se gradi jer bi onda trajno bio narušen urbanistički plan i eventualno proširenje Kneza Višeslava za još par traka. Po planu tu treba da bude parking u sledećem periodu, a zgrade moraju biti u liniji.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: h2o
Deluje da ce uskoro biti na 80%. Rekose valjda cim fasada bude gotova ako sam dobro shvatio
 
Lamela I (Cer) je vec 06.06.23 bila na 80%, verujem da ce i ova druga Lamela II (Tara) verovatno uskoro biti na 80%.
Jel to obaveštenje od investitora? Interesuje me jer fasada sa zadnje strane nije zavrsena, ni sa strana prema pumpi/lidlu .

Jel neko bio u stanovima?
 
Jel to obaveštenje od investitora? Interesuje me jer fasada sa zadnje strane nije zavrsena, ni sa strana prema pumpi/lidlu .

Jel neko bio u stanovima?
Da, obavestenje od investitora. Ovo obavestenje vazi za Lamelu I (Cer). Za Lamelu II (Tara) verovatno ce biti uskoro obavestenje.
Ja nisam bio u okviru objekta ali sto se tice stanova zavrseno je 85% (ostala je unutrasnja stolarija, parket i sanitarije i verovatno jos neke sitnice).
 
Ja sam hteo da pitam buduce komsije da li planirate nesto da radite u garazi, tipa neki ormar da se stavi posto nemamo podrum a terase su nam prevelike za ormar :) Ovde gde ja sada zivim skoro svi koji imaju garazno mesto imaju neki tipa ormar ili tako nesto pa koriste i garazu kao ostavu.
 
Cao svima, dajte mi savet sta raditi za dodatnu jedinicu klima uredjaja?
Da li je pametnije i da li je uopste izvodljivo ako nam zatreba da sami menjamo kasnije?
Jer koliko sam procitala na forumu zakljucak je da je dosta skuplja njihova ponuda nego u sopstvenoj reziji. Mene samo brine da li cemo moci sami posle te radove da izvedemo u smislu da se iskoristi postojeca unutrasnja jedinica, da se ne drndamo oko fasade i slicno…Potpuni sam laik sto se ovoga tice, pa bi svaki savet dobro dosao :)
 
Cao svima, dajte mi savet sta raditi za dodatnu jedinicu klima uredjaja?
Da li je pametnije i da li je uopste izvodljivo ako nam zatreba da sami menjamo kasnije?
Jer koliko sam procitala na forumu zakljucak je da je dosta skuplja njihova ponuda nego u sopstvenoj reziji. Mene samo brine da li cemo moci sami posle te radove da izvedemo u smislu da se iskoristi postojeca unutrasnja jedinica, da se ne drndamo oko fasade i slicno…Potpuni sam laik sto se ovoga tice, pa bi svaki savet dobro dosao :)
Ja sam odustao zbog cene, nije bilo volje sa njihove strane da se koriguje. Oni sigurno dobijaju odličan rabat i meni je ok da to oni zadrže za sebe ali bar da ponude tržišne cene. Možete da izvedete radove samo spoljne jedinice moraju biti na terasi, ne sme da se stavlja na fasadu.
 
Vrh