Šta je novo?

Vrtovi Ceraka [stambeni kompleks]

Nema ničeg prihvatljivog niti normalnog u činjenici da 8 m2 površine košta 12.000 EUR Ali, u nedostatku bilo kakve alternative to je što je.

U momentu kada sam ja kupovao stan dosta mesta je već bilo popunjeno, tako da izgleda da je dobar deo novih žitelja ipak odlucio da sebe poštedi parkiranja po trotoarima, žardinjerama i kojekakvim improvizovanim parking lokacijama.
 
Kad se vas 6000 useli u sve te zgrade, udruzite se sa ovima iz Skojevske i ugasite onu Eko pumpu. Ona je tu ionako bez bilo kakvih dozvola vec dugi niz godina.
Onda napravite tu jedan veliki kruzni tok, da makar malo olaksate protok saobracaja. Oni semafori su katastrofa.

Kad vec nema drzave onda se udruzujte ljudi po naseljima i trazite bar nesto. Ovako ima da vas gazi ko stigne. Kao jedinka ste nula.
 
Nije lako naći zgodnu poziciju za slikanje faze 2 😁
IMG_20230608_162252.jpg
 
Polemike o imenu su kompletno besmislene, klasično sitničarenje.

Inače zgrada izgleda zaista kao dobro, pogotovo sa tim akcentima.
 
Inače zgrada izgleda zaista kao dobro, pogotovo sa tim akcentima.
Slažem se. Samo, moj OCD mozak pokušava da nađe neki šablon tu, ali ne vidim logiku. Možda je nasumično samo? Slaže se u potpunosti sa dizajnom sa sajta pa me to, sa druge strane, tera na razmišljanje da je, ko god je dizajnirao, imao neku ideju zašto baš tako.
 
Slažem se. Samo, moj OCD mozak pokušava da nađe neki šablon tu, ali ne vidim logiku. Možda je nasumično samo? Slaže se u potpunosti sa dizajnom sa sajta pa me to, sa druge strane, tera na razmišljanje da je, ko god je dizajnirao, imao neku ideju zašto baš tako.
Meni se dopada ja volim taj fazon :)
 
Polemike o imenu su kompletno besmislene, klasično sitničarenje.

Inače zgrada izgleda zaista kao dobro, pogotovo sa tim akcentima.
:D
Fasada je lepa ali dok je gledas, izbroj i spratove - 10 spratova je vise kao Skojevska a ne Vinogradi.

Mozes i da pogledas na mapi, Rakovica je ali i to je sitnicarenje. U praksi se svodi da cete sve da zavrsavate u opstini Rakovica, od odrzavanja trotoara i stepenica itd pa do one nezavrsene nelegalne zgradurine. Kako opstina Rakovica razmislja mozes da vidis i prema tome kako su isparcelisali celo parce izmedju Skojevske, K.Viseslava i R.Mitrovica :D

Cerak moze da vidi kroz prozor mali broj stanova, dok im 23, 37, 50, 53, 89 prolaze na 10m od zgrade.

Doduse mnogi ce, a i vecina gostiju da se parkirati na Vinogradima, na Cukarici.

Itd al' sve nebitno, sve sitnice.

Da parafraziram kolegu sa foruma - sta mislis iz kojih razloga su projekat povezali sa remek delom arhitekture prekoputa ulice?

Ili bi bolje zvucalo - Desetospratnica na Rakovickoj padini izmedju pumpe i nelegalne nezavrsene zgrade?
 
:D
Fasada je lepa ali dok je gledas, izbroj i spratove - 10 spratova je vise kao Skojevska a ne Vinogradi.

Mozes i da pogledas na mapi, Rakovica je ali i to je sitnicarenje. U praksi se svodi da cete sve da zavrsavate u opstini Rakovica, od odrzavanja trotoara i stepenica itd pa do one nezavrsene nelegalne zgradurine. Kako opstina Rakovica razmislja mozes da vidis i prema tome kako su isparcelisali celo parce izmedju Skojevske, K.Viseslava i R.Mitrovica :D

Cerak moze da vidi kroz prozor mali broj stanova, dok im 23, 37, 50, 53, 89 prolaze na 10m od zgrade.

Doduse mnogi ce, a i vecina gostiju da se parkirati na Vinogradima, na Cukarici.

Itd al' sve nebitno, sve sitnice.

Da parafraziram kolegu sa foruma - sta mislis iz kojih razloga su projekat povezali sa remek delom arhitekture prekoputa ulice?

Ili bi bolje zvucalo - Desetospratnica na Rakovickoj padini izmedju pumpe i nelegalne nezavrsene zgrade?
Bukvalno koga boli briga da li je Rakovica ili ne? Planiranje, organizacija i izvedba su misaona imenica za sve opštine u Srbiji, ne samo u Beogradu.

I mešaš stvari - ispravnost imena bloka zgrada i generalno prostorno planiranje. Te dve stvari veze jedna sa drugom nemaju. Gde će da se parkiraju? Nemam pojma, na trotoare, zelene površine.... kao i svi ostali po Beogradu. Ali to je stanje ove države generalno, ne samo pojedinačnih opština. A to na čemu ti potenciraš jeste klasično sitničarenje i gubljenje vremena.
 
Rakovica je puna brda nazvanih po pticama, pa je ovo moglo biti npr. Sokolovo brdo 😂
A kad su već one ulice neinventivnog naziva Nova 1,2,3,4,5, moglo je i naselje biti Novo Naselje 😂
 
Ima dece iz Skojevskog koja idu u Nacije, bilo tako pre 30 godina, a i sad je tako. Za 99% administrativnih poslova u Beogradu više i nije bitna opština prebivališta, može se sve završiti u drugim opštinama Beograda. Nije tajna da su opština i MUP na Rakovici rasterećeniji nego na Čukarici pa mnogi Čukaričani idu tamo (a mnogima je i bliže, baš sa Ceraka). A dodatno, posle reorganizacije Poreske, za neke stvari se svakako mora ići u drugu opštinu.

Screenshot 2023-06-09 at 08.16.53.png
 
Sto se tice imena, danas prolazim donjim delog Kanarevog brda i vidim tablu TOPCIDER RESIDENCE.
Sve je danas marketing.

MOzda je najbolje da to celo brdo dobije neko svoje ime.

Koliko vidim Vrtovi kompleks ce biti najveci i najkvalitetniji na tom brdu.
 
Ne znam, mene fasada, a i zgrada sama po sebi, podseca na neku bolnicu, a sto se tice saobracajnog kolapsa, mnogi od nas koji zivimo ovde znamo da je sve gore i gore. Ako se uskoro i to bukvalno u roku od godinu-dve ne prosiri kneza viseslava i pilota m. petrovica na 2+2 sa 2 kruzna toka, kod pumpe i kod meka, vozice se ovim parcetom ulice 15+ minuta (peske treba manje). Da dodamo sve koji ce hteti da preseku ulicu da udju u zgrade, ove i one malo dalje i malo iza, plus lidl, tesko nam se svima pise. Pisite opstini, gradu, drzavi da resi problem sto pre. I da, ko misli da ce imati zelenilo ispod zgrade i trim stazu, grdno se vara, neka pogleda teren na mapi ili jos bolje pokusa pesaka ispod pumpe da sidje do te ulice dole, ubrzo ce mu biti jasno da od toga nema nista.
 
Da parafraziram kolegu sa foruma - sta mislis iz kojih razloga su projekat povezali sa remek delom arhitekture prekoputa ulice?

Ili bi bolje zvucalo - Desetospratnica na Rakovickoj padini izmedju pumpe i nelegalne nezavrsene zgrade?
spongebob-worship.gif


Kao neko ko voli i provodi vreme na potezu Pevac-Vidikovac-Cerak mogu samo da kazem da mi je krivo sto je i ovaj deo grada na kraju upropascen pogresnom politikom gradskih vlasti. Saobracaj je vec sada kao sto ste i rekli, u problemu. Sta ce biti, mogu samo da zamislim. Sa dodatkom novih zgrada koje se spremaju dole gde je bio IMR, postace bukvalno nemoguce probiti se ka gradu. Da ne pricamo o tome da postoji mogucnost da i sa druge strane Ceraka nikne novo naselje uz Ibarsku. Bice sou

No, dobro, bice bolje jednog dana :vops:
 
Bukvalno je ceo grad razvaljen. Vise nije bitno u kom ste delu grada.

Kad mogu cigani preko puta vrtova da ozidaju kucu na parkingu, seku sumu i greju se cele godine, zasto se buniti protiv zgrada bilo gde. I to vam je opstina cukarica.

Ako hocete da vidite sta je drzava, ima sad jeftinih letova do Budimpeste za par hiljada dinara.
 
Bukvalno je ceo grad razvaljen. Vise nije bitno u kom ste delu grada.

Kad mogu cigani preko puta vrtova da ozidaju kucu na parkingu, seku sumu i greju se cele godine, zasto se buniti protiv zgrada bilo gde. I to vam je opstina cukarica.

Ako hocete da vidite sta je drzava, ima sad jeftinih letova do Budimpeste za par hiljada dinara.
Kada ima polazak?
 
Na ovim snimcima iz drona se vidi da na padini na kojoj zidaju ima jos dosta prostora iza objekata koji su trenutno u izgradnji,
je l u planu da tu rade jos neke zgrade?
 
Kakav nas pakao ceka kada se sve to zavrsi... Koliko zgrada tu jos moze da se napravi, to se ne vidi u ovom planu?
Mene fascinira ona jedna prizemna kuca iza zgrade koja stoji vec dugo nezavrsena pored vrtova ceraka, sta li ona ceka?
 
Cigani nisu ozidali kucu na parkingu, to je ostatak baraka od zidanja Ceraka, koji su oni adaptirali i uselili se. Dugo godina su takve barake postojale i na parkingu kod pijace
 
Kakav nas pakao ceka kada se sve to zavrsi... Koliko zgrada tu jos moze da se napravi, to se ne vidi u ovom planu?
Može bar još 10ak zgrada po mojoj slobodnoj proceni 🙂 Biće pakao... A tek kad urade isto takvo naselje na prostoru Avala filma 😁
Mene fascinira ona jedna prizemna kuca iza zgrade koja stoji vec dugo nezavrsena pored vrtova ceraka, sta li ona ceka?
Čeka rušenje 😂
 
Kakav nas pakao ceka kada se sve to zavrsi... Koliko zgrada tu jos moze da se napravi, to se ne vidi u ovom planu?
Mene fascinira ona jedna prizemna kuca iza zgrade koja stoji vec dugo nezavrsena pored vrtova ceraka, sta li ona ceka?
To se rusi, neki bosanci su uzeli za zgradu.
 
Vrh