Šta je novo?

Vreme i klima u Beogradu

Evo na guglu su apdejtovali prognozu za narednih 8, 9 dana...

Bilo je ranije prognozirano kao prvih par dana aprila ovako pa pad na 20tak... malo sutra pad... leto narednih 8 dana... i suvo... ako druga polovina aprila bude samo u proseku, ne mora iznad, ovo će zbog prve polovine verovatno biti i najtopliji april otkad postoje merenja.
Ma sve je ovo normalno i uobičajeno.
 
Teškoe

1000005612.jpg
 
Au brate šta ti radiš onda kad ne mogu ni lanene pantalone 🥼🦺🎩😄
 
Sad to može svakako da se rastumači @ristivoje

Može Ristivoje da mu ugradi dodatni lavabo da se brže rashladi, da ne čeka na red... nego da ima 2 lavaboa u istom kupatilu...
 
Osim ako Bender ne radi u radnom kombinezonu sa šlemom, ne znam zašto ne bi mogle lanene pantalone i mokasine. Ja prošle godine uzeo u Metrou ove i pokazale su se odlično, a nisu bile ni skupe, oko 4.000 din:
N76785_350_350px.jpg
 
Radim u IT-u sa dosta tehničkog i terenskog rada. I volim to što radim, čak i teren, samo dok nisam u rerni od koje mi mozak ključa a telo se davi u znoju i toploti. I dok ne moram da slušam gore i tuplje od sebe kako mi sole pamet o stvarima o kojima pojma blagog nemaju.

Ova tema je postala platforma za ismevanje ljudi i zborno mesto za par istih nadmenih pojedinaca koji se okupe svakih par nedelja, napišu kako je lepo, prijatno i dobro kad je 25 stepeni u februaru, 30 stepeni u aprilu i 40 u julu. I kako je sve ovo normalno i uobičajeno. I za još par drugih, još ekstremnijih alternativaca koji potpuno negiraju klimatske promene i ekologoju a sve pravdaju i ublažuju sa "biće drukčije za 40 godina kad se opet okrene Milankovićev ciklus na ovoj najverovatnije ravnoj ploči". Povremeno se sve začini upadima industrijalaca koji napišu kako Beograd ima previše vetra i stoga treba graditi još kanjona i kula , da bismo ubili i ovo malo što je ostalo.

Ni ostatak foruma nije mnogo bolji. I zato mi ovo dobro došlo kao podsetnik da se vratim odluci koju sam doneo krajem prošle godine i držao se neko vreme pa opet podlegao svojim lošim navikama. Izuzimajući par tema, ceo koncept je postao besmisleno vrtenje u krug i beskrajno nadgornjavanje.
 
Podrzavam te Bender, i ja bih napustio forum da mi neko predlozi da kupim one gej bapske mokasine sa slike gore. Ne znam cime si zasluzio takvo ponizavanje 🥲
 
Mokasine nisu najbolji deo na njemu 😄 ali ako je pretoplo a praktične su, zašto ne... bolje nego patike na 35+
 
Inače Voxe znam ja da bermude mogu da izgledaju pristojno i za posao, ali treba ubediti i neke više instance 🙂

Inače pošto planiram da se bavim dostavama, dress code će mi biti maštovit 😄 odobre li me ikada...
 
Ja sam na poslu imao nekoliko rasprava/objašnjavanja sa nadređenima kako ljudi u lepo uklopljenim šortsu, košulji i patikama ili solidnim cipelama mogu da izgledaju bolje, urednije pa i poslovnije nego neki drugi ljudi u drugim pantalonama, drugoj obući i drugim komadima odeće. Takođe sam objašnjavao da ne može isto da se oblači neko ko radi fizički, prlja se, znoji se, cepa se... i neko ko se samo premešta sa jednog guza na drugi.

Te da je debilno dres kod formirati samo na osnovu toga šta je od tela otkriveno. Jer pored ovoga gore navedenog, neko može da ima otkrivenu kožu i da izgleda jako dobro i uredno, a isto tako neko drugi može da bude pokriven od đona do vrata i da mu onda iz kragne viri šuma od dlaka ili da ima veliku masnu zapuštenu vehabijsku bradurinu ili kosu kao Kusturica ili narkoman Mitrović. Ili u slučaju žena, može da izgleda kao ona Tijana Đurić kao mlada ili Zorica Brunclik kao starija, i da tehnički bude u sklopu dres koda a da izgleda grozno, prostački i nepoštovalački prema radnom mestu.

Ne vredi. Svaki put bi ista osoba sve svodila na to da kad je on bio u nekoj propalitetskoj srednjoj tehničkoj školi, njemu i njegovom odeljenju je neki nadrndani alkoholičar fosil od nastavnika vikao kako ne mogu da dolaze u šortsu jer neće on da gleda njihove dlakave noge. A pretpostavljam da mu je zato ok gledati devojku kojoj viri onaj masni šlauf jer je zapela da se utegne u premale pantalone, gledati oklembešene s.se na nekim ženama bez ukusa, gledati duboki dekolte sa naboranom kožom, kržljave noge, Nutelu na licu ispod koje se roje čirevi, upadljivu šminku i nakit a la Cigamala stil... to je sve u redu.

Da ne pričam o tome da žene na malo mesta rade fizičke i nezgodne poslove, a ostavlja im se sloboda da dođu maltene kako god žele, samo dok nije baš onaj nivo da liče na Karleušu. Sve drugo im je dopušteno, iako masa njih ide od stolice do stolice i podižu samo hemijsku i miša.

Doduše taj s kojim sam se ja raspravljao ne odlučuje o dres kodu, samo smo ćaskali i debatovali kad su muškarci prošle godine poludeli i počeli da se žale na 40 stepeni u pantalonama i pokrivenoj obući. Taj debil sve i kad bi hteo, ne bi mogao ništa. Jer o tome se odlučuje tipa 5 stepena iznad. Samo kažem koji mentalitet ovde vlada, i da ga ne gaje samo debili na velikim pozicijama koji čekić nisu videli, nego i ovi na nižim, koji su bliži običnom čoveku i radniku, i znaju kako izgleda posao. Ali su im glupe tikve isprane i zadrte, nesposobne da ikad išta promene i usvoje.

Tako da sve u svemu, ovo je neprikladno i ružno i nepoštovanje prema radnom mestu (nemam "srpsku" sliku, ovo je iz Murike) :
1-5_e7e2eaf8-7ee8-454f-a871-35ad97222c68.jpg

A goli stomaci, šlauf, koža grudi i duboki dekolte, helanke, kožne pantalone, ženski nožni prsti, noge, vrat, ramena, zapuštena brada, prašuma na podlakticama i vratu, smrad na duvan, flekava majica od bureka, masna kosa... to je sve uvek po difoltu lepo, skladno i profesionalno.
 
Poslednja izmena:
Inace, bas dve suprotne prognoze stizu za naredne dane.

Jedni su u timu da zahladjuje od srede na nekih 17, a drugi da je u sredu 28 i toplo sve do one tamo nedelje.

Pa da vidimo.
 
Вала, код мене више нема шорцева. Стид и срам.
 
Vama se sneg još nije otopio sa gomila posle čišćenja.. samo su od belih postale crne gomile snega, od izduvnih gasova... u Rusiji nema klimatskih promena. 😊 ili si nešto drugo hteo da nam kažeš? Kakav stid i sram?
 
Vrh