Šta je novo?

Vreme i klima u Beogradu

6 i 7. 4 ponovo imamo šanse da oborimo rekord i 8.4 nešto manje 🙂

Zapravo u nedelju sigurno obaramo ako bude po prognozi...

InShot_20240403_154728956.jpg
 
E da se tu jasno vide i godine apsolutnih maksimuma za kraj marta i početak aprila, statistiku koju Nedeljko Todorović i doneo u studio nove S... nekima odavde bi zapušio usta da se bilo šta neprirodno događa 😊 90% tih temperatura je bio 20 vek.

Po njemu je sve ovo normalno i viđeno a kažem poneo je i statistiku da to i potrkepi.

Mislim on potpuno negira klimatske promene, on samo navodi da su ovo sve normalni ciklusi malo toplijih dekada i malo hladnijih... Trenutno smo na kraju toplijih 30, 40 godina... Tako da Benderu u narednih 30, 40 možda dolazi tvoje vreme 😊
Nije on nikome zapušio usta, on je inače idiiot koji negira klimatske promene a najverovatnije i uticaj ljudi na klimu. Čini mi se da je tipičan Yes-man stavljen na čelo te "institucije" da smiruje ljude i govori im "nothing to see here" kad god se desi neka katastrofa ili nepogoda.

I jednog dana kad se bude pokazalo da greši, kad prođe tih famoznih 30-40 godina, koji se svake godine ponovo "resetuju" , ili će se praviti lud ili će biti pod zemljom pa će ga boleti uvo. Sigurno neće istupiti pred kamere i reći "da, pogrešio sam, da jeo sam g..na".

Ljudi koji negiraju klimatske promene, a pogotovu oni koji negiraju uticaj 8 milijardi pajsera (majself inkluded) na klimu Zemlje, su meni u rangu Ravnozemljaša. Nećemo se nikad složiti oko toga, nema šta da raspravljamo ako se ne slažemo oko elementarnih zakonitosti matematike i fizike. I to je to.

Ne može niko da me ubeđuje da su 45 stepeni leti, 10 stepeni usred zime, superoluje, pijavice... normalne stvari u Beogradu i Srbiji.
 
Poslednja izmena:
Nije on nikome zapušio usta

Hteo sam reći iz njegovog ugla gledano 🙂

Sumanuto je negirati klimatske promene.

I jednog dana kad se bude pokazalo da greši, kad prođe tih famoznih 30-40 godina, koji se svake godine ponovo "resetuju" , ili će se praviti lud ili će biti pod zemljom pa će ga boleti uvo.

Ma on i sada relativizuje cela nauka oko meteorologije i prognoza podseća na tarot 😄

Čim je malo neizvesnije vreme, a ne stabilno vreme debelo greše, a ovde je jasno da ako imaš 3 dana gde si praktično izjednačen sa maksimumima (kraj marta) pa posle 5 dana dana u proseku ili malo iznad ponovo 3 dana gde si izjednačen ili probijaš maksimum, jasno je da takvih godina nije bilo... Po principu, hoće centrala jednom da pogreši 😄 i sve to posle najtoplijeg februara otkad postoje merenja. Toliko se toga niže i skoncentrisano je, a on posmatra izolovano i kaže evo bila su 3 dana krajem marta lupam sad 1927. a jel bio i najtopliji februar tada i 3 najtoplija dana u aprilu zatim? I decembar pre toga drugi najtopliji otkad postoje merenja itd.

Ali moram da se nasmejem na sve to jer nisam po prirodi tip koji može da izdrži dugo mračenje, bez malo sarkazma ili humora generalno...
 
Kad je bila korona, krajem marta 2020. padao je sneg...ovako toplo vreme ne pamtim u ovo doba godine.
 
Padao je i 4. aprila prošle godine sneg. U Beogradu. Pa je opet posle bila najtoplija godina ikad zabeležena.

Sećam se jer sam se zezao i čestitao ljudima novu godinu u aprilu. I gledao procvetalo zeleno drveće pod snegom.

 
Poslednja izmena:
Kakve veze ima, zna se sta je poenta i to rade mediji.

To sto ce sad noulajferi da kopaju za tu konkretnu sliku, ne menja poentu.
 
Da li je toplije ili hladnije je skroz druga prica i tema.
 
I opet niko od ljudi sa neta koji su napravili ovu montažu/kolaž neće istupiti i priznati da su pogrešili ili da su pak namerno jeli g..na.


A meni ne trebaju mediji da mi kažu da je planeta u kurbli, dovoljno mi je kad izađem bilo kad između 1. maja i 30. septembra i osetim vrelinu kao iz saune kako me obmotava i ne da mi da dišem, da se znojim i da se pomeram.

A da, to je samo moje umišljanje i nedostatak kondicije ili prosto još uvek neotkrivena bolest...

Kao i tzv. zagađenje zimi...
 
Najgrdje je kad ovakve mozgove uhvatiš u naivnoj manipulaciji i onda im kontraargument bude pomeranje stative, u ovom slučaju je to "mediji nas lažu, to je poenta majkemi"

Sledeće pomeranje stative bi bilo "a ti samo nastavi da veruješ medijima"...
 
Ja šetao sinoć. Bilo baš lepo. Danas je pak previše. Za par nedelja će biti već agonija.

Najjače je leti kad moraš 8-9 sati da budeš u pantalonama i zatvorenoj obući (naravno, za ženke to ne važi) i da još na suncu i vrelini praviš plan i onda sve to na licu mesta fizički sprovodiš u delo, a mozak bukvalno odbija da misli, jer ne može od toplote. (rekli neki tamo naučnici da mozak teže radi na visokim temperaturama zbog težeg metabolisanja glukoze) O izazovu za telo, kao i nelagodi usled znojenja i mirisa (ja imam slab miris, ali na 40 stepeni, posle 8 sati, svako krene da se oseća) i smetnjama sa odećom, da ne govorim. A da, i rukovati predmetima sa mokrim rukama je tek lepota posebne prirode. Sa papirom isto, kad staviš ruku na papir da napišeš nešto a ono mokro i naborano. Divno.


Tako je sad od sredine aprila do sredine oktobra. Ali šta ja znam... verovatno je to samo do mene... I moje (auto)sugestije zbog medija...
 
Poslednja izmena:
Najjače je leti kad moraš 8-9 sati da budeš u pantalonama i zatvorenoj obući (naravno, za ženke to ne važi) i da još na suncu i vrelini praviš plan

Ti krene brate u šorcu na posao. Probij led 🙂 za naša muška prava moramo sami da se borimo niko nam ih neće na tacni dati...
 
Ti krene brate u šorcu na posao. Probij led 🙂 za naša muška prava moramo sami da se borimo niko nam ih neće na tacni dati...
Ne može, ne daju.

A i šorc bi rešio samo mali deo problema. Kad su sunce, ili vrelina unutar zgrada toliko jaki, sve i da si u gaćama i papučama, ne možeš da razmišljaš kako treba. Pogotovu ako radiš nešto fizički, gde teče krv i rade mišići, dakle bilo šta što nije sedenje ili ležanje.

Prošlog leta - pored oborenih rekorda - me je najviše bilo šokiralo kad sam shvatio da u nekim situacijama ne mogu da dovršim misao od toplote. Jer hoću iz kože da iskočim, ne mogu obične kalkulacije da uradim, kao da sam u transu. Reko ŠKK jbt. Onda odem na onaj neki inter-net pa proguglam malo otkud to. Kažu neki čovaci što istražuju takve stvari da kad su ekstremne vrućine, telo troši više glukoze pa manje ide u mozak i čovek ne može da se skoncentriše. Reko au jbt.

Onda (tada) dođem na ovu temu i čitam komentare koji su mi u fazonu "pa jbg, ko vas šljivi kad ne idete na džogiranje po suncu u 12-13h u šorcu pa posle pod tušić i rad na laptopu iz foteljice". Pa ne idem, tyebi ga... I onda posle ispadnem svađalački starac, što ne delim mišljenje da je 40 stepeni sa 5 km/h vetra i 80% vlage normalna i lepa stvar. Jbg... Šta ću kad sam naopak.
 
Srebrni javor u drugoj polovini maja baca svoje semenke, a ove godine sam već sada pokupio iste, na samom početku aprila i proleća.
 
A i šorc bi rešio samo mali deo problema. Kad su sunce, ili vrelina unutar zgrada toliko jaki, sve i da si u gaćama i papučama, ne možeš da razmišljaš kako treba. Pogotovu ako radiš nešto fizički, gde teče krv i rade mišići, dakle bilo šta što nije sedenje ili ležanje.

A da ugradite klimu? 😁

Razumem da ne daju... rekoh ja neće da daju prava na tacni... Bermude na posao i četvorodnevna radna nedelja će nekad biti standard i u Srbiji. Al neki drugi muškarci će se za to izboriti...

Ja odo u dostavljače 😊 pa ću ti pričati u toku leta kako podnosim vrućinu i koliko razmišljam... Za sada primećujem kod sebe prekide u mozgu, ali to je zbog celokupnog nezdravog stila života a ne samo od vrućine. Kod mene je barem tako.
 
Ima klima naravno, ali ne uvek i svuda. Štaviše nepisano je pravilo da baš tamo gde se ide da se radi, nema klime ili gase ljudi "da ih ne ubije promaja na 40 stepeni". Uglavnom ženturače i poneki matorac hipohondar.

A napolju, naravno, nema klima.

Četvorodnevna radna nedelja svakako treba da postane standard gde god je to moguće. A tamo gde nije, da se gleda i efikasnost i postignuti rezultati a manje ko je koliko sati proveo na poslu. Treba da se radi za rezultate, ne za što više vremena provedenog na poslu.
 
Ne u svakoj prilici. To je valjda poenta ove prepiske.
Poenta je da se izduva mozak. Iskocila mi slika koju nisam ni skapirao pa mi bila smesna kad sam provalio o cemu se radi. Uvek je tako smesnije.

I toeto - smesna slika. Malo i sprdnja ovde na temi i bockanje.

Aj' sad time da se bavimo tri dana i analiziramo.

A posto je poenta slike da se vrse medijske manipulacije i podmetacine, a sama slika je manipulacija i podmetacina, opet smo dosli na isto i poenta je ista 😄
 
Evo na guglu su apdejtovali prognozu za narednih 8, 9 dana...

Bilo je ranije prognozirano kao prvih par dana aprila ovako pa pad na 20tak... malo sutra pad... leto narednih 8 dana... i suvo... ako druga polovina aprila bude samo u proseku, ne mora iznad, ovo će zbog prve polovine verovatno biti i najtopliji april otkad postoje merenja.
 
Vrh