Šta je novo?

Vreme i klima u Beogradu

IMG_20230719_203028.jpg
 
Pa, bravo, optuzimo vreme. Apsolutno sam vidjao gore nevreme i jaci vetar u Beogradu. Neka ste vi sve u pravu, neka nikada ovako nije bilo, ali valjda pricamo da nikada ovako nije bilo kao poslednjih godina, ne mozemo sad pricati da je ovaj mesec izuzetak i najgori ikada.

I sad treba optuzivati vreme sto je ovo banana drzava, ako se zna kakav vetar moze da duva u Beogradu, onda se po tome i sadi drvece, prave zgrade, postavljaju takvi i takvi kranovi...


Nemojmo da se zaje*******avamo da je ovo bio tornado i da nikad ovo nije vidjeno u istoriji.

To sto padaju kranovi nije za ovu temu.
 
Колико је до сада у Србији забележено смртних случајева од последица града?
U Srbiji još nije javljeno da li je neko poginuo ali evo u Hrvatskoj jesu:

Treća žrtva nevremena u Hrvatskoj, ukupno četvoro poginulih u regionu


U opštini Cernik, u Brodsko-posavskoj županiji, tokom nevremena je stradala jedna osoba, saopštila je Civilna zaštita. Ovim je crni bilans u Hrvatskoj dostigao četvoro mrtvih.

Naravno, ostaje mogućnost da su novinari sve izmislili... Nikad se ne zna.
 
Pa nije ni smesno, ni nesmesno, u BGD pada kisica, ne znam kako je drugde.

Evo ovaj decko nas reprezentativac napisao lep tvit i upozorio ko covek, ne koristi ovo za sirenje svoje bolesne agende.

Najavljena oluja, sklonite se. Tacka.

A sto se tice kranova, evo i bez vremena i ikakvih oluja



 
Pa Nova kaze da je apokalipsa u Beogradu, ne pricaju o Mitrovici i Pancevu.


Cuvajte glavu, sklonite se, sve drugo se da popraviti 🤗
 
Ne vidim čemu sprdnja na ovu temu, ja sam se našao pored gradilišta kada su krenuli jaki udari vetra i razni predmeti su poleteli velikom brzinom, koji bi i te kako mogli nekog da povrede, ali pukom srećom nisu. Tako da nije samo kišica u pitanju.
 
Ne vidim čemu sprdnja na ovu temu, ja sam se našao pored gradilišta kada su krenuli jaki udari vetra i razni predmeti su poleteli velikom brzinom, koji bi i te kako mogli nekog da povrede, ali pukom srećom nisu. Tako da nije samo kišica u pitanju.
Zato što ovde traju teorije zavere da je sa klimom sve ok a da su mediji ti koji nas ubeđuju da je nešto ozbiljno.
 
Izgleda da se Beograd provukao između dva krila oluje. Treba videti kakvo je stanje severno i južno.

Satelitska slika plus radar, Beograd, 2023.07.19.jpg
 
Ne vidim čemu sprdnja na ovu temu, ja sam se našao pored gradilišta kada su krenuli jaki udari vetra i razni predmeti su poleteli velikom brzinom, koji bi i te kako mogli nekog da povrede, ali pukom srećom nisu. Tako da nije samo kišica u pitanju.
Naravno da nije sprdnja, ali nije ni nista neuobicajeno i prvi put u modernoj istoriji.

I stvar je sto se za jedno 95 posto stvari koje su otpale treba nekome dobro naj mater i traziti krivac na svakoj temi osim ove.

I kao za 95 posto drugih stvari, poput korone npr., treba biti profesionalan i tacan i precizan, jasno izneti podatke i upozoriti i jasno objasniti kada ce i gde sta da bude, koliko se moze predvideti, i objasniti kako se ponasati u takvim situacijama i realno i objektivno dati uputstvo.

Korist ti je velika u situaciji poput tvoje sto ces procitati da je havarija i apokalipsa i da cemo svi da izginemo u vodu i od kranova. Sta vise, samo se stvara panika, a stanje panike je stanje kada ljudi ne mogu da reaguju adekvatno.
 
U Srbiji još nije javljeno da li je neko poginuo ali evo u Hrvatskoj jesu:

Treća žrtva nevremena u Hrvatskoj, ukupno četvoro poginulih u regionu


U opštini Cernik, u Brodsko-posavskoj županiji, tokom nevremena je stradala jedna osoba, saopštila je Civilna zaštita. Ovim je crni bilans u Hrvatskoj dostigao četvoro mrtvih.

Naravno, ostaje mogućnost da su novinari sve izmislili... Nikad se ne zna.

Мислио сам због директне последице удара града у главу.
 
Izgleda da se Beograd provukao između dva krila oluje. Treba videti kakvo je stanje severno i južno.

Pogledajte prilog 167954

Изгледа да је тако, јесте се раздувао ветар одједном и оборио неколико грана, али брзо се смирило, ништа специјално, очигледно да је главни удар заобишао Београд, бар овде код мене.
 
Zato što ovde traju teorije zavere da je sa klimom sve ok a da su mediji ti koji nas ubeđuju da je nešto ozbiljno.
Dobro, nije ok sa klimom i nikada ovo nije bilo, i sta cemo sad?

To je globalni problem, a ono sto je do nas u vezi klime ne radimo i ono sto je u nas vezi toga da imamo tipa saobracajne znake koje kada neko malo jace prdne padaju, ni povodom toga ne radimo nista. I nemoj mi samo o izlasku na izbore jer ce bas koalicija Djilas, Jeremic, Biljane i Mica Zavetnica to da rese.

Ostaje nam da svako uradi ono sto on moze, a kada se sranje vec desi i vise nema pomoci, biti pametan, u ovom slucaju se skloniti na sigurno, a kada si na sigurnom, svakako je bolje se zaje*******avati nego kmecati, paniciti i plakati.

Jer nacija kmecavaca i panicara nikada nista sutra nece moci da promeni.
 
Pa, bravo, optuzimo vreme. Apsolutno sam vidjao gore nevreme i jaci vetar u Beogradu. Neka ste vi sve u pravu, neka nikada ovako nije bilo, ali valjda pricamo da nikada ovako nije bilo kao poslednjih godina, ne mozemo sad pricati da je ovaj mesec izuzetak i najgori ikada.

I sad treba optuzivati vreme sto je ovo banana drzava, ako se zna kakav vetar moze da duva u Beogradu, onda se po tome i sadi drvece, prave zgrade, postavljaju takvi i takvi kranovi...


Nemojmo da se zaje*******avamo da je ovo bio tornado i da nikad ovo nije vidjeno u istoriji.

To sto padaju kranovi nije za ovu temu.

Postoji jedna skora i već pomalo čuvena izjava Jordana Pitersona koji je u očajanju uskliknuo kako sva zla ovog sveta svoj koren imaju u nerazumevanju statistike :)

Kakve veze ima da li je ovo najgora oluja i da li je bilo gorih? Da li ne razumeš, ili uprkos hiljadama merenja odbijaš da veruješ da vreme postaje sve gore i nestabilnije? Da se menja SREDNJA VREDNOST, UČESTANOST POJAVLJIVANJA, PROSEČNI INTENZITET nevremena, Maksimalno dostignute vrednosti, itd, itd. Sve su ovo statističke (agregatne, skupne) veličine slučajnog procesa i ama baš nikakve veze nemaju sa time šta se dešava u bilo kom konkretnom trenutku prošlosti, sadašnjosti ili budućnosti? Da li uopšte razumeš šta je to srednja vrednost? Da li je takav predmet postojao u školi? Ako jeste, šta je onda u pitanju? Ne veruješ u merenja? Veruješ u globalnu zaveru naučnika, ili šta?

Nešto se mora preduzeti i to odmah, a NEĆE biti preduzeto ako se svi ponašaju kao da je stanje redovno, eto samo još jedna oluja, bože moj ništa naročito.
 
Postoji jedna skora i već pomalo čuvena izjava Jordana Pitersona koji je u očajanju uskliknuo kako sva zla ovog sveta svoj koren imaju u nerazumevanju statistike :)

Kakve veze ima da li je ovo najgora oluja i da li je bilo gorih? Da li ne razumeš, ili uprkos hiljadama merenja odbijaš da veruješ da vreme postaje sve gore i nestabilnije? Da se menja SREDNJA VREDNOST, UČESTANOST POJAVLJIVANJA, PROSEČNI INTENZITET nevremena, Maksimalno dostignute vrednosti, itd, itd. Sve su ovo statističke (agregatne, skupne) veličine slučajnog procesa i ama baš nikakve veze nemaju sa time šta se dešava u bilo kom konkretnom trenutku prošlosti, sadašnjosti ili budućnosti? Da li uopšte razumeš šta je to srednja vrednost? Da li je takav predmet postojao u školi? Ako jeste, šta je onda u pitanju? Ne veruješ u merenja? Veruješ u globalnu zaveru naučnika, ili šta?

Nešto se mora preduzeti i to odmah, a NEĆE biti preduzeto ako se svi ponašaju kao da je stanje redovno, eto samo još jedna oluja, bože moj ništa naročito.

Можда, али не због људског чињења, већ су то природни циклуси топлијег и хладнијег времена који се периодично смењују, то би значило да сада улазимо у период нешто топлијег времена, ништа што ова планета није до сада видела,
нема места паници, ми смо само једна обична прашина у животу планете Земље,

али не сумњам да ће политичке елите из неких својих разлога да искористе прилику да забране месо у људској исхрани, забрану нафтних деривата, угља и слично.
 
Vrh