Šta je novo?

Vreme i klima u Beogradu

Želim obećanje da sledećeg leta, kada pomremo mi najslabije jedinke untermenschovi i prepustimo zemlju vama prosvećenim i adaptiranim Ubermenschovima, da će Srbija biti oslobođena svih spoljnih i domaćih trovača i kočničara. Te da naše smrti i žrtva neće biti uzaludne.

giphy.gif
 
Иначе ја ств верујем да ћу ја, или моје дете, ако га будем имао, да погинем у неком рату изазваним глобалним загревањем. Само нзм да л ће неко да се рока на другој страни света и тако увуче православног цара са једне и делиоца демократије са друге стране, или ћемо овде код нас да кренемо да се рокамо са Шиптарима кад крену да пресушују Газиводе, све у свему ја сам већ спреман да најебем због људске похлепе.
Ma kakav rat oko voda i resursa, pa biće sve kul, zar nisi učio u školi da je potpuno održivo da u Srbiji cele godine bude 30-40 stepeni a da to nema nikakvog uticaja na ostatak planete? 😄 Biće sve ok, ovo je ''samo još jedan topli ciklus'' koji će trajati, tako, između 40 i 40.000 godina, i kada on prođe, ponovo će biti malo svežije i to je to. A i u međuvremenu će sve biti kul, jer to što će u Srbiji na jesen biti 35 stepeni, ne znači da će biti toplije i na Severnom polu iznad ledenog prostranstva i da će to poremetiti nešto. Ovo je samo lokalna srpska toplota, koja se ne prenosi preko granica i nema nikakav globalni uticaj. :)
 
Nigde nije omalovažavan. Neki ljudi treba da nauče razliku između omalovažavanja i neslaganja.

A i briga me sve i da je Milanković bio 100% u pravu, jer od toga što je on u pravu ja i drugi nemamo ništa, ako će narednih 40.000 godina u Srbiji život i rad od aprila do oktobra, a poljoprivreda cele godine biti nesnosni, nemogući i neodrživi.

Pa ako je Milanković u pravu kako misliš da nešto tu promenimo? Klima se uvek menjala i uvek će nastaviti da se menja, sad dal se to nama sviđa ili ne, je naš problem.

Spominjete i vetrove... Treba prvo znati da je gotovo čitava Vojvodina prekrivena metarskim sedimentima donetim severnim vetrovima, nama ovde u Bg najbliži su lesni odsecu po Zemunu? Ko je tada i posle toga menjao klimu, pa su ti vetrovi nestali?

Ove budalaštine sa aerosolima i ogledalima je smešno i komentarisati... nisu sigurni u uzrok ali imaju rešenje.
 
Nevreme je u Šidu i okolini je bilo toliko jako da su srušena tri stuba dalekovoda. Niko tamo nema struju, a poravka će trajati. Prvo moraju da podgnu privremene stubove.



Slike

1695490415-ems-3-750x563.jpg


1695490409-ems-2-750x1000.jpg


1695490404-ems-1-750x563.jpg
 
Želim obećanje da sledećeg leta, kada pomremo mi najslabije jedinke untermenschovi i prepustimo zemlju vama prosvećenim i adaptiranim Ubermenschovima, da će Srbija biti oslobođena svih spoljnih i domaćih trovača i kočničara. Te da naše smrti i žrtva neće biti uzaludne.

giphy.gif

Можеш и ти комотно да поднесеш врућине, све је то у глави, треба само да се препустиш, изађеш на сунце, осетиш онако како ти сунце пржи кожу, ставиш наочаре за сунце, удахнеш дубоко и кренеш у шетњу, после сат и по, два купиш флашицу воде, па наставиш даље,
за пар дана фобија од врућине као руком однешена, нећеш више хтети да видиш зиму ни на слици.
 
Ako je sve u glavi, što se vi prosto ne naviknete na zimu? :D

Inače, Miroljub Petrović je lečio par ljudi tim "sve je to u glavi" metodama. Nije se dobro završilo.
 
Poslednja izmena:
Ako je sve u glavi, što se vi prosto ne naviknete na zimu? :D

Inače, Miroljub Petrović je lečio par ljudi tim "sve je to u glavi" metodama. Nije se dobro završilo.

Волео сам ја некад зиму највише, више не, али и сад не кукам на њу ни приближно колико ти на лето.
 
Волео сам ја некад зиму највише, више не, али и сад не кукам на њу ни приближно колико ти на лето.
Nije to kunjava na leto nego bitka inata i principa koja je počela ovde kada su pojedinci pokazali potpuno odsustvo razumevanja prema drugima oko sebe, a onda otišli i korak dalje, pa počeli da govore ljudima kako da žive, da pocrkaju ako ne mogu da se prilagode, i da se odreknu naučnih saznanja i temelja zarad kvazi nauke iz kuhinje Miroljuba Petrovića i sličnih fijuka.

A naravno da će o letu najviše da se govori kada se klima pomerila ka dugim i pretoplim letima. A uz to je dovela i do pojave drugih nenormalnih nuspojava, kao što su ove super oluje i tornada, kojih pre nije bilo u Srbiji. Ali razumem da nauka dr Petrovića takve pojave prosto ne priznaje tako da se ni ovde to nikada neće priznati i afirmisati.
 
Ne treba Bender na suncu da se privikava na leto nego za trpezarijskim stolom i to zimi. 🙂

Barem po onome što nam je sam o sebi rekao. Nema šanse ako bi regulisao ishranu i krenuo da vežba, šta god želi da vežba, nek barem šeta u početku, sad kad nije vrućina, svaki dan 100m duže... Samo da je aktivan, i nema šanse da to ne bi uticalo da lakše podnese sledeće leto...

I onda ćeš moći da se primiriš u nekom hladu uz neku limunadu i biće ti super osećaj...
 
Neke stvari nemaju veze sa težinom već sa genetikom. Ko se ne znoji dosta, ili nema intoleranciju na toplotu, ili recimo alergiju na sunce kao neki ljudi s kojima radim, ni ne očekujem od njega da razume to.

Na stranu arogancija i potpuna oholost prema drugima, nego dodatni problem i spor nastaju kada se od nekoga očekuje da se privikava na nešto što je ekstrem i anomalija. Ovde par istih tvrdih glava očekuju od ostatka društva da prihvati da su 40 stepeni leti, 10 stepeni u decembru, super oluje, super suše i tornada norma u Srbiji. Ne ekstremi, ne anomalije, nego norma, nešto sasvim uobičajeno i blago. Negiraju se rekordne vrućine, negiraju se suše, negiraju se rekordne oluje, negiraju se tople, štetne zime, lupeta se o nekom "preživljavanju najsposobnijih", o nadrilekarstvu, o ignorisanju problema i rešavanju istih pozitivnim mislima. Kao kad se svojevremeno na temi o zagađenju ignorisalo zagađenje i pričalo kako je to normalno i kako je samo privid i halucinacija.
 
Ti se slabo znojiš? Ne možeš da rashladiš organizam leti? Ja genetski uslovljena stanja mogu da razumem al nisam znao da je to tvoj problem... Ja sunce po svim karakteristikama bi trebalo da izbegavam, beo ten, alergija na sunce, mladeži... ali volim svetlost i toplotu. Ne toliko da se sam pržim na suncu. Volim iz hlada da posmatram... Na direktno sunce sa zaštitom ako baš moram da se sunčam...
 
Ti se slabo znojiš?
Ne, suprotno, znojim se puno. Bolesno puno. I tako je oduvek, od kad znam za sebe, dakle ono, još pre bilo kojih uticaja i promena u ishrani, težini, emocijama, psihi, okruženju... Prosto, genetski je.

Zato sam se pre par nedelja, još pre ovih komentara "preživeće oni koji se prilagode" i zezao ovde na temi u fazonu "jbg ima nas untermenschova ovde". Jer jbg, svestan sam da kad se radi o znojenju i o stopi metabolizma, da sam izvan proseka. Realno jesam, tako mi se zalomilo, negde se neki deo DNK skembao. I to ti posle oblikuje ceo život. Iz istog tog razloga sam uvek zavideo ljudima koji su hitri, energični, što bi rekli - lepršavi, i onima koji ne mogu da se ugoje. Čak i onda kada sam i sam bio mršav, i onda kada sam živeo skromno i oskudno (kao sad), zavideo sam tim hitrim i energičnim ljudima jer je sve lepše i lakše kada se u svom telu osećaš dobro i lako. I pod time ne mislim samo na psihički osećaj, nego i na fizički, fiziološki. Kako se čovek oseća fizički u svom telu.
 
To jeste.. al ako ti je za utehu ti imaš brži i razrađeniji mozak od mene... možda mi je nezdrava ishrana zakrčila moždane vijuge, stanje krvnih sudova, pitaj boga kakvo je...

Što kaže Konstrakta dajem poverenje neka samo kuca, neka dišem, bože zdravlja...

Koliko para toliko muzike, a najviše slobodnog vremena kod mene... Što godi mojoj psihi sa druge strane...

...a pod 2. ko se suviše oslanja na telesno nije dobro jer sve to vremenom padne, nabora se, zgužva se, otrombolji se... s godinama se brže zamaraš makar bio i vitkije građe a u teretani treba dosta više truda za neke polovične rezultate... Najbolje je da postoji neki sklad umnog i telesnog, pa da svuda vremenom gubiš pomalo.

Ipak ništa od ovoga što si napisao ne bi trebalo da ti bude izgovor da sada kad su prošle ogromne vrućine ne postaviš sebi neki cilj. Da nešto promeniš. Možda će dati rezultate, možda neće. Ali menjaj nešto, unesi neku dinamiku. Šetaj svaki dan 100 m duže, pa dok možeš da ti ne bude preveliki napor, povećavaj za oko 100m dnevno. Na svaka tri dana šetnji jedan dan odmaraj. I onda se javi u decembru da vidimo kako se osećaš.
 
Prekomerno znojenje, koje znatno narušava kvalitet života, rešava se jednom hirurškom intervencijom.. ne mnogo komplikovanom.
 
Hirurškom intervencijom koja je zabranjena u nekoliko zemalja a u većini drugih se niko ne usuđuje da je radi (javno) zato što ima više opasnosti nego prosečna operacija mozga, a neke od komplikacija bile su i - smrti pacijenata. Doduše neki te što su umrli smatraju srećnicima, pošto naspram nekih komplikacija čak i smrt deluje kao spas.

Toliko o tome.
 
Poslednja izmena:
Ne znam, onda jedino da razmotriš selidbu u neku severniju zemlju.
 
Ako je sve u glavi, što se vi prosto ne naviknete na zimu? :D

Inače, Miroljub Petrović je lečio par ljudi tim "sve je to u glavi" metodama. Nije se dobro završilo.

Pazi ako si leos sedeo u kuci pod klimom na 22 stepena pa si izasao napolje na 37, jasno je da ti nece biti dobro jer prosto tvoje telo ce teze prihvatiti tu promenu temperature +15 stepeni.

Medjutim, ako pola sata pre nego sto izadjes napolje ugasis tu klimu i stan ti sa 22 stepena predje na 29, mnogo ces bolje podneti 8 stepeni razlike jer ce ti se telo laks aklimatizovati.
 
Ovog leta sam prilično racionalno palio klimu, samo kad sam morao, što potvrđuju i računi za struju koji su me iznenadili više puta. 😄 Nisam od onih koji se ugledaju na Amere, što očekuju da im je temperatura u stanu kao u hladnjači, a onda kad izađu napolje dobiju toplotni udar. A uz to sam i izlazio svaki dan i bio napolju od jutra do predvečeri, što zbog posla radnim danima što vikendom zbog ostalih obaveza van kuće. Pa opet uprkos svemu tome, ovo leto mi je od jula bilo nesnosno. Taman kada bih se adaptirao na 30-32, temperatura bi otišla na 35-40, ili bi naišao neki talas rekordne vlage na kojoj je i 30 stepeni mučenje. A adaptacija na temperature preko 32 stepena i/ili vlagu preko 70% za mene je prosto nemoguća misija. 😄
 
Jasno je da preko 32 postaje neprijatno i za odredjene ljude komplikovano da funcionišu.
Nažalost usled sve češćih tropskih talasa moraćemo se naviknuti ubuduće da živimo sa tim.
 
Zamišljam Bendera koji zove nekog na Benderovanje ali kaže "vidi od nedelje kada padne temperatura i vlažnost vazduha" :)
 
Vrh