Šta je novo?

Vojvođanska - Tošin Bunar

Sad ću da vam ispričam jednu anegdotu iz života - išli pre par godina ja i drugar, on gledao neki manji stan za izdavanje, i zaveden povoljnom cenom, otidnemo negde na Ledine, granica Surčina, slepa ulica bez asfalta, okolo njive i bašte, zgrada spolja neupadljiva, unutra neobično kvalitetno urađena i lepo opremljena. Naravno, odmah smo viceli koliko je sati, no tu se nađe i jedan bračni par koji je zajedno sa nama razgledao stan. Posle smo se pozdravili sa prodavcem, a zatekli na parkingu sa ovim parom i gospođa iskreno pita: "Izvinite, a jel biste vi kupili ovde stan? Mi smo iz Banjaluke, ne poznajemo Beograd, a stan nam baš lijepo izgleda."
Dobro, ne bih paš uporedio okolinu Vojvođanske u 63. bloku sa Ledinama. Ko je dolazio da gleda ovu zgradu video je da su pored izgrađeni celi blokovi, ispred novi takoreći bulevar, ajd sad ti pretpostavi da će da se vraća kanalizacija u zgradi. Primer - dobar deo Gornjeg Grada u Zemunu takoreći ni nema kanalizaciju.

Vezano za sam ulazak vode kroz zidove, to je već do loše izvedenih radova. Pričao sam sa ljudima koji su učestvovali u izgradnji nove zgrade u Džona Kenedija, tamo su praktično dva nivoa parkinga ispod nivoa podzemnih voda, tako da stalno leže u vodi. rešenje je odgovarajuća izolacija, nikakvi odvodni kanali ih ne spašavaju.
 
Данашње-29.03.2023. у 18:32 часова

IMG_20230329_183215_resized_20230329_081134381.jpg
IMG_20230329_183226_resized_20230329_081133723.jpg


Девојчица се залетела, па јој није било јасно што је опомињем да иде забрањеним смером због радова. Каже нисам видела знак!, рекох јој како онда положи возачки ако не гледаш знакове.
Мада више нема оне рампе са знаком обавезно десно скретање у горњи део Пере Сегединца. Сад може да се дође до доњег дела Пере Сегединца, али са обавезним скретањем лево у интерну саобраћајницу.
IMG_20230329_183236_resized_20230329_081134111.jpg
 
Ostavice znaci ovu okrpu na pola trake, eto rupe za 3 meseca :)
 
Није нормално, али верујем да је често с обзиром на мизерну друмску мрежу по Звездари.
 
I na Voždovcu i Vračaru imamo isto imamo jednosmerne ulice i u dobroj meri lošu infrastruktruru, pa nisam primetio da idu jednosmernom ulicom u kontra smeru.
 
Svakodnevno srecem strucnjake u kontra smeru i sad mi iz pravog smera moramo na trotoar zbog njih..pa to samo mi Srbi mozemo jedni drugima da radimo. Ja razumem i nervozu i da je daleko 1km obleteti lokaciju ali sta da se radi kad oci dr strucnjaci uzeli rok mes dana skoro kao da ceo km kopaju.jos dan,dva i gotovo...sutra ili danas ako je bio beton i asfalt...samo napred udarnici nasi...nemojte raditi nikad posle 15h..niste valjda ludi...umesto rok da bude 7,8dana on je 15,16dana...extra
 
Ne razumem se u tehnička pitanja i ne znam da li je i koliko potrebno za ove radove, ali što se tiče izvođača, vidim da su pokušali čak i sa onim parkiranim kamionom u kontrasmeru da obeshrabre vožnju ka Vojvođanskoj. Ali ništa ne vredi 🤷‍♂️
 
Камион је постављен у контра смеру из разлога што је много лакше ради одвоза шута. Наравно кад је одвозио шут, возач је ишао около како и треба, горњим делом Пере Сегединца.
 
Jutros stanje. Betonirano i spremno za asfaltiranje ali do raskrsnice sa donjom stranom Pere Segedinca...tu jos uvek stoji rupa i radovi su u toku. Probijen je rok. Cestitke svima.
 
До Ускрса сигурно нема ништа од завршетка, барем по радовима докле су стигли ! Данашње - 05.04.2023., 12:26 часова, наравно вози сеј у оба смера, радове изводи Бео Нант из Београда (са Ледина су), https://beonant.rs/ , постављање канализационих цеви,....

IMG_20230405_115312_resized_20230405_015710355.jpg
IMG_20230405_122623_resized_20230405_015710686.jpg
IMG_20230405_122755_resized_20230405_015709709.jpg
IMG_20230405_122801_resized_20230405_015709099.jpg
IMG_20230405_122848_resized_20230405_015710028.jpg
 
Samo kod nas u ovakvoj drzavi covek koji ide smojim smerom mora da se popne na trotoar jer neki bolidi idu u suprotnom smeru. Treba stati,i zvati policiju. Jer vise nema smisla.Stvarno. Doduse juce oko 16h,izgledalo mi je da je rupa ispred Shop and Go spremna za betoniranje,ja bih rekao..posle toga i asfalt...videcemo danas u isto vreme...
 
Samo kod nas u ovakvoj drzavi covek koji ide smojim smerom mora da se popne na trotoar jer neki bolidi idu u suprotnom smeru. Treba stati,i zvati policiju. Jer vise nema smisla.Stvarno. Doduse juce oko 16h,izgledalo mi je da je rupa ispred Shop and Go spremna za betoniranje,ja bih rekao..posle toga i asfalt...videcemo danas u isto vreme...
I onda čekaš 1-2 sata policiju da dođe.

Normalni uvek gube bitku u ovakvim situacijama :(
 
Evo odgovora iz BVK..super..jos jedan novi rok i to isto pod znakom pitanja.
Поштовани,

Сектор канализационе мреже изводи радове на санацији атмосферске канализационе мреже у улици Гандијева од Пере Сегединца до Војвођанске. Планиран завршетак радова је 11.04. уколико временски услови дозволе.

Овим радовима је предвиђено повећање пречника и капацитета атмосферске канализације чиме ће се побољшати њена функционалност.

Срдачан поздрав,

ЈКП „Београдски водовод и канализација“
Служба за комуникацију и координацију односа са јавношћу
Кнеза Милоша 27, 11000 Београд, Србија
 
Trebalo je na samom početku radova postaviti stubiće kao na uključenju na Gazelu iz pravca Kneza Miloša, po sredini ulice, i to tako da kreće od raskrsnice sa Partizanske avijacije, a sa donje strane da usmerava putnike na Pere Segedinca i ne bi trebala nikakva policija, jer bi oba smera bila prohodna.​
 
Evo odgovora iz BVK..super..jos jedan novi rok i to isto pod znakom pitanja.
Поштовани,

Сектор канализационе мреже изводи радове на санацији атмосферске канализационе мреже у улици Гандијева од Пере Сегединца до Војвођанске. Планиран завршетак радова је 11.04. уколико временски услови дозволе.

Овим радовима је предвиђено повећање пречника и капацитета атмосферске канализације чиме ће се побољшати њена функционалност.

Срдачан поздрав,

ЈКП „Београдски водовод и канализација“
Служба за комуникацију и координацију односа са јавношћу
Кнеза Милоша 27, 11000 Београд, Србија


Pa dobro, nije da baš nisu imali važnija posla, bušili su nasip zbog pijaće vode na splavovima...
 
Otkud sad radovi na sanaciji kanalizacione mreže, kad su ti radovi najavljeni kao radovi na otklanjanju kvara na kanaliz. mreži

Izmena se uvodi zbog radova na otklanjanju kvara na kanalizacionoj mreži u zoni raskrsnice ulice Vojvođanska i Gandijeva.
 
Vrh