Šta je novo?

Vojvođanska - Tošin Bunar

@Bezaninac, pa ne znam za izlivanja,ali mogu da pretpostavim i verujem. Iskreno u broju 21, konkretno ja drzim domace povrce,voce,zimnicu i slicno...suvo je sto se kaze kao barut..svakodnevno ulazim u svoj podrum. I kiseli kupus oce dobro da "uspe"...godinama... :):):)
 
Zgrada broj 2 redovno ima problem sa podrumima (Pored Maxija).
Gledao sam svojevremeno tu stan pa mi je prodavac naznacio da podrum nije bas za redovnu upotrebu. A ako je prodavac to rekao, mogu misliti kakvo je stvarno stanje.
 
Nema ništa od proširenja Gandijeve iz pravca B. Kose, prostora nema, korist od proširenja ne može da opravda toliki obim i vrednost neophodne eksproprijacije, niti infrastrukturnih zahvata, i od te ideje (koja potiče još od '60ih godina) se definitivno odustalo kada je završena rekonstrukcija i proširenje Vojvođanske.

.....
Prostora ima, a i da ga nema, uvek može da se proširi "surduk". Korist je - bolje povezivanje Bežanijske kose sa ostatkom Novog Beograda.... ako ništa, gradski prevoz i normalni trotoar sa pešačko-biciklističkom stazom... ovi bi da prave pešačko-biciklistički most, a čitave celine na "suvom" su odsečene jedna od druge...
 
@relja @Пантограф nešto se sećam, mislim da se diskusija o proširenju surduka u Gandijevoj već vodila na ovoj temi ranije... pisalo se šta sve treba da se ruši, uklučujući i Shop-n-Go, mislim da je zaključak bio da nema svrhe proširivati surduk jer gore na kosi proširenje nema gde dalje ka groblju... a mislim da je Grad od toga svakako odustao po preispitanom DUP-u
 
Tačno je da je i pravo ka groblju 1+1, ali to nije jedini pravac. Na vrhu je semafor i skretanje levo i desno.
Ali može i da se posmatra obrnuto - saobraćaj koji se spušta na dole sa Kose, ide u raskrsnicu gde su svi pravci 3+3.
Plus, ulicom ide gradski prevoz, nedostaje normalan trotoar, staza za bicikle je misaona imenica.
Ja to više gledam kao vezu stanovnika Bežanijske kose sa ostatkom Novog Beograda, sa savskim blokovima, širokim ulicama, Savskim kejom, ostalim sadržajima. Paradoksalno, stanovnici bloka 38 imaju bolji pristup savskom priobalju nego oni sa Bežanijske kose, iako stanuju bliže - jer im je veza sa ostatkom NBG nikakva. Tu su, a u stvari nisu.
 
Раскрсница горе на Коси није ни завршена, смета ромско дивље насеље, сужење из 2 у 1 траку је регуларно пројектовано. Као што написа Реља, саобраћај се ту дели на 3 стране, исто тако се и слива одозго. На поменутој раскрсници често 82 упада у чеп, и колона у једној траци низ Гандијеву је неретка појава, тако да је проширење у потпуности оправдано.
 
Radovi i dalje traju,guzva takodje, strucnjaci i dalje idu pravo sa Bez.kose,nema veze ni znak ni nista...
viber_image_2023-03-09_09-03-53-097.jpg
viber_image_2023-03-09_09-03-53-185.jpg
 
Relja je u pravu kada kaže da je veza Bežanijske Kose sa ostatkom NBG vrlo slaba, to je problem koji mi lokalci još kako osećamo, i koji je pogoršan činjenicom da se Kosa nalazi na bregu, tj. da postoji momenat saobraćajnog savladavanja uspona/pada. Voleo ih kad bi se svi surduci u Bežaniji proširili, ostvarila nekad planirana veza Mustafe Golubića i Marka Ristića, i završila raskrsnica Partizanske avijacije i Studentske, ali to je diskusija za nek drugu temu...
 
Zbog izvođenja druge faze radova na otklanjanju kvara na kanalizacionoj mreži u zoni raskrsnice Vojvođanske i Gandijeve ulice, od 12. marta do 2. aprila doći će do promena u radu linije javnog prevoza 82, saopšteno je iz Sekretarijata za javni prevoz.

Leb te je.. druga faza otklanjanja kvara, kao da prave visece vrtove, gde mi zivimo
 
Zbog izvođenja druge faze radova na otklanjanju kvara na kanalizacionoj mreži u zoni raskrsnice Vojvođanske i Gandijeve ulice, od 12. marta do 2. aprila doći će do promena u radu linije javnog prevoza 82, saopšteno je iz Sekretarijata za javni prevoz.
Ево и званичне објаве

ИНФОРМАЦИЈА О ПРОМЕНИ ТРАСЕ ЛИНИЈЕ ЈАВНОГ ПРЕВОЗА БР. 82 ТОКОМ ИЗВОЂЕЊА РАДОВА У УЛИЦИ ГАНДИЈЕВА

82 10/03/2023 - 02/04/2023
Током извођења друге фазе радова на отклањању квара на канализационој мрежи у зони раскрснице улице Војвођанска и Гандијева, у периоду од 12.03. до 02.04.2023. године доћи ће до промена у раду линије јавног превоза бр. 82.
Радови се изводе у десној коловозној траци улице Гандијева, непосредно испред зоне саме раскрснице, гледано у смеру ка улици Јурија Гагарина. Предметни радови подразумевају потпуно затварање улице Гандијева у овој зони, због чега ће возила са линије бр. 82 у смеру ка Блоку 44 и даље саобраћати улицама Гандијева, Пере Сегединца, Мустафе Голубића, Војвођанска, Гандијева и даље редовном трасом, док ће у супротном смеру саобраћати редовном трасом.
Возила са линија бр. 45, 71, 601, 601Н и 603Н се враћају на своје редовне трасе.

гандијева-војвођанска_радови.JPG
 
@Гага sigurno zna sta se desava jer ja kao laik vidim ogromnu novu cev za kanalizaciju,rekao bih ne fekalna nego kisna kanalizacija ili oba,nisam siguran. Uglavnom sve to ide bas sporo. Do 15h se radi i to je to,koga briga za ljude koji zive ovde i muce se vec 15dana sa celom situacijom. Jos 20 dana mucenja,malo manjeg doduse ali i dalje 82 kroz naselje koliko sam razumeo...i usporenje. Videcemo...
 
Pusten ali i dalje stoji znak iz pravca Bez.kose da je zabranjeno i sad je bus 82 bu**** a svi dr pametnjakovici? Ne mozes posle da kukas na policiju,drzavu,opstinu ako ti kao pojedinac isto to sve radis...ja kontam samo kod nas mora da se stavljaju betonske najteze barijere ili ograda preko tramvajskih sina i svakojake druge barijere jer znakovi se po difoltu ne postuju...
 
Hit totalni...1.hit je da nmg da verujem da ljudi fakticki sada idu prvo u zabranjenu ulicu i to u suprotan smer...a kao 2.hit je da je debljina dva sloja asfalta max 20cm...nisam strucan ali rekao bih da je malo(vidi se na prethodnoj slici tacno kako je iseceno). Ovde resenje jedino cela ulica da se zatvori inace bice haosa.
 
Ја још нисам видео у БГ радове где стоје знакови да је улица затворена и баријере које се могу померити и да постоји макар мала шанса да се прође мање или више раскопаном улицом, а да људи нису померили баријере и покушали да прођу. А кад један прође по правилу иду и гомила осталих. То је свакако одраз менталитета наших возача, али одговорност је пре свега на извођачима и полицији, једнима јер нису обезбедили довољно радове а другима што толеришу овакве глупости уместо да раде свој посао и кажњавају сваки овакав покушај.
 
Ljudi najnormalnije obilaze ogradu i idu dole ka suženju.

Sa ne pričam da je juče predveče policija morala da izađe na teren pošto je došlo do svađe(tuče) između dva vozača ispred stanice 82.

Edit - Primetite kontejner u pozadini. Ne znam šta se tačno događa.
IMG_20230315_110300_copy_1600x1200.jpg
 
u toj uličici levo na slici, baš naspram ovih kontejnera za smeće u krajnjem levom uglu slike, možda koji metar niže niz ulicu, mislim da se nalazi veliki kanalizacioni kolektor. Iz šipraga se na licu mesta nazire veliki betonski opseg.
 
Tezak id*** moras da budes da ne postujes nijedan znak...i da osim sto krisis sve to,i dalje vozis takoreci sad u suprotnom smeru,bez pardona ikakvog..terajuci ljude na trotoar...nadam se da neko od forumasa je bas neko takav id*** pa neka sad lepo cuje. Budi normalan,nemoj praviti jos veci haos nego sto vec jeste majmuncino jedna.
 
Извињавам ти се @бл3ипсилон4, ето ја сам мислио на оне контејнере за ђубре који су са леве стране твоје слике. Тек сад кад сам боље загледао слику видех тај грађевински контејнер.

Да, већ задњих пар месеци се ту нешто радуцка, мада су те две куће у Гандијевој улици број 4 и 6 одавно експрописане, барем је тако @Белка рекао/написао на подтеми „Проширење улица Љубинке Бобић и Гандијеве“ https://forum.beobuild.rs/threads/Проширење-улица-Љубинке-Бобић-и-Гандијеве.3182/ , а коју сам још 2014.године отворио. Нажалост све слике које сам тада постављао су се избрисале.

Током новембра прошле године су насипали туцаник код тих кућа, и баш кад сам пролазио један човек је ту нешто радио, а у те две куће светло је увек упаљено, и ноћу и дању!
Ево тих слика од 12.11.2022.године
IMG_20221112_142822_resized_20221112_031020803.jpg
IMG_20221112_142719_resized_20221112_031021972.jpg
IMG_20221112_142716_resized_20221112_031020420.jpg
IMG_20221112_133359_resized_20221112_031022785.jpg
IMG_20221112_133438_resized_20221112_031021171.jpg


Можда би @Игор требало да пребаци и твоју слику и постове и моје постове са сликама у подтему коју сам спомињао, да не би гушили ову подтему.
:sesir:
 
Vrh