Šta je novo?

Vojvođanska - Tošin Bunar

Nebojsa":3sqb8dwp je napisao(la):
milos.tro":3sqb8dwp je napisao(la):
Drugari pre 2 meseca sam pravio opširniju reportažu,pa da ponovimo.Krenuo sam iz Gandijeve Vojvodjanskom:

Drugar umes li ti da guknes nesto o bilo kojoj temi na ovom forumu osim da juris okolo i skljocas sa tim fotoaparatom nesto sto je vec po sto puta vidjeno i pored cega svaki dan na ulici prolazimo? Ti si pre 2 meseca pravio opsirnu reportazu i hoces sve da podsetis na to????? Zamisli da svako od nas ovde krene da podseca na svoje reportaze od pre mesec - dva, dve - tri godine kad ti mozda nisi ni znao za ovaj forum ... Ako si neki tantus koji ne zna sta da kaze i nema nikakvo misljenje ni o cemu ili pocetni lozac koji juri poene onda si za zaljenje. To je tvoj problem, medjutim vec si poceo da smaras. Potrudi se da napravis reportazu o necem novom, o nekoj realnoj promeni koju negde uocis, donesi neku novu svezu informaciju umesto sto se lozis na poene i statuse. Dzaba ti poeni kad se vidi da si "omladinac" sto rekose tamo na jednoj drugoj temi.
U to ime plus za Kutea za ove dve slike iznad, na to se ugledaj.

Moja današnja reportaža nije bilo nikakvo podsećanje, nego prikazivanje stanja i promena na gradilištu.Drago mi je da smo danas imali 3 reportaže na istoj temi (Direktor, Gaga i ja) koje su se svaka na svoj način razlikovale.Verovatno nisi upoznat ja Beobuild pratim 5 godina.
 
A da vas dvojica odete u UTISAK NEDELJE da se pomirite. Nadam se da vise necemo citati vasa prepucavanja
 
Jankauskas":t49vhb9w je napisao(la):
Milose samo manje slike stavljaj, ubise ovi posteri
Slažem se. Samo stavljaj, ali smanji rezoluciju ako možeš.
 
relja":337q8flt je napisao(la):
Odlična reportaža Gago, +!

Гага":337q8flt je napisao(la):
Званично отварање целе улице се предвиђа између 21-24. априла, а од уторка-15. априла ће у саобраћај бити пуштене по две траке у сваком правцу Војвођанске улице.

Значи имаћемо улицу пуштену у саобраћај скоро месец и више дана пре званичног рока, које је требало да буде 28. маја 2014. године. Ето и маратонци ће трчати по једном новом делу па онда скрећу лево у Нехруову.

Bravo, šta drugo reći.
Možda će sledeće godine promeniti trasu Maratona tako da trkači skreću iz Vojvođanske levo u Dušana Vukasovića, pa da ne prave "polukružno" u Jurija Gagarina na "T" raskrsnici sa Dušana Vukasovića kao sada.

Гага":337q8flt je napisao(la):
Да је требало да раде нишу за стајалиште линије 82 у Гандијевој-правац ка Бежанијској коси, требало је, то сви знамо, али пита се дирекција и инвеститор :notok: . Баш кад сам прилазио Војвођанској наиђе 82-ка и ево резултата кад аутобус стане на стајалиште. Да будем искрен чекао сам да изађу сви путници, уђу други у аутобус и тек пред само кретање аутобуса сам сликао, да се скупи што више возила иза аутобуса :D и ето, створи се ред возила иза њега и тај ред се протеже и преко целе раскрснице до друге стране Гандијеве !

Prosto neverovatno. Veliki, veliki propust.

Гага":337q8flt je napisao(la):
Са друге стране улице тј. у делу Гандијеве код оне зграде која је у проблему и која још није усељена, се прави аутобуско стајалиште за 82-ку. Укида се садашње стајали у Гандијевој пре раскрснице, а код Максија.

Šta sam ja pričao? :)

Гага":337q8flt je napisao(la):
На жалост, код дела улице коју су затворили (код пумпе), аутомобили већ увелико користе као излаз/улаз у Војвођанску и то без пардона, као и овај бахати са Хондом Џез.
У овом делу улице је опет пре два-три дана градски аутобус закачио жену кад је претрчавала улицу. Срећом ништа јој није било, чак кад је устала, само је одшетала даље !!!

O ovome smo pisali još ranije, i prosto je neverovatno da niko još ništa nije preduzeo.

Гага":337q8flt je napisao(la):
Онај проблематични „шахт“ код кафе пицерије на раскрисници са Нехруовом није у опште шахт, то је црпна станица и испод су две пумпе. Те пумпе су на шинама које су учвршћене/причвршћене доле у земљи. Те пумпе не могу у опште ни да се изваде и тако мора да стоји. Покушали су и са неким другим решењима, али не може.

Nije problem što se tu nalazi šaht, nego nivelacija behaton kocki oko betonske "krune" koja drži metalni poklopac. Samo to.

Реља, хвала на похвали и плусићћћу.
Па трудим се, желим да уз слике увек дам и правовремено објашњење, а не само да сувопарно постављам слике, јер уз објашњење, која су из прве руке, шта се ради и када ће нешто бити и шта се планира је много лепше и боље, мада и сама слика исто говори јако пуно.

-Па траса Маратона и може да се промени да стварно нема онај "Т" део, само да ли би онда било оних 42 км ! :p
-Пропуст за нишу стајалишта 82 у Гандијевој је очигледан, али шта рећи.
-Па ниси само ти, већина нас је сматрала да ту баш треба да буде стајалиште, срећом остварило се.
-На жалост излаз/улаз у Војвођанску није добро решен. И сам извођач радова је, а то сам раније у репортажама и рекао, је био поднео захтев Дирекцији и Инвеститору да се ту ипак остави тај улаз/излаз, али ове две институције нису дозволиле ! Извођач је ионако на своју руку поставио онако мало повишене ивичњаке у оном средњем делу.
Сад је једино на Секретаријату саобраћаја да постави оне стубиће и колико толико спречи бахате.
-Што се "шахта" тиче, и сам извођач је покушао да одради најбоље како је могао и то су урадили. Јесте да изгледа мало рогобатно, али шта је ту је. Са постављањем неког бетонског кућишта које би штрчало изнад тротоара се одустало из безбедносних разлога, јер се сматра да би се на тај начин повређивали пешаци, а посебно деца и било би можда "знатижељника" да знају-открију шта је у том кућишту !
 
Jankauskas":3w4j1rdy je napisao(la):
Milose samo manje slike stavljaj, ubise ovi posteri

Jankauskas, hvala ti na sugestijama.Smanjio sam rezoluciju na fotkama,posto slikam mobilnim mahinalno bude portret varijanta,ispravicemo :)
 
Gago, u vezi trase Maratona: merenje na Google Earth, dakle grubom metodom, dobija se razlika od 10-tak metara u dužini dve trase. Ako se to uopšte gleda, ova razlika se može nadoknaditi pomeranjem starta, odnosno cilja.
A nije isto kada se zatvori Dušana Vukasovića i kada se zatvori Nehruova.
Srećom, sada bar postoje alternative.
A šta bi tek bilo kada bi se potrudili i proširili Tošin Bunar pre "dolaska" "UMP-a"...
 
Ej Ljudi! Ove reportaze Vam dobre, kao I fotkice, a mogu Vam reci da sve to lepo izgleda. Lepo opisano za nas koji gledamo "iz daleka". :)
 
Malopre sam prošao Gandijevom.
Ako je zaista autobuska stanica, onda je prilično čudna. Kao da će da bude pod nekim blagim padom prema kolovozu.
Parking nije - usko je, pod nagibom je, a i zauzima mesta za samo tri - četiri automobila, dok na celom potezu ima još mesta...
 
Па то аутобуско стајалиште ће да служи и као трећа трака, односно углавном за десно скретање возила за онај паркинг који је иза оне зграде "половњаче" :p (пола усељена, пола није).
Вероватно зато и нису лили оно бетонско постоље за стајалиште !
 
LUCAS":1kebjlih je napisao(la):
Ej Ljudi! Ove reportaze Vam dobre, kao I fotkice, a mogu Vam reci da sve to lepo izgleda. Lepo opisano za nas koji gledamo "iz daleka". :)
Лукас друже хвала, трудимо се, а знам(о) да нас редовно пратиш "од тамо далеко из Америку бре :D".
А тек кад почне сређивање Тошиног бунара, их. Биће репортажа не секирај се.
 
Гага":2kdsa83t je napisao(la):
Па то аутобуско стајалиште ће да служи и као трећа трака, односно углавном за десно скретање возила за онај паркинг који је иза оне зграде "половњаче" :p (пола усељена, пола није).
Вероватно зато и нису лили оно бетонско постоље за стајалиште !

Iskreno, nisam ni primetio da nije izlivena betonska ploča.
Meni je čudno kako je napravljeno stajalište za putnike (ako je uopšte u pitanju autobuska stanica...)
 
Pretpostavljam da je na ulici ostalo da se uradi obelezavanje,postavljanje semafora jer su iskoristili stare ali sto se kaze za pola ulice i to bi bilo to...jos da srede autobuska stajalista...zna li neko jos sta treba da se uradi do pustanja ulice u saobracaj...verovatno i neke dozvole...
 
Ono što se golim okom može videti, ostalo je da se uradi:

- ceo trotoar, biciklistička staza, zeleni pojas... od Nehruove do crkve, tj ispred OŠ Milan Rakić
- popločavanje izlaza iz dvorišta na ulicu između Gandijeve i Nehruove
- asfaltiranje biciklističke staze između Gandijeve i Nehruove
- trotoar u Nehruovoj ispred OŠ JS Popović sa zelenim pojasom
- asfaltiranje u Nehrovoj i u Gandijevoj
- horizontalna signalizacija
- semafori na rasrsnici sa Nehruovoj

i verovatno još ponešto što laičko oko ne vidi.
 
-постављање тротоара,гледајући прошли викенд у делу између старе пумпе и роме,иде баш брзо
-што се тиче бициклистичких стаза,комплет ивичњаци су постављени од нехруове до гандијеве а мислим и према душана вукасовића, што каже гага само још асфалт
-тротоари код обе школе су неурађени,али то ће брзо ићи јер је остао само бехатон
-што се тиче асфалтирања у гандијевој и нехруовој код обе раскрснице,је урађен први слој значи остао да се убаци завршни слој
-свуда наравно обележавање и као што сам и рекао семафори,на пр на раскрсници нехруове и војвођанске на месту где је било игралиште,семафор је некако планиран на чудној позицији јер је тик уз уличну расвету,бандера ће га ја мислим заклонити
Јутрос су се постављали ивичњаци где је некад био полукружно док су били радови а тако и у земунској
Мислим да су све ово неке финесе и да се треба усресредити да се улица што пре пусти у саобраћај и да се што пре поставе стубићи код старе пумпе кад већ су је без потребе и затворили али шта је ту је...касније ће се вероватно користити уличица код пијаце...само да неко не покупи екипу испред дисконта...:)
 
Gago,da te pitam imaš li informacija da li će biti radjena četvrta traka u Gandijevoj ? U jednoj od ranijih reportaža si to pominjao.
fotografija1633.jpg

I par fotki iz Gandijeve danas, po preporuci Jankauskasa
fotografija1634.jpg

fotografija1636.jpg
 
Sudeći po stanju na terenu, i ako budu radili 4. traku u Gandijevoj, to će biti naknadno. Gledajući situaciju, verujem da te trake, na žalost, neće biti.
 
Гага":1erh4dxg je napisao(la):
LUCAS":1erh4dxg je napisao(la):
Ej Ljudi! Ove reportaze Vam dobre, kao I fotkice, a mogu Vam reci da sve to lepo izgleda. Lepo opisano za nas koji gledamo "iz daleka". :)
Лукас друже хвала, трудимо се, а знам(о) да нас редовно пратиш "од тамо далеко из Америку бре :D".
А тек кад почне сређивање Тошиног бунара, их. Биће репортажа не секирај се.


Nema na cemu, nego zaista, sve to lepo izgleda. Naravno ne ulazim u kvalitet, ali verujem da je sve to prihvatljivo, a naravno sve mnogo bolje izgleda nego sto je bilo. E sad, ono oko Tosinog Bunara! Malo sam pesimista, bar sto se tice onoga sto sam procitao na forumima, posto je to ocigledno deo UMP-a, a koliko vidim fali im kinta (potrosili valjda). No, bice jednog dana.
Nadam se da cu ove godine videti zavrsenu Vojvodjansku posto je koristim za ulazak u 60-te.
 
milos.tro":9q0j9tvz je napisao(la):
Gago,da te pitam imaš li informacija da li će biti radjena četvrta traka u Gandijevoj ? U jednoj od ranijih reportaža si to pominjao.
fotografija1633.jpg
Милоше, да писао сам о томе у репортажама. Одустало се од градње те четврте траке, значи од траке која би била за десно скретање из Гандијеве у Земунску, и то су требали да раде на крају свих радова.

Зашто се одустало ? Гледаћу да сазнам више, колико још сутра, а предпостављам да су Дирекција и Инвеститор одустали, јер би онда сигурно биле још веће гужве у делу Гандијеве (правац од Ј.Г. улице) пре семафора на раскрсници са Војвођанском и Земунском, на самој раскрсници, и у оном делу Гандијеве до аутобуског стајалишта, а кад је аутобус на стајалишту. И кад не би био аутобус на стајалишту биле би сигурно гужве, јер би се онда морало из две траке које би водиле за право, возила сливала у такозвани левак за једну траку и опет би биле гужве.
И сад су велике гужве баш у овом делу и кад је једна трака према Бежанијској косе, а не кад би биле две (како је планирано). Те гужве лепо показује она моја слика из задње репортаже, кад аутобус 82 стоји на стајалишту.

Ово ће имати смисла, да буду четири траке, кад буде правац од раскрснице према Бежанијској коси, у Гандијевој 3+3 или 3+2 у том делу, а како је иначе и требало да буде. Али други пут о томе.
 
LUCAS":3phmwepf je napisao(la):
Гага":3phmwepf je napisao(la):
LUCAS":3phmwepf je napisao(la):
Ej Ljudi! Ove reportaze Vam dobre, kao I fotkice, a mogu Vam reci da sve to lepo izgleda. Lepo opisano za nas koji gledamo "iz daleka". :)
Лукас друже хвала, трудимо се, а знам(о) да нас редовно пратиш "од тамо далеко из Америку бре :D".
А тек кад почне сређивање Тошиног бунара, их. Биће репортажа не секирај се.


Nema na cemu, nego zaista, sve to lepo izgleda. Naravno ne ulazim u kvalitet, ali verujem da je sve to prihvatljivo, a naravno sve mnogo bolje izgleda nego sto je bilo. E sad, ono oko Tosinog Bunara! Malo sam pesimista, bar sto se tice onoga sto sam procitao na forumima, posto je to ocigledno deo UMP-a, a koliko vidim fali im kinta (potrosili valjda). No, bice jednog dana.
Nadam se da cu ove godine videti zavrsenu Vojvodjansku posto je koristim za ulazak u 60-te.
Наравно да лепо изгледа, квалитет радова је исто добар и све је како треба. Можда неки детаљи, али то није баш све до извођача радова. Неке ствари су могла да имају и боља решења, али ето Дирекција и Извођач нису дозволили !
Ма Војвођанска се завршава практично за пар дана (21.-24. априла) тако да ћеш кад дођеш ове године слободно моћи да "пичиш" новом ганц улицом, правац у 60-те блокове. Иначе улица већ сада мами за брзу вожњу, али вози полако кад дођеш, биће постављене и камере за надзор саобраћаја :p :cry:

Тошин бунар: паре за ову улицу нису потрошене јер још нису ни добијене од европске банке за обнову и развој. Пошто коначно сређивање ових цц. 300 метара Т.б. зависи од почетка радова на УМП-у, то значи да ће и тај део да раде кад радови УМП-а буду стигли до ове улице. А радови на УМП-у ће почети од садашњег завршетка тј. од железничке станице Нови Београд. Онда ће се у склопу свих радова радити и нова раскрсница Тошин бунар-Николе Добровића.
Сви се некако надамо да ће се то све завршити до следећег Маратона, мислим на 2015. годину :) !
 
Ето шта значи позитивна и конструктивна критика, Дане Бежанија почео да пише ћирилицом :kk:
 
Пар сличица од суботе-05.април и стање саобраћаја у Гандијевој улици превац низ Бежанијску косу.
Овакве велике гужве су сваке суботе, недељом мање, а радним данима их и нема, а да будем искрен, не знам као је у јутарњим часовима (радним данима).
А тек кад буду задушнице, не питајте.

Значи гужве почињу од семафора на раскрсници Љубинке Бобић-Партизанске авијације-Гандијева-Бежанијских илегалаца (код Циганског насеља), возила има и у раскрсници, и ред се протеже скроз доле до семафора на раскрсници Гандијева-Војвођанска-Земунска:








Пошто неки пут нема возила у траци за лево скретање из Гандијеве у Земунску, неки "фини" возачи искористе моменат и пређу у ту траку и наставе да возе право. Чак је и возач аутобуса 82., тако поступио, али ајде барем је смањио дужину реда возила :p
 
Наравно..Гаго..контам да си супер лик...лепо би било након отварања улице да се то и покваси...а што се тиче гужве у гандијевој..па само све већа и већа може са буде..ко зна шта ће се ту радити...поззз
 
Vrh