Šta je novo?

Vojvođanska - Tošin Bunar

Не раде у опште жешће споро, рокови су реални јер раде потпуно нову улицу, а не реконструкцију. У понуди на тендеру извођач (Страбаг) је дао најкраћи рок изградње од свих понуђача.

Не можеш да поредиш изградњу зграде и улице. Зато се ваљда и грађевинарство дели на нискоградњу и високоградњу. Зграда се ради на мањем простору и сусреће се са много мање проблема (нема толико подземних непредвиђених инсталација, вода, лагума, итд. Нисам грађевинац, али разлика се и сама уочава, али сам доста научио баш овде од људи који су те струке (Стф, Делија, Спатио, Лорд, Благоје, Зума,...) извињавам се ако сам некога изоставио.

Па ето и Денеза је почела да гради онај пословни центар „Тошин бунар“ у улици Тошин бунар средином септембра 2013. године и ево још увек нису изашли из земље :notok: ! Има посебна тема у Пројектима о овоме.

Извођач радова се не хвали сам, хвалим их ја :wink:
 
Počeli su radovi na sastavljanju razdelnog ostrva na potezu od kuće odakle se širi užasan smrad svinja pa sve do auto perionice, to je otprilike negde kod broja Vojvodjanska 80-86.
Primetio sam da ovaj deo posla jako sporo rade, evo kako je to izgledalo na početku jučerašnjeg dana
33bhm50.jpg

amea92.jpg

x1ccv5.jpg


A do ovde su otprilike stigli juče sa radom
1id9iq.jpg


A evo kako je to jutros izgledalo
2qnxkwz.jpg

2cxvjnn.jpg

98cxs5.jpg

idyhix.jpg


Kao što se na slikama vidi oni su za ceo jučerašnji dan skinuli 15-20 metara asfalta, a danas je stigla ova mašina koja skida asfalt ali sam taj proces može biti brži, jer kada se prikolica kamiona napuni asfaltom, mašina se gasi i čeka se taj isti kamion da se vrati sa ispraženjenom prikolicom pa se onda opet pali mašina, to čekanje traje 15-20 minuta i tako ko zna koliko puta, pa zar nisu mogli da angažuju dva kamiona, da dok jedan prazni prikolicu drugi je puni a mašina neprekidno radi :bash:
Ovako meni to sve deluje sporo, loše organizovano i neracionalno, ali mozda to tako treba, ovi inženjeri to valjda znaju bolje od mene, verovatno sam ja još jedan od hejtera...
 
HCMF":26ud2iig je napisao(la):
Počeli su radovi na sastavljanju razdelnog ostrva na potezu od kuće odakle se širi užasan smrad svinja
Кад смо већ код смрада, морам да вас обавестим да је Општина Н. Београд донела Уредбу којом се између осталог и у Војвођанској улици забрањује држање домаћих животиња - папкара. Сви они који држе животиње добили су рок до децембра ове године да се снађу тј. од децембра неће бити толерисано држање свиња, крава... Међутим, питање је да ли се непријатан мирис шири само са поменутог имања или и "насеља" изнад поменуте куће (означено на слици)?!
2qnxkwz.jpg
 
Danas su asfaltirali i drugu polovinu, tako da je ceo potez od Gandijeve ka Nhruovoj asfaltiran i čeka se završni sloj.

Raskrsnica sa Nehruovom je potpuno raskopana na "staroj" trasi pa od nje i zavisi završetak radova.
I danas su radili na proširenju razdelnog ostrva na mestu gde je bilo suženje kod Crkve.
 
Mislim da biciklistička staza na parnoj (staroj) strani ulice neće ni malo biti popularna.
Zbog uskog trotoara između kuća i zelene povšine uz kolovoz, prilazne rampe za kapije kuća diktiraju da se staza "spušta" ispred svake od dvorišnih kapija. Iliti sinusoidna staza :)

Primetio sam stanare kako lopatama prebacuju šljunak pod temelje svoje kuće.
Prvo mi je bilo čudno, a onda sam se setio kako u Nemanjinoj zjape rupe u podnožju zida stare zgrade kasarne, nakon što je postavljen behaton...
 
@nbgcity

Komšija, vala stvarno, totalno si negativan. Nešto si besan i nezadovoljan i sipaš ovde toliko, da si evo i mene aktivirao, e samo da ti kažem - preterao si! (a pišem ovde taman toliko često koliko u Srbijici ima racionalne ocene namera i projekata, dakle u epsilon okolini nule;))

PS: Pozdrav svim komšijama! Dobijamo sjajnu ulicu, solidno izgrađenu, u realno solidnom roku. Ko god da je otvori, boli nas uvce, ulica ostaje nama na polzu i korišćenje...
 
Ja sam samo realan, ali vidim da je vecina vas toliko odusevljena ulicom da vam je sve super, a moze biti mnogo bolje i brze, jer se ja bavim gradjevinarstvom pa znam, Elem da vam ne smeta moje tzv hejtovanje, povlacim se iz svih daljih diskusija u vezi ove ulice.
 
Uz duzno postovanje, svako od nas za sebe smatra da je realan.
2 osobe uvek drugacije vide odredjene pojave, stvari...
Po meni, dinamika radova u vojvodjanskoj je dobra.
Akcenat bih uvek stavio na kvalitet radova.

PS
Nema razloga za ljutnju i povlacenje iz diskusije zato sto imas drugacije misljenje od nas koji smo zadovoljni brzinom.

PPS
IMA LI IDEJE ILI PREDLOGA DA SE NEKOLIKO STARIH BANDERA SA ULICNOM RASVETOM POSTAVE NA NEKU POZICIJU, RECIMO KOD CRKVE?
MISLIM DA BI TO BILO LEPO KAO NEKA VRSTA SECANJA, SPOMENIKA NA BEZANIJU KOJA POLAKO NESTAJE.
Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
Jutros su krenuli sa postavljanjem ivičnjaka u Gandijevoj
fotografija1337.jpg

fotografija1340.jpg

Sa asfaltiranjem su stigli do Gandijeve
fotografija1342.jpg

fotografija1343.jpg
 
Danas je asfaltiran poslednji sloj, u nivou šahtova.
 
Још само ова раскрсница са Нехруовом и готово!
fotografija0203.jpg

fotografija0204.jpg

Ред је да се похвале ови људи што уређују зелене површине, а истовремено, за сваку осуду је гажење ових уређених површина од стране многих, који, рекао бих безобразно газе, чак и тек посађено цвеће!! Једни граде, други уништавају, докле?!
fotografija0202.jpg
 
Само пар сличица на брзину снимљених у суботу (22.03. у 13:23) код раскрснице са Гандијевом. Репортажа ће бити негде средином следеће недеље, немам ових дана толико времена.

Све је асфалтирано до Нехруове. Равно ко стакло.


Угао Војвођанске и Гандијеве, код оне проблематичне зграде, се полако сређује. Завршен је данас тротоар, а завршили су и све ивичњаке за трећу траку. Шљунак се увелико набацује на делу за бициклистичку стазу, а и на делу за трећу траку. Ускоро ће кренути и са постављањем ивичњака за стазу, па њено асфалтирање и асфалтирање треће траке и овај део раскрснице је готов.




Након тога прелазе преко пута тј. на другу страну Гандијеве и раде четврту траку за десно скретање у Земунску улици. Као што сам и раније рекао, за ову траку ће морати да сузе онај зелени појас до негде близу електричних стубова. Слика од фебруара ове године:
 
I par jutarnjih fotki,nedelja, par radnika na gradilištu
fotografija1350.jpg

fotografija1352.jpg

fotografija1353.jpg
 
Par fotki iz Gandijeve slikano danas oko 13h, skida se stari asfalt i pripreme za asfaltiranje
Radi se punom parom,uprkos kiši
fotografija1381.jpg

fotografija1382.jpg

fotografija1383.jpg

fotografija1385.jpg
 
Je l' se meni čini ili su posadili drvored ispod bandera sa elektrovodovima ili barem tik uz njih?! Je l' to znači da će kad završe ulicu da je raskopaju da bi postavljali podzemne kablove ili su ih već postavili a bandere ostavili sa sve vodovima?
 
nikolaj":33iybslw je napisao(la):
Je l' se meni čini ili su posadili drvored ispod bandera sa elektrovodovima ili barem tik uz njih?! Je l' to znači da će kad završe ulicu da je raskopaju da bi postavljali podzemne kablove ili su ih već postavili a bandere ostavili sa sve vodovima?
Очигледно не пратиш тему од почетка радова, па је твој коментар такав. Наравно да су поставили све подземне каблове и то одавно. Старе бандере ће се уклонити, а до тада има још времена.
 
Kakav komentar? Ništa nisam komentarisao nego sam pitao na osnovu priloženih slika. Temu pratim koliko stižem tako da mi je očigledno promaklo da su postavili kablove... inače nisam građevinski nego inženjer elektrotehnike i samo komentrarišem u svom domenu.....nebitno.. U svakom slučaju, hvala na pojašnjenju.
 
http://www.dodaj.rs/f/1e/3a/3G5HcYEq/1/ ... 896811.jpg

Није ми јасно зашто нису ставили слој асфалта и преко ових станичних бетонских плоча.Овако ће у року од одмах испуцати,у пукотинама ће се скупљати вода и кроз пар месеци имаћемо велике кратере. Исте те бетонске плоче са нбг стране су већ почеле да се круне а изливене су пре месец-два.
 
Ja sam uvek za betonske ploče na stanicama. Asfalt se stanicama uvek tu istalasa i nastaju ogromni kolotrazi. Tanak sloj asfalta preko betona ne bi ništa pomogao.

Takvih primera (sa betonskim pločama) ima u Bulevaru Zorana Đinđića i kod Arene i sa obzirom da taj deo nisu dirali otkada su ga napravili - sasvim je pristojno stanje.
 
Slažem se sa astroduletom. Neće biti kolotraga (koa kod bloka 70 u Jurija Gagarina), samo treba naći optimalno rešenje za obnovu površinskog sloja betonske ploče.
 
Ако би се асфалт налазио преко бетонске плоче никаквих колотрага не би било а спречило би се пропадање плоче.Обратите пажњу на плоче на супротном смеру.Већ су окрњене по ивицама.
 
Ne razumem se previše u tehnologije izrade asfalta, ali mislim da je jako teško napraviti smešu koja će se dobro ponašati na Beogradskih -10 i +50 (pa i više koliko leti ume da zapeče).

Tanak asfalt mislim da bi se još gode ponašao nego debeo pod težinom autobusa.

Za to krunjenje bi vlajda pomogao onaj bitumen što se sipa kad se pojavi neka pukotina.

Mogao bi neko stručan da objasni.
 
Vrh