Šta je novo?

Vojvođanska - Tošin Bunar

Pripremni radovi za stajalište u Gadijevoj
fotografija1324.jpg

i radovi u Gandijevoj
fotografija1325.jpg

fotografija1326.jpg

fotografija1327.jpg

fotografija1328.jpg
 
relja":38oqpfom je napisao(la):
Počeli su da rade i ivičnjak za biciklističku stazu da "starom" delu ulice.
Već je istovarena zemlja za "zeleni pojas", stabla su posađena celom dužinom, sa obe strane, kao i na razdelnom ostrvu.
Ovo sa stablima na razdelnom ostrvu mi nije baš jasno - ako se na razdelnom ostrvu nalaze i stubovi javne rasvete, zar krošnje neće jednoga dana da bacaju senku? Ili su izabrali drveće koje neće mnogo rasti u visinu i imati razgranate krošnje?

Mislim da i u Bulevaru Oslobodjenja imas primer od Komande do Trosarine razdelno ostrvo sa drvoredom po sredini i nisam siguran da ce to biti problem.
 
Ja se izvinjavam što upadam kao padobranac, ali zašto je zatvorena ulica kod pumpe (kod solitera) i ostavljena kao slepa? Deluje neverovatno.
 
Već smo pisali o ovome, ali vredi ponoviti, pošto jeste neverovatno.
Ukratko: ostavljanje ovog uključenja/isključenja bi, kako kažu, "usporilo saobraćaj" u Vojvođanskoj.
A pošto je ova ulica deo "magistralnog pravca" ovakva "usporenja" nisu planirana.
To što ćemo proširenje Vinogradske i puta za Surčin kao i taj magistralni pravac dočekati verovatno nikad (čak i bez analogije sa višedecenijskim čekanjem na proširenje Vojvođanske), nema veze...
 
belka":qykvr4xk je napisao(la):
Ja se izvinjavam što upadam kao padobranac, ali zašto je zatvorena ulica kod pumpe (kod solitera) i ostavljena kao slepa? Deluje neverovatno.

Malo pregledaj predhodne strane pricalo se o tome, ali sustina ti je da se ulaz u Vojvodjansku kao sto vidis zatvara...
 
Пошто је неко поменуо зелену површину, имам потребу да укажем на једну ружну појаву појединаца (још увек није масовна појава, што ће вероватно постати).
fotografija0198.jpg

Наиме, ради се о гажењу зелених површина, боље речено земљаних површина које би касније требало да буду зелене. Сви знамо како је ова улица изгледала само који месец раније - ужасно.
fotografija0199.jpg

Па када је већ тако, зар је тако тешко направити неколико метара више како би се улица прешла на прописаном месту. Верујем да ће се већина нас тога и придржавати, а да ће се они који буду у мањини, временом стидети због својих поступака.
fotografija0200.jpg

Бојим се да ће Секретаријат за саобраћај на делу испред цркве поставити металну ограду како би зштитили несавесне грађане који имају потребу да претрчавају улицу, која је сада већ булевар, а то је веома опасно. Због свега овога, апелујем на све нас да улицу прелазимо искључиво на пешачким прелазима, како бисмо сачувли будућу зелену површину.
 
Kute":3lrttgjg je napisao(la):
.... Због свега овога, апелујем на све нас да улицу прелазимо искључиво на пешачким прелазима, како бисмо сачувли будућу зелену површину.

... ili sopstveni život.
Pre ili kasnije će podići visoku ogradu, kao u Jurija Gagarina.
 
samo da napomenem da od sinoc zatvorena za saobracaj nehruova,sama raskrsnica sa vojvodjanskom,verovatno sledi isti proces kao i sa gandijevom,prosirenje i sredjivanje trotoara,malo zbog skole malo uopsteno...znaci racunam narednih bar 20 dana nece biti u funkciji...izdrzacemo sve...sve zbog nove i bolje ulice...trotoar od nehruove do gandijeve je fenomenalan,uz neke sitnice koje ce se otkloniti...eventualno dodatno njegovo osvetljenje je kad se pogleda,trotoari na starom delu vojvodjanske imaju na banderama osvetljenje...ali mislim da to nisu planirali...videcemo
 
Počelo je asfaltiranje od Gandijeve ka Nehruovoj.

Raskrsnica sa Nehruovom je jutros bila otvorena.
 
Oko 15 do 8 sam iz Nehruove skrenuo desno u Vojvođansku ka Gandijevoj, raskrsnica je bila otvorena.
Onda sam 10 minuta proveo u koloni do semafora sa Gandijevom....
 
nisam ocigledno lepo napisao...izvinjavam se..deo nehruove prema pere segedinca...to je zatvoreno..znaci stari deo raskrsnice da kazem sa vojvodjanskom...pa slede radovi msm kao u gandijevoj kod mini maxija..
 
Kolko sam jutros primetio posle par nedelja utabavanja :D pocelo je asfaltiranje ulice od Gandijeve ka Nehruovoj, a i ivicnjaci su skoro svuda postavljeni ostalo je jos samo da se postavi pesacka staza. Za šta je onda potrebno jos mesec i po dana ???? :? :? :?
 
nek je sa srecom i sto pre da se otvori za saobracaj...verovatno ce im trebati jos nekih 20 dana da se uradi raskrsnica nehruove sa vojvodjanskom deo ka ulici pere segedinca...a mozda i manje...nadamo se manje...
 
nbgcity":v7dvy0ho je napisao(la):
Kolko sam jutros primetio posle par nedelja utabavanja :D pocelo je asfaltiranje ulice od Gandijeve ka Nehruovoj, a i ivicnjaci su skoro svuda postavljeni ostalo je jos samo da se postavi pesacka staza. Za šta je onda potrebno jos mesec i po dana ???? :? :? :?

Da se formira Vlada valjda. Onaj, koji ce da presence crveni ribbon I tako to. Trazi se valjani politicar koji ce da pripise sebi uspeh I ispunjena obecanja. :bash:
 
Danas su asfaltirali dva sloja, na potezu od Gandijeve do "Tepih servisa".
To je ugrubo polovina rastojanja od Gandijeve do Nehruove.

Biciklistička staza je neravna (subjektivan osećaj u vožnji, znate na šta mislim).
 
LUCAS":2rc2n6rk je napisao(la):
nbgcity":2rc2n6rk je napisao(la):
Kolko sam jutros primetio posle par nedelja utabavanja :D pocelo je asfaltiranje ulice od Gandijeve ka Nehruovoj, a i ivicnjaci su skoro svuda postavljeni ostalo je jos samo da se postavi pesacka staza. Za šta je onda potrebno jos mesec i po dana ???? :? :? :?

Da se formira Vlada valjda. Onaj, koji ce da presence crveni ribbon I tako to. Trazi se valjani politicar koji ce da pripise sebi uspeh I ispunjena obecanja. :bash:
Не разумем зашто сте толико негативни, има овде још доста да се ради, а зар није довољна чињеница да ће улица бити пуштена у саобраћај малте не месец дана раније.
 
"Nova" strana ulice je izgrađena, a saobraća teče neometano sve vreme.
Nema tu šta da se otvara.
Ni novi deo nije svečano otvaran, samo je saobraćaj bio preusmeren.
 
Nova Tvornička u najavi. Tamo su rešili problem ovde ga prave.
fotografija1324.jpg


Ovde se jasno vidi neusaglašenost projekta sa nekim odlukama. Za ovo bi trebao neko u "aps". :rant:
Pa ima da zaguše raskrsnicu dole kad ovde stane autobus a imalo je mesta za autobusku stanicu(nišu).
 
Данас је почело асфалтирање дела Војвођанске улице од Гандијеве према Нехруовој. Данас ће завршити са асфалтирањем првог слоја до кућног броја 36, докле је постављен битумен.

Одмах да кажем да је достављен и протест Дирекцији за јавни превоз, инвеститору, ..... за уклањање овог тек саграђеног аутобуског стајалишта (!) у Војвођанској улици, а које се види на сликама. Станари из једне куће су се побунили против тога што је то стајалиште ту баш изграђено поред њихове куће, мислили су да ће стајалиште остати тамо где је и сад, на крају Земунске, а испред раскрснице. Зна се да је то било привремено решење, а нико им није крив, што и ови станари, а и остали станари ове улице, нису ишли на јавни увид и расправу кад је била организована да све планове прегледају и кажу своја мишљења и приговоре и да се види шта би могло да се уради на побољшању.








Камиони само довозе асфалт и поређани су један иза другог




По потреби се кроје ивичњаци на одређену дужину, а мора се и мало одморити, удахнути свеж ваздух, велика је прашина




Постављају се ивичњаци за тротоар и бициклистичку стазу на овом делу улице од Нехруове према Гандијевој. Такође се постављају и ивичљаци који обележавају улазе за свако двориште кућа које су у овом делу улице. Бандере које су на бициклистичкој стази су старе бандере и оне се уклањају. Нове бандере су већ постављене на своја одговарајућа постоља.





Затворена је некадашња улица код пумпе која је излазила/улазила из/на Војвоћанску. Постављени су ивичњаци коловоза, бициклистичке стазе и тротоара, а поставиће се и повишени ивичњаци на крају ове улице.


Постављени су и упуштени ивичњаци и ивичњаци који обелажавају улаз/излаз код дела уличице код пијаце и овом уличицом ће се допремати, као и раније, потребна роба за саму пијацу и околне радење.


На раскрсници Војвођанске и Нехруове се ради пуном паром, а део улице, према Пере Сегединца (доњи део) је данас нешто после 12 часова затворен. Тај део се исто обнавља, инсталација је већ нова постављена, проширују се траке и радови добро напредују и у првој недељи априла би требало да све буде готово !




На самој овој раскрсници је ископана рупа ради постављања нових цеви, а и овог дела цеви који треба да се замени





У делу од Нехруове према делу који је већ завршен (према кружном току) су постављени ивичњаци тротоара и бициклистичке стазе и треба још да се постави завршни слој шљунка, утабавање, па асфалтирање стазе и постављење бехатон плоча на тротоару


Са друге стране завршене траке Војвођанске треба још на једном делу раскрснице да се поставе бехатон плоче на тротоар


Полако се припрема за градњу траке за десно скретање из Нехруове у Војвођанску и да се онда ради други део зида и тротоар, а одмах поред школе Стерија


Тротоар и бициклистичка стаза са десне стране је завршено до оне наранџасте зграде, само још један мали део код те зграде треба да се заврши.





Код школе Стерија је изравната и уређена земља, а копа се и канал за зид којим ће се одвојити простор-терен за физичко васпитање од околине. Однешен је и онај велики зелени контејнер који је ту био и у кога је стављано оно ђубре које је ту било.





Хм, ово ће неко морати да поправи, стоји већ дуже време овако


Постављене су и водоводне цеви у делу Гандијеве улице према улици Јурија Гагарина, а испред оне још неусељене зграде (број 34 б) и ту ће се ускоро у овом делу завршавати трећа трака која се ту ради


На земљаном разделном појасу између трака је већ посађено и ниско растиње на одређеним размацима,

 
Гаго одлично! Све си ближе Јонкаускасу. Свака част.
 
Гага":19lt9ye0 je napisao(la):
LUCAS":19lt9ye0 je napisao(la):
nbgcity":19lt9ye0 je napisao(la):
Kolko sam jutros primetio posle par nedelja utabavanja :D pocelo je asfaltiranje ulice od Gandijeve ka Nehruovoj, a i ivicnjaci su skoro svuda postavljeni ostalo je jos samo da se postavi pesacka staza. Za šta je onda potrebno jos mesec i po dana ???? :? :? :?

Da se formira Vlada valjda. Onaj, koji ce da presence crveni ribbon I tako to. Trazi se valjani politicar koji ce da pripise sebi uspeh I ispunjena obecanja. :bash:
Не разумем зашто сте толико негативни, има овде још доста да се ради, а зар није довољна чињеница да ће улица бити пуштена у саобраћај малте не месец дана раније.

Nije da sam negativan nego me nervira sto nesto rade toliko sporo da je nemoguce sporije, i onda se hvale kako su zavrsili pre roka. Mislim :notok:
 
nbgcity":150oz5p1 je napisao(la):
Гага":150oz5p1 je napisao(la):
LUCAS":150oz5p1 je napisao(la):
nbgcity je napisao(la):
Kolko sam jutros primetio posle par nedelja utabavanja :D pocelo je asfaltiranje ulice od Gandijeve ka Nehruovoj, a i ivicnjaci su skoro svuda postavljeni ostalo je jos samo da se postavi pesacka staza. Za šta je onda potrebno jos mesec i po dana ???? :? :? :?

Da se formira Vlada valjda. Onaj, koji ce da presence crveni ribbon I tako to. Trazi se valjani politicar koji ce da pripise sebi uspeh I ispunjena obecanja. :bash:
Не разумем зашто сте толико негативни, има овде још доста да се ради, а зар није довољна чињеница да ће улица бити пуштена у саобраћај малте не месец дана раније.

Nije da sam negativan nego me nervira sto nesto rade toliko sporo da je nemoguce sporije, i onda se hvale kako su zavrsili pre roka. Mislim :notok:

-Moja zapazanja nisu da rade sporo.
Rade lepo. Utabavanje je proces, a sama cinjenica da se zavrsava pre roka je dovoljan dokaz da ne stoji izjava "rade sporo, da ne moze sporije"
-Sto se tice 'presecanja vrpce' ne mislim da iko ceka na to, previse je puta korisceno i politicari shvataju da je kontraproduktivno. U zadnje vreme nekoliko puta smo bili svedoci da 'marginalci' rade 'presecanje vrpce', cini mi se cak i na koridoru 10 da su nove deonice otvorene bez velike pompeznosti...
Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
Druže oni rade žešće sporo, a rokovi su nerealni mislim pola god. za rekonstrukciju ulice, pa za to vreme evo gledam na parceli u bloku 63, su skoro sagradili zgradu od pet spratova :D
 
Vrh