Šta je novo?

Vojvođanska - Tošin Bunar

Da li je u redu ovo nesaglasje horizontalne i vertikalne signalizacije (strelice na asfaltu i na znaku)
fotografija1303.jpg
?
 
Реља, било је места за нишу за стајалиште аутобуса 82, поготово што ту не треба ниша као за зглобни аутобус, него обични. Уклопила би се и те како.
Али није одобрено од стране Дирекције, Града и Секретаријата !!!
 
astrodule":ezumsm71 je napisao(la):
Da li je u redu ovo nesaglasje horizontalne i vertikalne signalizacije (strelice na asfaltu i na znaku) ?

Астродуле, то је остао знак по старој сигнализацији, односно док су радови у Војвођанској је забрањено десно скретање. Наравно ставиће се нови знак. Има ту још да се ради.
 
sve napreduje bas kako bi svi voleli....jos i narednih dana prelepo vreme znaci moguci i pocetak asfaltiranja od gandijeve ka nehruovoj...naravno posle zavrsetka autobuskog stajalista...svaka cast svim radnicima,stvarno...:)
 
Гага":3dzh2bsm je napisao(la):
dane bezanija":3dzh2bsm je napisao(la):
da li je neko obratio paznju na raskrsnicu kod rome,idu novi ivicnjaci,pa stara bandera,mali prekid ivicnjaka pa nastavak..da li je moguce da nije moglo drugacije majku mu staru? :)

rasho62":3dzh2bsm je napisao(la):
Видиш да може! Код нас све може само не: људски, одговорно, паметно, мислити унапред. А квалитетно... е то нам је мисаона именица.

nbgcity":3dzh2bsm je napisao(la):
Kao i uvek moraju da urade neku glupost, a i sobzirom kakva nam je drzava i ovo je previse :bash:

@Дане Бежанија, @Рашо62, @Нбгсити, жао ми је што сте толико баш негативни према овом пројекту (и не само према њему) и што баш не обраћате пажњу на детаље и напредак радова. Да обраћате видели би сте да су урађена прво бетонска постоља за нове бетонске бандере, па су онда постављене те нове бандере. Старе металне бандере, још стоје док мајстори електричари из ЕДБ све не повежу. И они су наилазили на многе проблеме баш у овом делу.
Те нове бетонске бандере су постављене и у делу Гандијеве која се обнавља (од Максија) па до раскрснице и даље дуж Војвођанске улице скроз до краје докле се обављају радови тј. до дела где се спаја (код оне перионице возила) са већ урађеним делом ове улице.

Управо извођач радова баш ради одговорно, људски и паметно и доста проблема је решио на лицу места односно у ходу.

На слици од 08. марта сам вам означио стару бандеру која се уклања, а одмах поред је нова мало увучена у тротоар. Наравно ивичњаци ће се поставити у том делу одмах чим се уклони та стара бандера.


Слика исто од 08. марта где се виде нови стубови поред старих, а дуже целе Војвођанске:

Nije da sam negativan, nego sam realan, gledam pesacku stazu i mislim se da li su mogli gore da je urade, onda obrada oko sahtova je jos gora, a prelaz od zgrada ka stazi i da ne spominjem. Znam da ce te sada da me "hejtujete" kako lupam gluposti itd, ulica jeste bolja nego sto je bila ali su mogli mnogo bolje da urade neke detalje i to naravno bez vecih troskova, samo sa malo vise truda... :violina:
 
Na žalost, "stare" kuće će se i dalje napajati stujom preko uličnih bandera, i teško da će tu nešto moći da se promeni.
Širina kolovoza i ranije izgrađeni objekti sa "nove" strane ulice (škola. nova stambena zgrada) određuju kolika će biti širina trotoara ispred "starih" kuća.

Uvođenje struje podzemnim kablovima u kuće, umesto preko bandera, bi uvećalo troškove gradnje ulice.
A ako pogledamo stanje većine ovih kuća, za očekivati je da će i ti placevi u nekom budućem periodu biti na prodaju, a kuće srušene zbog gradnje novih stambenih zgrada.
 
Danas su radili biciklističku stazu u Vojvodjanskoj
fotografija1309.jpg

fotografija1310.jpg

fotografija1311.jpg

Uklonjena su privremena autobuska stajališta
fotografija1312.jpg

Postavljeni su behaton blokovi u Gandijevoj
fotografija1313.jpg

fotografija1314.jpg
 
Mislim da u narednim danima možemo očekivati početak asfaltiranja dela od Gandijeve do Nehruove.
Maraton će konačno prolaziti pristojnom ulicom.

Meni i dalje ne ide u glavu zbog čega se projekat "UMP"a ni malo ne prilagođava stvarnim, životnim potrebama.
Zar je moguće da još uvek neće proširivati Tošin Bunar i da će glavni efekat sređivanja Vojvođanske biti anuliran?
Ludilo.
 
astrodule":1nxdctb5 je napisao(la):
To su jednosmerne staze. Po mom mišljenju neviđena glupost jer niko ne poštuje smer kretanja.

Kolika je propisana minimalna širina jednosmerne staze?
Meni ovo vizuelno izgleda kao minimum minimuma
 
relja":3pjdouro je napisao(la):
Mislim da u narednim danima možemo očekivati početak asfaltiranja dela od Gandijeve do Nehruove.
Maraton će konačno prolaziti pristojnom ulicom.

Meni i dalje ne ide u glavu zbog čega se projekat "UMP"a ni malo ne prilagođava stvarnim, životnim potrebama.
Zar je moguće da još uvek neće proširivati Tošin Bunar i da će glavni efekat sređivanja Vojvođanske biti anuliran?
Ludilo.

Da li se zna orijentaciono kad bi pustili ulicu u saobracaj? Da li bi bio sličan scenario kao i sa Gandijevom,da je puste u saobraćaj pa da nakon toga odradjuju preostale radove?
 
Kute":286j1uyd je napisao(la):
Укључена нова улична расвета!


Odlicni kadrovi ali steta sto nemas neki F2.0 objektiv!! Ako si u mogucnosti da nabavis neki kvalitetniji aparat skljocni jos jedanput
 
milos.tro":26ks7mco je napisao(la):
relja":26ks7mco je napisao(la):
Mislim da u narednim danima možemo očekivati početak asfaltiranja dela od Gandijeve do Nehruove.
Maraton će konačno prolaziti pristojnom ulicom.

Meni i dalje ne ide u glavu zbog čega se projekat "UMP"a ni malo ne prilagođava stvarnim, životnim potrebama.
Zar je moguće da još uvek neće proširivati Tošin Bunar i da će glavni efekat sređivanja Vojvođanske biti anuliran?
Ludilo.

Da li se zna orijentaciono kad bi pustili ulicu u saobracaj? Da li bi bio sličan scenario kao i sa Gandijevom,da je puste u saobraćaj pa da nakon toga odradjuju preostale radove?

Pa pustiće je kada asfaltiraju potez od Gandijeve do Nehruove i kada završe raskrsnice.
Asfaltiranje će početi za koji dan, sve upućuje na to.

Verujem da neće pustiti saobraćaj odmah po asfaltirnju, pošto im treba pristup trotoaru zbog izvođenja radova.
 
milos.tro":1ke1wwwp je napisao(la):
relja":1ke1wwwp je napisao(la):
Mislim da u narednim danima možemo očekivati početak asfaltiranja dela od Gandijeve do Nehruove.
Maraton će konačno prolaziti pristojnom ulicom.

Meni i dalje ne ide u glavu zbog čega se projekat "UMP"a ni malo ne prilagođava stvarnim, životnim potrebama.
Zar je moguće da još uvek neće proširivati Tošin Bunar i da će glavni efekat sređivanja Vojvođanske biti anuliran?
Ludilo.

Da li se zna orijentaciono kad bi pustili ulicu u saobracaj? Da li bi bio sličan scenario kao i sa Gandijevom,da je puste u saobraćaj pa da nakon toga odradjuju preostale radove?

У мојој репортажи на велики празник Дан жена :) :D сам написао:

Е да на крају оно најлепше.
Планирано отварање Војвођанске улице је за празник рада, 01./02. маја 2014. године. Ето скоро 27 дана раније/пре рока, мало ли је.
 
Posadili su stabla i sa druge strane ulice, ali koliko se meni cini ona vec sad samo sto ne doticu strujne kablove...
imag1278.jpg
 
Direktore,ti si se juče baš nafotkao,uknjiženi plusići,odlične repotaže :gobb:
 
Znaci ipak sada ima skretanje levo iz Gandijeve kada se krece sa Bezanije. Interesantno, bas me zanima kako ce ovo skretanje biti reseno semoforom, da li ce imati zasebno svetlo ili cekati da se rasciste vozila koja idu pravo iz suprotnog smera. Ovo kazem posto protocnost moze biti nikakva ako ne bude zasebno svetlo.

Ako sam vec propustio raspravu o ovome izvinjavam se, nesto mi se cini da je na temi pomenuto da nece biti ovog skretanja.
 
Da, tako smo tada mislili. I dalje je nelogično da postoji to skretanje, a u suprotnom smeru postoji samo jedna traka koju zauzima - autobuska stanica.O kolonama koje se prave iza autobusa koji stoji na stanici smo već govorili.
Zavisno od regulacije semafora, može da se dogodi da kolona iza autobusa blokira to desno skretanje ka Zemunu.
Jako čudno rešenje.
Već vidim patrole policije koje sačekuju nestrpljive vozače koji će obilaziti autobus preko pune linije.
 
Vrh