Šta je novo?

Vojvođanska - Tošin Bunar

harakiri-poster.jpg
 
Preneto sa topica o parku u bloku 63

Felix55":2drl1qn2 je napisao(la):
Inače, uz Vojvođansku ulicu, kod novog parkinga u bloku 63, se od pre neki dan izgleda formira novo gradilište:
vojvodjanska_04_01.jpg
Zeznuo sam se za mašinu, nije Komatsu nego je CAT.
 
Evo sad rekose u vestima na Studiju B da ce se romi iz Vojvodjanske ulice u bloku 63 preseliti u naselje Orlovsko Brdo, jer pocinje gradnje prve zgrade neprofitnih stanova na tom potezu kao i ostatak Vojvodjanskog bulevara!!! Zato su poceli da ogradjuju plac.
A dali su i snimak kako novi kontejneri stizu u to Orlovsko Brdo.
 
MaRkOs":vkxrs4dc je napisao(la):
Evo sad rekose u vestima na Studiju B da ce se romi iz Vojvodjanske ulice u bloku 63 preseliti u naselje Orlovsko Brdo, jer pocinje gradnje prve zgrade neprofitnih stanova na tom potezu kao i ostatak Vojvodjanskog bulevara!!! Zato su poceli da ogradjuju plac.
A dali su i snimak kako novi kontejneri stizu u to Orlovsko Brdo.
Pa šta, zar će sad sve da ih nabiju u to Orlovsko naselje? To isto su rekli da i za Rome kod Univerz. sela. Inače, Orlovsko naselje je najstarije romsko naselje, iz valjda 1815. god.
 
Oni će ih iskoreniti sa Novog Beograda kako su počeli.
A manje su smetali od kineza. Bolje da su njih tako žustro odložili negde.
 
Apoteka ce biti proglasena objektom od nacionalnog znacaja i stavice je na UNESCO-vu listu, a druga traka ce ici iza nje, tako da cemo imati jos jedan kruzni tok! :violina:
 
MaRkOs":2l0it8oy je napisao(la):
Sad kad odu za koji dan romi iz Vojvodjanske, hocu da prisustvujem rusenju kucica. Delovace nestvarno. :gobb:
A vidis, meni je bas krivo sto su prakticno sravnili sa zemljom kompletnu juzni polovnu nekadasnjeg sela Bezanija... Da je bilo malo pameti, da su ceo taj deo Vojvodjanske zastitili kao ambijentalnu celinu, jednog dana je to mogla da bude retko interesantna zona usred ovih dzinovskih nehumanih blokova - ispunjena npr. kaficima, etno restoranima, interesantnim prodavnicama, galerijama, knjizarama, setalistem, zelenilom.... Bulevari koji prolaze kroz sredine blokova 64-61 imaju i vise nego dovoljan kapacitet za saobracaj koji ide tim pravcem (Gandijeva - dr Ivana Ribara), ali dzabe kad je glavni cilj nabiti jos koju stambenu zgradu u postojece blokove...
 
да... то је тема за озбиљнију дискусију...
не вреди сада кукати за старом бежанијом, точак прогреса је неумољив.
 
Tako je, taj deo Bezanije je davno izgubio bilo kakvu lepotu i originalnost. Sada je to jedno ruglo koje ce se, nadam se, barem malo dovesti u red... A tema zaista iziskuje dublju diskusiju.
 
Mislim da je imperativ sto pre zavrsiti prosirenje Vojvodjanske ulice. Kao i svake godine pred maraton malo srede djubriste oko Tosinog Bunara i Vojvodjanske ali mi nije jasno kako ih nije blam da maratonci i ove godine trce pored odvratnih auto-otpada i gomile djubreta.
A ono sto je ostalo od stare Bezanije mozda bi trebalo ocuvati, ali pre svega pod hitno zabraniti drzanje stoke i domacih zivotinja. Cim krene toplije vreme nesnosan smrad krene da se siri po blokovima iz dvorista kuca u Vojvodjanskoj.:rant:
 
E ljudi, dans sam prosao na brzinu Vojvodjanskom, nesto je pocelo da se gradi na cosku sa Ivana Ribara. Deluje kao neprofitni stanovi u 61. bloku. Ocekujem da ce valjda i kod mene u 63. to da urade. :gobb: A smrad sam i ja osetio. Kad budu izgubili apoteku, izgubice i svinje. :lol:
 
Pocela je i izgradnja prve zgrade u 63. bloku i to tacno kod cigana odnosno kod prethodno izgradjenog parkinga. Ako neko sa prozora ima pogled moze i da fotografise. Hvala
 
Gde je ta čuvena poljoprivredna apoteka u Vojvođanskoj?

Raskrsnica Vojvođanske i Dušana Vukasovića - izmedju blokova 61 i 62

voj1.jpg


Sad sam okrenut na suprotnu stranu, ka apoteci koja se nalazi od prilike na sredini bloka 62.
Na kolovozu se vidi horizontalna signalizacija za suženje u jednu traku.

voj2.jpg


Kako se približavamo apoteci ulica se iz dva smera sa po tri trake sužava u staru dvosmernu uličicu

voj3.jpg


voj4.jpg


voj5.jpg


Evo je, to je ta čuvena apoteka koju grad godinama ne može da ukloni.

voj6.jpg


Dalje, ka bloku 63

voj7.jpg


Druga strana apoteke

voj8.jpg


Pogled ka sledećoj raskrsnici sa Nehruovom, tj kod bloka 63

voj9.jpg
 
Kako bih je ja brzo i sa uzivanjem uklonio moze kao slucajno da izbije pozar bas sam zloca :bash:
 
direktor":28909o49 je napisao(la):
Kako bih je ja brzo i sa uzivanjem uklonio moze kao slucajno da izbije pozar bas sam zloca :bash:
Проблем је што су у стандардном сценарију пожара овде улоге измењене.

Ко је "купио" ПКБ?
 
ja znam da tamo ljudi rade još uvek.
ljudi koji su radili i pre 5 godina, moji poznanici iz padinske skele.
a tamo se ne zna ništa o privatizaciji pekabea.

niti imam predstavu od čega se sastoji njihovo vlasništvo i kakav im je finansijski status, a interesuje me.
 
Boze koje ruglo, jos smo postali i broj 1 po kolicini ambrozije na NBG, tj Vojvodjanska i blok 44-45! :bash:
 
jel to prava apoteka? kakva bre apoteka? lekovi za zivotinje? ne kapiram.
 
Danas pročitao u Politici da će zabraniti držanje životinja na NBGD, tako da u naredne dve godine će morati da se isele.. Do jaja.
 
ivana-bg":1lfwgc4p je napisao(la):
jel to prava apoteka? kakva bre apoteka? lekovi za zivotinje? ne kapiram.
Ne prodaje se samo hemija za životinje nego i za useve (biljke)...a i gumene čizme, motike, grabulje, kose... mislim, neki prioriteti u odnosu na završetak ulice široke kao auto-put.
 
Valjda će sa zabranom uzgoja stoke u tom kraju zamreti i potražnja za proizvodima koje nudi ovaj objekat pa će se sopstvenik na kraju odlučiti na rušenje.
 
Dali su rok 2 godine da se prekine sa poljoprivrednim aktivnostima na nbg,licnog sam misljenja da je godinu dana bilo sasvim dovoljno a i vojvodjansku bi pre zavrsili
 
Vrh