Šta je novo?

Vojvođanska - Tošin Bunar

Gangula pod kisobranom na Studiu DJ pominje zaoblizanicu oko autoputa i naravno sve su krivi alavi vlasnici parcela koji nisu dali 2006te da se prosiri ulica...Ah...

http://www.youtube.com/watch?v=p2d9-B5Xa3g

Uzgred receno direkcija je redizajnirala sajt i evo vesti oko Vojvodjanske

http://beoland.com/aktuelnostidgz/62-na ... anska.html

Izvinjavam se na skretanju sa teme, belka da li su direkcija za izgradnju grada i gradjevinsko zemljite i Zavod za izgradnju grada Beograda povezani? Vidim da je gradski zavod medju glavnim duznicima u Srbistanu a cujem prvi put za njega.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... _id=765942
 
e vala, neće mi biti žao kad studiju b zavrnu slavinu
 
pa neće mu zavrnuti, promeniće "gazde" :)
 
Tako je, to se iza brda valja, a tada mi bar neće biti žao da ga ne gledam. Za tuđe pare se neću nervirati, samo se nereviram za svoje.
 
Bežaninac mislim da nisi razumeo šta je STF hteo da kaže. Biće to opet naše pare.
 
Вучко.
Завод за изградњу Београда је приватно предузеће, иако дели зграду у Палмотићевој са Урбанистичким заводом. Некада је, наравно, био градска институција (у оквиру њега је био чак и фамозни Сектор за метро), а онда је претворен у акционарско друштво (приватизован)...
 
Panto, nije baš tako. Zavod za izgradnju je preteča Direkcije za gradjevinsko zemljište. Poslove koje danas obavlja Direkcija do 1993. godine obavljao je Zavod. Onda se Nebojša Čović zakačio sa direktorom Zavoda nekim Slobodanom Kostićem, i odlučio da formira Direkciju za gradjevinsko zemljište i na nu prebaci kompletnu nadležnost gazdovanja i uređivanja gradskog gradjevinskog zemljišta u Beogradu. Od tada počinje tavorenje Zavoda za izgradnju, koje se danas predtvara u potpunu agoniju, koja će se završiti stečajem uskoro. Inače. Zavod za izgradnju je u periodu tog tavorenja opstao na bazi izdavanja poslovnog prostora, Zavod je korisnik kompletne zgrade u Palmotićevoj, i njegovu srž i suštinu pored te zgrade predstavlja lokacija u bloku 53 na Bežanijskoj kosi od ukupno 13 hektara, odmah do veletržnice. Zavod je tu regulisao imovinskopravne odnose na nekih 8 hektara, a nije isplatio do danas naknadu za nekih 5 hektara i oko toga se još vode sporovi u kojima se Zavod grčevito bori za to zemljište.

E sad. Zavod je u bio u formi društvenog preduzeća i kao takav trebao je da podlegne odredbama Zakona o privatizaciji, tj da bude prodat na tenderu ili javnoj aukciji. Medjutim, samo zbog ove lokacije u bloku 53 na Bežanijskoj kosi kod Kvantaša, vlada Mirka Cvetkovića u poslednjem trenutku stavlja Zavod na neki spisak koji se izuzima iz privatizacije i država tačnije Republika Srbija preuzima udeo od 100% kapitala Zavoda. Znači podržavljuje ga, narodnim jezikom. To ne znači da on postaje javno preduzeće, kao Direkcija za gradjevinskom zemljište, već samo preduzeće u formi doo - društva sa ograničenom odgovornošću, sa udelom od 100% učešća Republike Srbije. Idemo dalje.

Lokaciju u blloku 53 snima neko iz Direkcije i naravno po svom običaju neproverivši regulisanost imovinskopravnih odnosa (čitaj plaćčenih 8 hektara i neplaćenih 5 hektara) pomisli kako bi Direkciji sela jedna takva lokacija daje onako od srca, u interesu gradjana ponudi na licitaciji u zakup ili na prodaju. I krene akcija: sednica Skupštine Grada, odluke, prvo da se vlasništvo na Zavodu prenese sa Republike Srbije na Grad Beograd i stvarno to urade, tako da je Grad Beograd sada vlasnik 100% kapitala Zavoda: Medjutim krenu oni i korak dalje: da takav zavod pripoje Direkciji za gradjevinsko zemljište. I da vidiš akcije sednica Skupštine Grada, odluke o pripajanju, napisanli i nacrt Ugovora o pripajanju i stavili ga na sajt Direkcije, dali objašnjenja kako zbog "bogate arhive Zavoda za izgradnju o rešavanju imovinkih odnosa na teritoriji Beograda" treba pripojiti Zavod Direkciji, nesrećni radnici Zavoda se taman ponadali evo i nas će konačno neko uzeti, kad je direktor Direkcije čuo da lokacija u bloku 53 nije rešena i video koga mora od human resource-a da prihvati iz Zavoda, obustavi sve, kakvo spajanje, kakvi bakrači.

I tako Zavod ostade da tavori i mene da muči u silnim parnicama i vanaprnicama, upravnim postupcima i sporovima i slično. Sda su u blokadi nekih 85 miliona dinara, sudska presuda sudsku presudu stiže, imaju dug od 24 miliona prema poreskoj upravi, znači prešli su duga 100 miliona i izvestan je stečaj, osim ako se ne nadje neka lujka iz države da to ponovo spreči iz nekog razloga. Nadam se da neće i da će Zavod nestati sa scene, jer niko ne zna ni čemu služi, osimk da u njemu vegetira nekih 50 zaposlenih, koji se iživljavaju na nesrećnim ljudim kojima su oduzeli zemljište, a neće da im plate naknadu.
 
Odlicna storija ,a da li je urbanisticki zavod vlasnik bar djela zgrade ,u palmoticevoj
 
i4e.gif


.............
 
MaRkOs":2r7xh65h je napisao(la):
http://www.youtube.com/watch?v=rBuT0XrMxRY

Uzivajte, sa sve debilnom izjavom: "Jel mi se vidi?"

Sad je osetio kako je nama godinama u ovoj ulici.

Dobro sad, lepo smo se svi nasmejali, ali reakcija je bila sasvim na mestu. Odličan post u svakom slučaju.
 
Koja reakcija, Gojko? Ovo "jel mi se vidi" ili ovo da su nerešeni imovinskopravni odnosi usporili gradnju? Ovo je klasičan primer one narodne "ima Boga". Dok Gangulica lupeta i laže o problemima koje tobož prave gradjani koji hoće naprečac da se obogate, u istom momentu ga isprska autobus, iz prostog razloga što je kriv (njegova stranka) što ulica nije izgradjena i još došao sa kamerom da se iživljava i laže da je rešavanje imovinskopravnih odnosa usporilo gradnju. Gangulice, lopatu u ruke i radi, manje pričaj, pa nećeš biti isprskan.
 
belka":tri50hdu je napisao(la):
Koja reakcija, Gojko? Ovo "jel mi se vidi" ili ovo da su nerešeni imovinskopravni odnosi usporili gradnju? Ovo je klasičan primer one narodne "ima Boga". Dok Gangulica lupeta i laže o problemima koje tobož prave gradjani koji hoće naprečac da se obogate, u istom momentu ga isprska autobus, iz prostog razloga što je kriv (njegova stranka) što ulica nije izgradjena i još došao sa kamerom da se iživljava i laže da je rešavanje imovinskopravnih odnosa usporilo gradnju. Gangulice, lopatu u ruke i radi, manje pričaj, pa nećeš biti isprskan.

e moj belka, dugo se "znamo" da bi me zvao Gojko. Lepo sam rekao da je post super.
 
Izvini ako si se naljutio zbog ovog Gojko, to ti tepam od Goje. A znamo se ima jedno 5 godina rekao bih, nije mali staž da mogu tako da te oslovim. Nisam te najbolje razumeo, pa sam morao malo da iskoristim priliku da podbodem. Ti znaš dobro koliko sam ja isfrustriran zbog svega, nemam šta da ti pričam.
 
Radovi uveliko poceli i na delu od crkve Sv. Djordja pa ka raskrsnici sa Nehruovom. Cenim da ce morati vec sledece nedelje da zatvore raskrsnicu Nehuove, pa i da preusmere 45, 71, 601 preko blokova.
 
Ево данашње фоторепортаже.

Као што је и Маркос јавио, почели су са земљаним радовима и део Војвођанске између већ завршеног дела улице па до раскрснице са Нехруовом улицом, не баш скроз до ње.

Ова прва слика је од самог семафора где се Војвођанска укршта са Душана Вукасовића улицом па према радовима који се обављају. На овом делу који су сад започели са радом већ вире разноразни каблови који су раније постављени, а има их и од старих инсталација. Са земљаним радовима још нису дошли скроз до раскрснице са Нехруовом, остало је још неких, по одокативној методи, 50-так метара, али и то ће брзо. На самој траси је био и онај велики билбоДер :p , а као што се види на слици, већ је склоњен. Затварање Нехруове за неких 7 до 10 дана, тако планирају, а можда и пре !










Део улице који се насипа песком и ваља, канализационе и цеви за кишницу постављене и наравно шахтови.





У овом делу се још копају канали и постављају цеви и шахтови





У Гандијевој улици код тротоара зграде која је одавно завршена, а неусељена (у неком је проблему !), ваде ове велике челичне плоче (види се и на предзадњој слици):



Лепо напредују радови.
То је за сад, до следеће недеље. :)
 
+ Gago

A ne da imaju sreće sa vremenom, to je neverovatno!
 
Зато тако и добро напредују радови, нека само тако потраје са времено.
Једини који ето није имао срећу са временом је наш Гангула или ти "јел ми се види", који добрано остаде попрскан од стране возача 601-це.
 
Гага":1jyt5obl je napisao(la):
Зато тако и добро напредују радови, нека само тако потраје са времено.
Једини који ето није имао срећу са временом је наш Гангула или ти "јел ми се види", који добрано остаде попрскан од стране возача 601-це.
:lool:

Kolko te gotivim Gago care! :kk:
 
Surčinac ga je zalio iz treće ili četvrte, šta zna drajver šta je Gangulica, presednik Opštine.
 
Zna li neko da li ce kad krenu jos intezivniji radovi biti potpuno ukinuta raskrsnica nehruove sa vojvodjanskom...pretpostavljam da kad budu preusmerili saobracaj na novi deo,koji se sada radi,onda ce i do toga doci...i kako se uopste i ukljucivati za dalje...blagi haos ce nastati...a i krece zimsko vreme...zanimljivo ce biti...
 
belka":qv8vgdlk je napisao(la):
Izvini ako si se naljutio zbog ovog Gojko, to ti tepam od Goje. A znamo se ima jedno 5 godina rekao bih, nije mali staž da mogu tako da te oslovim. Nisam te najbolje razumeo, pa sam morao malo da iskoristim priliku da podbodem. Ti znaš dobro koliko sam ja isfrustriran zbog svega, nemam šta da ti pričam.

Nema ljutiš :) Iako su nam stavovi često dijametralni (copywright @NBG predsednik).
 
Vrh