Šta je novo?

Vojvođanska - Tošin Bunar

240 dana! Pa verovatno sa sasadjivanje ovog drveca i cekanje da porastu! Salim se. Koliko vidim po fotkama ide to lepo i brzo i lepo ce da izgleda.

Nego Gago, da sad sve ne citiram, dugacak ti post, skica koju si stavio je skica koja stoji od samog pocetka, ali u pisanoj formi stoji da je de-nivelisana raskrskica T Bunar i N Dobrovica. Koce ga znati. Nemogu sada da trazim gde sam nasao, ali sam siguran da je u Sluzbenom listu. Pratio sam to jedno vreme, ali sam prestao zato sto se jedna odluka donese, a drugo se radi u stvarnosti, pa tako kao i sve kod nas, covek digne ruke. Bice kako bude. Uglavnom jedno veliko ruglo na tom delu. Potrosice silne pare na sredjivanje svega toga, a ostavice one udjerice da bodu oci.
 
Лукас, да то су скице које једино имам и које су одавно на теми. У писаном облику из Службеног листа града Београда број 30/2007 ипак пише "површинска четворокрака раскрсница" , а не "де-нивелисана раскрсница". Употребио сам овде једнину пошто говоримо о само једној раскрсници, мада се у СЛ спомињу три раскрснице.

Цитирам само тај део:
"Етапa II-1 је деоница од Улице Тошин Бунар до Радничке улице (са чвором и са мостом преко Саве) укупне дужине 3858,81м.
Траса УМП-а на левој обали Саве остварује површинске четворокраке раскрснице са пуним програмом веза са улицама Тошин бунар (јавна парцела С1), Омладинских бригада (јавна парцела С3) и Булевар уметности (јавна парцела С5) а са улицама Шпанских бораца (јавна парцела С8), Пролетерских солидарности (јавна парцела С10) и Јурија Гагарина (јавна парцела С11) остварује денивелисану везу преко пројектованих рампи.

итд, итд...

Било би лепо кад би могао да пронађеш тај Службени лист где је писало о де-нивелисаним раскрсницама.
 
Moguce, ali po detaljnim planovima koliko se secam, ta S1, predvidja rusenje i svega ostalog, toga se secam, gledajuci planove (usvojene) kao i brjeve parcela. A potvrdjuje koje se parcele ruse, potvrdjeni brojevi parcela (po opstinama) objavljeni u sluzbenom listu, itd, itd.

Cak pre dve godine, "neki" ljudi iz grada su obilazili kuce i raspitivili se ko ima kakva dokumenta i da li je izgradjeno sa dozvolama i sta je izgredjeno sa dozvolama, standardna pitnja, vise kao informacije i naravno vise se nikada nije niko pojavljivao.

No kako sam video sta se radi, mogao sam samo da zamislim kako ce se to prosirenje izvesti i momentalno sam prestao da pratim. Shvatio sam da ce, nazalost, Vladimira Nazora ostati tu gde je, a da ce iz ulice biti dozvoljeno skretanje samo na desno pri izlasku kao i pri ulasku. Nebitno. Zato se pozurilo sa Bekinom kucom i zato se stavio cuvar, ne bili sprecili nekoga da se u"useli" na parcelu. Uglavnom, ako gledas taj crtez, nisam suguran da ce biti bas tako. No, kad dodju dotle videcemo. Al' kad ce ne znamo.
 
На делу Војвођанске до Нехруове улице се почело мало више да ради на земљаним радовима, постављању канализационих одвода и цевима за електро водове, мада данас није било радника на том делу.









На делу Војвођанске од Нехруове према Гандијевој су почели да постављају и ивичњаке. Ужурбано се ради на припреми за постављању подлоге за асфалтирање.






Почели су радови и код прве попречне интерне саобраћајнице код „окер“ зграде


Идемо даље према Гандијевој, ивичњаци нису скроз постављени до ове улице







Радови код Гандијеве су најинтензивнији, мада данас нису ту радили. Желе да реше проблем у потпуности око подземних инсталација. Чак су поново копали и сређивали већ делимично урађени део посла.







 
Počelo je i postavljanje ivičnjaka sa desne strane (u smeru ka Tošinom bunaru)

grkr.jpg


Na gradilištu na raskrsnici sa Gandijevom deluje kao da su završili radove na podzemnim instalacijama, pošto se vidi sveže nasut i poravnat pesak. Jutros je jedan radnik počeo da raskopava i razdelno ostrvo na raskrsnici, u već proširenom delu Zemunske ulice.
 
Izgleda da su betonirali autobusko stajaliste tik ispred ograde igralista od Sterije. To je bas veliko pomeranje, pa se pitam sta ce biti sa mojom stanicom kod Bez. pijace. S obzirom na moguc sneg, tesko da ce asfaltirati prvu deonicu najavljenu za kraj ovog meseca. :?
 
Nekalo je i logično da stanica bude posle raskrsnice, a ne ispred nje.
A moraju da je premeste i zbog toga što će sadašnja, preko puta Crkve, biti zatvorena zbog radova na tom delu.
 
Prošao sa jutros, ivičnjaci su postavljeni celomdužinom ulice od Gandijeve do Nehruove, uz izuzetak od 20-tak metara kod one nove stambene zgrade, ali koliko sam uspeo da vidim, istovarivali su nove palete sa ivičnim kockama.
 
Jutros je stigla prva mašina za asfaltiranje.
 
ja sam se danas vracao oko 5 sa posla i vidim da uveliko asvaltiraju,skoro i zavrsavaju,pao mrak,a oni rade li rade
svaka cast
 
Postavljen je prvi sloj kod Nehruove, doduše nisam uspeo da vidim da li je postavljen celom dužinom ili je to samo "supstanca" koja se prska pre asfaltiranja.
I jutros se uveliko radi.
 
Evo par sličica o trenutnom stanju u Vojvođanskoj ulici

img20131130124756.jpg

img20131130124802.jpg

img20131130124811.jpg

img20131130124832.jpg

img20131130124839.jpg
 
Nemam primedbi na probijanje prvobitno zadatih rokova, zaista su radili svakodnevno.
Ali STB ni da ih spomene, naprotiv, već daje opravdanja za još kasniji završetak radova na novom delu ulice.

Mene zanima da li će odmah napraviti i trotoar sa pešačim stazama do stambenih zgrada u blokovima 62 i 63. I to bi puno značilo...
 
Stanje od jutros (3-12-2013)
Potez od Nehruove do Gandijeve je asfatiran i deluje kao da je ostao još jedan sloj (šahtovi vire oko 5 cm iznad asfalta, onako odokativno u prolazu). Ovo se odnosi i na spajanje sa Gandijevom, sve je u nivou.
Spajanje sa Nehruovom (kod dvorišta škole "Sterija") još uvek nije započeto.
Na delu od Nehruove do crkve (ispod terase sa koje je Kute fotografisao) se i dalje radi na postavljanju podzemne infrastrukture.
 
Zna li neko da li ce se raskrsnica izmedju nehruove i vojvodjanske ostati u finkciji do samog kraja,u smislu da ce se isto i drugi smer raditi ovako iz delova i onda za kraj ostaviti ta raskrsnica ili ce odmah krenuti i sa njom??...bitno je zbog ljudi koji su u naselju u ulici pere segedinca i ka starom groblju,jer bi u tom smisli morali da idu ka gandijevoj ali preko pere segedinca, gde ce se stvariti haos zbog jednosmernosti...korisno bi bilo ako neko ima pouzdanu informaciju o tome da to i podeli sa nama...
 
Juče je postavljen poslednji sloj. Jutros se malo duže prolazilo kroz Vojvođansku pa sam mogao da uočim neke detalje.
Ono što me je obradovalo, poklopci šahtova su u ravni sa asfaltom: niti vire niti su ispod nivoa.
Nisam uspeo da uočim slivnike.
 
Bitno je da smo mi gradsku DTO livnicu uspjesno upropastili pa sad i sahtove uvozimo
 
relja":371d6107 je napisao(la):
MaRkOs":371d6107 je napisao(la):
Na sahtovima pise livnica Bjelovar.

Ne možemo više ni poklopac za šaht da proizvedemo :notok:

Naravno, kad je u proteklih 12 godina sve radjeno u korist sopstvene stete, pa tako i privatizacije koje su za cilj imale unistavanje kompletne domace proizvodnje.
Inace ima li slika sa gradilista, imam utisak da ce se ovo zavrsiti pre roka???

P.S. i ne zaboravite da je HR sada deo EU, tako da ce biti jos vise prisutni kod nas...
 
Ne verujem da će se završiti pre roka. Oni su sami sebi dali rok da se, u okviru rekonstrukcije cele ulice, nove tri trake u smeru ka Zemunu asfaltiraju do sredine novembra. Još uvek se radi na njima. Iskrsli su problemi sa instalacijama na uglu sa Gandijevom, a onda i pogoršanje vremena, i do sada su asfaltirali od škole Sterija do ukljlučenja u Gandijevu. Od crkve do Negruove još uvek rade na instalacijama. Uključenje u raskrsnicu sa Nehruovom još uvek nije napravljeno, pa se postavlja pitanje kada će se saobraćaj prebaciti na nove trake i time omogućiti da se počne na smeru ka Surčinu. Trotoar duž ovih novih traka u bloku 63 još uvek ne postoji, a mnogo bi značio.
 
A danas popodne je ograđen i deo Nehruove.
 
Vrh