Šta je novo?

Vojvođanska - Tošin Bunar

U poslednjih par nedelja, kad god bih prošao pored po mraku (dan je kratak), nije gorelo ni jedno svetlo.
Em kratak dan, em je jako hladno, pa mi je neverovatno da baš svaki put kad prođem nema nikog kod kuće.
 
I ja sam to primetio odavno, ali mislim da je to zato sto oni ne borave u tom prvom objektu pored ulice. Ta kuca ima vise spojenih objekata unutra, a to se moze videti iz Vladimira Nazora, tamo je jos jedno dvoriste i ulaz plus servis sa kolima. Nije to tako malo imanje kao sto izgleda sa ulice.

Koji sam Serlok Holms. :kafa:
 
Bice gradnje Vojvodjanske sigurno, nemojte da brinete. Sto se tice novca, iznenadicete se, upotrebicu izraz jedne koleginice Grad ima para "ko šaše". Gradski budžet je pun para. Grad Beograd vrsi naplatu poreza na imovinu za svaki stan i objekat u Beogradu, para ima toliko da ne znaju kako da ih potroše. Tako da se uopšte ne brinite ya gradnju Vojvodjanske. Pa i svo ovo zaduživanje za izgradnju tolikih saobraćajnica radi se jer neko vidi i računa da će Grad to moći da vrati s lakoćom u narednih 10 godina.

Što se tiče V1, uskoro će buldožer, radovi će krenuti u martu da se zalaufaju u aprilu i da cela Vojvodjanska ako bude imala časti i dostojanstva svoj glas zbog toga pokloni svom voljenom Draganu Djilasu. Hvala mu što je ličnim pregalaštvom i radom učinio da postanemo nosioci prava na vožnju kroz jedan moderan bulevar. Naravno da će agilni gradonačelnik i lično ubaciti nekoliko lopata tucanika i poravnati ih u aprilu mesecu da pokaže kako se žrtvuje za nas. Hvala mu još jednom.
 
Sta znaci svi znamo cija je? Znaci kuca je od nekog opasnog lika
 
Ne, kuća pripada osobi koja je član ovog foruma i koja je učestvovala u ovoj temi.

Mislim da neću pogrešiti ako kažem da svi želimo da ta osoba dobije pravičnu nadoknadu za svoj posed, ali i ujedno da se što je pre moguće ukloni i ta poslednja prepreka proširenju Tošinog bunara.
 
Slazem se, cija god da je kuca mora grad posteno da se plati, jer svi znamo da grad ima pare.Blago tom liku al ce da se opari, ja bi odma uplatio egzoticno putovanje. Ja sam pogresno skapirao da taj lik neda da mu se srusi kuca, tj. da sprecava izgradnju ulice.
Ko ce sve to da cita, ja mislim da svaki komentar moze da se sroci u 5-6 redova a ne da se kuca 20 redova, muka mi je kad neko uzme pa filozofira i filozofira i filozofira a nista ne kaze
 
@ Relja, izgleda da si u pravu sto se tice kuce T.B 256, i ja sam oko pola 5h prosao danas i deluje prilicno napusteno, kao da su se iselili. U pitanju je Bekina kuca naravno.
 
@Маркос и Реља, још увек су ту, данас кад сам поново сликао (тачно у 14:00 часова) ону већ срушену кућу до њих у Т.Б. 254 видео саm БекаБекиног мужа, нешто је чачкао у дворишту (које је иза куће где је и сервис), а било је упаљено и светло.

Ево само једне слике те већ срушене куће (да имамо и то у документацији) где је све очишћено од шута. У даљини се види пилон "Моста преко Аде".

upload images
 
@Gago, hvala za sliku i evo ga plusic. Znaci ipak su tu, da je bilo primereno da ga prijupitas par stvari. ;)

Pa rece ja da je to vece imanje i da su oni pozadi, a prednji objekat je pust.
 
@Маркос, хвала за плусићћћ, а баш и није било прилике да га приупитам о тренутној ситуацији.

Тај предњи објакат је као неки локал и не користи се. То имање је као што и ти кажеш мало веће, а знаће се кад се буде исељавало по томе кад буду скинута она два клима уређаја која се виде на слици, зар не !
 
Da li neko zna da li se nešto ovako planira u skorijoj budućnosti?
Pošto mi dole ovaj kružni tok deluje usamljeno, a i gore ima slepih ulica koje kao da čekaju još neku novu

Axyls.jpg
 
Ali nastavak Grčke je uslovljen izmeštanjem dalekovoda, zar ne? A to mi deluje kao veći posao za koji ćemo malo duže morati da sačekamo... A ova štrafta koju ja povukoh može odmah da se uradi, uz eksproprijaciju ovih par kuća na dnu.
 
Nastavak Grcke nije uslovljen izmestanjem dalekovoda. Ima plansko resenje koje samo ceka na realizaciju, trasa ne zahteva nikakvo izmestanje dalekovoda. Straftu koju si nacrtao ce realizovati kad zavrse deo T6 od Kvantasa do Granda kafe, od cega su upravo odustali do daljnjeg. Samo u tom slucaju strafta dobija smisao (u glavama ljudi koji vode grad) u suprotnom ne sluzi nicemu. Za estetiku ih boli uvo, a da povezu Grcku sa kruznim tokom u Vojvodjanskoj pomislili bi da smo poludeli kad bi to trazili. Strafta koju ci povukao je i planski odredjena, ali eksproprijacija par kuca na dnu tezi nekih milion evra. A videsmo da ljudima i most mozes da sagradis iznad glave kad zatreba, samo da ustedis 700-800.000 evra. Moraju neki ljudi i da se zrtvuju za izgradnju mosta, da bismo se svi mogli voziti po njemu. Tako da ne bih tako olako koristio tezu "uz eksproprijaciju par kuca na dnu". Dolaze vremena kada ce eksprprijacija postati ozbiljna misaona imenica, a ne rutinski postupak. Jer smo bankrotirali i pukli ko zvecka. Eksproprijacija ce poceti (i pocela je) sve vise da poprima obrise eksproprijacije iz 1945. godine. Jer i tada i sada je postojao isti problem: nedostatak para i bahatost. Vrlo slicni ljudi i danas i tada. Ko da ih je isti tata pravio.
 
Usvojen gradski budzet za 2012. nadam se da je i Vojvodjanska u njemu. Sad me zanima kada ce da raspisu tender za izvodjaca radova, odnosno kakva je procedura dalje kad se rese im-pravni odnosi?
 
Ako sam dobro razumeo za Direkciju za gradjevinsko zemljiste koja je i investitor izgradnje saobracajnica najcesce predvidjeno je 24 milijarde dinara ili 240 miliona evra po sadasnjem kursu. To nije losa cifra. Ako u nju ne ulazi iznos novca koji Direkcija sam ostvari kroz svoje poslovanje naplatom naknade za uredjivanje gradjevinskog zemljista, kao i naplatom zakupnina za gradjevinsko zemljiste koje je dato u zakup, to bi moglo otici i do 400 miliona evra, sto je priznacete jedna sasvim solidna cifra. Zato je Vojvodjanska sigurno u budzetu, tj nastavak Tosinog bunara i spoj sa Vojvodjanskom. Inace, V1 je trebala da se rusi prinudno, ali policija nije dala asistenciju. Izgleda da ce izvrsenje biti tek krajem januara, tako da pre marta, sredine ili kraja, ne treba ocekivati pocetak radova.

Sto se tice izbora izvodjaca, mislim da je proslu deonicu u Vojvodjanskoj radila Kolubara-investgradnja. E sad, moguce je da je ona tada dobila da radi celu deonicu, s tim da ce drugi deo zavrsiti kada budu reseni imovinskopravni odnosi. Ako nije, sledi izbor izvodjaca, ugovor i udri Misko.
 
Kada objave u sluzbenom listu grada Beograda prenecu detalje oko Vojvodjanske.

Kao sto belka kaze,ima garant da je grade.Ipak im je u interesu da pred izbore srede sve saobracajnice na NBG,a i zbog izgradnje mosta. :kafa:
 
vucko":24emzf97 je napisao(la):
Ipak im je u interesu da pred izbore srede sve saobracajnice na NBG,a i zbog izgradnje mosta. :kafa:
Nema teoretske sanse da srede sve do izbora. Nema sanse da se do izbora izgradi bulevar od T. Bunara do mosta, a to je najbitnija sledeca saobracajnica.
 
Izvinjavam se.U zadnje vreme kada kazem srede mislim da zapocnu jer ocigledno nije um interesu nista veliko osim mosta da se zavrsi osim mosta.Ostale srednje velicine projekte ce zgodno zapoceti pred izbore,kao i vojvodjansku
 
Ranko 999, nikad nije ni bilo reci da ce zavrsiti bulevar od buvljaka do Tosinog bunara do izbora. To su i sami rekli da ce biti gotovo madaju se oni do kraja 2012. godine, ja tipujem do kraja 2013. godine. Evo i zasto. Ako se malo udubite u tu trasu, trasu tog bulevara i odete na teren videcete neke vrlo interesantne stvari. Na primer: kada krenete da obidjete objekat koji gradi Grujic PSP Farman, na raskrsnici Omladinskih brigada i trase tog bulevara, i malo obigrate oko njega sa one zadnje strane gde se sada grade prve zgrade i krenete ka pruzi, naletecete na jednu staru kapiju i ako se ne varam pisalo je da je ulaz zabranjen, jer nemam pojma privatan je posed, ili se gradi ili tako nesto. Tu iza te kapije kad se gleda prema pruzi pa malo ulevo proletos vidim nice objekat. Imao je prizemlje i sprat, ako se ne varam, i na ploci tog sprata su stojale palete giter blokova svezih za dalju gradnju. Objekat je tada bio sveze gradjen. E, prodji sad da vidis fino je niklo prizemlje i dva sprata. Objekat nije uopste mali, dugacak je i uzak, lepo sakriven iza krosnje drveca i rastinja koje ga zaklanja. Zasto ga neko gradi i zasto ga buldozer ne raznese juce, pitanje je koje bi se moglo postaviti. Objekat stoji usred trase bulevara. Vidimo da se ne moze ukloniti ni ona plava pumpa koja je takodje na trasi celokupne saobracajnice, samo ne znamo u cemu je problem.

Idemo dalje. Na samom kraju bulevara nalazi se objekat Ineksa. Videsmo neka dva pomocna objekta ispred velike glavne zgrade kako je zapoceto skidanje crepova (verovatno uklanjanje od strane vlasnika nelegalnog objekta) i stalo se sa tim skinuto je jedno stotinak crepova i to je sve. Vidim ti ja odjednom u dvoristu tog Ineksa automobile i kombije neke firme za obezbedjenje. Kad ono firma Petra Matica. Kupio gospodin taj Ineks ili tu zgradu (verovatno je taj Ineks u stecaju, pa se za bagatelu kupila zgrada, ali na trasi bulevara). Nije mu dosta sto je dobio 5 hektara besplatno na najboljoj lokaciji na Balkanu da sagradi jednu ogromnu kantu smeca zvanu Usce (povodom cega se prostacki zaduzio kod Vojvodjanske banke, raniji naziv NBG banka, pa sad ne moze da vrati taj kredit, a i nesretna banka ne sme da uzme objekat koji je pod hipotekom, jer ne zna nesretna sta bi s njim), vec se lepo ugradjujemo u objekte na trasi bulevara da bi nam prilikom eksproprijacije bila isplacena naknada i tako stvaramo i sirimo kod normalnih ljudi ono sto je jedan predsednik jedne velike drzave lepo nazvao prostackom alavoscu.

E vidis zbog te prostacke alavosti, imam utisak da nece biti zavrsetka bulevara do kraja 2013. godine. A sto se tice Vojvodjanske, za nju smo vec elaborirali da ce biti repriza prosle faze izgradnje: dakle radovi ce biti u punom jeku u toku predizborne kampanje. Zavrsetak radova odigrace se dva do 3 meseca posle okocanja izbora.
 
Ta prica o nelegalnoj gradnji u minut pred eksproprijaciju me podseca na pricu o izgradnji supa i obora i sadnji oraha u Vreocima, Barosevcu... tamo gde EPS vrsi eksproprijaciju za kolubarske kopove. Ali sam ipak mislio da tako javno u sirem centru grada tako nesto ne moze da se desi i to naocigled desetinama hiljada ljudi koji tuda prolaze (plus oni koji idu vozom mogu to na dlanu da vide)! Mislio sam da ce problem biti vise hiljada roma i njihovo civilizovano preseljenje! Ovo je velika sramota! A i ta pumpa kod buvljaka mi nikako nije jasna...?

P.s. Nisam mislio da ce da zavrse taj novi bulevar, to je bio odgovor na Vuckovu konstataciju da ce da srede sve saobracajnice na NBG do izbora..
 
Vrh