Šta je novo?

Vojvođanska - Tošin Bunar

Napokon da se odmrsi i taj gordijev cvor, nadam se da ce zbog izbora krenuti radovi sto pre i da ce taj deo NBGa postati mnogo protocniji.
Mada nece puno vredeti, dok se ne sredi i deo kod izlaska na Tosin Bunar, tamo se vec i sada stvara cep od IMTa zbog suzenja na samo 1traku 200m pre semafora. Jel i taj deo u planu za 2012god?
 
Pegasus":21sx9l1r je napisao(la):
.........................Mada nece puno vredeti, dok se ne sredi i deo kod izlaska na Tosin Bunar, tamo se vec i sada stvara cep od IMTa zbog suzenja na samo 1traku 200m pre semafora. Jel i taj deo u planu za 2012god?

То се још не зна !!! Мада због избора, ах та магична реч, може и да буде нешто :/ . У сваком случају наша још увек чланица форума, БекаБека и њена породица би коначно решили свој више годишњи проблем и неизвесност.
 
MaRkOs":kmjcnzui je napisao(la):
Zbog toga su, prakticno, u V. ulici ostala dva dela, jedan duzine 1.5 km i jedan oko 400m, koji su jedini neuredjeni i gde trenutno, za razliku od najveceg dela ulice, postoje samo po jedna traka za svaki smer. :

?
 
Nikola":68d4nw6p je napisao(la):
MaRkOs":68d4nw6p je napisao(la):
Zbog toga su, prakticno, u V. ulici ostala dva dela, jedan duzine 1.5 km i jedan oko 400m, koji su jedini neuredjeni i gde trenutno, za razliku od najveceg dela ulice, postoje samo po jedna traka za svaki smer. :

?

Znam, deluje besmisleno, ni meni nije jasno. Jer deo u V. ulici je oko 600-700m, a kod coska T. Bunara oko 250m. Tako da cekam sledeci clanak ili vest verovatno u februaru, da shvatim na sta su mislili. Za sada mi je sasvim dovoljno da je ona u planu za 2012. godinu.
 
BELKA - molim Vas javite se - ostavio sam Vam licnu poruku. U inostranstvu sam pa ne znam sta se desava tamo. Trebaju mi inicijalne konsultacije ovako preko emaila ili da odete da razgovarate s mojom majkom i sestrom (one zive kod starog Merkatora)
==========================================
Imam kucu od 100 m2 u Bloku 6, a plac je 200. Kuca je stara oko 80 god i u trosnom je stanju.
Majka mi rekla da tamo ruse neke kuce zbog novih saobracajnica, i da ce i nasu rusiti, ali nista nismo dobili od opstine jos.
1. Da li treba da uzmem advokata posto sam u inostranstvu?
2. U slucaju da mi ponude isplatu, mogu li da INSISTIRAM DA mi daju nesto drugo u zamjenu u okolini
umjesto isplate u parama. Znaci: dajte mi plac od 200 m2 kuca nije vazna posto sam je ionako htio rusiti i graditi novu!!
Kuca je registrovana u knjigama vec ooodavno, verovatno pre 2 svetskog rata i uredno se placa porez.
UNAPRED HVALA SVIMA
 
IZ ZAKONA O EKSPROPRIJACIJI

Clan 1
Nepokretnosti se mogu eksproprisati ili se svojina na njima mote ograniciti samo u javnom interesu utvrdjenom na osnovu zakona, uz naknadu koja ne mote biti nita od trzisne

Clan 16
Ranijem sopstveniku stambene zgrade ili stana, odnosno poslovne prostorije, korisnik eksproprijacije duzan je, da na njegov zahtev, da u svojinu ili susvojinu drugu stambenu zgradu ili stan, odnosno poslovnu prostoriju na istom mestu ili blitoj okolini, koja po strukturi i površini odgovara uslovima stanovanja, odnosno obavljanja delatnosti, koje je raniji sopstvenik imao pre eksproprijacije.

Clan 50
Raniji sopstvenik nema pravo na naknadu za ulaganja koja je izvršio posle dana kada je pismeno obavešten o podnetom predlogu za eksproprijaciju, osim troškova koji su bili neophodni za korišcenje nepokretnosti


-------------
Clan 26
U predlogu za eksproprijaciju nepokretnosti moraju biti naznaceni:
1) naziv i sedište podnosioca predloga za eksproprijaciju (korisnik eksproprijacije);
2) nepokretnost za koju se predlate eksproprijacija i mesto gde se ta nepokretnost nalazi;
3) sopstvenik nepokretnosti za koju se predlate eksproprijacija i njegovo prebivalište ili sedište;
4) svrha radi koje se predlaze eksproprijacija.

Clan 27
Uz predlog za eksproprijaciju podnosi se:
1) izvod iz katastra nepokretnosti ili drugih javnih knjiga u kojima se upisuju prava na nepokretnostima, koji sadrti podatke o nepokretnosti za koju se predlate eksproprijacija;
2) overen izvod iz odgovarajuceg planskog akta donetog u skladu sa propisima, a ako takav planski akt ne postoji u slucaju eksproprijacije radi pribavljanja nepokretnosti neophodnih za obezbeCenje nenovcanog
uloga Republike Srbije u privredno društvo u smislu clana 20. stav 3.
ovog zakona - izvod iz ugovora o zajednickom ulaganju, odnosno zajednickom osnivanju privrednog društva;
3) dokaz da je, u skladu sa ovim zakonom, utvrCen javni interes za eksproprijaciju

Clan 28
Pored isprava iz clana 27. ovog zakona, uz predlog za eksproprijaciju korisnik eksproprijacije duzan je da podnese garanciju jedne od poslovnih banaka na iznos dinarskih sredstava potrebnih za obezbedjenje naknade za eksproprisanu nepokretnost. Garancija iz stava 1. ovog clana vati sve do isplate naknade.
 
Postovani Andrija, nema potrebe da citiras Zakon o eksproprijaciji, jer se on bas ne primenjuje toliko dosledno u Srbiji p[rilikom eksproprijacije, sto smo svi mogli videti ovde na forumu na primeru Pozeske 9. Uzgred ne primenjuju se ni neki drugi prateci zakoni vezani za nepokretnosti, vise se simulira nekakva njihova primena, ali to nije tema.

Da bih ti dao preciznije informacije, dobro bi bilo da kazes makar adresu lokacije na kojoj se nalazi kuca ili da mi adresu posaljes na mejl. Inace, tvoju privatnu poruku nisam dobio na mejl, a mejl je: bel.bor@sbb.rs U vezi ovoga sto si pitao, situacija je sledeca. Ukoliko imas pparcelu od 200 kvm, na kojoj se nalazi stara trosna kuca od 100 kvm bruto (80 neto), uredno uknjizena danas u Katastru nepokretnosti kao vlasnistvo tvoje majke, postupak eksproprijacije ako je sada pokrenut prvo mora da prodje fazu utvrdjivanja javnog interesa za eksproprijaciju koji donosi Resenjem Vlada Republike Srbije. trebalo bi da svi vlasnici nepokretnosti za koje je utvrdjen javni interes za eksproprijaciju budu o tome obavesteni dostavljanjem tog resenja, protiv koga nema prava zalbe, samo se moze voditi upravni spor tuzbom pred Upravnim sudom. medjutim, u praksi se to resenje gotovo nikad ne dostavlja pojedinacnim strankama, jer se objavljuje u Sluzbenom glasniku (kao da obican svet cita Sluzbeni glasnik).

Idemo dalje. Posle toga korisnik eksproprijacije, u ovom slucaju Direkcija za gradjevinsko zemljiste i izgradnju Beograda, podnosi zahtev nadleznom Odeljenju za imovinskopravne poslove gradske opstine na cijoj se teritoriji nalazi predmetna nepokretnost, uz pratecu dokumentaciju, da sprovede postupak eksproprijacije i donese resenje o eksproprijaciji. Obavezno je odrzavanje usmenog rocista. E sad, s obzirom da ti nisi dobio nikakav poziv, prva i osnovna stvar bi trebala da bude provera u katastru nepokretnosti Novi Beograd da li si na parceli i na objektu uknjizen tj tvoja majka, uknjizena kao vlasnik. Da li je uknjizba cista?

Ako mi na private mail dostavis adresu lokacije, mogu brzo da te izvestim o kompletnoj situaciji, vezano za eventualnu eksproprijaciju, dakle: da li je postupak iniciran, u kojoj je fazi itd.

Sto se tice pitanja vezanog za naknadu za eksproprisane nepokretnosti, moram ti reci sledece. Teoretski (ne striktno zakonski, ali da ti sad ne objasnjavam razliku ta dva termina u primeni u praksi) je moguce dobijanje i zemljista u zamenu kao protivnaknada za oduzetu nepokretnost, ali se to prevashodno odnosi na poljoprivredno zemljiste i to po mogucstvu van teritorije Novog Beograda. S obzirom da se u tvom slucaju radi o gradjevinskom zemljistu koje se nalazi na trasi ulice Tosin bunar, sa dobijanjem drugog odgovarajuceg zemljista se unapred pozdravi. To je na Novom Beogradu apsolutni science fiction. Od bilo koje gradske institucije pre ces da dobijes i donaciju organa, nego ar gradjevinskog zemljista. U ocima gradskih celnika danas, gradsko gradjevinsko zemljiste je vrednije od zlata.

Dakle, u zamenu za kucu mozes da dobijes stan, i kroz taj stan ili stanove, da ti uracunaju i vrednost zemljista. E sad, tu ima nekoliko jako bitnih finesa. Za 200 kvm zemljista na toj lokaciji, ne bih hteo da ti iznosim podatak ovako javno, moraju da ti plate iznenadices se koliko veliku cifru. To prvo, i to mogu da ti napisem sa procenom na privatni mejl. Drugo je isto bitno. Za tu staru kucu moraju da ti plate takodje trzisnu vrednost, a njenu procenu vrsi poreska uprava. E sad obrati paznju. Poreska uprava prilikom vrednovanja 1 kvm metra kuce, ne pravi razliku izmedju trosnih starih kuca i novogradnje. Ona samo ceni lokaciju, a na toj je kvadrat stambenog prostora oko 1.700 evra recimo. (Mozda i vise). Zato Direkcija pribegava trikovima, pa u vezi starih stambenih objekata pokusava da ih vrednuje u pregovorima mizerno na bazi procene vestaka. To radi zato sto zna da zemljiste mora da plati skupo, pa u ponudi kada ponudi stanove u zamenu, ona racuna da stranke nece provaliti kad im oni izvedu sledecu racunicu: skupo zemljiste + bezvredan trosan objekat (po ceni od 300-400 evra za 1 kvm) = trzisna vrednost nepokretnosti koja se oduzima, evo kao naknada stan u novogradnji na Vozdovcu ili u Dr Ivana Ribara po punoj trzisnoj ceni kvadrata. Recimo u prevodu (evo ti stan od 80 kvm, ili dva od 40 kvm). I ljudi se tu upecaju. A moze i bolje da se prodje, pogotovo ako si medju prvima za resavanje pitanja naknade.

E za to ti treba advokat, a u Beogradu ih ima 3.500 pa da ne ispadne da se namecem, biraj. Advokat ti svakako treba od samog pocetka eksproprijacije. To obavezno. Od pametnjakovica samo boli glava. Pozdrav.
 
U vezi Požeške 9 mnogo grešite jer nije bilo zastoja zbog eksproprijacije .Podaci koji su izneti samo su delimično tačni.Sami radovi koji se izvode u neposrednoj blizini kuće su problem .
 
Dakle jutros sam na suzenju u Tosinom bunaru ponovo cekao 5 puta da se otvori semafor i shvatio da me vise nikakvo pravno-imovinsko-zakonsko-obligaciono objasnjenje ne interesuje i da je stvarno dosao POSLEDNJI trenutak da neko kaze da je DOSTA bilo sa magarcenjem stotina hiljada ljudi sa Novog Beograda. I da se taj problem ODMAH resi na koji god nacin, samo ga RESITE vec jednom.

Za mene ne postoji ni dobar gradonacelnik ni dobar predsednik opstine dokle god ne dodje neko ko je sposoban da resi ovaj problem. Ne radi se o medjukomsijkom sukobu gde sada treba stati na neciju stranu uz opasnost da ne budes pravedan, vec o JEDNOJ kuci koja ugnjetava CEO JEDAN GRAD OD 300,000 stanovnika.
 
Zoro, nadam se da ovo sto si napisala govoris iz neupucenosti u ceo problem, ali zastoja je bilo upravo zbog eksproprijacije. Pre svega nacina na koji je provedena. Nemoj da stajes ljudima i komsijama na muku, verujem da nisu ni oni tebi. Ako ja jesam, nekim neprimerenim komentarom, javno ti se izvinjavam.

Radovi koji se izvode u blizini necije kuce koja bi morala biti eksproprisana, a nije, su takodje problem vezan za eksproprijaciju, to vezano za ovu desnu stranu Pozeske gledano iz pravac Hipodroma prema Pozeskoj gore.
 
clandestino":7cb9mf4e je napisao(la):
Dakle jutros sam na suzenju u Tosinom bunaru ponovo cekao 5 puta da se otvori semafor i shvatio da me vise nikakvo pravno-imovinsko-zakonsko-obligaciono objasnjenje ne interesuje i da je stvarno dosao POSLEDNJI trenutak da neko kaze da je DOSTA bilo sa magarcenjem stotina hiljada ljudi sa Novog Beograda. I da se taj problem ODMAH resi na koji god nacin, samo ga RESITE vec jednom.

Za mene ne postoji ni dobar gradonacelnik ni dobar predsednik opstine dokle god ne dodje neko ko je sposoban da resi ovaj problem. Ne radi se o medjukomsijkom sukobu gde sada treba stati na neciju stranu uz opasnost da ne budes pravedan, vec o JEDNOJ kuci koja ugnjetava CEO JEDAN GRAD OD 300,000 stanovnika.

Tako je i u Vojvodjanskoj svo ovo vreme, jedino sto se ceka malo manje dakle 2,3 semafora. Ali ko ceka taj doceka. Ma moraju da ga rese. Belka, jel ima pomaka u vezi T.Bunar 256?

Ja isto svaki put kada prolazim bacim pogled ka V1A da vidim da li ima nekih promena tj. pocetak rusenja kako bih vam javio. :D
 
@clandestino
Najgore je što tu može opušteno da se:

a) isključi semafor ili
b) uvede da desna traka bude uslovno zelena za pravo

Time bi se protočnost ove raskrnice povećala za bar 50% bez gotovo ikakvih ulaganja...
 
mekbejn":2yj9jjn6 je napisao(la):
@clandestino
Najgore je što tu može opušteno da se:

a) isključi semafor ili
b) uvede da desna traka bude uslovno zelena za pravo

Time bi se protočnost ove raskrnice povećala za bar 50% bez gotovo ikakvih ulaganja...

@Мекбеј

а) Семафор на овој „Т“ раскрсници не би требало искључивати, јер би настао благи хаос. Раскрсница је доста оптерећена и правило „десне руке“ се не би поштовало, мада на овој раскрсници не важи из свих праваца то правило десне руке. А да не спомињем пешачке прелазе у Николе Добровића и она два у Тошином бунару, у ширем делу и у ужем делу улице.
Ко иде из правца Студенског града, па даље право у онај „левак“ у Тошин бунар, морао би да сачека возила „са десна“ која долазе-се спуштају из Николе Добровића и та возила 95% скрећу лево у Тошин бунар и они углавном возе брзо (таква је раскрсница), и ту би долазило до честих судара !
Возила која долазе Тошиним бунаром из правца Земунска-Војвођанска и која иду право, она би морала да чекају возила која долазе „са лева“ односно из правца Николе Добровића, а исто возе доста брзо (!), та возила би онда стварала ту чеп у том суженом делу Тошиног бунара. Да не говорим о возилима која из тог правца скрећу лево ка Бежанијској коси, колико би се тек она начекала да прво прођу возила из Николе Добровића, па онда возила из Тошиног бунара из супротног правца ! А где су у свему томе пешаци, а и бициклисти, јер туда пролази и та стаза ?
Јесте да је и сад „проблем“ око загушења саобраћаја и кад је семафор, али то чине безобразни, бахати и нестрпљиви возачи поготово кад се иде из правца студењака па право, и кад на том семафору стану у ону „непостојећу траку“ за право, па кад се упали жуто па зелено и крену сви, е онда се створи чеп на улазу у „левак“ у Тошин бунар !!!

А где су у свему овоме и возила градског саобраћаја, јер је ово раскрсница у коју се улива неколико линија 45, 65, 71, 72, 82, 601.

Све ово горе наведено би и те како успоравало саобраћај и стварало чепове. Са семафорима како је сад, проточност је релативно добра, а и безбедности је на јако добром нивоу.

б) Предпостављам да би ово донекле повећало проточност ове „Т“ раскрснице. Требало би само водити рачуна о томе да возила која из Николе Добровића скрећу лево, кад им је упаљено зелено, возе доста брзо, а поготово возила која се залауфају одизгоре и у пуној брзини скрећу лево, имају предност над возилима која долазе право из Тошиног бунара из правца Земунска – Војвођанска и која би имала увек зелено, тада би постојала евентуална опасност од бочних судара. Наиме, та возила која долазе из тог правца Тошиног бунара, већина њих се одмах престројавају у пуној брзини на средњу и ону претицајну траку и ту би онда долазило до тих бочних судара са возилима која долазе из Николе Добровића и која имају дозвољен пролаз тј. зелено на семафору.

Проблем би био и пешачки прелаз у ужем делу Тошиног бунара, кад би ти пешаци прешли тих 7-8 метара улице, а да их неко возило које долази из правца Земунске-Војвођанске „не покупи“, пошто би та возила увек имала слободан пролаз тј. ону зелену стрелицу за право на семафору ? Јесте да би возила онда стала и сачекала, али онда се опет ствара застој.

Све у свему опет је, толико омрзнути господин семафор за сад некакво решење, са аспекта безбедности и колике толике проточности.
 
a) sve to što pišeš ima smisla, ali u vreme rekonstrukcije O. Brigada je nekoliko dana ovaj semafor bio isključen, i nije bilo sudara, znači može.

b) neće se sudarati oni koji idu "odozgo" iz N. Dobrovića i ovi koji idu iz pravca Bežanije jer ne ulaze u iste trake. Samo poštovanje propisa i signalizacije i nema problema. Evo kako sam ja to već jedno, opisao:

mekbejn":34dp9fx2 je napisao(la):
Međutim, pre neki dan (čini mi se utorak) je taj semafor bio isključen, i nije bilo NIJEDNOG auta koji čeka. Znači da ovaj deo treba drugačije rešiti SADA, glupo je da čekamo iseljavanja i radove kada može da bude bolje ODMAH.

Moj predlog je da se doda uslovno pravo iz smera IMTa, slično rešenju na Terazijama. To može da se uradi bez opasnosti po bezbednost, jer se ulazi u ulicu sa tri trake, a iz Nikole Dobrovića dolaze dve. Dakle samo je potrebno dodati jednu strelicu na semaforu i isrtati trake na kolovozu.
Evo i ilustracija:

resenje.jpg


resenje2.jpg
 
Baš takav semafor stoji u Rakovici na raskrsnici Miška Kranjca i Patrijarha Dimitrija, ali s manje traka (što je u ovom slučaju otežavajuća okolnost), i nema problema..

Trebalo bi sve slične raskrsnice tako realizovati (npr. na nekoliko stotina metara od ove koju sam pomenuo je isto T raskrsnica gde 47 skreće ka manastiru, i na njoj nema takvog semafora..)
 
mekbejn":12id933h je napisao(la):
@clandestino
Najgore je što tu može opušteno da se:

a) isključi semafor ili
b) uvede da desna traka bude uslovno zelena za pravo

Time bi se protočnost ove raskrnice povećala za bar 50% bez gotovo ikakvih ulaganja...

Slazem se za ovo pod b) kada idemo iz Bezanije ka Zemunu, jer vozila sa Kose mogu slobodno da skrecu u dve trake a treca da bude uslovna za vozila iz Bezanije.

Ovo pod a) mi ne zvuci realno i pored navedene informacije da nema sudara kad on ne radi. Preveliki je to stres za one koji silaze sa Kose, sa desne strane krivina, a sa leve bulevar sa tri trake, pa jos kad je mrak, kisa... Ja ne bih.

Ali zato kada bude srusena ta problematicna kuca mislim da postoji velika sirina na kojoj bez problema moze da se postavi kruzni tok i onda bi, po mom misljenju, saobracaj bio maksimalno protocan.

P.S. Odakle ti ovako dobar aero snimak? Ono prvo je verovatno Google Earth, oni sada imaju zamrljanije snimke nego pre par godina, ali ovaj drugi je fantastican.
 
@clandestino,

Prvi plus od mene (još kad sam te ugledao :cool: ) si zaslužio samo zbog avatara, ali ovaj drugi zbog posta.
 
GOJE":1107cm1x je napisao(la):
@clandestino,

Prvi plus od mene (još kad sam te ugledao :cool: ) si zaslužio samo zbog avatara, ali ovaj drugi zbog posta.

Hvala, Goje, hvala

Ovaj avatar ponosno nosim dokle god bude svinjaca i stala u Bezaniji. Kada ga promenim, znajte da je problem resen.
 
mekbejn":10a3r9wm je napisao(la):
a) sve to što pišeš ima smisla, ali u vreme rekonstrukcije O. Brigada je nekoliko dana ovaj semafor bio isključen, i nije bilo sudara, znači može.

b) neće se sudarati oni koji idu "odozgo" iz N. Dobrovića i ovi koji idu iz pravca Bežanije jer ne ulaze u iste trake. Samo poštovanje propisa i signalizacije i nema problema. Evo kako sam ja to već jedno, opisao:

mekbejn":10a3r9wm je napisao(la):
Međutim, pre neki dan (čini mi se utorak) je taj semafor bio isključen, i nije bilo NIJEDNOG auta koji čeka. Znači da ovaj deo treba drugačije rešiti SADA, glupo je da čekamo iseljavanja i radove kada može da bude bolje ODMAH.

Moj predlog je da se doda uslovno pravo iz smera IMTa, slično rešenju na Terazijama. To može da se uradi bez opasnosti po bezbednost, jer se ulazi u ulicu sa tri trake, a iz Nikole Dobrovića dolaze dve. Dakle samo je potrebno dodati jednu strelicu na semaforu i isrtati trake na kolovozu.
Evo i ilustracija:
а) била су у то време два судара, баш сам пролазио кад су товарили слупаног Стојадина на шлепер ! А комшија из старог краја је имао ту у то време, благо бочно чешање са једним џипом, није било толико страшно, али "џипоњу" је коштала оправка комшијиног Пунта, 300 еврића !!!
Напомињем поново да је код овог предлога, проблем баш то лево скретање из Николе Добровића у Тошин бунар. Стварно ту се у тој кривини вози доста брзо, таква је кривина + низбрдица. На овој слици, коју сам снимио априла прошле године, се лепо види који је нагиб и који вас просто мами да стиснете гас да стигнете да прођете кроз зелено, тада сви по правилу убрзају и у пуној брзини скрећу лево !

upload images

И шта је још овде проблем ! Један део "леве траке"у самој кривини, за лево скретање из Николе Добровића, а пре пешачког прелаза, а од средине раскрснице па до разделног острава, је на жалост "контра нагиб", означио сам кругом (!) тај део на твојој слици из Бинг птичије перспективе !!!
Јесте благи контра нагиб, таква је раскрсница, али хтели или не, сама раскрсница и та трака вас "тера-баца" ка средњој траци, иако се возите скроз левом траком из улице Николе Добровића и желите да нормално скренете лево и идете даље право том левом траком у Тошин бунар ! Ретко ко од возача ту вози споро кад је зелено из правца Н.Д., једино кад је црвено и кад се укључи зелено, онда прва возила тада возе мањом брзином, а касније.... То је један од проблема, плус они проблеми које сам навео у предходном посту. Значи никако у овој "Т" раскрсници без "господина Семафора".

б) лично подржавам овај предлог, а и ту би донекле, као што сам већ рекао, долазило до повремених проблема, кад возила из Николе Добровића имају "зелено" и скрећу лево, а возила из Тошиног бунара из правца ИМТ-а, одмах хватају правац према средњој и левој траци у Тошином бунару.
Прво, због оног аутобуског стајалишта у десној траци, према Студењаку, практично одмах после пешачког прелаза.
Друго, сви знамо који се крећемо овим делом Новог Београда, да су проблем, у овој десној траци, а после семафора, она непрописно паркирана возила код Пореске управе Нови Београд, јер ужасно успоравају саобраћај !!! Тешко им је да оду десно у Милутина Миланковића и ту је одмах велики паркинг дуж улице, али побогу треба пешачити неких 100 метара ! На жалост тако неки размишљају. И ово све успорава саобраћај у овом делу Тошиног бунара, па се по неки пут све то одражава и на ову "Т" раскрсницу.

image hosting gif

Уколико се овај б) предлог преко Беобилда предложи Секретаријату за саобраћај Града Београда, одмах ћу гласати ЗА.

Их, када би се дозвали памети ови из Града, па да овде на траси УМП-а, ураде једну лепу петљу, милина, а о томе смо на овој подтеми расправљали милион пута, али...остаје нам само да сањамо и даље расправљамо :/ .
 
Sve te kombinacije su uredu, ali ipak to ruglo i ta "raskrpetlja" mora da se uradi kako dolici. U planu je pa neka se radi (inace u svim planovima na pocetku pre jedno 5-5 godina, stojalo je da ce bas odatle i da se pocne i da se spoji sa mostom koji treba da bude zavrsen itd....), ali koliko vidim nista se ne desava sa tom kucom na cosku. Raskrsnica je opasna i na levo, i pravo i iz Bezanije, a da ne spominjem manijake koji idu iz pravca studentskog grada. Ludost! :rant:
 
Ljudi od regulisanja ove raskrsnice nema ništa dok se konačno ne sruše one kuće dole (a to se čeka već 20 godina) i ne počnu da rade deo UMP, ka Omladinskih brigada.
 
Па наравно да нема ништа од овога, него чисто дискутујемо и размишљамо наглас !

Остала је још смо једна кућа да се уклони, наше чланице форума БекаБека, тј. кућа њеног таста, а онда иде сређивање Тошиног бунара, онај део од неких 500 метара. Сама раскрсница и део УМП-а након тога, а то сви знамо.
 
Гага":80gr3xfo je napisao(la):
тј. кућа њеног таста
Nisam ispratio pazljivo BekaBekine rodbinske veze, ali malo mi je cudno da ima tasta. Osim ako je transseksualac.
 
ranko999":1nk7sed8 je napisao(la):
Гага":1nk7sed8 je napisao(la):
тј. кућа њеног таста
Nisam ispratio pazljivo BekaBekine rodbinske veze, ali malo mi je cudno da ima tasta. Osim ako je transseksualac.
@Ранко,
хвала на указивање грешке, само мало сам се зезно :D , ах те родбинске везе. Наравно да треба "кућа њеног свекра", али ето...
 
Vrh