Šta je novo?

Vojvođanska - Tošin Bunar

Jel zna neko dal je ostalo jos nesto da se uradi :shock: , ili je sve gotovo od radova. Koliko se meni cini sve su zavrsili :p , i sta je sa stanicom 82-ke, zavrsena je postavljena je tabla ali basevi ne staju na njoj :!: :!: :!:
 
Pa nisu postavili nastresice na sve stanice GSP-a, nisu pustili odredjene stanice, tj nisu pustili trecu traku ulice. Detalje su kao dosminkali. Jos kad bi neko oprao malo trotoar i ulicu od zemlje i peska to bi bilo sjajno. Bolje je nego sto je bilo ali moze jos bolje.
 
MaRkOs":vv7xr85g je napisao(la):
Pa nisu postavili nastresice na sve stanice GSP-a, nisu pustili odredjene stanice, tj nisu pustili trecu traku ulice. Detalje su kao dosminkali. Jos kad bi neko oprao malo trotoar i ulicu od zemlje i peska to bi bilo sjajno. Bolje je nego sto je bilo ali moze jos bolje.

Čeka se odobrenje sekreterijata,kad se bude dobila dozvola odradiće još malo preostalih radova nadam se i počistiti onaj pesak na behaton pločama,otkloniti nedostatke,mada su trebali da to urade i ranije .U svakom slučaju izgradnja i proširenje Vojvodjanske predstavlja jedan veliki pomak za ovaj deo grada.I ranije sam govorio o problemima koje ćemo imati u Vojvodjanskoj (bahato parkiranje ,rešenje problema parkiranje -izgradnja parkirališta ili 3 traku Vojvodjanske ka Gandijevoj ostaviti za parkiranje itd.) Nadam se da će se nadležni nakon završetka radova u Vojvodjanskoj pozabaviti time.
 
Настрешнице за стајалишта треба да одобри Дирекција за јавни превоз, тако да сам извођач радова (Страбаг) нема никаквих додирних тачака. Само постављање (и одржавање) настрешница врши предузеће "Аква ...." (не знам тачно како се зову).
 
Alma kvatro odrzava stajlista a ne psotavlja ista bez naloga direkcije
 
Jutros sam primetio jednu interesantnu stvar, a to je da ljudi stoje na novoj stanici 82-ke a bas samo prodje pored njih :)
 
Drugari, jutros su pustili sve 3 trake u Vojvodjanskoj, reportaža uskoro :)
 
4.6
Jutros su otvorili sve 3 trake u Vojvodjanskoj
fotografija2189.jpg

fotografija2190.jpg

pesak i trava na behaton pločama u Gandijevoj
fotografija2184.jpg

fotografija2185.jpg

pa malo nepropisno parkiranih vozila u Vojvodjanskoj
fotografija2193.jpg

fotografija2194.jpg

fotografija2197.jpg

fotografija2198.jpg

fotografija2199.jpg

fotografija2201.jpg

fotografija2202.jpg

fotografija2203.jpg

fotografija2204.jpg

fotografija2205.jpg

kod prodavnice "Sunce"
fotografija2206.jpg

fotografija2207.jpg

i još malo peska i šljunka u Vojvodjanskoj i Gandijevoj
fotografija2195.jpg

fotografija2196.jpg

fotografija2200.jpg

Ovo je veliki pomak sa izgradnjom Vojvodjanske , nadam se da će očistiti trotoar i pozabaviti se bahatim parkiranjem (jutros 25 vozila u Vojvodjanskoj), parking?, 3 traka za parkiranje u Vojvodjanskoj ka Nehruovoj ?
 
Ово зеленило неће дуго поред оваквог паркирања драгих нам суграђана...како нису ставили неке стубиће да заштите мало :grand:
 
trake u vojvođanskoj su preširoke. trebalo bi ih malo skupiti a povećati središnje ostrvo.
 
ne znam sto se ne zavrsava ulica..pogotovo ostrva...tj behaton ploce na njima...sto se tice parkiranja..pa...ko zna...za sad je jedino resenja jedna traka da se obelezi za parkiranje...jer jos uvek nije guzva i dovoljne su pod 2 trake...videcemo sta ce biti...mislim da je ostalo jos dosta sitnijih poslova..danima nisam video nijednog majstora...prvo su pojuri i ona ostavili malo da kazem lom za sobom,od peska,sljunka do ne zavrsenog ukrajanja behaton ploca...valjda postoji i neko ko daje dozvolu za upotrebu ali ovo je ipak srbija...dobro je i kad su ovo uradili...iskreno raskrsnica nehruove i vojvodjanske mi se toliko svidja bas zbog te neke sirine...otvorila je ceo kraj...ima detalja..valjda ce to ovih dana...zna li neko vise o konacnom zavrsetku radova?
 
dane bezanija":1u56c45q je napisao(la):
ne znam sto se ne zavrsava ulica..pogotovo ostrva...tj behaton ploce na njima...sto se tice parkiranja..pa...ko zna...za sad je jedino resenja jedna traka da se obelezi za parkiranje...jer jos uvek nije guzva i dovoljne su pod 2 trake...videcemo sta ce biti...mislim da je ostalo jos dosta sitnijih poslova..danima nisam video nijednog majstora...prvo su pojuri i ona ostavili malo da kazem lom za sobom,od peska,sljunka do ne zavrsenog ukrajanja behaton ploca...valjda postoji i neko ko daje dozvolu za upotrebu ali ovo je ipak srbija...dobro je i kad su ovo uradili...iskreno raskrsnica nehruove i vojvodjanske mi se toliko svidja bas zbog te neke sirine...otvorila je ceo kraj...ima detalja..valjda ce to ovih dana...zna li neko vise o konacnom zavrsetku radova?

Pa gotova je ulica druže :D :D :D jedino sto bi trebali malo da operu ulicu i staze :)
 
dane bezanija":130vrrqh je napisao(la):
ne znam sto se ne zavrsava ulica..pogotovo ostrva...tj behaton ploce na njima...sto se tice parkiranja..pa...ko zna...za sad je jedino resenja jedna traka da se obelezi za parkiranje...jer jos uvek nije guzva i dovoljne su pod 2 trake...videcemo sta ce biti...mislim da je ostalo jos dosta sitnijih poslova..danima nisam video nijednog majstora...prvo su pojuri i ona ostavili malo da kazem lom za sobom,od peska,sljunka do ne zavrsenog ukrajanja behaton ploca...valjda postoji i neko ko daje dozvolu za upotrebu ali ovo je ipak srbija...dobro je i kad su ovo uradili...iskreno raskrsnica nehruove i vojvodjanske mi se toliko svidja bas zbog te neke sirine...otvorila je ceo kraj...ima detalja..valjda ce to ovih dana...zna li neko vise o konacnom zavrsetku radova?

Ostalo je da počiste pesak,šljunak na behaton pločama,još malo ukrajanja i još ponešto.Jeste da je ulica puštena za saobraćaj mada bi po meni završetak radova u Vojvodjanskoj bio i da se reši problem bahatog parkiranja na ulici,behaton pločama, biciklističkoj stazi itd,što će dodatno ružiti sliku saobraćajnice,praviti oštećenja na pločama.Taj problem će biti permanentan dok se god ne obezbedi dovoljno parking mesta u Vojvodjanskoj (pravac ka Nehruovoj ) jer nema nijednog parking mesta :? .Mislim da bi se problem najlakše mogao rešiti kada bi treća traka ka nehruovoj bila za parkiranje,jer su parking mesta neophodna (prodavnice,perionica itd.), a to ne bi dodatno opteretilo saobraćaj.Na suprotnoj strani Vojvodjanske danas nije bilo bahatog parkiranja jet tu postoje parkinzi pored zgrada.
 
A gde su to ostali ivičnjaci da se ukroje? Ja sam pre neki dan prosao Nbg stranom i kolko sam video sve je gotovo, pa me interesuje sta je jos ostalo da se radi?
 
Да Милоше лепа вест да су од данас прорадиле свих шест трака. Прошао сам Нехруовом и само пар слика тог дела раскрснице:

Код школе Милан Ракић код улаза све је лепо ограђено одговарајућим сигурносним оградама:





"Паркирање" по тротоару и бициклистичкој стази је већ одомаћено, што је Милош већ у својој данашњој репортажи и овековечио. Ово је код оне перионице возила код пијаце "Бежанија". Овако је сваки дан, а пре неки дан је ту било начичканих "само" седам аутомобила. Нисам тада имао апарат са собом да сликам, а на мобилном отказала камера: :p


Код школе Јован Стерија Поповић је исто постављена сигурносна метална ограда, а унутар школског дворишта је ограђена мала земљана површина са лепом дрвеном оградом. Оног привременог жутог пешачког прелаза више нема, избрисан је.


 
Eto, konačno su iznivelisali trotoar kod Sterije - betonom.

Ranije sam spominao neophodnost postavljanja kamera. Danas je jedan neiživljeni id*** vozio motor kao da je na trkačkoj stazi, a onda pravio polkružno na crvenom.
 
Nadam se da ce uskoro da pociste i preostali pesak i sljunak, i da se resi problem parkiranja (pricao sam vec o 3 traci Vojvodjanske ka Nehruovoj). Takodje bi trebalo i urediti zelene povrsine u Vojvodjanskoj, sa malo truda bi moglo sve to jako lepo da izgleda. :)
 
Slazem se sa milosem oko zelenih povrsina..pogovoto prethodni deo uradjene vojvodjanske je potpuno zapusten..pocela trava da izlazi iz ploca...osusila se...u ovom novo delu vidoh neke cevi kod svih platana,kontam da je to za zalivanje...videcemo...jel ako nema drveca..bice setnja po tiganju...ima jos sitnih detalja oko behatona,pogovoto ,rekoh na ostrvima..tu fali jos dosta ukrajanja...sve u svemu...treba za sada,slazem se,iskoristiti trecu traku za parkiranje...obeleziti zutom parking mesta ili belom i zutom,cisto da se malo razlikuje...videcemo sta ce biti...koliko se secam..za vikend je seoska slava bezinije...
 
Mali:Grad će nastaviti da investira u glavne saobraćajnice
Tanjug | 06. 06. 2014. - 13:38h | Foto: Marko Metlaš | Komentara: 0
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/471487 ... bracajnice

Gradonačelnik Beograda Siniša Mali obišao je danas rekonstruisanu Vojvođansku ulicu na Novom Beogradu, gde je poručio da će grad Beograd nastaviti da investira u rekonstrukciju glavnih gradskih saobraćajnica.

Vojvođanska ulica je rekonstruisana u dužini od 1,5 kilometara i sada ima šest traka umesto ranije dve, a radovi su trajali od oktobra prošle godine.

Radove je finansirala Direkcija za građevinsko zemljište grada Beograda i oni su ukupno koštali 311 miliona dinara.

Mali je rekao da je Vojvođanska ulica glavna saobraćajnica na Bežaniji, koja povezuje taj deo grada i prigradske delove sa centrom Beograda.

- Radovi na ovoj saobraćajnici su bili veoma značajni kako bi se ubrzao saobraćaj kroz ovaj deo grada - rekao je Mali i najavio da se očekuje rekonstrukcija i dela ulice oko Tošinog bunara.

On je izrazio nadu da će ti radovi biti završeni tokom ove ili sledeće godine kako bi taj deo grada bio u potpunosti i na brz način povezan sa centrom.

Gradonačelnik je napomeno i da je u potpunosti izgrađena nedostajuća infrastruktura u Vojvođanskoj ulici, da su napravljene nova kišna i fekalna kanalizacija i vodovodna mreža, te da sve kuće koje do sada nisu imale priključak na kanalizaciju sada to mogu da urade.

Govoreći o drugim investicijama u saobraćajnice, Mali je rekao da će u roku od 30 dana od danas krenuti rekonstrukcija Ulice vojvode Stepe, a da je planiran završetak radova za nešto manje od godinu dana.

- Radimo ubrzano na završetku projekta za Trg Slavija i Bulevar oslobođenja. Očekujemo da ćemo tender za izbor izvođača radova završiti do kraja godine kako bi sa radom krenuli na proleće sledeće godine - rekao je Mali.

Direktor Direkcije za izgradnju grada Beograda Srđan Milanović je govoreći o Vojvođanskoj ulici rekao da je ona imala po jednu saobraćajnu traku u svakom smeru, a da sada ima po tri, da je urađena kišna kanalizacija u dužini od 850 metara, kao i obična kanalizacija u dužini od 750 metara.

Milanović je dodao i da se prilikom rekonstrukcije ulice posebna pažnja obraćala na bezbednost dece pošto su tu dve osnovne škole, pa su na izlazu iz školskih dvorišta postavljene zaštine ograde, a postavljena su i dva semafora. Takođe, su postavljana tri razdelna zelena pojasa.

Milanović je zaključio da će manji deo ulice koji nije rekonstruisan biti obnovljen u narednom periodu, jer se trenutno rešava pitanje imovinsko-pravnih odnosa.
 
Jutros su kosili travu u Vojvodjanskoj nadam se da će se uskoro pozabaviti i ovom "prašumom" u Vojvodjanskoj blizu Gandijeve :?
fotografija2242.jpg

fotografija2236.jpg

fotografija2237.jpg

fotografija2238.jpg

fotografija2239.jpg

fotografija2240.jpg

fotografija2241.jpg
 
milos.tro":2lzaaux3 je napisao(la):
Mali:Grad će nastaviti da investira u glavne saobraćajnice
Tanjug | 06. 06. 2014. - 13:38h | Foto: Marko Metlaš | Komentara: 0
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/471487 ... bracajnice

.....
- Radovi na ovoj saobraćajnici su bili veoma značajni kako bi se ubrzao saobraćaj kroz ovaj deo grada - rekao je Mali i najavio da se očekuje rekonstrukcija i dela ulice oko Tošinog bunara.

On je izrazio nadu da će ti radovi biti završeni tokom ove ili sledeće godine kako bi taj deo grada bio u potpunosti i na brz način povezan sa centrom.
...
Milanović je zaključio da će manji deo ulice koji nije rekonstruisan biti obnovljen u narednom periodu, jer se trenutno rešava pitanje imovinsko-pravnih odnosa.

Makar su posredno priznali prioritet proširenja Tošinog Bunara nezavisno od projekta "UMP"-a.
 
Ne znamo šta se to rešava, jer je sve rešeno, gde to nije rešeno, neka kažu? Nego gledaju da urade samo što oni hoće i misle da je bitno i pametno, o tome se radi.
 
Trebalo bi da uklone staru stanicu 82 u Gandijevoj ka blokovima kod bakalnice i da dobijemo još parking mesta ,svako novo parking mesto u ovom delu grada bi mnogo značilo :)
 
Jutros sam video da 82 staje i na novoj i na staroj stanici u Gandijevoj :?
 
Vrh