Šta je novo?

Vojvođanska - Tošin Bunar

Ali zar ne bi trebalo da za merenje protoka saobracaja budu otvorene sve trake?
 
Po mom mišljenju nije neophodno. Ionako ne može tačno da se proceni koliko će ljudi koristiti novu saobraćajnicu za par meseci kad ljudi "provale" da mogu tu da idu.
 
10. мај 2014.:

Пуштање у саобраћај свих шест трака зависи од добијања дозволе од градског Секретаријата за саобраћај. Поднет је захтев и кад се добије дозвола, и те две крајње траке са сваке стране ће се пустити у саобраћај. Кад ће то бити још се не зна, предпостављало се да ће се добити до 10. маја, али....



Остало је још да се укроје бехатон плоче на тротоару по појединим местима дужином целе трасе Војвођанске која је сад рађена. Мање-више то ће се сад мало отегнути јер практично и нема радника, барем данас их није било, пребачени на друга градилишта.







Данас је изгледа био дан само за заливање траве и дрвећа




Иначе сво зеленило се јако лепо примило :)




Бахати су почели да паркирају по тротоару и бициклистичкој стази, посебно код оне перионице одмах поред пијаце "Бежанија", ту их остављају радници који раде у перионици







Код сада заграђеног некадашњег излаза/улаза у Војвођанску, изгледа да више не излазе колима, од како су посадили растиње. :kk:


У Гандијевој улици, изнад аутобуског стајалишта 82-ке, на жалост није урађен испуст код ивичњака да може лакше са дечијим колицима или инвалидским, па и бициклом, да се прође. Вероватно да овог испуста није ни било у пројекту :x ! Раније је постојао као што је на другој страни уличице, која није обнављана.
Иначе и овде треба да се заврши поплочавање овог парчета тротоара где се види овај кабл.

 
Gago sve pohvale, jutros su krenuli da obeležavaju trake na raksrnici gandijeva - vojvodjanska
 
Ostaje li stajaliste 82-ke u 64 bloku koje se sada nalazi po sredini severnog dela bloka, obzirom da se ovo na samoj raskirnici nalazi na celih 100 metara dalje? Nesto mi nema poente da u manje od 300 metara postoje 3 stajalista. Izvinjvam se ako je neko vec negde odgovorio.
 
DusanBG":u84qb8j3 je napisao(la):
Ostaje li stajaliste 82-ke u 64 bloku koje se sada nalazi po sredini severnog dela bloka, obzirom da se ovo na samoj raskirnici nalazi na celih 100 metara dalje? Nesto mi nema poente da u manje od 300 metara postoje 3 stajalista. Izvinjvam se ako je neko vec negde odgovorio.

To stajalište kod bakalnice će biti ukinuto,dobro bi došla parking mesta :)
 
Dobra vest, mislim da nema poente sa ovim pored novim stajalistem.
 
Ипак морам опет да поменем онај спорни шахт,послао сам примедбе у дирекцију,одговорили су ми да су решили проблем,јуче сам онако гледао,па тај део срамотно изгледа,то је србија у малом,брдо..испуцао неки бетон около...капирам да треба да будемо срећни што је напокон улица урађена али ако она за пар година треба да личи на улицу која је стара 30 а не 4,5 година онда стварно треба да се запитамо што су то они радили и где су отишле НАШЕ паре.Исто би и напоменуо катастрофалан квалитет неких материјала,као што су мали ниски ивичњаци који су буквално сви испуцали,причам на раскрсници са нехруовом,близу шахта,који се се распасти ѕа пар месеци,то вам тврдим,затим не зна шта се сад чека за завршавањем бехатон плоча и оним песком који данима стоји и разноси се улицом...данима нисам видео ниједног мајстора осим оних који су заливали траву итд...Ако неко има неке ближе информације било би лепо да их и подели са свима нама.
 
dane bezanija":3jabsbsm je napisao(la):
Ипак морам опет да поменем онај спорни шахт,послао сам примедбе у дирекцију,одговорили су ми да су решили проблем,јуче сам онако гледао,па тај део срамотно изгледа,то је србија у малом,брдо..испуцао неки бетон около...капирам да треба да будемо срећни што је напокон улица урађена али ако она за пар година треба да личи на улицу која је стара 30 а не 4,5 година онда стварно треба да се запитамо што су то они радили и где су отишле НАШЕ паре.Исто би и напоменуо катастрофалан квалитет неких материјала,као што су мали ниски ивичњаци који су буквално сви испуцали,причам на раскрсници са нехруовом,близу шахта,који се се распасти ѕа пар месеци,то вам тврдим,затим не зна шта се сад чека за завршавањем бехатон плоча и оним песком који данима стоји и разноси се улицом...данима нисам видео ниједног мајстора осим оних који су заливали траву итд...Ако неко има неке ближе информације било би лепо да их и подели са свима нама.

Sve 3 trake bi trebali da puste do kraja meseca,podnet je zahtev sekreterijatu kada to bude rešeno odradiće još malo preostalih poslova.Osim problema koje si naveo imaćemo i problem parkiranja u Vojvodjanskoj,u ranijoj reportaži izbrojao sam 40-tak vozila u trećoj traci kod crkve,imamo bahato parkiranje na biciklističkoj stazi kao i kod perionice.Kako će to sve izgledati kad puste sve tri trake videćemo.Po mom mišljenju trebali bi da odrade parking bila bi dobra ova lokacija(već postoji skretanje iz vojvodjanske):
fotografija1884.jpg

Takodje bi trebali da odrade i pešački prelaz preko puta crkve.
 
Krenulo se i sa racionalnom potrošnjom električne energije uključena svaka druga svetiljka u Vojvodjanskoj
 
Postavljena je KuK ograda (žuto crna :) ) na trotoaru ispred OŠ Jovan Sterija Popović u nehrovoj, tamo gde se nalazio stari pešački za osnovce.
Sada neće biti opasnosti od istrčavanja i prelaska ulice van pešačkog (novog), odnosno postojećeg semafora na rasrsnici Nehruove i Vojvođanske.
Samo još da nešto učine povodom one bare na samom pešačkom...
 
Danas je bilo par radnika EDB-a, radili su na stubovima u Vojvodjanskoj
 
Zavrsili su stanicu 82-ke u Gandijevoj postavio je i GSP tablu sa brojem stanice, i zavrsili su ukrajanje ploca na raskrsnici sa Gandijevom. Jos samo da puste sve trake :)
 
Nadamo se u narednih nekoliko dana za vikend možda :?: Živo me zanima šta će se dešavati kada puste te 3 trake.Da li ćemo imati bahato parkiranje na behaton pločama i biciklističkoj stazi u Vojvodjanskoj,bahato parkiranje kod crkve i perionice,bahato parkiranje rominih kamiona i automobila u Gandijevoj,bahato parkiranje u 3 traci možda itd.?
Napraviću reportažu čim završe pa da vidimo koja bi bila rešenja? Parkiralište na lokaciji gde su bile gradjevinske mašine tokom radova (lokacija koju sam označio u jednom od ranijih postova),ili čak 3 traku (vojvodjanska ka nehruovoj) ostaviti za parkiranje ?
 
Da li de samo meni cini, ili su odradili stvarno ofuse posao sa trotoarima?
Nznm da li je jos neko pominjao to, ali pesacki prelaz..kod rome ka IMT-u svaki put kada padne kisa ostane 'blokiran' velikom barom..mada postoji slivnik koji je posavljen predaleko i previsoko(uzbrod) od ivicnjaka i pesackog...
evo obelezio sam na jednoj gaginoj slici...
8_D6r7.jpg
 
Pa ta 3 cm asfalta su bila predvidjena li ih je uzeo zika
 
Vrh