Šta je novo?

Vojvođanska - Tošin Bunar

direktor":3bmuzhya je napisao(la):
Mene cudi sto nisu ugradili podzemne kontejnere
Зато што је "пукла тиква"! Нестало контејнера, а сада док се ови нови ликови снађу око тих тендера (компликовано је то и није за свакога), проћи ће неко време. Морају да се изаберу нови "добављачи" и тако то. Ионако, народ не баца смеће у те подземне контејнере већ поред њих! А и ови што их празне долазе једном месечно! На крају, лакше је народу да се храни из ових "надземних" него из "подземних"!
 
Znaju da okolni "Domaćini" imaju kabastog smeća i da ne koriste 50l džakove za smeće. Zato nisu stavili podzemne kontejnere kao ni podzemno napajanje el. energijom, a kanalizacija tek treba da se priključi na okolne kuće.
 
Čekajte ljudi, ko koga ovde za..bava? Odjednom je sad jedan kontejner problem a šta je sa smradom svinja??? Godinama nepodnošljivi smrad svinja teroriše ljude koji ovde žive ili prolaze :grand:
 
Evo jedne zamerke:

IMAG0180_zpsb30a859b.jpg


Ponovljena je postpuno ista greška kao i pre rekosntrukcije.
Stub javne rasvete zaklanja semafor. POstpuno isto kao i ranije.

Što se tiče nivelacije ulice i odvoda vode - za sada je odlično.
I pored jakog pljuska danas popodne, kolovoz je bio samo mokar, ali bez i jedne bare.
 
clandestino":1x3rf70h je napisao(la):
Ne verujem da ce ti primeri da utese vlasnika cetrnaestice, mislim malo je mnogo da i stanicu i kontejner metnu ispred njegove kapije, tamo gde nikada ranije nisu bili. Ja licno bih poludeo i pisao proteste svakodnevno, a da budemo posteni nikom od nas ne bi bilo svejedno. Druga je stvar sto verovatno ti protesti ne bi imali efekta, kao sto nece ni sada.

Испред моје зграде има 13 (тринаест) контејнера и свако вече (јутро) између два и три часа празне контејнере. Ево управо сад то раде (02:52) и кад почну да дрндају са контејнерима разбуде све живо. Чак шта више требало је ту да буде и стајалиште (бетонирали га), али пошто је била планирана пијаца "Бежанијска коса", одмах су одустали од тог стајалишта и померили га код пијаце :) .
 
Pijaca u vojvodjanskoj ima potencjala da je malo ofarbaju,usminkaju ,simpatican objekat
 
За мене је изузетан помак разноликост садног материјала. До сада су се реконструкције завршавале са трава+платани и то је то ...
 
Interesnaatno da je zelenilo prvi put obavezalo investitora da odrzava zelenilo sve do novembra kako bi bili sigurni da se primilo , tek tad oni preuzimaju odrzavanje ,
Inace u behaton je rezlicito slagan u prvom djelu i ovom sada , takodje u prvo rekonstruisanom djelu bic stazu sjece svaki kolski ulaz dok u novm je iz komada
Podhtino staviti stuibice kod perionice kako ne bi vozili kola i parkirali po trotaru
 
Na ovim Miloševim fotografijama se vidi kako je asfaltiranje kolovoza u Vojvođanskoj korektno urađeno, bar što se tiče nivelacije: u toku obilnih padavina voda se ne zadržava, asfalt je samo mokar.
Na jesen, posle letnjih vrućina, treba ponovo slikati da vidimo da li je došlo do deformisanja.

Sa druge strane, ova bara kod bivše pumpe dokazuje kako funkcioniše sistem počev od investitora, projektanata, izvođača i nadzora: svima je pred očima a ništa se ne preduzima, kao da nikoga nije briga i svako misli da je to tuđi posao.
 
Biciklistička staza bojim se da neće imati funkciju. A kad poraste ovo drveće biće milina za parkiranje u ladovinki. Ukoliko uspe da poraste. Šteta, a zaista sve sjajno izgleda. Čim se proljepota odoh da se malo prošetam i tim delom grada.
 
Ovo sa parkiranim vozilima će predstavljati ozbiljan problem,naročito kad uskoro puste sve trake u saobraćaj. :?
 
relja":14s7vsjy je napisao(la):
Na ovim Miloševim fotografijama se vidi kako je asfaltiranje kolovoza u Vojvođanskoj korektno urađeno, bar što se tiče nivelacije: u toku obilnih padavina voda se ne zadržava, asfalt je samo mokar.
Na jesen, posle letnjih vrućina, treba ponovo slikati da vidimo da li je došlo do deformisanja.

Sa druge strane, ova bara kod bivše pumpe dokazuje kako funkcioniše sistem počev od investitora, projektanata, izvođača i nadzora: svima je pred očima a ništa se ne preduzima, kao da nikoga nije briga i svako misli da je to tuđi posao.

Реља, као што сам и раније рекао у једној репортажи, извођач радова је био поднео захтев Дирекцији и Инвеститору, да он сам о свом трошку ипак уради улаз/излаз код бивше пумпе у Војвођанску, јер ће како су тада рекли, бити проблема и преласка преко тротоара и зелене површине, што се и обестинило још за време радова.
На жалост, предлог је одбијен и морало је да се уради по пројекту !
 
Znam Gago, nisam zaboravio.
Komentarisao sam slepilo za baru koja se stvara duž granice zone gradilišta jer voda nema gde dalje da ode.
Slepilo.
 
milos.tro":1h4lg18h je napisao(la):
Ovo sa parkiranim vozilima će predstavljati ozbiljan problem,naročito kad uskoro puste sve trake u saobraćaj. :?

Ma jok, lepo su rekli u Direkciji, samo neka seljaci naguraju kola u svoja dvorista i sve ce biti bombonica.

A jos kad se FK Bezanija vrati na svoj stadion iza crkve, pa u isto vreme utakmica i svadba sa 200 zvanica. I-ha! Ja prognoziram da ce biti zauzete dve trake, ne jedna.

Kao jedino, kakvo-takvo resenje vidim da se prostor preko puta crkve pretvori u javni parking, ali to zahteva mnogo prepravki koje niko nece hteti da plati. A verovatno taj prostor cuvaju za neki tako potreban poslovno - apartmanski kompleks.
 
Нбгсити, ниси био на часу тј. не пратиш на часу :p
Имаш на претходној страни у мојој репортажи од 26. априла.
 
Odradili su stub rasvete u Gandijevoj o kome je Gaga pisao u ranijim postovima, danas nisam primetio radnike,još nekoliko dana do otvaranja
fotografija1935.jpg
 
Гага":2hph9k4m je napisao(la):
Нбгсити, ниси био на часу тј. не пратиш на часу :p
Имаш на претходној страни у мојој репортажи од 26. априла.

Ako treba da puste izmedju 7-og i 10-og, znaci da to treba da bude sutra ili prekosutra, a sad sam prosao ulicom i jos nisu sredili stazu kod Sterije i kod Gandijeve. A radnika nema nigde :)
 
Staza kod Sterije je završena, nego nije urađen prelaz između behaton kocki i asfalta.

Majstori su, verovatno po projektu, položili behaton kocke u Nehruovoj sve do ulaska na parking škole, tj do nizbrdice na trotoaru.
Deluje kao da neko nije izašao na teren pre nego što je projektovao taj novi trotoar pored škole.
 
Drugari, insajderska informacija sve tri trake puštaju u saobracaj krajem meseca :gobb:
 
Ostalo je još sitnih gradjevinskih radova,kako mi je objašnjeno radi se na signalizaciji (merenje protoka saobraćaja,podešavanje zelenog talasa kako sam skapirao - nisam iz saobraćajne struke)
 
Vrh