Šta je novo?

Vojska i Namenska industrija Srbije

Da li ste za povratak vojnog roka?

  • Da

    Glasovi: 106 31,8%
  • Ne

    Glasovi: 200 60,1%
  • Ne znam

    Glasovi: 27 8,1%

  • Ukupno glasača
    333
@Orfanelin - Ne lajkuj, ovo što je napisao, zapravo to nije pozitivno za vas rusofile :ROFLMAO: :ROFLMAO: Ja ti lepo kažem da ne znaš da čitaš, a ti bi da bacaš nuklearne bombe.
Ja ne vidim da je on rusofil,
Naprotiv poklopio je jednog okorelog i u jednom postu pokazao svu nebuloznost i šizofreniju njegovog lupetanja ovde...
 
@Orfanelin - Ne lajkuj, ovo što je napisao, zapravo to nije pozitivno za vas rusofile :ROFLMAO: :ROFLMAO: Ja ti lepo kažem da ne znaš da čitaš, a ti bi da bacaš nuklearne bombe.
За нас русофиле? Боже ме сачувај и саклони.
У овој дискусији сам ја на страни против Русије и претњи нуклеарним бомбама. Твој антипод Перкан ме је пре неколико сати назвао циничним про НАТО пингвином, сада ме ти називаш русофилом.

Буквално осећам срамоту у твоје име. Ово ми се први пут дешава на форуму.
Само сам ти скренуо пажњу да Путин није измислио термин тактичко нуклеарно оружје и да оно постоји већ више деценија. Такође су око тактичког нуклеарног оружја прављени споразуми па је већи део истих склоњен из употребе. Такође тактичко нуклеарно оружје не може да се користи да се прети целом свету јер је цела суштина употребе тактичког нуклеарног оружја тактичка а не стратешка. Значи користи се за ударе на фронту који неће превише да оштете пријатељске јединице које се налазе у релативној близини. За претње целом свету се користи стратешко нуклеарно наоружање.

Али добро, уместо да признаш да си лупио и да не знаш ти си почео да ме вређаш без икаквог повода и разлога. Тако да ћу те оставити да се препуцаваш са Перканом, сличан сте ниво.
 
@sjcam
Au, al' si me matirao sa kartama bravo. Ja pišem o događajiama koji su aktuelni i šta se otprilike događa sada, ti mi kačiš mape iz 2022 i 2023. Tačno je da su Rusi očekivali da će lakše ostvariti ciljeve SVO, ali su i pogrešili, što su i priznali. Ukrajina kao proksi, ispostava nato dobila je ogromnu pomoć u milijardama dolara. Još je Porošenko prekopao ceo Donbas i napravili su neverovatan odbrambeni sistem, Avdejevka, Marinka. Popasnaja, Krasnoe, Klešejevka itd, ako uopšte znaš gde je to.
Šta je bilo sa čuvenim "kontranastupljenijem" u Zaporožju i prodoru ka Berdjansku, Melitopilju i na Krim? Da li znaš gde je Rabotino, Verbovoe i zbog čega su bitni?
Pogledaj malo izložbu za koju sam napomenuo gde se nalazi. Samo nemoj da ti se "sloši". Biće toga još, samo polako.
 
Ukoliko situacija postane kritična po Ukrajinu, a što se za sada ne nazire (Rusi i dalje veoma sporo napreduju), osećam da će NATO na poziv Ukrajine poslati svoje trupe do određene linije po uzoru na Korejski rat kada su SAD i UN trupe spasile Južnu Koreju i uz borbe došle do 38 paralele gde je i dan danas granica između Severne i Južne Koreje.

S tim što bi NATO trupe došle do te linije razgraničenja bez direktne borbe sa Ruskim trupama.
Recimo reka Dnjepar.
 
Nema šanse da će Rusija dozvoliti tako nešto jer je to neuspeh za njih i USA će opet iskoristiti Ukr protiv njih i opet bi morali da ih napadaju. Sad kada su već započeli idu do kraja. Inače Rusija već obučava ljude i formiraju flotilu baš zbog Dnjepra što znači da je to minimum dokle će ići kada počne ofanziva. Usput situacija je kritična za Ukr kada su i zapadni mainstream mediji pesimistični, pročitaj ovo što sam poslao iznad da bi razumeo o čemu se radi, nemoj da te prevari "sporo" napredovanje.
 
Nema šanse da će Rusija dozvoliti tako nešto jer je to neuspeh za njih i USA će opet iskoristiti Ukr protiv njih i opet bi morali da ih napadaju. Sad kada su već započeli idu do kraja. Inače Rusija već obučava ljude i formiraju flotilu baš zbog Dnjepra što znači da je to minimum dokle će ići kada počne ofanziva. Usput situacija je kritična za Ukr kada su i zapadni mainstream mediji pesimistični, pročitaj ovo što sam poslao iznad da bi razumeo o čemu se radi, nemoj da te prevari "sporo" napredovanje.
Da, kao što urlaju o korišćenju nuklearki već 2 godine pa ništa.
Mani se jeftinih fazona iz Kremlja.
 
Koje crvene linije do sada nisu predjene osim slanja NATO trupa u Ukrajinu? Mislim da je vrlo izgledno da će i to da se desi ako Rusi stvarno slome front. Pa će biti podeljeno po principu Koreje.

Jedino sto Ruse može da natera na nuklearne bombe je da ih Ukrajinci potpuno poraze, sto nije izvesno.
 
Pretili su Rusiji napadom na njihovu teritoriju Storm Shadow krstarećim raketama, to bi bila jedna od crvenih linija i bilo bi posledica. Nisu skroz NATO trupe u Ukr, šalju ih u malom broju da zamene Ukrajince u zapadnom delu Ukr a onda oni idu na front. Pored ovog mislim da Rusija neće dozvoliti gomilanje NATO vojske i oružja jer će postati mete, logistika im je ozbiljan problem kao i oružje kojeg nema dovoljno da parira Rusima. I pitanje je koliko NATO može da skupi vojnika, ništa neće uspeti sem da produže rat za par meseci u najboljem slučaju.
Ne znam kako Ukrajinci mogu da poraze Ruse kada su oni već poraženi? Neuspela kontraofanziva 2023. je bio kraj njihove vojske, mnogo dobro obučenih je izginulo u tom periodu. Sa vojnog aspekta su poraženi, e sad što se šalju ljudi na front koje skupljaju po ulici da ginu za ništa to je druga stvar, samo odlažu neizbežno.
Ne treba brinuti zbog nukearki, neće odjednom eskalirati na taj nivo.
 
Ok možda je tako samo neka ne bacaju atomske bombe. Javi u štabu.
 
Ukrajinci "ginu za ništa"
Kakav klovn majko mila,
deder javi glupim ukrajincima da siroti ne ginu više svega ti...
Bolesni rusofiličarski imaginarijum...
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: BGG
Ukrajinci "ginu za ništa"
Kakav klovn majko mila,
deder javi glupim ukrajincima da siroti ne ginu više svega ti...
Bolesni rusofiličarski imaginarijum.
A da malo pripazimo na ton i rečnik?
Recimo mogao bih ja o tebi svašta da istresem iz udbenika psihologije, ali to nije lepo niti poželjno na forumu...
Ajde spusti loptu i vrati se u granice pristojnosti. Dovoljno je reći da se ne slažeš i eventualno objasniti zašto se ne slažeš. Ili iskulirati, kao što ja kuliram vaše detinjarije.
Ali nazivati nekoga klovnom, pozivati se na bolest - to je već malo previše.

Razumem da je to tvoj manir i nivo, ali to je ispod standarda ovog foruma.
Evo ja nisam trebao da spominjem one pingvine, mada nikoga direktno nisam doveo u vezu sa tim divnim pticama. Pričao sam generalno, bez upiranja prstom. I nije trebalo tako, pogrešio sam. Predlažem ti da uključiš opciju za samokritiku i koriguješ svoje ponašanje. Biće svima lepše.
 

obuka-u-vazdusnom-tunelu-2.jpg
obuka-u-vazdusnom-tunelu-1.jpg
 
A da malo pripazimo na ton i rečnik?
Recimo mogao bih ja o tebi svašta da istresem iz udbenika psihologije, ali to nije lepo niti poželjno na forumu...
Ajde spusti loptu i vrati se u granice pristojnosti. Dovoljno je reći da se ne slažeš i eventualno objasniti zašto se ne slažeš. Ili iskulirati, kao što ja kuliram vaše detinjarije.
Ali nazivati nekoga klovnom, pozivati se na bolest - to je već malo previše.

Razumem da je to tvoj manir i nivo, ali to je ispod standarda ovog foruma.
Evo ja nisam trebao da spominjem one pingvine, mada nikoga direktno nisam doveo u vezu sa tim divnim pticama. Pričao sam generalno, bez upiranja prstom. I nije trebalo tako, pogrešio sam. Predlažem ti da uključiš opciju za samokritiku i koriguješ svoje ponašanje. Biće svima lepše.
Eo čim ti i tvoje kolege to uključite pa ću i ja,
Msm pišeš ovde sta bi ko trebao a sam radis suprotno (i to evo i u ovom postu), da ne mislis da je malo licemerno?
 
nije... ja priznam da sam pogrešio i korigujem se...
predlažem ti isto...
 
Samo klovn moze da izjavi da ljudi ginu za dzabe, ili najgori mogući licemer
 
Pošto si ostrašćen u vezi rata u Ukr iz privatnih razloga neću ulaziti u diskusiju sa tobom jer nećeš biti ni malo objektivan pa da ne gubim vreme ali sve ovo što pišem sam saznao od raznih ljudi koji znaju više o ratovanju, vojsci, oružju, ekonomiji.. nego svi mi zajedno na forumu. Šta ima na tom hepiju ja ne znam.
 
Prošlo je već dve godine od kad se ovo desilo, više i ne čitam vesti šta se dešava, osim toga što znam šta se dešava kod ženine porodice u Lugansku. Prosto eto tvoji postovi, sa tom analitikom liče na one sa hepija :) ništa personalno, prosto eto tako :)
 
U Užicu već danima gori deponija. Diletantskim potezima su učinili da se jutros oožar rasplamsao jače nego na početku.
Jedan helikopter leti sada iznad Užica. Zna li neki šta može biti upotrebljeno za gašenje. Voda ima na desetak km u jezeru Vrutci.
 
Лети Камов КА-32, мислим два комада. Узимају воду са Врутака.
 
Vrh