Šta je novo?

Vojska i Namenska industrija Srbije

Da li ste za povratak vojnog roka?

  • Da

    Glasovi: 106 31,8%
  • Ne

    Glasovi: 200 60,1%
  • Ne znam

    Glasovi: 27 8,1%

  • Ukupno glasača
    333
to ti je kao da pokušavaš do ušiju slepo zaljubljenom čoveku da objasniš da je žena u koju je zaljubljen zapravo kurva,
šta god da mu prezentuješ on će naći način to da izokrene u njegovu korist jer ga ne vodi racio već iracionalni nagon
Cinici bi rekli da se ista analogija može upotrebiti i na vas :)
 
Ne znam koji smo to mi,
Ali to je opet plod tvoje mašte jer ja nigde nisam tvrdio da je amerika/kina/indija ili ko god nepogrešiva i nevina što se za tebe i rusiju ne može reći i to samo na ove dve strane

Činjenica je da se ložiš na jednu stranu imperijalnu silu i njeno izivljavanje i unistavanje susedne države braniš kao nešto dobro i pozitivno, pa onda tako svoje tvrdnje potkrepljujes nekim youtube clipovima sa svojim istomisljenicima (dok ignorises one gde stvari iznose tvoji neistomisljenici)..
Ja ne znam šta si ti lično pisao i ne zanima me ali znam da su tvoji ortaci rusopatofiličari svi u glas pričali kako rusija ne planira invaziju i kako je to podvala zapada i to je samo jedan od mnogih primera...
Pa gore negde si napisao da ce rusija pobediti nakon sto svet ode u kataklizmu - dakle obican si navijac rusije (tacnije botoksiranog kepeca) i ništa više...
 
@Perkan
Нисам ти ја ништа тражио то си написао пре два сата.
Човек је реалиста и свестан је чињенице да је учешће Америке и запада у овом сукобу огромна. То је неоспорна чињеница. Мени Руси уопште нису мрски, не знам одакле извлачиш тај баналан закључак? Шта више Руси су ми драг народ и у доброј мери наша судбина као Срба зависи од јачине Русије као државе. Посебно са оваквом политичком елитом и народом који је настројен како јесте.
Начин дискусије у којој се искључује реалност и у којој се сопствене жеље представљају као једина могућа теза је баш оно што Пирс Морган ради у својим емисијама. То је баш оно што је Пирс Морган радио у овој сјајној емисији коју си поставио и у којој га је саговорник буквално сваки пут поклопио реалношћу.

Твоје тезе су следеће:
- Русија сигурно неће бацити нуклеарну бомбу и да то једино може бити фалсе флаг операција од НАТО пакта,
- Вежбе које спроводи Русија се спроводе само за злу не требало и као порука западу
- Реална могућност руских удара на британске базе ван Украјине
- Последица руских претњи нуклеарним нападом су долазак француског амбасадора на устоличење Путина
- Последица руских претњи нуклеарним нападом је објава Гардијана о кримском мосту,

Врло вероватне тезе које си имао раније али ме мрзи да тражим су:
- Гомилање руских трупа на граници са Украјином је само вежба
- Американци кад праве вежбу на руској граници онда је то лоше а Руси не могу ни у својој држави без да се диже дрека и бука
- Русија сигурно неће напасти Украјину то су америчке маштарије којима хоће да заваде братски народ Украјине и Русије
- Ако Русија и нападне Украјину тај рат ће трајати 3 - 4 дана јер руско оружије и војска су супериорни.

Дакле, ти јеси Пирс Морган и јеси ној који забија главу у песак својих уверења и веровања. То нема никакве везе са мном. Као и сви твоји истомишљеници си просто јако лош саговорник, али свестан сам да вас је много и да сте просто велика сила. Илити што би рекао Хомер Симпсон никад не потцењуј снагу глупих људи у великим бројевима.
 
Aha znači ipak jeste to govorio pred invaziju kao i ostali rusofiličari,
jbg ništa od titule baba vange...
Običan navijač-pubertetlija i ništa više...
 
Не знам да ли је или није, написао сам да претпостављам да јесте.
 
Ne secam se njega, nije ni bitan on kao pojedinac al se jasno sećam onog mima sa mister binom koji ceka autobus u travi... lol
 
samo ne želim da gutam radijaciju
Baš sam juče malo istraživao o taktičkim nuklearkama i koje bi bile posledice i kod njih neće biti velike radijacije jer bi bile slabije (bar u startu) tako da smo bezbedni.
Ali svakako neće Rusija odjednom da eskalira na taj nivo, ako baš dođe do toga da se umeša NATO u većoj meri onda bi im gađali baze i skladišta po Evropi konvencionalnim oružjem.
 
Baš sam juče malo istraživao o taktičkim nuklearkama i koje bi bile posledice i kod njih neće biti velike radijacije jer bi bile slabije (bar u startu) tako da smo bezbedni.
Ali svakako neće Rusija odjednom da eskalira na taj nivo, ako baš dođe do toga da se umeša NATO u većoj meri onda bi im gađali baze i skladišta po Evropi konvencionalnim oružjem.
Pusti to, neće illi hoće. Ne treba se time baviti ozbiljna država i ozbiljni političari, da zveckaju i samim narativom za upotrebu atomske bombe, bila ona taktička ili strateška. I šta, oni će da pogode britansku bazu taktičkom bezopasnom nuklarnoom bojevom glavom i ovi ništa, samo će to da konstatuju i neće da uzvrate? Menite me te igre.
Pišete ovde kao da ste rezistentni na radijaciju ili imate specijalna odela. Imam jednog u zgradi, ima 80 godina živi sam nema nikog, ide stepenicama i priča sam sa sobom "baci bombu Putine". On bi to stvarno i želeo.
 
Ne postoji bukvalno ni zarez u ovom postu koji je tačan.
Vrhunski primer neinformisanosti. Ovakvi kao ti su i političari na Zapadu... i onda donose glupe odluke koje samo eskaliraju krizu, pa se češu po glavi zašto rezultat nije onakav kakav su očekivali.

Ja evo ne znam ko je napao nezavisnu zemlju i izvršio agresiju. Ovakvi kao ja, kako kažeš, ili Putin? Čovek je napravio najveće sranje od 2. Sv. rata i zaglavio se u Donbasu. Nakon što su im potopili skoro celu Crnomorsku flotu, proterali iz okoline Kijeva, Harkova i samog Hersona, sada poteže nuklearno oružje, a NATO mu je sada prišao na 100km od St. Petersburga.

Pa, ako je tako prošao protiv Ukrajine, nema ni 1% šanse protiv NATO i to on dobro zna. Ne treba mi perkan da me informiše.
 
Poslednja izmena:
Ima lepa izložba moderne nato tehnike na Поклоној гори u Moskvi. Nije loše pogledati. Ima leoparda, abramsa, bredlija, maxpro-a, 113-ica, oškoša i slično. Lepi pokloni zapadnih poreskih obveznika.
 
Baš sam juče malo istraživao o taktičkim nuklearkama i koje bi bile posledice i kod njih neće biti velike radijacije jer bi bile slabije (bar u startu) tako da smo bezbedni.
Ali svakako neće Rusija odjednom da eskalira na taj nivo, ako baš dođe do toga da se umeša NATO u većoj meri onda bi im gađali baze i skladišta po Evropi konvencionalnim oružjem.

Termin taktičko nuklearno naoružanje je zapravo izmislio Putin da opravda upotrebu nuklearne bombe u Ukrajini i preti celom Svetu. Tako da je jasno odakle si "istraživao". Samo rerard može da podržava upotrebu nuklearne bombe i preti time.

Jedno je sigurno, ako se takva ludost desi i ovo malo saveznika na papiru što ima će mu okrenuti leđa.

Rusija nema kapacitet da osvoji Ukrajinu, a vi maštate da će uništiti NATO. Bože sačuvaj.
 
Poslednja izmena:
Termin taktičko nuklearno naoružanje je zapravo izmislio Putin da opravda upotrebu nuklearne bombe u Ukrajini i preti celom Svetu.
Ау? Путин измислио тактичко нуклеарно наоружање?
Постоје споразуми након хладног рата који се тичу искључиво тактичког нуклеарног наоружања.
 
Не знам баш да ли је он измислио тај термин, али видим да је кување жабе одмакло до те мере да се о употреби "мање" атомске бомбе говори као о нечем нормалном...

Ништа, тако ће и за оне веће, па још веће...
 
Највећи живи српски стручњак а не људи који мисле да је Путин измислио нели термин или да је "луд и не зна шта ради". Исто као што је Си дошао онако из разоноде..
 
Не знам баш да ли је он измислио тај термин, али видим да је кување жабе одмакло до те мере да се о употреби "мање" атомске бомбе говори као о нечем нормалном...

Ништа, тако ће и за оне веће, па још веће...

Upravo to, ali mali rusi sve shvataju bukvalno... Taktičko ili strateško - u pitanju je opasan presedan za koji nema opravdanja u 2024. godini u Evropi.
 
Pusti to, neće illi hoće. Ne treba se time baviti ozbiljna država i ozbiljni političari, da zveckaju i samim narativom za upotrebu atomske bombe, bila ona taktička ili strateška. I šta, oni će da pogode britansku bazu taktičkom bezopasnom nuklarnoom bojevom glavom i ovi ništa, samo će to da konstatuju i neće da uzvrate? Menite me te igre.
Pišete ovde kao da ste rezistentni na radijaciju ili imate specijalna odela. Imam jednog u zgradi, ima 80 godina živi sam nema nikog, ide stepenicama i priča sam sa sobom "baci bombu Putine". On bi to stvarno i želeo.
Neće doći do direktnog okršaja USA i Rusije već to rade preko proksija (Evrope) tako da ne znam baš da li bi uzvratili jer rizikuju da budu obrisani sa mape. NATO ne može da pobedi Rusiju već mogu samo da produže trajanje rata. Priča se o nekoj ruskoj ofanzivi ovog leta tako da zbog toga sada pokušavaju da spreče kolaps fronta jer Ukr ima velikih problema sa ljudstvom i zato imamo ovu eskalaciju sa NATO vojnicima i nuklearkama.
Ne znam da li si ispratio kako je Iran postavio Izrael na svoje mesto. Iran im najavio unapred da će ih gađati i oni nisu ništa mogli da urade povodom toga, nisu uspeli da se odbrane, Iran im je pokazao da može da pogodi bilo šta u Izraelu i da Izrael ne može ništa da uradi povodom toga. Sada Izrael ne sme da radi šta hoće Iranu kao što je bombardovanje ambasade jer zna da će biti posledica. Ako Rusija mora uradi nešto slično onda neka uradi.
 
Највећи живи српски стручњак а не људи који мисле да је Путин измислио нели термин или да је "луд и не зна шта ради". Исто као што је Си дошао онако из разоноде..

Ma doneo je avione, prati vesti...
 
Upravo to, ali mali rusi sve shvataju bukvalno... Taktičko ili strateško - u pitanju je opasan presedan za koji nema opravdanja u 2024. godini u Evropi.
Преседан јесте али да си лупио глупост за Путина и његово измишљање термина, лупио си и то дебело.
 
Преседан јесте али да си лупио глупост за Путина и његово измишљање термина, лупио си и то дебело.

Nikakva glupost, nego ti ne znaš da čitaš.

Enivej, pratimo razvoj situacije na frontu po pitanju te "trodnevne specijalne vojne operacije denacifikacije i demilitarizacije Ukrajine". Pa, videćemo dokle će stići rusi. Za sada ne ide baš sjajno.
 
U ovoj fazi rata Rusiji nije neophodna nuklearna podrška ni taktička ni strateška. Zauzimanjem Avdejke kao moćnog ukrajinskog utvrđenja front se prema zapadu za ukrajince raspada, što se najbolje uočilo kod Očeretina koje je trebalo da bude ključno za zaustavljanje ruskog napredovanja, međutim ni najbolje opremljena ukrajinska brigada 47, tzv Magura nije uspela, tako da je sada otvoren put dalje ka zapadu. Takođe predstojećim padom Časovog Jara, pitanje zauzimanja donjecke oblasti biće završeno relativno brzo.
 
Termin taktičko nuklearno naoružanje je zapravo izmislio Putin da opravda upotrebu nuklearne bombe u Ukrajini i preti celom Svetu.
Nikakva glupost, nego ti ne znaš da čitaš.

Ајде прочитај онда наглас шта си написао. Па се врати и извини се.
Дешава нам се свима да понекад лупимо глупост.
 
Zanimljivo je kako su protekle nedelje naši neprijatelji (pre svega ćiptari sa kosova ali i neki muslimani iz fbih) koji nam dokazano žele zlo iz dna duše,
na sva usta laju kako smo mi ruski proxy ili ruski trojanski konj ili ruska ispostava -
Baš sve ono o čemu domaći rusofiličari sanjaju i priželjkuju - znači neprijatelji i domaći rusofiličari se i nečemu slažu - i jedni i drugi bi mnogo voleli da nas vide kao ruskog pijuna...
 
@Orfanelin - Ne lajkuj, ovo što je napisao, zapravo to nije pozitivno za vas rusofile :ROFLMAO: :ROFLMAO: Ja ti lepo kažem da ne znaš da čitaš, a ti bi da bacaš nuklearne bombe.
 
U ovoj fazi rata Rusiji nije neophodna nuklearna podrška ni taktička ni strateška. Zauzimanjem Avdejke kao moćnog ukrajinskog utvrđenja front se prema zapadu za ukrajince raspada, što se najbolje uočilo kod Očeretina koje je trebalo da bude ključno za zaustavljanje ruskog napredovanja, međutim ni najbolje opremljena ukrajinska brigada 47, tzv Magura nije uspela, tako da je sada otvoren put dalje ka zapadu. Takođe predstojećim padom Časovog Jara, pitanje zauzimanja donjecke oblasti biće završeno relativno brzo.

Ma, melje ruska mašina...


maps-changesfront-line-war-between-russia-ukraine-001_338v636.jpg
 
Vrh