Šta je novo?

Vojska i Namenska industrija Srbije

Da li ste za povratak vojnog roka?

  • Da

    Glasovi: 104 31,5%
  • Ne

    Glasovi: 199 60,3%
  • Ne znam

    Glasovi: 27 8,2%

  • Ukupno glasača
    330
Kako to Rusi ne mogu nigde? Ovde u NS je svaka druga osoba na ulici iz Rusije.
pa pola sveta im je zatvoreno. Neko mi je napisao da treba da ljubim svoju zemlju što imam pasoš. Evo i severno korejci mogu da idu u Kinu na primer da rade, a to što ne mogu na 99% ostale zemlje da odu to nema veze...
TAko isto i rusi, pola sveta im je zatvoreno i zabranjeno.
I nama da zabrane taj pasoš isto ću moću u rusiju da odem, a jel to sloboda?
 
pa pola sveta im je zatvoreno. Neko mi je napisao da treba da ljubim svoju zemlju što imam pasoš. Evo i severno korejci mogu da idu u Kinu na primer da rade, a to što ne mogu na 99% ostale zemlje da odu to nema veze...
TAko isto i rusi, pola sveta im je zatvoreno i zabranjeno.
I nama da zabrane taj pasoš isto ću moću u rusiju da odem, a jel to sloboda?
То више говори о начину на који се понашају заговорници слободе и демократије.
 
pa pola sveta im je zatvoreno. Neko mi je napisao da treba da ljubim svoju zemlju što imam pasoš. Evo i severno korejci mogu da idu u Kinu na primer da rade, a to što ne mogu na 99% ostale zemlje da odu to nema veze...
TAko isto i rusi, pola sveta im je zatvoreno i zabranjeno.
I nama da zabrane taj pasoš isto ću moću u rusiju da odem, a jel to sloboda?
severnokorejanci ne mogu iz svog okruga da izađu bez posebnih dozvola koje dobija možda 0.01% populacije.
 
T

Ti slobodno pošalji sve muške u svojoj familiji da brane koga god i šta god.
U današnje vreme gde se ratovi prave iz nečijeg interesa, potrebno je da pri prvoj mogućnosti lepo odeš što dalje...
Kad meni neko kaže braniš državu. Pa šta je ona toliko uradila za mene i šta će uraditi posle kad izgubim nogu u ratu i neću moći da prehranim svoju porodicu jer neću raditi. Naravno, neće uraditi ništa da mi pomogne.
Не брини као резервни официр ћу први ићи, међутим није ми јасно како људи мисле да су изузети од мобилизације у случају правог рата?! Опет кажем да онај ко је имао неку обуку раније има веће шансе да се врати жив, односно да дочека слободу...слобода је ипак најскупља српска реч. Већина људи у Србији није ни свесна те наше слободе живљења, поготово у нашем космополитском Београду и без обзира на све бивше, садашње и будуће власти. Ипак смо ми Срби саградили нашу кућу на друму и увек ће бити настојања да нам неко упадне у ту нашу кућу, која је мени ипак најлепша иако има 1000 лоших и ружних ствари и верујем да и већина вас тако осећа. На крају сам опет оптимиста да ћемо ипак бити мало поштеђени у овоме веку а ако не будемо да ћемо ипак бити помало достојни наших предака. А они који мисле да је у иностранству нешто боље, па да живите нпр. у Аустрији и имате њихово држављанство опет би сте служили у њиховој војсци :) Ваљда је логично да је свакоме своје најближе и да ћу пре да браним свој кућни праг и моју веру и нацију, језик и културу и начин живота него туђ...
 
pa pola sveta im je zatvoreno.
1920px-Visa_requirements_for_Russian_citizens.svg.png


Затворено је тамно сиво, а остало је мање више исто као и пре рата.
 
Braniti svoju državu ako je neko napadne je ok, ali je niko neće napasti iz čista mira.
JA da idem da branim neko kosovo gde žive 1 % naših ljudi koji će prvi pobeći u Beograd.....
Ili recimo rusi koji su primorani da idu u tudju državu da ratuju za druge zato što se malom kepecu smislilo da je to njihovo....
 
JA da idem da branim neko kosovo gde žive 1 % naših ljudi koji će prvi pobeći u Beograd.....

Tреба да те буде срамота за ову реченицу . Нит их је 1%, нити су побегли у Београд (барем већина њих није у последњих 24 године де-факто окупације). Вероватно за Косовце користиш и онај погрдни назив Косовари.


da stim da vizu za evropu ne mogu dobiti. Super mogu u afriku da putuju :)

Не спорим, само скрећем пажњу да није баш "пола света". Виза може да се добије, мало теже него раније, али може. Зависи за коју земљу тражиш, а са њом можеш у све земље.
 
Braniti svoju državu ako je neko napadne je ok, ali je niko neće napasti iz čista mira.
JA da idem da branim neko kosovo gde žive 1 % naših ljudi koji će prvi pobeći u Beograd.....
Ili recimo rusi koji su primorani da idu u tudju državu da ratuju za druge zato što se malom kepecu smislilo da je to njihovo....
Друже јел си био некада у Бујановцу или Прешеву,...у централној Србији па да видиш шта се тамо ради...имам родбину у Врању и Нишу и сигурно нећу седети скрштених руку ако ти тамо (наше комшије) крену у неку авантуру. Београд се брани на Косову и Војводина и све остало! А Косово није само територија већ све оно што нас чини Србима, нико од нас нема право да га "да" или да га "цени", Косово је нама свима остављено у аманет, да нећеш тако да кажеш и за Републику Српску можда?! Срби преко дрине би нама у Београду први притекли у помоћ да нам треба...
 
Šta god da se radi, moj život i život moje porodice je vredniji nego teritorija neke zemlje. Kao što sam rekao, niti me Srbija voli, niti me drži da tu ostanem. Ako treba pomeriću se negde gde ću nastaviti svoj život. Ako meni nešto smeta oko mene ja ću se boriti za to.
 
300000 izraelaca je mobilisano za nepona dva dana. Kakva organizacija! . Ne znam šta su im ciljevi i šta će žele da postignu sa tim brojem, ali ko god je učestvovao u aktivnostima povezane sa mobilizacijom rezervista, znaćeda ceni
 
Braniti svoju državu ako je neko napadne je ok, ali je niko neće napasti iz čista mira.
JA da idem da branim neko kosovo gde žive 1 % naših ljudi koji će prvi pobeći u Beograd.....
Ili recimo rusi koji su primorani da idu u tudju državu da ratuju za druge zato što se malom kepecu smislilo da je to njihovo....
A kepec je? Normalno je ukoliko je drzava Srbija u ratnom stanju da ce ici svi. Ali prvo Vas 5 kolonase u prve redove treba poslati da vidite kakvi su ti sto ih hvalite na sva usta, onda trebaju ici ostali. Sto se Rusa tice koje stalno uzimas usta bas mi je zao sto ti je istorija slabija tacka..
Ti ako tako razmisljas o Rusima i SVO, onda ti je R.Srpska naprimer isto tudja drzava koju trebamo mi Srbi zaboraviti? Uzas jezivo kakve sve gradjane imamo, hvala Bogu pa ste manjina.
 
Uvek ce biti ovih generala od fotelje da ratuju tastaturama takvih ne fali.
Propali generali propale vojske propale države.

Srećom , svuda oko nas je sada NATO pa ovi naši “generali” ne mogu više da naprave bilo kakvo sr*nje čak i da hoće.
 
A kepec je? Normalno je ukoliko je drzava Srbija u ratnom stanju da ce ici svi. Ali prvo Vas 5 kolonase u prve redove treba poslati da vidite kakvi su ti sto ih hvalite na sva usta, onda trebaju ici ostali. Sto se Rusa tice koje stalno uzimas usta bas mi je zao sto ti je istorija slabija tacka..
Ti ako tako razmisljas o Rusima i SVO, onda ti je R.Srpska naprimer isto tudja drzava koju trebamo mi Srbi zaboraviti? Uzas jezivo kakve sve gradjane imamo, hvala Bogu pa ste manjina.
Neće ići svi. Icicemo mi meso za vladajucu partiju. Oni će svoje da obezbede

Evo u ukrajini je ratno stanje pa nisu svi mobilisani.
 
Нови Лазански у покушају, Радуловић, тврди да су Ми-35 са Кипра већ у Србији и да је могуће да ће нека бивша чланица Варшавског пакта одрадити ремонт.
 
Vrh